ROŠTILJ, gradele, kotlovina, ražanj
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: ROŠTILJ, gradele, kotlovina, ražanj

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Podrazumevano ROŠTILJ, gradele, kotlovina, ražanj

Ovo je cisto muski posao..jelte..a ionako se hvalite da ste bolji kuvari od nas..pa a vas vidimo sad.
    Umete li to uopste i sta najcesce rostiljate..cevape,krmenadle..pljeske,kobaje,krilc a ,pilece meso..
    riba..povrce..solite li meso pre ili posle pecenja..stavljate li beli luk i persun preko mesa ili ribe...
    na raznju polivate prasence pivom..ili pivo sipate u sebe..gde najcesce pecete rostilj..
    sta koristite za zar..grane loze..drva ili cumur
    i dok to radite cime sebe podmazujete..rakija..pivo vino..

Pile...ne premestaj mi temu na kulinarstvo jer je ovo muski posao i zanima me sta nasi dragi muskarci....
    rostiljdjije imaju da kazu i otkriju nam po neku njihovu tajnu dobrog rostilja..

ee da..cime potpaljujete..mislim zapalite..rasplamsate..zazarite i tako to..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

LindaLee nije na forumu
    Stop vlaznom predstavljanju,obmanjivanju i zastitilazljivaca
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

Podrazumevano Re: ROŠTILJ, gradele, kotlovina, ražanj

haha ako se ovde nadje 5 frajera koji umeju da ispeku prase na raznju seci me ovde
    u najboljem slucaju kupe gotovo meso i raspale vatru,mislim i to ako znaju super

Ističe se nikoneko (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Mislim ,ja znam da ga ispečem i tako šta vas zanima .Ne volim da pečem roštilj mada znam i to ,prase veće gice tu sam majstor .
    Kod nas se to peče sa drvima ne da se pravi žar jer ovamo nema odojaka niko ne prodaje te male .Tako da je potrebna veća vatra
    Grlo prvo podmazujem jednom dve rakije s kafom onda naravno pivo. A vatru palim šibicom ili upaljačem kako šta imam kod sebe .
    I tako dok se ne ispeče sat -10 kila pa ti sad vidi ako je 60 -ak kila .Mada sve manje ljudi peku kod kuće ali ja još ne odustajem

Citat Original postavio LindaLee Pogledaj poruku
    haha ako se ovde nadje 5 frajera koji umeju da ispeku prase na raznju seci me ovde
    u najboljem slucaju kupe gotovo meso i raspale vatru,mislim i to ako znaju super
    Štaaaa
    Pa niste ni vi sve sjajne kuvarice ,s tom razlikom da vi ono što mi spremimo jedete par puta u toku godine a mi vaše svaki dan

LindaLee nije na forumu
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

Citat Original postavio nikoneko Pogledaj poruku
    Mislim ,ja znam da ga ispečem i tako šta vas zanima .Ne volim da pečem roštilj mada znam i to ,prase veće gice tu sam majstor .
    Kod nas se to peče sa drvima ne da se pravi žar jer ovamo nema odojaka niko ne prodaje te male .Tako da je potrebna veća vatra
    Grlo prvo podmazujem jednom dve rakije s kafom onda naravno pivo. A vatru palim šibicom ili upaljačem kako šta imam kod sebe .
    I tako dok se ne ispeče sat -10 kila pa ti sad vidi ako je 60 -ak kila .Mada sve manje ljudi peku kod kuće ali ja još ne odustajem

Štaaaa
    Pa niste ni vi sve sjajne kuvarice ,s tom razlikom da vi ono što mi spremimo jedete par puta u toku godine a mi vaše svaki dan
    pa da,u tome i jeste fora,je l moze to malo cesce

Ističe se nikoneko (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

pa da,u tome i jeste fora,je l moze to malo cesce
    Moglo bi malo češće ,al nemoj da se navadiš pa da stalno tražiš još

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

знам ја. углавном пред славу Ђурђевдан (ако није посна) и пред Божић. Значи, печем на жар прасе. скупим кумове, пријатеље. Пиво, ракија, музика, вицеви.

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Znate..dobroooo ali hajde to malo detaljnije..kako to radite..
    jel imate neki svoj fazon..da bude onako res kozica da krcka
    a peceno iznutra da nije krvavo oko koske..i slicno..
    a rostilj..a peka..nista..samo prase..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

LindaLee nije na forumu
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

za pocetak mora dobro da se izdepilira prasence ili dzaba sve umece pecenja,najvise mrzim da izvrsim napad na nogicu a ona dlakava
    za hrskavost i ukus koliko znam poliva se pivom,i da se vrti jedno 4h,zavisno koliko je debelo prase (nista bez praseta sto se mene tice) i najbolje zensko prase,ili musko evnuh prase
    e da za rostilj,najbolji je ukus kad se one zice mazu nekom mirisnom slaninom,pa preko tako namazane zice stavis meso,mozda je topla voda ali ja sam to otkrila sama

