Društveno uredjenje i biciklista

oziman

Veoma poznat
Poruka
11.563
Ne mozete da zamislite kako su se svi primili na uloge, sefice, pa pomocnici, pa nadsefovi... neki u crvenim uniformama koji se deru na radnike i vicu RADI RADI STA SI DOSAO TU RADI Jadni i bedni, stepen iznad se drao na njih pa oni ispaznjeni kupe energiju od sloja dole a sloj dole od koga nego od novih radnka - mene. Ali objasnio sam im sa filozofske tacke gledista mada sumnjam da su razumeli. Oni su robovi koji sanjaju da postanu sefovi, sto je jos gore nego biti sef licno. Morao sam da osetim na svojoj kozi, atmosveru, dogadjaje. A kad neko postane sef poprimi karakteristican hod, kao ja sam ovde neko. Sto bi rekao Isus vicu imam a nemaju nista, ili tako nesto....

To je sistem "bicikliste".

Nacin po kome vekovima funkcionise ovaj svet, pa i pored licemerja navodne demokratije i jednakosti ljudi danas. Ako niste culi to je ovo:

na-14-parenzani-500-biciklista-slika-21701


Ovaj covek je podmetnuo svoja ledja da ga jašu svi iznad njega, a on nogama za to vreme gazi one ispod njega. To je sistem koji se primenjuje svuda, po preduzecima, po ustanovama, vojsci , drzavi, crkvi.

Oligarhija je vekovima nametana kao nesto prirodno a ona postoji i dan danas u kolektivnoj svesti ljudi.

Ja nikakvu oligarhiju ne priznajem, a i kada me sila natera da priznam neki autoritet, bar to necu uraditi dobrovoljno kao ovca koju vode na šišanje ili je prevode zednu preko vode.

A sto se tice onih koji bi da igraju tu igru i jure činove u svom zivotu:

Njegov vrlo visok položaj na dvoru

Druge je plemiće počeo da vredja

"Vi ne znate", čuli su u odgovoru,

"Kao on kraljeva da češete ledja".

Aramis Dzuks

Da li je moguce da ljudi funkcionisu po obrnuto od zakona piramide?

Nije. Ako si bio nekad u nekoj zajednici ljudi videces da se takav sistem izdvaja sam po sebi. To je sistem zivotinjskog čopora gde imamo alfa muzjaka , njegove "češace ledja", pa one koji češaju ledja ovim češacima i tako niz lestvicu. Jedan biva gazen i gazi drugoga.

Ja se uzasavam takvih čopora, tog sistema glume i uvlacenja" sve zarad nekog "čina" u bezveznom materjalnom svetu... ali gde imas ljude imas i taj sistem. To je odraz covekove animalnosti..Nedostatak uma a vladavina volje.

Da li smatrate da je moguce drustveno uredjenje gde necemo imati "visa i niza" zanimanja. Vise i nize kaste, "VIP" i one koji nisu "vip". Gospodare i sluge?
Ja mislim da bi tako nesto bilo moguce tek u Platonovoj drzavi gde bi filozofi bili vladari, sto znaci da bi vodja bio UM a ne necija volja ili neciji profit. Verovatno bi takvo drustvo gde bi um bio vladalac, gde bi znanje o sustini sveta i zivota ili filozofija, bila na pijedestalu vrednosti kojima ljudi treba da teze, ubrzo dovelo do onoga sto je Sopenhauer nazvao " negacija volje" i svega sto to sa sobom nosi.
 
Kada bi covecanstvo dostiglo Platonovu drzavu ona bi uskoro dovela , kao sto rekoh do onoga sto je Sopenhauer nazvao " negacija volje" i svega sto to sa sobom nosi. To bi bio svet na pragu spasenja.

