MOSKVA

Planiram sa kumom da letos spakujem ranac, sednem na voz i pravac Moskva pa tamo malo da vidim kako je i onda ako ostane para dalje na istok do Vladovostoka. Svako ko se bavi ovom vrsom putovanj samo sa rancem i ko je isao na tu stranu nek se javi svaka pomoc je dobro dosla. Hvala u napred.
 
cekaj lepse vreme za Vladivostok, najbolje leto jer je jezivo hladno usput (putuje se nedelju dana).

ja sam htela da idem u oktobru i rekli su mi da se ne zayebavam. takodje, ceste su pljacke i nemoj ici sam, to nije najbezbednije putovanje koje postoji.
 
do moskve put vozom traje 3dana i 2 noći.ako si planirao da pršvljaš po moskvi za to će ti trebati bar nedelju danaali ti to nebi preporučio.čim osete da si stranac čečeni će te rastrgati a tamo i ako umireš na ulici ti niko ne prilazi.
 
Ici cu tamo na duze vreme uskoro, pa me zanimaju iskustva drugih o ovom gradu????????? Ko je bio, kako se proveo, koja su dobra mesta, cene itd? Da li je neko jos i putovao po Rusiji, na primer do Petrograda ili po sibirskim gradovima?
 
Ja cu se izmedju dva leta zadrzati nekoliko dana u istom gradu, pa bih zamolila one koji ga poznaju da mi kazu sta nikako ne bih smela propustiti. Hvala unapred!
 
mare_car:
Ici cu tamo na duze vreme uskoro, pa me zanimaju iskustva drugih o ovom gradu????????? Ko je bio, kako se proveo, koja su dobra mesta, cene itd? Da li je neko jos i putovao po Rusiji, na primer do Petrograda ili po sibirskim gradovima?

Ja sam prosle godine radio (neki update mog starog softvera) vise od mesec dana u Moskvi. Nije mi se svidelo. Nije se mnogo promenilo od pre par godina.
1. Cene u hotelima su veoma visoke. Naravno, ako nameravas da ides u svojoj reziji. Posebno malo bolji hoteli.
2. Prostituki na sve strane, pogotovo u hotelima, ali i u glavnim centralnim ulicama. Mrdnes li trepavicom samo, odmah skacu, misleci zoves ih
3. Nije bezbedno, ma sta neko pricao. Ne preporucujem neku solo setnju ni po danu, a kamoli nocu
4. Neverovatan broj mladih ljudi koji uzasno piju. To je vec katastrofa. Po danu a posebno predvece, u grupama idu ulicama drzeci u rukama neko picence i urlaju pijani
5. Na svakom koraku bi da te izmuzu za pare, bez obzira u koju vrstu prodavnice da odes.

Inace, Moskva jeste lepa. Ima sta da se obidje, ako mislis na istorijske znamenitosti. Crveni trg se podrazumeva.
Od izlazaka, ima dve vrste.
Neke cudne polu birtije, a dodje mu kao neki klub mladih. Svi pijani a i jako mnogo drogiranih. Uopste, mislim da imaju u Rusiji strahovitih problema sa drogom. Potpuno razularena atmosfera, dok ne bane milicija. Tada drzi gace. Korektni su ali veoma drcni. Dok te ne utripuju kao "ispravnog", smatraju te barem daljim rodjakom Bin Ladena, ili saradnikom nekog kriminalca ili dilerom. Ako imas ispravne papire, brzo se smire, ali ti ozbiljno kao strancu, savetuju da brises iz tog kluba. Cak te i povezu za svaki slucaj.
Druga vrsta su "high" mesta, gde su mnogo dobro obuceni, puni love a atmosfera je gotovo kamerna. Sa 200 metara se vidi da su sve do jednog kriminalci. Nema "kajli" oko vrata, ali se lova sipa nemilice, i to na vidljiv nacin - pravo takmicenje. Devojke su vise nego fenomenalne. OBisao sam jako mnogo sveta i Srpkinje su najlepse - ali odmah iza ruskinja :( One su fantasticno lepe. U takvim prostorima je i strasno skupo, ali BAS strasno. NIsam nesto bez para, ali mi se zivot smucio.
Treca vrsta su privatni klubovi, hoteli ili zurke po kucama. Imao sam priliku da zavirim i tamo, poznajem neke ljude. To treba videti. KArington je malo dete! To je takvo nevidjeno bogatstvo da se jednostavno ne da opisati. Porse je najslabiji auto "dozvoljen" da se parkira tamo! Odakle im samo tolike pare, ne mogu da shvatim, nevidjeno. Kakvi Seici od Arabije. Bruka od love i glamura. A sve klinci 20-24 godine!?????

