SCUBA ronjenje
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: SCUBA ronjenje

Domaćin doc.smash (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    82

Podrazumevano SCUBA ronjenje

Ima li ovde nekoga ko ide na scuba ronjenje?Moze preneti svoje utiske,kao i kakva je fizicka spremnost potrebna?Otvaram novu temu posto je stara iz 2004,i imala je jedva par postova,a informacije tamo vise nisu aktivne(samo neki kontakti).Koliko je para potrebno izdvajati za ovaj sport ili hobi?

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

Podrazumevano Re: SCUBA ronjenje

pa u sustini zavisi da li si clan nekog kluba ili ne, posto clanovi uvek imaju povoljnije ponude. a ako nisi clan, onda se cene po zaronu krecu uglavnom od 20-30 eura, sto zavisi od mesta do mesta, a u tu cenu uglavnom dobijes i opremu...ako imas svoju opremu uglavnom je jeftinije,al ti onda naplacuju punjenje boce nesto sitno....sam kurs ti kosta valjda nesto oko 200 eura da bi dobio licencu za polaganje (mada pretpostavljam da i to zavisi od licence,a ja se ne secam koliko je moj stajao,ali cini mi se da je to otprilike bila cena).

sto se tice fizicke spremnosti, neophodno je biti u dobroj formi,ali nista sad ekstremno,obzirom da se time bave i stariji ljudi,nije rezervisan iskljucivo za mlade,ali se zbog hemijskih procesa koji se u telu desavaju za vreme ronjenja nekad mora obratiti paznja da li se koriste neki lekovi (cini mi se da neki za srce mogu biti problematicni ako sadrze odrednjene sastojke). mislim da je najbitnije nemati prekomernu tezinu, najvise iz razloga plovnosti pod vodom, ali i zato sto vracanje tela u normalu nakon ronjenja traje duze,al to ce ti vec neki instruktor objasniti mada i njih ima debelih fizicka snaga je neophodna u smislu da na sebi nosis jako puno kilograma opreme (pre svega su teski boca i tegovi, sto zavisi od kapaciteta boce i koliko kila ti je neophodno da bi mogao ostvariti neutralnu plovnost), jer ti jednom kad navuces svu opremu moras i hodati po brodu,namestiti se za ulaz na neki od nacina koji se koriste, izaci kasnije na platformu itd.....
    ...sweet little angel you should have run...

Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    82

Ok,mrzelo me otvarati novu temu,a setio sam se da sam ovu vec otvorio odavno.Odlucio sam da krenem sada na sledece leto.Ima li jos kakvih iskustva vezanih za ovaj sport?

Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    82

Obozavam ozivljavati svoje stare teme
    Ovo leto nisam ostvario planove koje zelim, ali nameravam sledece, cim resim upis na faks. .Iznenadjuje me kolicina predrasuda prema ovome kod nas

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

baš lepo što si otvorio sebi temu na kojoj možeš da se odmoriš jednom godišnje))
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    82