IKOM i sportklub..dokle vise??

Somi90

Početnik
Poruka
4
Ne znam za vas ljudi al meni je prekipelo vise, ne mogu ni kosarku ni tenis da pratim zbog toga sto IKOM ne podrzava sportklub kanal, internet mi je los pa su mi time i ucitavanja strimova losi a od 2006 situacija se ne menja.. :think:

Sad je pocela i premijer liga da se prenosi preko sportkluba umesto na RTS-u tako da sad mogu da bacim TV zaista..Neko ce da kaze pa prebaci se na drugog kablovskog operatera al sta kad ne mogu od drugih stanara kad zivim u zgradi, niko nece nista da menja, ne razumeju se..

:roll:
 
Ne znam za vas ljudi al meni je prekipelo vise, ne mogu ni kosarku ni tenis da pratim zbog toga sto IKOM ne podrzava sportklub kanal, internet mi je los pa su mi time i ucitavanja strimova losi a od 2006 situacija se ne menja.. :think:

Sad je pocela i premijer liga da se prenosi preko sportkluba umesto na RTS-u tako da sad mogu da bacim TV zaista..Neko ce da kaze pa prebaci se na drugog kablovskog operatera al sta kad ne mogu od drugih stanara kad zivim u zgradi, niko nece nista da menja, ne razumeju se..

:roll:

I da hoces da menjas ne mozes posto su ti kablovski operateri podelili teritoriju i ti si zapao pod IKOM. To ti je ono kao nema monopola ali si ipak osudjen na tog jednog operatera :D
 
Moja zgrada je prilicno nova, tako da smo se svi mi, stanari, uselili u isto vreme, nakon sto je zgrada zavrsena...Svi smo se usaglasili da zelimo SBB ali nam je poruceno da je to nemoguce jer celo podrucje koristi IKOM-ove usluge i to ne moze da se menja zbog jedne zgrade...Tako da svi imamo IKOM, hteli to ili ne...:confused:
Inace, ubio bih da uvedu Sport Klub, dosta toga propustam zbog toga sto oni ne mogu da se dogovore oko ne znam ni ja cega...:evil:
 
Kada su moji uvodili kablovsku, pre nekih par i malo više godina, hteli smo SBB. I odemo i potpiše se ugovor i sve kako treba. Kad je došlo vreme (čitaj- x,y i z zvanja i urgiranja telefonom ) dodje njihova ekipa ( cela ekipa - jedan momak :roll: ), da poveže kabl i razvede po kući. Verao se po krovovima, i našem i komšiskim, i kada je sišao i povezao tv, shvati da nas je povezao na IKOM!!!! Kaže - ja sam se zahebao, činjenica je i neću sad da se penjem da ti prevezujem. Nego lepo vi meni dajte 2000 dindži, a ne da platite SBB-u punu cenu i gledate program za džabe!!! :eek::eek::eek:
Ostane to tako par meseci, ali kako su moji roditelji malo učukani u glavu - to je kradja, to je greh, to ne valja tako, pre ili kasnije neko će shvatiti, to je krivično... blablabla, odu oni opet u SBB i reklamiraju uslugu. Jasno, boli ove uvo što je njihov čovek pogrešio, oni su povezivanje opet naplatili, i povezali nas konačno na SBB.
Strašno!!! Neozbiljno, neprofesionalno, laički... a ovamo kao imaju monopol :roll: A da imaju bolji program i veći izbor kanala - činjenica je.
 
Kada su moji uvodili kablovsku, pre nekih par i malo više godina, hteli smo SBB. I odemo i potpiše se ugovor i sve kako treba. Kad je došlo vreme (čitaj- x,y i z zvanja i urgiranja telefonom ) dodje njihova ekipa ( cela ekipa - jedan momak :roll: ), da poveže kabl i razvede po kući. Verao se po krovovima, i našem i komšiskim, i kada je sišao i povezao tv, shvati da nas je povezao na IKOM!!!! Kaže - ja sam se zahebao, činjenica je i neću sad da se penjem da ti prevezujem. Nego lepo vi meni dajte 2000 dindži, a ne da platite SBB-u punu cenu i gledate program za džabe!!! :eek::eek::eek:
Ostane to tako par meseci, ali kako su moji roditelji malo učukani u glavu - to je kradja, to je greh, to ne valja tako, pre ili kasnije neko će shvatiti, to je krivično... blablabla, odu oni opet u SBB i reklamiraju uslugu. Jasno, boli ove uvo što je njihov čovek pogrešio, oni su povezivanje opet naplatili, i povezali nas konačno na SBB.
Strašno!!! Neozbiljno, neprofesionalno, laički... a ovamo kao imaju monopol :roll: A da imaju bolji program i veći izbor kanala - činjenica je.

