Zbog čega nam je potreban muškarac/muž?

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Nije feministička tema. Kad ste dugo sa nekim već i zaboravite na to, vjerovatno ili ponekad se zapitate - Zbog čega mi on treba - svakako postoji više razloga: sex, materijalna podrška, mnoge žene kažu da je brak ekonomska zajednica, djetetu je potrebno dugo da se osamostali, za razliku od mladunčadi drugih vrsta tako da su potrebni i majka i otac za to dugo vremensko razdoblje..međutim postoje faktori kao što su ne biti sam, imati nekoga uz sebe,imati ''muškarca'' u kući, navika..
Zbog čega su danas samostalnim ženama i zaposlenim majkama prije svega, potrebni muškarci i muževi, i vaš pogled koja je njihova uloga pored nas i uloga u porodici ?
 
Poslednja izmena:
Nije feministička tema. Kad ste duga sa nekim već i zaboravite na to, vjerovatno ili ponekad se zapitate - Zbog čega mi on treba - svakako postoji više razloga: sex, materijalna podrška, mnoge žene kažu da je brak ekonomska zajednica, djetetu je potrebno dugo da se osamostali, za razliku od mladunčadi drugih vrsta tako da su potrebni i majka i otac za to dugo vremensko razdoblje..međutim postoje faktori kao što su ne biti sam, imati nekoga uz sebe,imati ''muškarca'' u kući, navika..
Zbog čega su danas samostalnim ženama i zaposlenim majkama prije svega, potrebni muškarci i muževi, i vaš pogled koja je njihova uloga pored nas i uloga u porodici ?

Porodica, brak, pa i život u celini....to je timski sport.
Nije dobro, a ni lako biti sam u svemu tome.
Ne bih ja izdvajala neku specifičku mušku ulogu, osim te da je deo tima.

Sa druge strane, ima mnogo gorih stvari u životu od nemanja muža, nije ni to smak sveta.
 
Da budes opustena i prirodna i pored toga sto je covjek covjeku vuk?

Takav vuk da je zena uvijek provodila vrijeme u drugoj sobi i redovno napustala "muske razgovore" jer su previse strasni, grubi, sta li, za zenske usi...

To sto zena hoce da sve bude po njenom ukusu je cista eliminacija muskarca, pa i svakog drustva. Zena je u sustini asocijalna i sve za sto je u stanju da se zrtvuje je jedno kopile. Taman toliki je prirastaj po "porodici" od Vladivostoka do Gibraltara u oba smjera..
 
Treba mi neko za razgovor, zezanje, da bude iskren prema meni kad drugi nisu, da me opomene kad zaserem pa kaze "Nije ti to trebalo" a da me pri tome ne osudjuje, da se zabrine kad se razbolim i doskoci u pomoc, da "vuce napred" kad ja posustanem, da mi ulije dodatnu snagu, volju kad zatreba, da mi ispunjava dan svojom pojavom, razmisljanjem, duhovitoscu, ljubavlju, seksom....

Nek mi bude najbolji prijatelj, ljubavnik i sve sto ide uz to....

ma

jok

treba mi muskarac da se dobro udam, pokupim sav imetak i zbrisem.....i na taj nacin uvecam postojece bogastvo...:mrgreen: :zcepanje:
 
Da budes opustena i prirodna i pored toga sto je covjek covjeku vuk?

Takav vuk da je zena uvijek provodila vrijeme u drugoj sobi i redovno napustala "muske razgovore" jer su previse strasni, grubi, sta li, za zenske usi...

To sto zena hoce da sve bude po njenom ukusu je cista eliminacija muskarca, pa i svakog drustva. Zena je u sustini asocijalna i sve za sto je u stanju da se zrtvuje je jedno kopile. Taman toliki je prirastaj po "porodici" od Vladivostoka do Gibraltara u oba smjera..
taj covek za koga ja mislim da mi je vuk, ne moze biti pored mene.
ili mogu da budem opustena, ili me nema..
samoca nije najgora stvar na svetu, znas?:)
a zene su vrlo socijalne, ocito nista ne znas o zenama..
a ocito si i kreten, cim si u stanju dete da zoves kopiletom..
 