Ne bi nagrada necijem trudu bila "zuta majica" ili veci profit i veci bazen .. vec nesto mnogo vrednije.To bi bilo delovanje u oblasti onoga sto ne nastaje i nestaje ..vec uvek jeste kako bi rekao Platon

Ali takvo idealno drustvo tesko da ce ikada biti dostignuto...a u stvari nije ni nepohodno. Na pojedincu je da izabere svoj put... da li ce mu prioriteti biti cesanje kraljevih ledja ili sticanje znanja.
 
Frojd je imao odgovarajuci izraz za prilagodjavanje takvom animalnom sistemu čopora koji je sve samo ne ljudski... "Nelagodnost u kulturi". Nijedan "biciklista" ma na kom stepenu piramide bio, ne uziva.. cak naprotiv. Sto je neko vislje u piramidi tezi je onaj iznad koji ga gazi. Tu ne vaze zakoni fizike izgleda. :)
Pogresno je zavideti onom iznad jer je njemu po pravilu gore, ma koliko mozda vise zaradjivao i imao materjalnih prednosti. Cuo sam za jednog tipa koji je cak uspeo da kupi jahtu ali od obaveza jos nije uspeo da se provoza njome. :)

Najbolju ilustraciju psihologije coveka zarobljenog u piramidi drustva dao je Ivo Andric u pripoveci "Svecanost".
Radi se o sluzbeniku koji cele godine pokunjeno i usluzno bez pogovora sluzi u svojoj knacelariji svojim nadredjenima, ali jednom u godini na svoj "imendan"on daje sebi oduska. Napije se i istrese iz sebe sve ono sto misli o svojim autoritetima.
Evo jedne ilustracije jednog njegovog zamisljenog razgovora : :)

Ime mu je Ban Misic
Protegljasti i mladoliki šef klanja se sastavljenih peta.
— Vladin tajnik Haze(zec) ...
— Znam — kaže Ban, prihvatajući mekano njegovu ruku — znam, i milo mi je. Samo moram da vas ispravim i opomenem zbog netačnog predstavljanja. Niste vi Zec nego — zečiji brabonjak. Tačno je da ste vladin tajnik, ali samo po tituli, a po onom što vrijedite i što radite niste niko i ništa. Bar to znam. Ja prepisujem u čisto vaše »koncepte«, koji su vaša prava slika i prilika. Ne usuđujem se slovo jedno da izmijenim, dabome, a dolazi mi da se pobljujem na vaš sastav. Još u noći budi me gorka pljuvačka. Hvala! Dalje! — O, milo mi je, vi ste vladin savjetnik August pl. itd.itd
:)
 
To je sistem "bicikliste".

Nacin po kome vekovima funkcionise ovaj svet, pa i pored licemerja navodne demokratije i jednakosti ljudi danas. Ako niste culi to je ovo:

na-14-parenzani-500-biciklista-slika-21701


Ovaj covek je podmetnuo svoja ledja da ga jašu svi iznad njega, a on nogama za to vreme gazi one ispod njega. To je sistem koji se primenjuje svuda, po preduzecima, po ustanovama, vojsci , drzavi, crkvi.

Oligarhija je vekovima nametana kao nesto prirodno a ona postoji i dan danas u kolektivnoj svesti ljudi.

Ja nikakvu oligarhiju ne priznajem, a i kada me sila natera da priznam neki autoritet, bar to necu uraditi dobrovoljno kao ovca koju vode na šišanje ili je prevode zednu preko vode.

A sto se tice onih koji bi da igraju tu igru i jure činove u svom zivotu:





Nije. Ako si bio nekad u nekoj zajednici ljudi videces da se takav sistem izdvaja sam po sebi. To je sistem zivotinjskog čopora gde imamo alfa muzjaka , njegove "češace ledja", pa one koji češaju ledja ovim češacima i tako niz lestvicu. Jedan biva gazen i gazi drugoga.