:dash::dash::dash:
 
A da ti citiraš ceo post, ili bar da ga pročitaš kako treba, a? ;)
Umesto na SBB, povezao je na IKOM ( iako je imao kabl i za SBB, ali je pogrešno povezao! ) U radnom nalogu, ili kako se to već zove, napisao je da povezivanje nije izvršio, kao što i nije povezao na SBB, a za sebe je, ispod žita, uzeo pare ( jer je neki posao ipak obavio, visio je tamo na krovu ). Uhvatio je moje na žvaku i to mu je prošlo.
I što je najbolja fora, zaista smo par meseci gledali kablovsku, a računi nisu stizali, jer nisu imali odakle, pošto ugovor ni sa jednim kablovskim distributerom nije potpisan, tj. nigde nismo bili zavedeni kao korisnici.
Kapiraš sada? :)
 
cekaj cekaj, tvoja prica mi nije jasna.
ugovor se prvo potpisuje pa tek onda dolazi monter da te prikljuci na osnovu radnog naloga koji se ispostavlja upravo na osnovu potpisanog ugovora.

nigde na svetu (pa ni kod nas) te nece prvo prikljuciti pa tek onda doci i potpisati ugovor
 
cekaj cekaj, tvoja prica mi nije jasna.
ugovor se prvo potpisuje pa tek onda dolazi monter da te prikljuci na osnovu radnog naloga koji se ispostavlja upravo na osnovu potpisanog ugovora.

nigde na svetu (pa ni kod nas) te nece prvo prikljuciti pa tek onda doci i potpisati ugovor

Pa moj ortak na Vozdovcu kad je pazario stan u novoj zgradi vec je imao uvedenu kablovsku SBB a nikakav ugovor nije potpisao.
E posle posto je i njihov internet hteo tu su ga navatali pa su poceli racuni da mu stizu i za net i za kablovsku. Zatim posle 2 godine otkazao je net a kablovsku nije placao nekoliko meseci i sad je duzan oko 20000...oni nece da mu iskljuce vec kao tuzice ga ..a njega ne zanima da im plati rekao im je da nece njihovu kablovsku :D:hahaha: Luda kuca.
 
cekaj cekaj, tvoja prica mi nije jasna.
ugovor se prvo potpisuje pa tek onda dolazi monter da te prikljuci na osnovu radnog naloga koji se ispostavlja upravo na osnovu potpisanog ugovora.

nigde na svetu (pa ni kod nas) te nece prvo prikljuciti pa tek onda doci i potpisati ugovor

Ne, potpisan je ugovor, naravno. I došao je majstor, njihov zaposleni da priključi kabl. Dalje je bilo kako sam već rekla.
A naplata počinje da teče tek kada se kabl priključi, tj. kada njihov radnik potpiše radni nalog i kada se tu negde, da li na istom ili nekom drugom papiru ( ne drži me baš za reč, nisam to zapamtila da li ima još koji papir, ali sve mi se nešto čini da ima :think: ), potpiše i primalac usluga, moja mama u ovom slučaju. E, ona se nigde nije potpisala, sem na tom ugovoru sklopljenom pre dolaska "ekipe" ( u SBB-u, dole ispod Knez MIhailove, zaboravih kako se naziva ulica ), a majstor je napisao da povezivanje kabla na SBB nije moguće. A pare je uzeo privatno, jer je ipak povezao na neki kabl, tj. IKOM-ov.
Posle par meseci moji su otišli u SBB, naravno, nisu rekli za tog radnika njihovog, prosto ne bi bilo fer i tražili da opet dodje ekipa i da ih priključi. Kada se ekipa najavila, tata je odvezao IKOM, a kada su došli to je zaista bila ekipa. Njih nekoliko sa merdevinama i opremom koja im treba. Na kuću su postavili čak i razvodnu kutiju, pa kada se bilo ko od komšija prijavljivao za SBB, u toj kutiji su ga povezivali. E, tada, kada su završili posao, lepo seli da popiju kafu, ispunili radni nalog i dali mami na potpis. I onda su počeli da stižu računi.

A što se IKOM-a tiče, pošto je ipak to ovde tema ;), ne znam sada kako je, ali tada, pre nekih 6-7 godina bili su očaj. Prvi kanal je imao toliko "snega" da je bilo napor za oči gledati ga, drugi je bio još gori... Što je svojevrsna ironija, jer su moji kada je avalski toranj, svojevremeno, bio jedini emiter signala, hvatali ta dva kanala ( doduše, samo ta dva su i postojala ) bez antene. :)
 
Poslednja izmena:
A da ti citiraš ceo post, ili bar da ga pročitaš kako treba, a? ;)
Umesto na SBB, povezao je na IKOM ( iako je imao kabl i za SBB, ali je pogrešno povezao! ) U radnom nalogu, ili kako se to već zove, napisao je da povezivanje nije izvršio, kao što i nije povezao na SBB, a za sebe je, ispod žita, uzeo pare ( jer je neki posao ipak obavio, visio je tamo na krovu ). Uhvatio je moje na žvaku i to mu je prošlo.
I što je najbolja fora, zaista smo par meseci gledali kablovsku, a računi nisu stizali, jer nisu imali odakle, pošto ugovor ni sa jednim kablovskim distributerom nije potpisan, tj. nigde nismo bili zavedeni kao korisnici.
Kapiraš sada? :)

Ok, u brzini sam napravila lapsus, mislila sam da radni nalog nije potpisan, tj. isporuka signala nije počela, i nisu imali na osnovu čega da šalju račune, ni jedni ni drugi. IKOM, naravno nije ni znao da neko krade :rumenko::rumenko::rumenko: njihov signal.
 

Back
Top