Teraju devojčice da gole igraju pred šatorima

perzija

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
176
Guča - Među veselim trubačima u Guči, još veselijim saborašima koji ih kite hiljadarkama, ražnjevima sa prasićima, litrama piva, nalaze se deca, gladna, bosa i nevidljiva. Devojčice, od kojih jedna ima tek četiri godine, gotovo gole igraju na ulicama, po stolovima, uvijaju se i provlače oko pijanih gostiju kako bi im ovi u džep suknjice ili kartonsku kutiju ubacili neki dinar.
Tri sata je ujutro. Na nekoliko metara od spomenika trubaču, devojčica stara tek četiri godine, sa parčetom svetleće marame obavijene oko struka, trese se... Ne u ritmu muzike, već od hladnoće. Ona ne zna čestito ni da govori, ali kada joj u susret naiđe masa saboraša, počne nespretno da se vrpolji, nešto nalik igranju, kako bi joj u kutiju stavili novac. Pijani gosti prolaze hladno. Jedan ju je zamalo šutnuo, od pijanstva je i ne primećuje. Nedaleko su njeni roditelji. Vrebaju iz prikrajka kada će kutija da se napuni novcem, onda dođu, pokupe pare, pa sve iz početka.

Starija žena prilazi i detetu pruža bombonu. Prljavi, maleni prstići za trenutak krenuše da je uzmu, a onda je prostreli oštar pogled majke, ona se povuče i nastavi da igra. Isključivo za novac.

Silvija ima šest godina. Došla je iz Lajkovca. Sinoć je igrala u nekoliko kafana, malo ispred, na ulici. Kaže ugrožavaju je ove velike devojke, plesačice. Na pitanje gde su joj roditelji, pokazuje rukom na krupnu ženu koja nedaleko od nje s bebom u naručju čeka novac.

- Moram da igram, treba nam novac za život. Znaš kako sam naučila trbušni ples. Sve sama. Šta ima veze. Ne pipkaju me, neko me tera, kaže - beži, dete, napolje... A ja igram bolje nego one velike devojke - kaže šestogodišnja devojčica.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/203419/Teraju-devojcice-da-gole-igraju-pred-satorima
 
Guča - Među veselim trubačima u Guči, još veselijim saborašima koji ih kite hiljadarkama, ražnjevima sa prasićima, litrama piva, nalaze se deca, gladna, bosa i nevidljiva. Devojčice, od kojih jedna ima tek četiri godine, gotovo gole igraju na ulicama, po stolovima, uvijaju se i provlače oko pijanih gostiju kako bi im ovi u džep suknjice ili kartonsku kutiju ubacili neki dinar.
Tri sata je ujutro. Na nekoliko metara od spomenika trubaču, devojčica stara tek četiri godine, sa parčetom svetleće marame obavijene oko struka, trese se... Ne u ritmu muzike, već od hladnoće. Ona ne zna čestito ni da govori, ali kada joj u susret naiđe masa saboraša, počne nespretno da se vrpolji, nešto nalik igranju, kako bi joj u kutiju stavili novac. Pijani gosti prolaze hladno. Jedan ju je zamalo šutnuo, od pijanstva je i ne primećuje. Nedaleko su njeni roditelji. Vrebaju iz prikrajka kada će kutija da se napuni novcem, onda dođu, pokupe pare, pa sve iz početka.

Starija žena prilazi i detetu pruža bombonu. Prljavi, maleni prstići za trenutak krenuše da je uzmu, a onda je prostreli oštar pogled majke, ona se povuče i nastavi da igra. Isključivo za novac.

Silvija ima šest godina. Došla je iz Lajkovca. Sinoć je igrala u nekoliko kafana, malo ispred, na ulici. Kaže ugrožavaju je ove velike devojke, plesačice. Na pitanje gde su joj roditelji, pokazuje rukom na krupnu ženu koja nedaleko od nje s bebom u naručju čeka novac.

- Moram da igram, treba nam novac za život. Znaš kako sam naučila trbušni ples. Sve sama. Šta ima veze. Ne pipkaju me, neko me tera, kaže - beži, dete, napolje... A ja igram bolje nego one velike devojke - kaže šestogodišnja devojčica.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/203419/Teraju-devojcice-da-gole-igraju-pred-satorima

Стави слику ...магаре...
да се види да су то девојчице из Бугарске....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
66793_1003cigancicifotoastankovic_f.jpg
 
Nisam ochekivao ovakve tendeciozne naslove od Blica... c c c koja laz, nisu gole negu polu-gole zar je teshko bilo i u naslovu tako napisati. Nije naravno, ali to nece da prodaje novine... :roll:

Naravno, ovo nije nishta novo. Svi znamo da cigani teraju decu da prose (neki, a neki i ne) , tako da je ovo samo jedan vid toga.
 
Poslednja izmena:
Кога треба забранити зато што деца стоје испед семафора са флашицом воде и сунђером и трче да оперу стакла на аутомобилима који су стали и тога има и на ауто-путу Београд-Нови Сад а и у центру града на углу улице Кнеза Милоша недалеко од страних амабасада ?
Кога ту треба забранити и ко је одговоран за то ?
Децу је забрањено искоришћавати и терати на просјачење !

Да чујем ове поборнике забрањивања шта треба забранити у Београду због искоришћавања деце ?
 
Poslednja izmena:
Jel ovo znaci da treba da se sekiramo, zbog cigana i ostale gamadi? To je njihov izbor , a ne vas ili moj.

Kakva sodoma , gomora, Guca treba da donese pare. Ako nekom nije jasno da pojasnimo , u ekonomiji nema ljubavi. A to sto maloletni cigani rade to sto rade u Guci, pa kakva je razlika u odnosu na svakodnevno prosjacenje po ulicama srpskih gradova od strane tih istih cigana?

Guca je daleko isplativija , daleko poznatija od Egzita.

Mada licno ne preferiram Egzit smatram da i Guca i Egzit imaju poprilicno veliki znacaj u formiranju pozitivne slike o nasoj zemlji. Normalno ni finansijki efekat nije zanemariv , a nesme ni da bude zanemariv.

Veliki broj mojih prijatelja iz zapadnih zemalja imaju pozitivan stav prema obema manifestacijama i redovno dolaze, bilo u Novi Sad , bilo u Gucu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top