Ja se uzasavam takvih čopora, tog sistema glume i uvlacenja" sve zarad nekog "čina" u bezveznom materjalnom svetu... ali gde imas ljude imas i taj sistem. To je odraz covekove animalnosti..Nedostatak uma a vladavina volje.

Da li smatrate da je moguce drustveno uredjenje gde necemo imati "visa i niza" zanimanja. Vise i nize kaste, "VIP" i one koji nisu "vip". Gospodare i sluge?
Ja mislim da bi tako nesto bilo moguce tek u Platonovoj drzavi gde bi filozofi bili vladari, sto znaci da bi vodja bio UM a ne necija volja ili neciji profit. Verovatno bi takvo drustvo gde bi um bio vladalac, gde bi znanje o sustini sveta i zivota ili filozofija, bila na pijedestalu vrednosti kojima ljudi treba da teze, ubrzo dovelo do onoga sto je Sopenhauer nazvao " negacija volje" i svega sto to sa sobom nosi.

Postavlja se pitanje zašto tvoj takozvani biciklista strpljivo
trpi ; odnosno odkuda u nama taj strpljivi trpljač ?
Dakle , čovek radnik nije ništa drugo do strpljivi trpljač !
Ovo bi verovatno zanimalo Tužnog patka .?
Još je čudnije određenje jednog umnog stvorenja , da poštuje
tamo neke , ne baš sve , ali poneke autoritete . Zar na ovom belom
svetu , može se reći za išta da je autoritet - za ovu ili onu stvar
( čitaj : apsolutnu istinu ) .
Podavno neki mislioci ( ako me pamet ne izdaje ) , pre više od dva
milenijuma , rekoše : došao je trenutak , da svi autoriteti ovoga
sveta , opravdaju svoje postojanje , pa čak i znanje . I naravno ,
sve pade pred novim saznanjima ( da tako kažem ) , pa čak i brutalna
sila . Ljosnu Zevs sa trona , a evo međ ništavilom smrtnih ima vele
još nekih neoborivih autoriteta ? Verovatno biciklista očekuje lažiranu
žutu majcu ---- što da ne !
 
Frojd je imao odgovarajuci izraz za prilagodjavanje takvom animalnom sistemu čopora koji je sve samo ne ljudski... "Nelagodnost u kulturi". Nijedan "biciklista" ma na kom stepenu piramide bio, ne uziva.. cak naprotiv. Sto je neko vislje u piramidi tezi je onaj iznad koji ga gazi. Tu ne vaze zakoni fizike izgleda. :)
Pogresno je zavideti onom iznad jer je njemu po pravilu gore, ma koliko mozda vise zaradjivao i imao materjalnih prednosti. Cuo sam za jednog tipa koji je cak uspeo da kupi jahtu ali od obaveza jos nije uspeo da se provoza njome. :)

Najbolju ilustraciju psihologije coveka zarobljenog u piramidi drustva dao je Ivo Andric u pripoveci "Svecanost".
Radi se o sluzbeniku koji cele godine pokunjeno i usluzno bez pogovora sluzi u svojoj knacelariji svojim nadredjenima, ali jednom u godini na svoj "imendan"on daje sebi oduska. Napije se i istrese iz sebe sve ono sto misli o svojim autoritetima.
Evo jedne ilustracije jednog njegovog zamisljenog razgovora : :)

Ime mu je Ban Misic
:)

'' Pogresno je zavideti onom iznad jer je njemu po pravilu gore, ma koliko mozda vise zaradjivao i imao materjalnih prednosti. ''

Dali je uopšte mudro pa i prihvatljivo zavideti ikome ?