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja pichim povrce na ropstuilju, patlidzani, tikvice, luk, paprike pechurke i krmenadle

sos radim onaj mediteranski, namazem povrce i meso sa tim i ostavim da odstoji par sati.

sos:

2 kashike balzam sirceta (neophodno da skine gorchinnu} umesam sa 4 kashike maslinovog ulja, 3 chesnja sitno iseckanog belog luka, pola kashichice suvog bosiljka, dosta sitno iseckane mirodjije, biber i so. treba da se promesa i odstoji malo pre mazanja.

miris koji se shiri sa roshtilja je nepreyebiv

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3007

retko ko zna shta je kotlovina,i za to imash rep!
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

evo je..samo..to je bombaaaa od kalorija..i bez vina ne moze

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio Nina Pogledaj poruku
    Znate..dobroooo ali hajde to malo detaljnije..kako to radite..
    jel imate neki svoj fazon..da bude onako res kozica da krcka
    a peceno iznutra da nije krvavo oko koske..i slicno..
    a rostilj..a peka..nista..samo prase..
    Када ошурим прасе угрубо, прелазим оштри ножем. После исфинирам апаратом за бријање - жилетом. Нема длачице ниједне. После посолим, увежем, поставим на ражањ. У току окретања, подбацујем жар испод, кожу мажем машћу да не изгори превише. Зе време целе операције, попијем гајбу пива и распалим народњаке, пуцам из тетејца.. рок енд рол, бејбе

Buduća legenda Ankora (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    851

hahahahaahahha , kako domudna tema
    ¡Olé!

Domaćin milospv (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2003.
    Pol
    muški
    Za nezavisnu i suverenu Republiku Srpsku!
    Reputaciona moć
    97

Мене је нажалост Бог неспособним за кување дао Није да се ја не трудим, али више од пржења најпростијих ствари не умијем ништа. А и то сам научио силом прилика научио за 3 године студија у БГД =)
    Ипак, са роштиљом и сличним стварима сам имао пуно искуства.

Али кад већ Нина помену пиво =) Прошле године мој друг на мору је сам спремао неку пилетину. Осим гомиле зачина уз њу је ишла и гомила разног алкохола =) Збиља додавање вина у пилетину и пива у прасетину је врхунско.

Мада на сјеверу ЦГ прасеће печење никада није било на цијени (ни сам га не волим нешто посебно), већ јагњетина. И то по могућности испод сача. Мислим да ништа укусније не постоји од ње као и хљеба испод сача. За управнике и шефове јавних предузећа се увијек говорило "јагњећа бригада", разумије се зашто =)

У мојој планинарској историји често сам обитавао у планини, уз логорску ватру. Гитара, месо набодено на штапове изнад ватре и која кап алкохола могу звучати занимљиво. Али то није тако

ВЕОМА је тешко осјећи праву грану која је довољно танка и права да би некако могао роштиљску кобасицу да праволинијски набијеш. Треба ти дакле љесковина... И то никад неће бити савршено јер кобасице имају масне дијелове па се често и зна распасти. А опет, зависи од ватре, месо може и да изгори. Јер ватра служи прије свега за гријање а не за роштиљ...

Једина позитивна ствар је што су клобасе (како кажу Чеси) на крају укусне =)

За роштиљ је потребно и целулозе и ћумура =) И хепо коцкице, пошто је стварно мрско сто пута палити и потпаљивати ћумур са дрветом... Чисти ћумур никад нисмо користили (наравно, не персирам себи, него никад нисам ишао сам на роштиљ =) ),нисам сигуран да ли и може...

Роштиљ ваља подмазивати сланином. Више волим пљескавице, кобасице и ћевапе него чисто месо... Шта знам, ваљда ми је укусније.

И да роштиљ је најбоље правити покрај ријеке или потока (којих опет, по брдовитим крајевима има безброј), што даље од цивилизације. Пиво обавезно (вино иде уз пилетину). Најбоље је када се хлади у потоку =)

Фино се расписах, прсти ми отпадоше =) То би било сво моје познавање кувања...
    Poslednji put ažurirao/la milospv : 21.08.2010. u 06:51

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Citat Original postavio milospv Pogledaj poruku
    Мене је нажалост Бог неспособним за кување дао Није да се ја не трудим, али више од пржења најпростијих ствари не умијем ништа. А и то сам научио силом прилика научио за 3 године студија у БГД =)
    Ипак, са роштиљом и сличним стварима сам имао пуно искуства.

Али кад већ Нина помену пиво =) Прошле године мој друг на мору је сам спремао неку пилетину. Осим гомиле зачина уз њу је ишла и гомила разног алкохола =) Збиља додавање вина у пилетину и пива у прасетину је врхунско.

