I-Worm/Bagle.AX(ali stvarno)

psy

Primećen član
Poruka
620
e meni je stig'o mail od uros@neznamkakobese.yu subject:hi! text: :) attach. price.cpl koji sam ja onako kao poslednji debil otvorio na prvu i tako malo skrshio komp.E sad pitanje i savet.
pitanje:Virus sam naknadno ocistio Pandom:)-kako da proverim shtetu?izbrisao mi je drajvere za zvucnu karticu:)stalno mi se pojavljuju prozorcici da sam 'zarazen' spyware-om i slicnim sranjima(dok sam na net-u).Cini mi se da sam dobro proshao?mislim nishta ozbiljno nisam primetio osim ovih gluposti.

savet je prost:ako dobijete slican mail sa subjectom hi!,hello! i sl. BRISHI!
 
Da si ti ziv i zdrav, ovakve mailove ne otvaram vec godinama :)
Kako si samo uspeo da se zaletis i otvoris taj mail? Za to je moja pokojna baba umela da kaze "malo razmisljanja - mali rezultati..."
Cuvaj se ubuduce, ma kako primamljivi mailovi stizali.

Meni se desilo pre par meseci:
Imam drugara sa kojim saradjujem iz USA. Ime Chris. To vece smo se culi preko Netmeetinga i dogovorili da mi posalje neke fajlove cim zavrsi. Nakon nekog vremena stize mail, posiljalac Chris, subject "this is what you were asking for recently"
Logicno bi bilo da otvorim mail, jer se "sve slaze"...
Ne otvorih i odmah izbrisah, jer sam prepoznao da to nije Chrisov stil govora. On bi napisao "The latest files" ili slicno, ali ovako ne. Odmah sam ga nazvao i rece mi da jos priprema fajlove...
A zamalo da se prevarim..
Eto slucajnosti, ali i to se desava, pa prema tome otvori cetvere oci :)
 
codemaker:
Da si ti ziv i zdrav, ovakve mailove ne otvaram vec godinama :)
Kako si samo uspeo da se zaletis i otvoris taj mail? Za to je moja pokojna baba umela da kaze "malo razmisljanja - mali rezultati..."
Cuvaj se ubuduce, ma kako primamljivi mailovi stizali.

Meni se desilo pre par meseci:
Imam drugara sa kojim saradjujem iz USA. Ime Chris. To vece smo se culi preko Netmeetinga i dogovorili da mi posalje neke fajlove cim zavrsi. Nakon nekog vremena stize mail, posiljalac Chris, subject "this is what you were asking for recently"
Logicno bi bilo da otvorim mail, jer se "sve slaze"...
Ne otvorih i odmah izbrisah, jer sam prepoznao da to nije Chrisov stil govora. On bi napisao "The latest files" ili slicno, ali ovako ne. Odmah sam ga nazvao i rece mi da jos priprema fajlove...
A zamalo da se prevarim..
Eto slucajnosti, ali i to se desava, pa prema tome otvori cetvere oci :)


moracu:) ne zbunilo me je zato shto mi je mail stigao sa adrese@YU. Nisam ocekivao virus ili nishta slicno,mislio sam da toga ima samo na zapadu:))
 
:)) Meni prijatelju, dnevno, na jedan od naloga stigne oko 20-ak onih netsky ( mislim da se tako zove ) sa ptt-a,yu email-a,euneta ...kao i imena tipa milica,vlada,pera,zika,laza yahoo,hotmail itd...Tako, da to sto stize sa "poznatih" adresa uopste nije validno da ne sadrzi neku karakondzulu...
 

Back
Top