Ako hoćeš da kažeš , da je liderima teže od eksploatisanih -
strpljivih trpljača ( da je ubitačno biti patrijarh il pak vladika , i postiti
uz bademe i vina trista godina stara , na kanabetu od milion evra ) ,
poznavajući tvoj diskurs , mislim da si onda sastavni deo razbojničke
mašinerije ( srpštine , u kojoj ubice nasleđuju ubijene ) .
Pominjanje Frojda ( koji jeste iskoračio , ali je zaogovarao
i ostvarivao jevrejštinu ) , verovatno treba da opravda ovu tezu .
Njegova priča o pra grehu i oco ubistvu , još jedan je prsten za
okivanje strpljivih trpljača ; ali mnogo teži / moćniji od ovih
uobičajenih sa kojima barataju srebro-vlastoljubivi genijalci .
Zbog te jevrejštine u psihologiji , koliko se sećam napustili su
ga sledbenici ( čak i jevreji ) - preterao je .

Ne bih ikome preporučio da ikad pomisli kako je na vrhu piramide
neljudski teško ; ali ne bih nikome preporučio ni da zavidi ili pak
uđe u okršaje za vrh piramide --- prvo obeshrabruje i porobljava ;
drugo je poželjno jer održava sistem u beskraj ( selekcija moćnih ) .
Još manje bi ikome preporučio da se pomiri / orodi / saživi sa svetom
i stanjem bicikliste/strpljivog trpljača .
Psihologija strpljivog trpljača /bicikliste je , da se nada svom usponu,
jer on vidi u ovoj mudrosti svoju šansu :'' ete život je ko neke merdevine , jedni se penju a drugi padaju s njih '' .
Filozofija plemensko palanačkog duha -- zar ne !
Dragi moj Ozimane , nema autoriteta - znanje je moć , koja nosi
vlast ; a može da nosi i donosi slobodu od vlasti .
 
Имам утисак да лекари ходају около толико дигнутог носа да је то страшно. Као да су они изнад других.
Ових дана моја сестра ванредно похађа праксу и каже да тамо по одељењима лекари су потпуно одвојени од сестара .Имају посебене канцеларије, места за окупљање и пијење кафе, да не говорим о односу којим ове друге третирају као неку врсту нижу од себе.

Тај феномен "бициклисте" најлепше се изгледа може видети у тој области.Питам се само збго чега? Ваљда зато што су научили пар рецепата и пар мехничких радњи рукама попут сваког занатлије. То их издиже горе на пиједестал мудрости и величине...ма немојте!
 
Имам утисак да лекари ходају около толико дигнутог носа да је то страшно. Као да су они изнад других.
Ових дана моја сестра ванредно похађа праксу и каже да тамо по одељењима лекари су потпуно одвојени од сестара .Имају посебене канцеларије, места за окупљање и пијење кафе, да не говорим о односу којим ове друге третирају као неку врсту нижу од себе.

Тај феномен "бициклисте" најлепше се изгледа може видети у тој области.Питам се само збго чега? Ваљда зато што су научили пар рецепата и пар мехничких радњи рукама попут сваког занатлије. То их издиже горе на пиједестал мудрости и величине...ма немојте!

...destruktivni ništakluk kojim se panipuliše ruljom / svetinom poslednja dva veka na ovim prostorima , poslednje dve decenije uzeo je maha do neljudskosti ... ona , neljudskost postala je časna vrlina ... u tom ništavilu uočljivo je kod belih kragni ( pa i belih mantila ) tupa strukovna klanovska podela ( ovde si lep primer naveo ) .... te palančke kvazi kastijske podele, formirane su po raspodeli svera uticaja na mafijaški profit / pljačku ... i da skratim , ako nema pljačke onda i nema te takozvane kvazi intelektualne diskriminacije u bilo kojoj sveri komunikacije .... nema kvazi elitizma i nipodištavanje drugih ... ako ima pljačke , onda ima otežane ili nikakve komunikacije žrtve sa zločincem ; već preko posrednika , a unutar pljačkaroške oligarhije ima klasična vojna subordinacija po verikali na osnovu statusnih činova ( domar ; glavna sestra ; šef odelenja / specijalista ; načelnik , i td. )
 
Lukavstvo je navelo ljude da prihvate takav sistem. Jedno se pricalo a drugo radilo. Kao sto se nastavlja i dan danas u svim reonima.

