Пада цена бубрегу - Само 15 000 евра

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/203339/Prodaje-bubreg-da-vrati-kredit
OČAJNIČKI POTEZ RADNIKA IZ KIKINDE
Prodaje bubreg da vrati kredit

Kikinda - Nezaposleni Kikinđanin J. M. (47) odlučio je da proda bubregkako bi vratio kredite u visini od 3.000 evra, koje su podigli on i njegova supruga. Njih dvoje su radili u dve različite firme, a kredit je najpre uzela ona, a potom i on. Uspeli su da vrate nekoliko rata, ali su u međuvremenu ostali bez posla. Trenutno jedva preživljavaju radeći fizičke poslove.
Osim za kredit, J. M. i supruga duguju za struju, vodu i ostale komunalije. Pošto nema ništa da prodaju, očajni J. M. je odlučio da pokuša da proda telesni organ i obezbedi novac za izlaz iz teške situacije. Reč je o ljudima koji su mnogo puta pokazali humanost dobrovoljno dajući krv. J. M. je to učinio 25 puta.

- Osim prodajom bubrega, nemam drugo rešenje da vratim dug. Pomišljao sam da kradem, ali sam shvatio da bih se tako još više uvukao u nevolje. Onda sam odlučio da ponudim ono što još jedino imam, a to je zdravlje. Želim da prodam bubreg za 15.000 evra i tako obezbedim novac za vraćanje kredita i ostalih obaveza, pa da nastavim da živim kako znam i umem - kaže J. M.

Kredit je prvo uzela njegova supruga pre četiri godine, ne sluteći da će ostati bez posla. Sa 3.000 evra su renovirali krov prizemne kuće od naboja, na periferiji grada. Kada je to obavljeno, supruga je uredno plaćala rate, dok u fabrici, posle 24 godine radnog staža, nije postala tehnološki višak. Ostala je bez posla i sa 48 godina niko nije hteo da je zaposli, a nema uslova za penziju.

Propala je i firma u kojoj je radio J. M. Pre dve godine je dobio posao po ugovoru o radu. Dok je radio, uzeo je 51.000 dinara sindikalnog kredita, ali pre sedam meseci ugovor mu nije produžen.

- Od tog kredita sam kupio klima-uređaj, kosilicu za travu i neke sitne kućne aparate. Dok sam radio i primao platu, plaćao sam rate, ali je ostao dug od oko 41.000 dinara. Sada nemam posao i ne mogu da vraćam ni taj kredit - priča J. M.
Osim za kredite, J. M. i supruga duguju 27.000 dinara za struju, 10.000 dinara za vodu, 9.000 dinara za odnošenje smeća. Imaju ćerku od 22 i sina od 21 godinu, koji imaju svoje porodice, ali ne mogu da im pomognu. Kuću u kojoj žive ne mogu da prodaju, jer tašta J. M. ima pravo uživanja i ne želi da se kuća proda.

- Muka me je naterala da ponudim bubreg na prodaju, iako se supruga protivi mojoj odluci. Ni deci nisam ništa kazao. Mislim da ću svojim bubregom nekom pomoći da preživi, a on meni da vratim novac koji sam dužan. Nije nezakonito da prodam ono što je moje - kaže J. M.
Prodaja organa nije dozvoljena
- Prodaja organa nigde u svetu nije dozvoljena, pa prema tome nije ni legalna. Neko može drugoj osobi da donira organ, ali ne i da ga proda. Jesenas su mi se telefonom obratile dve osobe iz južnog dela Srbije i raspitivala se da li mogu da legano prodaju organe, ali mi se niko iz Kikinde i okoline nije javio s takvom idejom - kaže za „Blic” dr Olivera Rankov, koordinatorka donorske mreže Kliničkog centra Vojvodine za Kikindu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не треба Србији ЖУТА КУЋА...довољна је ЖУТА ВЛАСТ.
:per: :per: :per:
 