Inace ima mnogo sirotinje po Moskvi, to je vec katastrofalno. Podela vidljiva.

Eto, bilo ovo ukratko.
MOskvu uprkos tome vredi videti, stvarno vredi. Jedan od retkih gradova koji kao i Beograd, ima dusu, siroku, slavensku. Bio sam malo i po okolini, ne daleko ali sam ipak malo udahnuo izvan velegrada. Obicni, mali ljudi su fenomenalni. Toliko imaju pitanja i zelje da saznaju kako je "vani" da je za nevericu. Mali ljudi ne putuju mnogo. Abramovici i ostali da.
Uce mnogo, posteno rade i veoma su strucni u onome sto nauce, svaka cast. Vredan i posten narod (globalno) Posle dva sata u necijoj kuci, prosto te prisile da budes maltene clan familije.

Ali Moskva mi se ne svidja. Imaju mnogo tehnoliskih novotarija, vidi se da grabe napred, ispred nas je Moskva podaleko. A i vidi se da se i dalje na tome radi, za razliku od nas, gde ce i posle 20 godina glavna tema biti poravka nekih slivnika ili zagusenje na Slaviji u spicu...

'ajd nek ti je sa srecom tamo. Cuvaj se ipak, ne idi ko june u kupus. Nadji drustvo i - uzivaj.
 
alexy:
Ja cu se izmedju dva leta zadrzati nekoliko dana u istom gradu, pa bih zamolila one koji ga poznaju da mi kazu sta nikako ne bih smela propustiti. Hvala unapred!
I da, da ne zaboravim. Niposto nemoj ici ruskom avio kompanijom, ni tamo ni nazad! Poslednji puta kada sam putovao tamo, isao sam njihovom kompanijom, sedeo sam do prozoara na samom krilu. Kada je avion poceo da slece, i kad su se flapsovi podigli, imao sam sta da vidim. Izolir trakom povezani neki kablovi, delovi u krilu, sve visi i landara. U*ro sam se potpuno. Ateista sam, ali sam se na brzinu pomolio svim bogovima koji su danas aktuelni... Nazad sam se vrati dva dana kasnije, jer sam cekao da JAT leti tog dana.
Stjuardese za podelu obroka, stanu na pocetak aviona, i maltene kao frizbi bacaju pakovanja rucka, pa ko uvati... Puno sam video totalno pijanih rusa na putu za Moskvu, gnjave stjardse, putnike.. STrasno. Samo JAT-om
 
hvala ti na tvojim dobrim i korisnim informacijama. ali, ja imam strava ponudu za 1,5 meseca u moskvi za dz tako da mi je svejedno..... a oduvek zelim da odem (mi smo ipak rusofilski narod), a kada cu ako ne sada u moskvu..... jesi li mozda bio u drugim gradovima? petrogradu, novgorodu, kazanu....?
 
markoBG:
hvala ti na tvojim dobrim i korisnim informacijama. ali, ja imam strava ponudu za 1,5 meseca u moskvi za dz tako da mi je svejedno..... a oduvek zelim da odem (mi smo ipak rusofilski narod), a kada cu ako ne sada u moskvu..... jesi li mozda bio u drugim gradovima? petrogradu, novgorodu, kazanu....?
Nadam se da nisam zvucao "antiruski" :)
Hteo sam samo da vise naglasim eventualne probleme, za dobre stvari nema potrebe da se naglasava, jer prouzrokuju samo dobro :)

Jedino, obrati paznju, Moskva je skuuuuuuuuuuuupa !

Definitivno, Moskvu i sto veci deo Rusije, treba posetiti. U jednom momentu se "smrznes" kako je to mocna i velika zemlja. Nazalost, vec u sledecem se zapitas, sta moze biti razlog da ta zemlja ima tako velike probleme, da jos malo pa je niko nece nesto psoebno zarezivati :(
Bogata, ima zaliha SVEGA sto je potrebno, ljudi pametni, dobri i vesti a ipak su daleko od takozvanog "zapada", obicni ljudi ne zive bas dobro...