Profit nije cilj, vec moc koja se ostvaruje kroz profit. Trenutna nedodirljivost i osecaj sigurnosti. Sebicluk koji je ostvario svoj cilj.

Ali, nista to nije cudno. To mora da se desi, i bice i proci ce. Ljudska je priroda takva i zato smo i ovde.

Nista se nece promeniti time sto ce par pojedinaca shvatiti to. Mnogi su shvatili to mnogo ranije, pa se nista nije promenilo. Revolucija u svesti i da dodje, stara je izreka "Shut na rogatog ne moze".

Treba onda razmisliti koji je put koji vodi u spasenje.
 
Баш се радујем овом свргавању разних доживотних вођа, разбуцавањем њихових вила и дворова и оне слике о њима као "вишим бићима" којима се ваљда требамо клањати, служити им.

Још од зачетка цивилизације појављивали су се појединци који су себе постављали изнад других што је нормално ишло дотле да се исти прогласе боговима. Да човек пред неком креатуром која је са свим манама и мизеријама обичног љуског бића, клечи као пред божанством.
То је трајало и траје до данас. Безвесни политичари посматарају се као неки изнад обичних људи, уместо да буду третирани онако како заслужују.

Изгледа да свест човечанства полако прелази на виши ниво свести где неће више бити те мизерије, тог наивно идиотског слављења неких појединаца...неких креатура.
Долази време где ће човек доћи до узвишеног достојанства човека уопште и који неће постваљати на пиједестал било коју креатуру из својих редова.

Када погледам слику Стаљина не могу да се не нервирам.

Овај је пола века водио двестомилионски народ и побио 30 милиона људи слављен као "више биће".

stalin.gif



А таквих ево има и данас .... али изгледа да им долази крај . Да човечанство полако збацује са себе тај јарам.

118227_gadafi3-beta_f.jpg



А можда ће та наивно идиотска психoлогија нестати и на нижним нивоима општења међу људима. Или да ће се бициклиста коначно усправити.

pravilna_ishrana_za_ljubitelje_biciklizma1.jpg
 
Баш се радујем овом свргавању разних доживотних вођа, разбуцавањем њихових вила и дворова и оне слике о њима као "вишим бићима" којима се ваљда требамо клањати, служити им.

Још од зачетка цивилизације појављивали су се појединци који су себе постављали изнад других што је нормално ишло дотле да се исти прогласе боговима. Да човек пред неком креатуром која је са свим манама и мизеријама обичног љуског бића, клечи као пред божанством.
То је трајало и траје до данас. Безвесни политичари посматарају се као неки изнад обичних људи, уместо да буду третирани онако како заслужују.

Изгледа да свест човечанства полако прелази на виши ниво свести где неће више бити те мизерије, тог наивно идиотског слављења неких појединаца...неких креатура.
Долази време где ће човек доћи до узвишеног достојанства човека уопште и који неће постваљати на пиједестал било коју креатуру из својих редова.

Када погледам слику Стаљина не могу да се не нервирам.

Овај је пола века водио двестомилионски народ и побио 30 милиона људи слављен као "више биће".

stalin.gif



А таквих ево има и данас .... али изгледа да им долази крај . Да човечанство полако збацује са себе тај јарам.

