Racun u banci???

Stari lav

Primećen član
Poruka
788
Prvo da se izvinim svima, mozda ce moja pitanja mnogima biti i smesna (mozda nekome cak i glupa), ali ja o ovome stvarno ne znam nista. Zato sam resio vas da pitam. Da li moze student da otvori racun u banci, i u kojoj banci moze? U kojoj je najbolje? Kako to ide? Da li se dobije elektronska kartica kad se otvori racun, kako, sta...?
 
Prvo da se izvinim svima, mozda ce moja pitanja mnogima biti i smesna (mozda nekome cak i glupa), ali ja o ovome stvarno ne znam nista. Zato sam resio vas da pitam. Da li moze student da otvori racun u banci, i u kojoj banci moze? U kojoj je najbolje? Kako to ide? Da li se dobije elektronska kartica kad se otvori racun, kako, sta...?

Taman posla da je glupo pitanje . I ja sam ovo pitao isto ovde na pdf-u i dobio sam dobre odgovore . Samo ja sam mnogo manje znao i to . Evo sad cu da ti pustim link sa tom temom samo da je nadjem .
 
Ja imam tu karticu, i dosta dugo je koristim.
NLB banka je u pitanju, nista nisam platila njeno izdavanje (cula sam da se u nekim bankama naplacuje), i cekala sam svega nekoliko dana na nju (dok se u drugima ceka dosta duze). Jedini problem je sto NLB ima najmanje bankomata. :mrgreen: Mada, ti uvek tom karticom mozes da platis, ako te mrzi da dizes. :D
 
Prvo da se izvinim svima, mozda ce moja pitanja mnogima biti i smesna (mozda nekome cak i glupa), ali ja o ovome stvarno ne znam nista. Zato sam resio vas da pitam. Da li moze student da otvori racun u banci, i u kojoj banci moze? U kojoj je najbolje? Kako to ide? Da li se dobije elektronska kartica kad se otvori racun, kako, sta...?

Mozes u bilo kojoj banci da otvoris racun. Neces moci da ides u minus, novac ti moze uplatiti bilo ko bez ogranicenja, i obavezno proveri da li naplacuju neko odrzavanje na mesecnom nivou ako naplacuju nemoj da otvaras racun.
Preferiram intesu jer pruzaju mogucnost online placanja, provere racuna, bankomati su na svakom cosku itd.
 
Mozes u bilo kojoj banci da otvoris racun. Neces moci da ides u minus, novac ti moze uplatiti bilo ko bez ogranicenja, i obavezno proveri da li naplacuju neko odrzavanje na mesecnom nivou ako naplacuju nemoj da otvaras racun.
Preferiram intesu jer pruzaju mogucnost online placanja, provere racuna, bankomati su na svakom cosku itd.

Da li Intesa naplacuje odrzavanje kartice? O tome sam bas razmisljao kad sam citao poruke iznad, jer nemam stalne prihode pa mi se ne isplati bas da im placam odrzavanje...
 
Ja imam inteza karticu, i znam da uvek moras da imas 100 dinara na racunu. Odnosno, ako ti neko uplati 15 000, ti mozes podici 14 900, ali samo jednom, ne mislim posle svake uplate, tako da se to ne oseti. Uzmi kod inteze, jer imaju najvise bankomata, i najvise poslovnica.
 
I jos nesto... Kad otvorim racun, dobijem platnu karticu... E sad ona ima neku sifru, broj, odnosno kod (sta vec)... A ziro racun na koji se uplacu se razlikuje od tog broja?! I izvinite jos jednom...
 
I jos nesto... Kad otvorim racun, dobijem platnu karticu... E sad ona ima neku sifru, broj, odnosno kod (sta vec)... A ziro racun na koji se uplacu se razlikuje od tog broja?! I izvinite jos jednom...

Prilikom otvaranja racuna ostavljas depozit od 100 dinara i taj depozit dobijas nazad onog trenutka kada budes gasio racun. Dobices dve kartice jednu za bankomat sa pin brojem i jos jednu karticu sa brojem racuna. Onaj ko ti uplacuje novac nema potrebe da ima neku od ovih kartica vec je potrebno da poseduje samo ispravan broj racuna.
 
Prilikom otvaranja racuna ostavljas depozit od 100 dinara i taj depozit dobijas nazad onog trenutka kada budes gasio racun. Dobices dve kartice jednu za bankomat sa pin brojem i jos jednu karticu sa brojem racuna. Onaj ko ti uplacuje novac nema potrebe da ima neku od ovih kartica vec je potrebno da poseduje samo ispravan broj racuna.