Nisam bio u gradovima za koje pitas, ali bih voleo jednog dana da posetim i taj deo Rusije. Siguran sam da je prelepo.

Drago mi je sto imas dobru ponudu, znaci da ne ides solo kao ja. A to je mnogo vazno. Ne verujem da bi se prijatno osecao bilo ko u 19:30, zimsko vreme, na Seremetjevu, a poslovni partneri koji bi trebalo da te sacekaju, kasne i na telefon se niko ne javlja. Pa hvataj neki taksi pa kroz noc u Moskvu u neki od hotela... Zato kazem, ponuda ti je dobra, samo napred i kada se vratis, javi utiske :)
 
e a sta za vize? jel je tesko dobiti? ja idem sam u moskvu, ali, posto idem preko AIESEC-a (studoska organizacija) tamo ce me docekati i sve organizovati. ma sta da ti kazem, jedva cekam :) koliko dobro mi razumemo jezik, i da li postoji mogucnost da se nauci ponesto, makar za osnovnu konverzaciju za nekih mesec i po (kada si okruzen rusima)?
 
Blago svima vama sto idete u Moskvu. Ja sam bila samo 5 dana i nadam se da cu nekad imati prilike ponovo da odem posto sam potpuno ostala fascinirana. Moskva je suuuuupeeeeerrrrr!!!Ima toliko toga da se vidi i obidje..Srecan vam put i ostanite sto duze mozete :)
 
markoBG=mare_car! OK, hvala dragani na lepim zeljama. ja imam zelju da osim moskve vidim i druge gradove. uvek sam bio fasciniran rusijom i jedva cekam da odem. kao sto moj deda (ekstremni rusofil) kaze --> mi sloveni smo svi dosli odande :) odoh da nadjem korene vidimo se! :)
 
bigsister:
shta je sve potrebno ya dvonedeljni put u moskvu? Shta sve treba za vizu? Kakve su cene tamo?...i sve ostalo shto znate o tome....
Davno sam bio ali znam da Moskva ume da bude veoma skupa-naravno na nekim mestima pogotovo sam Kremlj, ali po meni grad-zemlja sa najvecim duhom. U Moskvi cak postoji 4 vremenske progonoze za istok s z j.
Objekti prelepi...
L
 
kakva bre moskva?!?
osim u slucaju da je neko bas bas opsednut tim gradom i da ima ogromnu zelju da ga vidi.
meni se samo neke zgrade svidjaju... i to je bas sve.
viza za rusiju.... jaako komplikovano. nikad nisam isla turisticki, mozda agencije i imaju neku kombinaciju, a ovako na svoju ruku... milion papira ti treba.
grad je ooogroman. povrsina vojvodine, otprilike. i treba ti par sati voznje gde god da krenes. osim ako ne savladas metro.
po skupoci je drugi grad na svetu.
 
Za mesec dana idem u Moskvu..Dosta toga sam procitala,cula..Ali bih volela jos..pa vas molim za vasa iskustva i savete..
Rado bih popila kafu u Moskvi sa nekim odavde ko je tamo..Jer cu ostati pola meseca,i veci deo dana provesti sama,pa bi mi prijalo druzenje sa nekim odavde..
 
bila sam nekoliko puta u moskvi i ja sam odusevljena!!!! :-D :-D :-D suprug mi tamo zivi i ja se nadam da cemo beba i ja za mesec-dva takodje otici. sta bi volela da ti napisem o moskvi?
 
Pre nego sto "dj.jobi" raspali sa opisom Moskve, samo da kazem da je jedna od meni najjacih impresija iz Moskve - ogroman broj mladih (a i starijih) ljudi koji zestoko mnogo piju! Mlade sam vidjao po ulicama, posebno uvece, maltene svi nose u rukama flase sa verovatno votkom, i dobro su zagrejani.
Sto se starijih tice, najvise me je zacudila enormna potrosnja alkohola za vreme ruckova ili vecera.

Bio sam poslovno u Moskvi tako da nisam nesto imao prilike da obilazim porodicna okruzenja.
Doduse, radio sam neki software skoro mesec dana i to 1998 godine i nisam bas nesto mnogo video, osim onog standardnog - Crveni trg itd...

Moskva mi se svidela zbog cudne mesavine soc-realizma i totalno zapadnjacke kulture. Verovatno se do danas mnogo toga izmenilo.
Prelepe su i devojke i zene u Moskvi.
Moskva je SKUPA...
 

Back
Top