118227_gadafi3-beta_f.jpg



А можда ће та наивно идиотска психoлогија нестати и на нижним нивоима општења међу људима. Или да ће се бициклиста коначно усправити.

pravilna_ishrana_za_ljubitelje_biciklizma1.jpg

...tako bih voleo da bude po ovom tvom komentaru ... no biciklista je biciklista .... ako neko misli za ovaj udar i oni pre njega da su izvedeneni zahvaljujući prosvetlenju biciklista ; silno greši .... istorija društvenih uređenja kaže da se iz jedne tiranije prelazi u drugu suptilniju ; i to ne zbog prosvetlenje biciklista , već zbog vremešnosti ( integralne propadljivosti ) ustoličenih tirana ... prirodna smena / promena ; koja se manifestuje masovnim likvidacijama biciklista .... ove likvidacije su istorijska neminovnost - malte ne nužnost ... tiranin shvatajući sopstvenu prolaznost , nastoji da stvar popravi biološkim uništavanjem biciklističke ništavnosti- koja je ničim zasluženo većinski sve prisutna na planeti ... dakle, kao i kod nas - tako će biti i kod njih .... setite se , jednu atinsku tiraniju smenila je tiranija sedmorice ; i tako do danas ( pre neki dan tamo biciklista zapali pandura ) ... tako je to ...
 
Platonova država je po uređenju vrlo slična ostvarenoj spartanskoj, vojničkoj državi..a za disciplinu je itekako potrebna volja i to mnogo čvršća od volje koja teži da postigne nešto,a zatim se gubi pretvarajući i dajući slobodu Id-nagonima oslobođenim od svake kontrole Superega ...
Za očuvanje bilo kakvog društvenog sistema je potrebna volja i prema tome kakva je ona takvi su i stubovi države..ako bi um davao temelje ...
Volja da se održe i drže moralni principi superega bi bila osnova države zasnovane na pravednim kriterijumima...
Razlika se nalazi u onome što podržava volja, kao i mjestu koje zauzima u superego hijerarhijskoj ljestvici vrijednosti...
Lako je nešto postići ..teško je to postizati iznova i iznova, odnosno održati postignuto..smatram da um to može samo u saradnji sa voljom ..
 
...svakako da um sa voljom može sve ... no istorija države ( po mom gotovo nikakvom uvidu ) govori da održanje jednog državnog uređenja ne zavisi od volje i uma svetine / biciklista .... po meni taj biciklista iz mase je drštveno politički amorfna masa ---- mesi se ( programira ) ... Ozi je izneo - danas - tezu o osvešćivanju biciklističke mase libana .... ja mislim da su uređeni/ programirani spolja, da preskoče prag straha koji im je takozvana državna disciplina ugradila u njihova bića ... oni ginu za tuđe potrebe ( večna eksploatacija - pljačka persije / uostalom to se radi skoro dva ipo milenijuma - od vremena Aleksandra ) i za drugu tiraniju i strahove koje će im ona ugraditi ... već viđena stvar na jugoistoku ....
 
Da li smatrate da je moguce drustveno uredjenje gde necemo imati "visa i niza" zanimanja. Vise i nize kaste, "VIP" i one koji nisu "vip". Gospodare i sluge?
Ja mislim da bi tako nesto bilo moguce tek u Platonovoj drzavi gde bi filozofi bili vladari, sto znaci da bi vodja bio UM a ne necija volja ili neciji profit. Verovatno bi takvo drustvo gde bi um bio vladalac, gde bi znanje o sustini sveta i zivota ili filozofija, bila na pijedestalu vrednosti kojima ljudi treba da teze, ubrzo dovelo do onoga sto je Sopenhauer nazvao " negacija volje" i svega sto to sa sobom nosi.
.. smatram da je to moguće ..
.. ali bez vladara ..
.. možda je moje smatranje .. utopističko ..
.. ali .. ja sam za anarhiju .. koja podrazumeva osvešćenog pojedinca ..
.. dakle .. čoveka spremnog da preuzme odgovornost za svoja dela ..
 
.. svaki zaključak o .. potrebi vladavine jednog čoveka nad drugim .. bazira se na pretpostavci o ljuima kao stoci ..

