IZ SUDIJSKOG ROKOVNIKA...

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
IZ SUDIJSKOG ROKOVNIKA...
Jeftin seks ga skupo koštao

Vrata sudnice se otvaraju, sudija ulazi žurnim korakom, optuženi se znoji i nervozno tapka nogom, rodbina i publika nestrpljivo očekuju izricanje presude...

Stvar naizgled potpuno jasna, krivica sudeći prema iskazima utvrđena, svi pogledi uprti u delioca pravde. Čeka se samo da saopšti koliko će R. P., otac dvoje dece koji je silovao M. P., morati da odleži u zatvoru.

Sudija lista predmet, rutinski obrazlaže presudu, žuri da obavi posao. Na kraju krajeva, petak je, ide vikend, trebalo bi bar nakratko zaboraviti na zlodela, besnu rodbinu koja dovikuje i advokate koji neprestano imaju primedbe

- Osuđuje se na kaznu zatvora u trajanju od tri godine i šest meseci... U postupku je utvrđeno.... - objašnjavao je sudija.

U sudnici došaptavanje, supruga optuženog se pridiže i kreće ka vratima zgađena onim što joj je muž priredio. Oštećena M. P. zadovoljno se osmehnu, pa odbrusi u lice osuđenom:

- Tako ti i treba kad nisi hteo da mi platiš!

- Šta ste rekli? - umeša se advokat. - Sudija da li ste čuli šta je rekla oštećena? Kaže da joj nije platio...

- Ponovite pred svima šta ste rekli - nervozno će sudija.

- Ali... ja nisam. Mislim... - zbuni se M. P.

Rečenicu je čula i rodbina optuženog.

- Neka ponovi... Pričaj šta si zakuvala, ***** - brujalo je sudnicom.

- Pa rekla sam, ovaj...

- Nema vrdanja. Tišina u sudnici... - oštro će sudija.

Hladan znoj oblio je M. P., lice joj se zacrvenelo, svi je streljaju pogledom. Popustila je.

- Rekla sam, tako mu i treba kad nije hteo da plati... Hoće seks, zaljubio se, lepo mu, a posle ne da pare! - izusti besno M. P.

Sudija je otvorio novi pretres, a R. P. je oslobođen krivice. Nezaposlena, kako je navela u kratkoj biografiji prilikom davanja iskaza, M. P. je ipak imala „zanimanje". Bila je prostitutka. Zbog lažnog iskaza da ju je R. P. silovao ipak nije odgovarala.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/130105/Jeftin+seks+ga+skupo+koštao.html
 
Pa ne mora bash dozivotna ali neke poduza robija moze.

Mislim ovako da nameshta choveku stvarno nema smisla... :neutral:

Nema smisla :hahaha:

Za lazno prijavljivanje silovanja taman toliko koliko je silovanje a dozivotna taman da se dopuni naknada za narusen ugled itd.

Rekao sam dozivotna tj.40 godina kod nas,a da je pravde po americkom sistemu dobila bi izmedju 500 i 700 godina rodbije :hahaha:
 
Nema smisla :hahaha:

Za lazno prijavljivanje silovanja taman toliko koliko je silovanje a dozivotna taman da se dopuni naknada za narusen ugled itd.

Rekao sam dozivotna tj.40 godina kod nas,a da je pravde po americkom sistemu dobila bi izmedju 500 i 700 godina rodbije :hahaha:

Dobro, moze i 40 godina shto se mene tiche... :mrgreen:

Mislim mozda ovako sa strane deluje mnogo i surovo, ali kada se stavish u kozu tog jadnog choveka.. meni da ovako pokusha da napakuje robiju, ubio bi' ku*vu.
 
Inache ovaj lik je trebalo da dobije 3 godine i shest meseci, i to je po meni ok kazna za silovanje, onako primerena. Mislim, u ovom sistemu u kome se za ubistvo robija manje od deset godina. Glupo je za silovanje da se dobije vishe od ubistva, ipak ta dva ne mogu da se porede.
 
Dobro, moze i 40 godina shto se mene tiche... :mrgreen:

Mislim mozda ovako sa strane deluje mnogo i surovo, ali kada se stavish u kozu tog jadnog choveka.. meni da ovako pokusha da napakuje robiju, ubio bi' ku*vu.

Ma lako ce za to sto je neko hteo da mu napakuje robiju,za to da se dobija tacno koliko bi dobio onaj ko je napakovan i to je to.

Poenta je u tome sto se radi o zaebanom(sa emotivnog gledista) delu,za koje ucveljena rodbina,braca,ocevi itd oce da veshaju i sta ti ja znam,a neko dodje i ovako se izmajmunise i samim time baci sumnju na sva ostala silovanja koja su se zaista dogodila,prvo ovu stvarno silovane devojke treba da kamenuju pa posle sve ostalo.
 
Чудо једно како за два почињена кривична дела-проституција и давање лажног исказа није одговарала ?

Za divno čudo, ovde je sve ok.

Nakon dobijanja pravnosnažne oslobadjajuće presude R.P. je mogao podneti kp protiv M.P. zbog podnošenja tužbenog zahteva sa lažnim navodima u cilju lične osvete,što je njemu moglo doneti zatvorsku kaznu, zatim, tužbeni zahtev za nematerijalnu štetu sa visokom cifrom novčanog obeštećenja zbog podnošenja tužbenog zahteva sa lažnim navodima.....kp zbog nedozvoljene bludne radnje, po ličnom priznanju iz zapisnika....

Ali kako nedorečeni novinar uz priču nije stavio i godinu predmeta iz sudskog registra, mi možemo o ovome pričati kao o ljudskim naravima i sudbinama, jer ne znamo da li je R.P. sve to već uradio ili još uvek čeka na izvršnost sudske odluke.... Ili ga je advokat odgovorio od svega toga jer M.P. nema tu lovu, a ni on nema živaca da se narednih deset godina mlatara po sudovima.
 

Back
Top