Mislis ovih sto uzimaju kredite, a da ne mogu da ih vrate? :(

Ehhh, kako bih i ja tako uzeo jedan kredit od par miliona da kupim jahtu, ali TO NE RADIM JER ZNAM DA NIKADA NE BIH MOGAO DA GA OTPLATIM! :bye:

Ако си прочитао текст, могао си видети
да нису у питању милиони...
Човек дугује 3 000 евра.
;)
 
Ако си прочитао текст, могао си видети
да нису у питању милиони...
Човек дугује 3 000 евра. ;)

Poenta je da se ne uzimaju krediti za koje nije izvesno da ih mozes vratiti. Bili oni 3000 dinara, ili 300 miliona evra. Nije ti zivot komunisticka firma, pa da te zabole sto neces imati da vratis ;)
 
Mislis ovih sto uzimaju kredite, a da ne mogu da ih vrate? :(

Ehhh, kako bih i ja tako uzeo jedan kredit od par miliona da kupim jahtu, ali TO NE RADIM JER ZNAM DA NIKADA NE BIH MOGAO DA GA OTPLATIM! :bye:

Pa kad su oboje imali stalan posao zasto ne bi uzeli kredit?Ako zele da kupe nesto sto je malo skuplje od njihovih primanja,niko se nije nadao da ce ostati bez posla.I kakva je to drzava gde posle 20 godina rada zena postane tehnoloski visak. Znam propala...ali... ipak... zgrozavam se :sad2:

Kao da je covek ne znam na sta potrosio pare,osnovno je imati u kuci klimu,kosilicu i ostale kucne aparate...
 
Poenta je da se ne uzimaju krediti za koje nije izvesno da ih mozes vratiti. Bili oni 3000 dinara, ili 300 miliona evra. Nije ti zivot komunisticka firma, pa da te zabole sto neces imati da vratis ;)

Јес ти упознао оног Максима.....што лупа...?
Прочитај текст па онда коментариши...Овако испадаш глуп....
У тексту пише, да су супружници обоје изгубили посао
као технолошки вишак.....Хајд сад полако....
:per: :per: :per:
 
Јес ти упознао оног Максима.....што лупа...?
Прочитај текст па онда коментариши...Овако испадаш глуп....
У тексту пише, да су супружници обоје изгубили посао
као технолошки вишак.....Хајд сад полако....:per: :per: :per:

E nemoj mi te price, kao oni nisu videli u kakvim su im stanjima firme i njihova radna buducnost u njima, posto je covek bice koje samo razmislja za danas:roll:
 
Treba ozakoniti prodaju ali ne i trgovinu to jes posrednike..lepo se nadju donatori i oni kojima treba u opstini uz svedoke i overe papire
slazem se.
meni je uvek tuga kad procitam clanak na sta su jadni ljudi sve spremni da bi nastavili prezivljavanje.
sasvim mi je ok sto si digli `sitan` kredit da bi sebi poboljsali uslove stanovanja.

p.s.gore neko bezveze pomenu jahtu...jahta nije potreba nego luksuz.
 
sve je to svar ponude i potražnje.......veća ponuda-manja cena i obrnuto.........samo ovom čoveku je obećan život bolji a ne da će bubreg moći da proda po 50000e.......zamislite samo bezobrazluk ovog čoveka koji u demokraciskoj srbiji podiže kredit od 500e i ne može da ga vrati jer je izgubio posao, da prodaje sebe i tako baca tamno svetlo na svetlu budućnost srbije na evropskom putu.......do marsa bi dosad stigli a ne do fašističke tvorevine znana kao i eu........talog se izdigao sa dna i vlada srbijom.........valjalo bi malo uzburkati vodu......da se talog nađe tamo gde mu je prirodno stanište......na dnu.......
 
Интересантна ствар која увек упада у очи приликом читања оваквих вести је то да сви који су се наканили да продају бубрег то чине из разлога што су оптерећени кредитом који морају да врате.

i ja cu uskoro...
 

Back
Top