Samo mi jos kazi cemu sluzi ta druga kartica sa brojem racuna? Taj broj racuna, preko njega se ustvari uplacuje novac koji posle skidam preko prve kartice za bankomat?:)
 
Poslednja izmena:
Da, imas svoj kod, u pitanju je broj od uglavnom cetiri cifre, koji se razlikuje od ziro-racuna.

Pin kod ima tacno cetiri cifre i sluzi kao dodatna provera prilikom pokusaja da se podigne novac sa bankomata posle tri pogresna pokusaja bankomat oduzima karticu i procedura za povratak kartice je mucna :) jer moras da odgovoris na gomilu pitanja kako/zasto. Broj racuna ako se dobro secam ima 16 cifara ali nisam siguran potrebno je proveriti.
 
Ok.:) Hvala svima!:D Svako dobije po reputaciju.;) Sutra cu da procitam sve jos jednom, pa ako mi jos nesto nije jasno, ja cu da vas pitam.:rumenko:

Hehe, pa i mi smo ga malo zakomplikovali. Nista nije tesko, znaci ako imas na racunu 30 000, moras da ostavis uvek 100 da bude u banci. Oni ti lepo kazu "na racunu imate 30 000, a raspolozivo je 29 900".

Karticu dobijes kroz par nedelja. Na njoj imas 4 broja koja kucas kada podizes sa bankomata.

Trazi (ako hoces naravno) da ti sms porukom stize kada ti neko uplati novac. Jako korisna stvar, ne moras da ides do banke da proveravas.
 
Hehe, pa i mi smo ga malo zakomplikovali. Nista nije tesko, znaci ako imas na racunu 30 000, moras da ostavis uvek 100 da bude u banci. Oni ti lepo kazu "na racunu imate 30 000, a raspolozivo je 29 900".

Karticu dobijes kroz par nedelja. Na njoj imas 4 broja koja kucas kada podizes sa bankomata.

Trazi (ako hoces naravno) da ti sms porukom stize kada ti neko uplati novac. Jako korisna stvar, ne moras da ides do banke da proveravas.

Dobro se raspitaj za sve troskove i SITNA SLOVA SA ZVEZDICOM, da ne bude posle................................:rtfm:
 
Na sta konkretno mislis?

Nema nikakvih tajnih klauzula, sitnih slova i sl. Sva slova na ugovoru su identicne velicine i definisu tvoj odnos sa bankom. Najvaznija klauzula je da nemas dozvoljen minus vec trosis onoliko sredstava koliko imas na racunu, nema mesecnog odrzavanja osim obaveznih stotinu dinara koje ces dobiti nazad onda kada resis da raskines ugovor. Ugovor se raskida za 15 minuta i ne postoji mogucnost za problem jer nemas dozvoljen minus tako da je racun uvek u plusu. Prilikom gasenja racuna dobices na ruke novac koji je na kartici plus sto dinara polozenog depozita.

Sa bankom je potrebno biti oprezan prilikom podizanja kredita jer postoji mogucnost da ne shvatis u potpunosti svoje obaveze pa posle toga moze nastati problem. Inace bankama je izuzetno bitno da klijent u potpunosti shvati svoje obaveze jer na taj nacin privlace nove klijente.
 
Nema nikakvih tajnih klauzula, sitnih slova i sl. Sva slova na ugovoru su identicne velicine i definisu tvoj odnos sa bankom. Najvaznija klauzula je da nemas dozvoljen minus vec trosis onoliko sredstava koliko imas na racunu, nema mesecnog odrzavanja osim obaveznih stotinu dinara koje ces dobiti nazad onda kada resis da raskines ugovor. Ugovor se raskida za 15 minuta i ne postoji mogucnost za problem jer nemas dozvoljen minus tako da je racun uvek u plusu. Prilikom gasenja racuna dobices na ruke novac koji je na kartici plus sto dinara polozenog depozita.

Sa bankom je potrebno biti oprezan prilikom podizanja kredita jer postoji mogucnost da ne shvatis u potpunosti svoje obaveze pa posle toga moze nastati problem. Inace bankama je izuzetno bitno da klijent u potpunosti shvati svoje obaveze jer na taj nacin privlace nove klijente.

Ovo samo u bajci. NARAVNO da im nije bitno da sve shvatis, nego da potpises ugovor, to im je na 1 mestu! Znam gomilu ljudi koji imaju lose iskustvo sa bankama, pa ljudi opet hrle i uzimaju kredite.
 
Ne, nije bre ljudi sve tako lose, vi ga preteraste. Kada otvaras racun, nemoj da se plasis da ce ti banka uzeti ono sto imas na racunu, pa nije to Dafina, pobugu. Kao sto ti neko rece, oprez samo kod kredita, a za obican racun koji otvaras potpisuj bez gledanja, nema tu prevara.
 

Back
Top