Toma otišao u Hilandar

Poruka
17.801
Tomislav Nikolić, predsednik Srpske napredne stranke, nakon što je u razgovoru sa ministrom policije Ivicom Dačićem izgladio nesporazume i ponovo prihvatio policijsko obezbeđenje, otputovao je juče ujutro u Hilandar.

Sa njim je kombijem put Svete gore krenulo još dvanaestak stranačkih funkcionera.
Kako „Alo!“ saznaje, Nikolića i njegove saputnike do granice sa Makedonijom ispratilo je policijsko vozilo. Iz MUP-a nismo mogli da dobijemo informaciju o tome da li će Nikolića u Grčkoj obezbeđivati pripadnici srpske policije jer su takvi podaci, kako nam je rečeno, službena tajna. Ipak, praksa je da funkcioneri koje obezbeđuje država i u inostranstvu imaju službene telohranitelje.
Nikolić je, podsetimo, prošle nedelje saopštio da, pošto ministar policije ne veruje da mu je život ugrožen, odbija da ubuduće bude pod zaštitom policije. Iako je Dačić u više navrata objašnjavao da je pogrešno shvaćen, pomirenje između njega i Nikolića usledilo je tek prekjuče, nakon razgovora u zgradi MUP-a
U najvećoj srpskoj svetinji van Srbije, lider naprednjaka boraviće najverovatnije do petka jer već u subotu, zajedno sa svojim zamenikom Aleksandrom Vučićem, putuje u Brisel, gde će razgovarati sa predstavnicima Evropske unije, a planirano je da se sastanu i sa evropskim komesarom za proširenje Štefanom Fileom.
Pošto je Nikolićev mobilni telefon bio nedostupan, pitali smo Vučića otkud to da pred put u Brisel Nikolić ode u Hilandar.
- Taj put planirali su odavno, a sad su našli vremena - objašnjava Vučić. On navodi i da Nikolića nije video pred put, pa ne zna detalje njegovog sastanka sa ministrom policije.
- Video sam policijsko saopštenje, ali mi to ništa ne znači jer Dačiću ništa ne verujem - izričit je Vučić.
Uprkos „pomirenju“ njegovog stranačkog lidera sa ministrom policije, Vučić neće odustati od podnošenja krivične prijave protiv Iviče Dačića i Vojislava Šešelja zbog „njihovih lažnih navoda da je bio u kontaktu sa advokatima Miloša Simovića“.
- Naravno da ne odustajem od podnošenja krivične prijave. Vi dobro znate šta ja mislim o Dačiću - kaže Vučić.

http://www.alo.rs/politika/29043/Toma_otisao_u_Hilandar

Ovo opravda onu biblijsku da su putevi Gospodnji vaistinu cudni ?!
 
Tomislav Nikolić (2007.)

"Ne vidim NIŠTA POZITIVNO u EU, OSIM što je ZLA."


Tomislav Nikolić (2009., posle razgovora u Briselu sa Olijem Renom)


"Srbija je na dobrom putu ka Evropskoj uniji, ali taj proces ometa "nesposobna vlast u Srbiji". Ja bih sasvim sigurno brže uveo Srbiju u EU!!! (...) U slučaju promene vlasti u Srbiji, SNS neće zaustavljati proces evropskih integracija! Naprednjaci će formirati stranački Savet za evropske integracije. (...) Naša želja je da budemo član evropske zajednice naroda, a da nikada ne prekidamo odnose koje imamo sa svojim prijateljima u svetu, a koji nisu u EU. (...) Neka od ove posete krenu još bolje evrointegracije, neka to kapitalizuje DS, opet ću da budem srećan!"

Pokajanje :pop2: Tomo sve ti je oprosteno !!! Amen !!! :pop:
 

Back
Top