Vlahović je silovao žene i uporedo ubijao i klao članove njihovih porodica

Aveiro

Ističe se
Banovan
Poruka
2.478
Predstavnice Udruženja "Žena-žrtva rata" su, po saznanju o zaustavljanju izručenja Veselina Vlahovića BiH, zatražile prijem kod ministra sigurnosti BiH Sadika Ahmetovića, glavnog tužitelja BiH Milorada Barašina, ministra pravde BiH Bariše Čolaka te ambasadora Kraljevine Španije u BiH Alejandra Alvargonzalesa.

U zahtjevu za prijem istakli su da ih je odluka suca lokalnog suda u španskoj provinciji Alicante kojom je zaustavio postupak izručenja u BiH ratnog zločinca Veselina Vlahovića šokirala.

- Pored ubistava, klanja, živog spaljivanja, premlaćivanja i pljačkanja, Vlahović je silovao, seksualno zlostavljao, premlaćivao žene i djevojke nesrpske nacionalnosti. Na Vracama je formirao javnu kuću u koju je dovodio i silovao starice, ali i trinaestogodišnje djevojčice. Silovao je i majke i kćeri pred članovima njihovih porodica. Silovao je žene i uporedo ubijao i klao njihove najuže članove domaćinstva. To je radio sam, ali i u grupi. Neke od žena je silovao više puta, o čemu postoje brojna svjedočenja, navedeno je u zahtjevu.

Udruženje ističe da žrtve Veselina Vlahovića Batka svaki dan umiru, a preživjele žrtve žive za dan kada će se s monstrumom pogledati licem u lice.

- Osuđujemo odluku suda i suca iz Španije koji su pred samo izručenje Vlahovića promijenili odluku i što su nas žrtve doveli u neizvjesnost , stoji u zahtjevu za prijem.

Članice "Udruženja "Žena-žrtva rata", posebno Vlahovićeve žrtve, svaki dan se bude s neizvjesnošću da li će slijedeća vijest biti da je Veselin Vlahović Batko pobjegao iz zatvora u Španiji, a što ih, dodaju, ne bi iznenadilo.

- Ukoliko nas u što kraćem roku ne primite organizirat ćemo mirni protest ispred vaših i naših institucija i izraziti nezadovoljstvo. Bili smo žrtve u BiH, da li smo sada žrtve zemalja članica UN-a, navedeno je u zahtjevu za prijem.

Zovko: Intenzivno radimo na rješavanju pitanja izručenja

Ambasada BiH u Kraljevini Španiji već dva dana radi intenzivno na rješavanju problema u vezi s izručenjem osumnjičenog za ratne zločine Veselina Vlahovića vlastima BiH, rekla je ambasadorica BiH u Španiji Željana Zovko.

Ona je potvrdila da je 19. jula Vlahoviću izrečena kazna od četiri godine zatvora za krivična djela koja je počinio u toj zemlji.

-Ništa od ovoga ne utječe na odluku da on bude izručen BiH. Samo je pitanje vremena kada će biti izručen, ali se radi na tome da to bude što prije, istaknula je ambasadorica Zovko.

Smatra da je "u našem najboljem interesu da se ne dižu nepotrebne tenzije o čitavom slučaju".

Vlahović je trebalo da bude izručen BiH 25. avgusta, ali je postupak ekstradicije odgođen.

Ministarstvo sigurnosti BiH i Tužilaštvo BiH jučer su potvrdili da su obaviješteni o odgađanju izručenja, ali se nadaju da će se situacija brzo razriješiti i da će izručenje biti izvršeno što je moguće prije.

thumbnail.php



Izvor: http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/...edo-ubijao-klao-lanove-njihovih-porodica.html
 
Ajde daj neki komentar kako kultura nalaže i odmah ću reći i šta ja mislim.

Zar je za ovakvog monstruma potreban bilo kakav komentar? :confused:
Pretpostavljam vec kakvo je tvoje misljenje o ovome. Drago ti je sto je ovaj "junak" sve ovo radio. I ne ocekujem nista drugo od vecine clanove koji su mozda i samo ucestvovali u ovakvim stvarima. ;)
 
Zar je za ovakvog monstruma potreban bilo kakav komentar? :confused:
Pretpostavljam vec kakvo je tvoje misljenje o ovome. Drago ti je sto je ovaj "junak" sve ovo radio. I ne ocekujem nista drugo od vecine clanove koji su mozda i samo ucestvovali u ovakvim stvarima. ;)

Mukice :), nemoj ti ništa da pretpostavljaš, ne ide to vama tamo. Ja sam te samo upozorio na kulturu koja je vama strana tamo.
Moje mišljenje, klasičan zločinac i psihopata mora u bajbok po svaku cenu i da odgovara za svoje zločine. I to u BiH gde je načinio najviše zločina. Nama poznat odavno.
No gle čuda ubijao i kod nas, što Avaz ne spominje naravno.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=04&nav_id=415548
Zato ja bre volim Srbiju sudimo svima koji su krivi.
 
Zar je za ovakvog monstruma potreban bilo kakav komentar? :confused:
Pretpostavljam vec kakvo je tvoje misljenje o ovome. Drago ti je sto je ovaj "junak" sve ovo radio. I ne ocekujem nista drugo od vecine clanove koji su mozda i samo ucestvovali u ovakvim stvarima. ;)

Sta se palis,covek se malo zabavljao a ti odma dignes drku da nisi bio zrtva silovanja? .:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Back
Top