Nije feministička tema. Kad ste dugo sa nekim već i zaboravite na to, vjerovatno ili ponekad se zapitate - Zbog čega mi on treba - svakako postoji više razloga: sex, materijalna podrška, mnoge žene kažu da je brak ekonomska zajednica, djetetu je potrebno dugo da se osamostali, za razliku od mladunčadi drugih vrsta tako da su potrebni i majka i otac za to dugo vremensko razdoblje..međutim postoje faktori kao što su ne biti sam, imati nekoga uz sebe,imati ''muškarca'' u kući, navika..
Zbog čega su danas samostalnim ženama i zaposlenim majkama prije svega, potrebni muškarci i muževi, i vaš pogled koja je njihova uloga pored nas i uloga u porodici ?

Ja ne razumem ovakve teme. :dontunderstand: Šta sad treba da kažem, kakvu mudrost da prospem? Da li mi treba muškarac?
 
Zbog čega nam je potreban muškarac/muž?
Da bi imale ne koga da se derete, da imate na koga da se žalite, da ima ko da vas nervira, da imate kome da spremate ručak, da imate koga da kritikujete kako vas zapostavlja i ne poklanja vam dovoljno pažnje, da imate nekog od koga će te se nadati da ćete dobiti poklon za 8. mart i rođendan, da imate nekog da vam iznese pune torbe sa pijace na 5 sprat kad lift ne radi.......
 
Da bi imale ne koga da se derete, da imate na koga da se žalite, da ima ko da vas nervira, da imate kome da spremate ručak, da imate koga da kritikujete kako vas zapostavlja i ne poklanja vam dovoljno pažnje, da imate nekog od koga će te se nadati da ćete dobiti poklon za 8. mart i rođendan, da imate nekog da vam iznese pune torbe sa pijace na 5 sprat kad lift ne radi.......
ccc. Ispade da su zene sve sa deformitetima, sto psihickim, sto fizickim.
 
Nije feministička tema. Kad ste dugo sa nekim već i zaboravite na to, vjerovatno ili ponekad se zapitate - Zbog čega mi on treba - svakako postoji više razloga: sex, materijalna podrška, mnoge žene kažu da je brak ekonomska zajednica, djetetu je potrebno dugo da se osamostali, za razliku od mladunčadi drugih vrsta tako da su potrebni i majka i otac za to dugo vremensko razdoblje..međutim postoje faktori kao što su ne biti sam, imati nekoga uz sebe,imati ''muškarca'' u kući, navika..
Zbog čega su danas samostalnim ženama i zaposlenim majkama prije svega, potrebni muškarci i muževi, i vaš pogled koja je njihova uloga pored nas i uloga u porodici ?

da ima ko da čisti kad sam ja zauzeta mojim poslom-da me malo odmeni. :mrgreen:
 
Ja ne razumem ovakve teme. :dontunderstand: Šta sad treba da kažem, kakvu mudrost da prospem? Da li mi treba muškarac?

Pa uloga muškarca i žene danas se umnogome razlikuje ili bi trebalo da se razlikuje u odnosu na recimo prije 50 ili 100 godina. Koja je uloga muškarca danas kad i mi radimo i zarađujemo kao i oni; kako treba izgledati kućna uloga muškarca danas; podjela posla danas; kako treba danas izgledati podizanje i vaspitavanje djece i uloga muškarca/muža/oca ?
 
Pa da, jedino da ne prkosis drustvenom obrascu. Ali sve vise ljudi odbija drustveni obrazac kao relevantan i njima cak i ne ide tako lose. Nasli su svoj put.


Ali i oni koji hoce da ostanu drustveni ljudi moraju imati pravo organizovanja, pa cak i vojne zastite. Moral se uvijek kovao i cuvao krvlju i zeljezom. To sto je neko nasao put u zadovoljenju niskih potreba i negiranju razuma i mozga (od toga ce im mozak i odumrijeti) ne znaci da trebaju imati pravo da kvare i one oko sebe svojim stetnim nihilistickim uticajem. Nihilizam i dekadencija su put unatrag prema zivotinji.
 

Back
Top