"Neki ljudi kao da ne mogu zamisliti život ako nemaju nikoga da im određuje kako da žive"
(moj učenik, Milan, 10 godina)

...kod tog mladog čoveka, rađa se i odrasta ljudskost - "JA" ; ako ga ne zahvati vaspitni ciklus zvani slobopinkomanija , možda će moći da preuzme potpunu odgovornost za sopstveno delanje i ispravljanje sopstvenih i tuđih pogrešnosti .. želim mu uprkos svemu očovečenje i uspešno ljudsko življenje u ovoj sredini
rijatli kultur e( ništakluka ) ... Pozdrav ! ( mesi sofiju )
 
.. ma tu rečenicu je milan izgovorio kao rezultat jednog dužeg razgovora ..
.. koji je počeo njihovim zahtevom da izaberemo predsednika odeljenja ..
.. pitam ja .. potreban vam je predsednik odeljenja ..? .. a zašto ..?
.. kažu .. pa svi drugi biraju predsednika odeljenja .. samo mi ne ..
.. ja odgovorim da ti drugi nikada ne drže časove u šumi .. kao što ih držimo mi .. i nabrojim im još neke razlike .. pa ih onda zamolim da mi daju neki smislen razlog .. zašto im treba taj predsednik ..
.. i onda se javi par najbrbljivijih curica .. kažu .. treba nam neko ko će da određuje čega ćemo da se igramo na odmoru .. i da pazi da se svi ponašaju kako treba ..
.. pa zar se vi i do sad niste sasvim lepo igrali ..? .. pitam ..
.. a oni kažu .. ma da .. ali svejedno .. ipak treba neko da bude .. glavni ..
.. ok .. krenem ih ja pitati .. ponaosob ..
.. dakle .. ti .. xy .. bi hteo/la da budeš glavni/a .. i da naređuješ drugima kako da se ponašaju i šta da rade ..
.. i sve i jedno odgovore sa .. da ..
.. a zatim krenem ponovo .. pa pitam ..
.. dakle .. tebi .. xy .. treba neko da ti određuje šta da radiš i kako da se ponašaš ..
.. i sve i jedno se krenu smejati .. i odgovore sa .. ne ..
.. šta zaključujemo ..?
.. kažu .. zaključujemo da bi svako hteo da vlada .. ali da niko ne bi hteo da neko njemu naređuje ..

.. pitam ih .. je li istina da se ne možete dogovoriti oko toga čega ćete se igrati ..?
.. kažu .. nije .. uvek se dogovorimo .. nego je lepo biti glavni .. pa je .. eto .. i svako od njih poželeo ..


.. posle smo malo pričali o tome .. zašto ljudi žele moć nad drugim ljudima ..
.. a onda se milan javio .. da primeti tu čudnu stvar .. kako naša situacija nije baš .. uobičajena .. to .. da niko ne želi da nad njime vladaju ..
.. jer on primećuje da toga upravo ima .. prilično ..
.. i onda je rekao to .. da neki ljudi kao da ne mogu zamisliti život ako nemaju nikoga ko im određuje kako da žive ..
 
Poslednja izmena:
...bravo Sanja ... smisleno radiš kao obrazovni vaspitač ... takvih je malo i to je patriotski rad ... nastavi tako ... nosiće te ta deca večno u duši i srcima ... danas sam sreo mog nastavnika iz osnovne .. srdačan susret kao i nekad - samo zato što je vodio i takve razgovore snama ( igrao se - sa dečacima rvao kao da je njihov vršnjak --- mudro nas vaspitavao kroz igru , druženje i naravno nastavu ------- divan čovek ... ljudina ) ...
.. još jednom: Bravo Sanja !
 
To sam i ocekivao...Gadafija jos nisu uspeli,a u Tunisu i Egiptu vec zaseli novi jahaci,nove Murte...
Sladjane same poture runo na sisanje!
Loncar,svaka cast...Pre pola godine si rekao da je ZNANJE za izbavljenje!Rekao bih i jaka volja...
Lako je Oziju,on sta namisli-to mu bude!Iz njegovog bitka samog po sebi...Ako,neka mu...
 

Back
Top