Мада на сјеверу ЦГ прасеће печење никада није било на цијени (ни сам га не волим нешто посебно), већ јагњетина. И то по могућности испод сача. Мислим да ништа укусније не постоји од ње као и хљеба испод сача. За управнике и шефове јавних предузећа се увијек говорило "јагњећа бригада", разумије се зашто =)

У мојој планинарској историји често сам обитавао у планини, уз логорску ватру. Гитара, месо набодено на штапове изнад ватре и која кап алкохола могу звучати занимљиво. Али то није тако

ВЕОМА је тешко осјећи праву грану која је довољно танка и права да би некако могао роштиљску кобасицу да праволинијски набијеш. Треба ти дакле љесковина... И то никад неће бити савршено јер кобасице имају масне дијелове па се често и зна распасти. А опет, зависи од ватре, месо може и да изгори. Јер ватра служи прије свега за гријање а не за роштиљ...

Једина позитивна ствар је што су клобасе (како кажу Чеси) на крају укусне =)

За роштиљ је потребно и целулозе и ћумура =) И хепо коцкице, пошто је стварно мрско сто пута палити и потпаљивати ћумур са дрветом... Чисти ћумур никад нисмо користили (наравно, не персирам себи, него никад нисам ишао сам на роштиљ =) ),нисам сигуран да ли и може...

Роштиљ ваља подмазивати сланином. Више волим пљескавице, кобасице и ћевапе него чисто месо... Шта знам, ваљда ми је укусније.

И да роштиљ је најбоље правити покрај ријеке или потока (којих опет, по брдовитим крајевима има безброј), што даље од цивилизације. Пиво обавезно (вино иде уз пилетину). Најбоље је када се хлади у потоку =)

Фино се расписах, прсти ми отпадоше =) То би било сво моје познавање кувања...

Iskusno..nema sta..svaka cast..

i gde me nadje sa onom jagnjetinom i hlebom ispod saca...
    jojjjjj..covece..kako je to dobro..ufff da mi je sada bar jedan zaponjak..

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Od svega najvise volim da chapkam jagnjetinu s raznja
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

LindaLee nije na forumu
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

dzordzi mislim da si u ovoj temi propustio da nagrdis autorku sto jede ovo masno a posle kuka na liniju kako se desio taj propust?

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

dzordzi mislim da si u ovoj temi propustio da nagrdis autorku sto jede ovo masno a posle kuka na liniju kako se desio taj propust?
    Zato draga sto nema potrebe..zaponjak nije mastan..

Ističe se Gotika (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio mmaher Pogledaj poruku
    retko ko zna shta je kotlovina,i za to imash rep!
    I kako se pravi kotlovina?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Ne smem moderatorka je jao sto ja volem onako prosarano..najvise hrskava korica pa malo masno a onda socna krtinica
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Citat Original postavio Nina Pogledaj poruku
    Ovo je cisto muski posao..jelte..a ionako se hvalite da ste bolji kuvari od nas..pa a vas vidimo sad.
    Umete li to uopste i sta najcesce rostiljate..cevape,krmenadle..pljeske,kobaje,krilc a ,pilece meso..
    riba..povrce..solite li meso pre ili posle pecenja..stavljate li beli luk i persun preko mesa ili ribe...
    na raznju polivate prasence pivom..ili pivo sipate u sebe..gde najcesce pecete rostilj..
    sta koristite za zar..grane loze..drva ili cumur
    i dok to radite cime sebe podmazujete..rakija..pivo vino..

Pile...ne premestaj mi temu na kulinarstvo jer je ovo muski posao i zanima me sta nasi dragi muskarci....
    rostiljdjije imaju da kazu i otkriju nam po neku njihovu tajnu dobrog rostilja..

ee da..cime potpaljujete..mislim zapalite..rasplamsate..zazarite i tako to..
    ćevapi i vrat, može i kobe. misim, može i riba al to je za pedere
    na čumur i drva
    ako neče se upali samo, dam mu malo bemzina
    pivo, da
    i oooovaj...da, u velku šerpu se nasecka lukac pa s u nju meće mjeso ispječeno
    i to ti je to matori
    ne solim nikad
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

LindaLee nije na forumu
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

jao gici pa zar na rostilju da se sretnemo?

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Citat Original postavio Gotika Pogledaj poruku
    I kako se pravi kotlovina?
    To ce neko od njih koji to znaju da nam kazu..

pater.familias nije na forumu
    Dejame en paz, dejame solo, yo vivo hoy no miro para atras
    Neproveren član pater.familias (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Pa neću sigurno ja da ga koljem.

@tema:
    samo drva, ništa ćumur, pokrivam roštilj odozgo da se lepše odimi a i takav sam roštilj napravio da i bez pokrivanja odimi lepo
    posolim pre pečenja
    i najvažnije što više truda uložiš to lepše ispadne : )

Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Od mnogih sam culada je rostilj na drva mnogo lepsi nego na cumur
    koliko je to tacno ne znam ali mi je prirodnije..

Slične teme

1. Rostilj....
    Autor www mira u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 08.12.2012., 15:28
  2. Rostilj
    Autor Maxy u forumu Srbija
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 12.10.2006., 10:43
  3. [b]Rostilj i luk?[/b]
    Autor Neva u forumu Arhiva
    Odgovora: 11