5.1 zvuk problem

reciklaza

Primećen član
Poruka
926
Do danas sam imao 2.1 sistem,ali resih da predjem na 5.1,tako da sam uzeo 5.1 Logitech x-530.
E sada zanima me u kom playeru da gledam filmove da to pusta pravilno rasporedjen zvuk i da rade svi sateliti.

Probao sam u Windows media playeru,ali u njemu mi rade svi sateliti osim srednjeg koji je zaduzen za dialog.
Probam u KM playeru kod njega mi rade prednji i srednji,ali zadnji 2 ne rade.
Oba ova slucaja se desavaju kada pustim BluRay 720p-1080p film.

Dok kada pustim mp3 muziku preko kmplayera,on pusta stereo zvuk na sve kanale.

Napomena: Svi zvucnici su potpuno ispravni,samo je softverski problem.
 
Cudna stvar mp3 muziku (stereo zvuk) pusta na sve kanale,dok isto stereo zvuk iz video spotova i filmova pusta samo na prednja 2-kada pustam preko km playera.

Instalirao sam najnovije kodeke K-Lite i podesio sam u KM player wizardu na 5.1 channel.

Neka pomoc...bilo ko...bilo kakva pomoc je dobrodosla.
 
:D Lik sa bench foruma mi je pomogao da podesim km player tako da pravilno rasporedjuje zvuk u filmovima sa 5.1 zvukom:

Izbrisem Km player,pa ponovo instaliram i odradim wizard,u wizardu podesim na 5.1 zvuk i kada se sve instalira podesim ovo:

"u opcijama u internal audio decoder iskljucim ac3 i dts, tako da ce ti to odradjivati ac3 filter
(pogledaj u external audio decoder da li je podeseno..trebalo bi po default-u)
i to bi trebalo da radi
pusti neki film sa 5.1 zvukom, desni klik filters, klik na ac3 pa podesi tu output format"

Ja sve podesio kako je on napisao i pocelo normalno da radi...glasove cujem samo na centralnom satelitu i svi ostali sateliti rade normalno.
Pre ovoga mi je u ac3 filteru bio podesen 2.0 zvuk,iako sam kroz wizard podesio na 5.1.

Zanima me samo jos jedna stvar,da li neko zna gde mogu da nadjem produzni za zadnje zvucnike "audio kabl 1.5-2m cinc m/f",iako zadnji sateliti imaju vise od 4m,meni fali jos 1m da ih okacim na zid :(
Gde god pogledam svi kablovi imaju po 2 m/f prikljucka,a meni treba kabl koji ima samo po 1.
 
Poslednja izmena:

Back
Top