Englezi, to jes desnovolanashi - gde gledati ?

Igoritza

Zainteresovan član
Poruka
101
e ovako - konachno sam zavrshio sagu sa kupovinama svega i svachega:

mami uzeo Yaris 2001, sebi uzeo Stilo 2004. i zadovoljan sam, iako sam pod utiskom da je onaj stilo plastikaner. e da - tojota - najbolji auto na svetu. ja nisam verovo da je jaris bash toliko kvalitetniji od svega malog tog godishta - klio, korsa, 206, pa chak i polo.

elem, shta se deshava sad:

pre nekoliko dana, moj komshija gradjevinar, zvao me da idemo u busije, da radimo za nekog lika krov. ja uvek isposhtujem choveka, kad imam vremena, 2-3 dana gradjevine na kraju krajeva dodje kao zdravo.

i, dok smo sedeli, na pauzi, vlasnik kuce, koji je inache imucan, gastarbajter, reche mom komshiji - dacu ti ako hocesh, mesto novaca, Vauxall Vectra C, 2003.

i oni se dogovore, a ja u medjuvremenu odem na net da vidim za deshnake i prebacivanje:

1. ne valja raditi
2. skupo je
3. mora da se menja fazon i piksla, i oko 40 stvari
4. za Audije mora da se menja bukvalno sve na haubi osim motora
5. nikad to nije to, kao shto je fabrichki

i tako dalje.

u medjuvremenu, stigla vektra. ocarinjena, oporezovana, i ja nadjem za komshiju nekog lika, iz jednog srpskog grada, koji bi radio Vauxall.

ode kod njega komshija, ostavi mu auto, i plati mu SEDAMSTO EVRA!!!

auto je podignut, komshija dovezao da ga vidimo, i evo sad mojih utisaka:

1. NISHTA ne krcka, ne zeza, auto se ponasha kako treba.

2. zamenjeni su i farovi, i tapacirung na vratima, i kontrole za centralnu, sve komplet

3. sat na tabli ne pokazuje vishe milje, nego kilometre.

4. terao sam ga jedno sat vremena, i nisam nashao ni najmanju zamerku.


e sad - shta i kako radi taj prebacivach - ne zanima me. samo znam da je ovaj moj komshija dobio auto od 7000 evra, za cenu krova (1800) plus porez, plus 700 evra.


gde ja na kom sajtu mogu da gledam engleze, poshto kod nas ovi shto su ih vec uvezli, deshnjake, NISU NORMALNI pa ih cene i skuplje od regularnih auta

hvala u napred
 

ok, dok sam nashao postal code za manchester, smorio sam se. glupi sajt.

elem, ajd pomazite - zashto je vauxall jeftiniji, koja je fora ?

inache, ne gledam prvu stranu oglasa, cenim da je to rasturano, a ima neverovatno povoljnih kola .. evo, videh - golf 5 2004, za 2400 funti, kod ovog mog je promena volana za golfa soma evra.
 
Ne znam da li ce to da ima nekog uticaja, ali ovi nasi su najavili da uskoro (verovatno od 2011te) nece moci da se registruju automobili sa kontra-volanom.
Moguce je da ce da dopuste da auto sa granice (carine il sta vec...) bude odslepan pravo u radionicu, pa tek odande da se vozi.

Istina, i ja sam čuo. Od 2011. stupa potpuno novi zakon i sa njim i to..
 
Zar nije taj zakon već sproveden u Srbiji? Koliko se sećam kada sam čitao, automobili sa volanom na desnoj strani se neće moći registrovati u Srbiji a vlasnici postojećih vozila će imati rok godinu ili dve (ne znam tačno) da promene volan na levu stranu.

Jeste sproveden, ali ne u potpunosti. Stvari kao što je novi način polaganja vozačkog ispita
i druge neke stvari startuju od Nove godine. Tada će kompletan biti u upotrebi.
 
A sta se desava ako neko kupi npr TVR?

ne moze da ga vozi, ili mozda moze da trazi dozvolu od AMSS-a i ministarstava raznih, da je u pitanju auto "luksuzne i emotivne vrednosti", kao shto su recimo i oldtajmeri stariji od 1970. bar ja tako tripujem.

heh, ja bi prvi djirao Nissan Skyline R34 GTR, ali u celom svetu ih ima jako malo sa volanima na levoj strani, i kolko sam nachuo - svi su u amerikama, i ako ih ima - custom su prebacheni volani, gde su ih jaki tuning srvisi pravili deo po deo, da bi prebacili. i tu otprilike govorimo o avionu, a ne autu, koji ima oko 5000 delova ispod haube :)
 
Igore,a sto ti nisi dobio deo tog auta?Msm i ti si radio taj krov :D :D

evri burazeru, dnevnica :)

mada, dodushe, sad sam ubedjen da bi znao da podignem kucu od temelja, ako bi mi doneli materijal, jedino shto ja nema shanse da bi bio ni 1/4 produktivan ko ovaj majstor, u pogledu brzine ...

. a upravo se to placa - znanje. ja nisam ni verovo da se toliko naplacuju gradjevinski radovi, pogotovo krov - nema mnogo majstora.

elem - opasnu raspravu odvrnusmo o englezima na vrelegume.rs, i doshao sam do zakljuchka da ako chovek moze da prepakuje volan - slobodno to uradi. priche o tome kako "to nije to fabrichki" ne drze vodu, ako majstor zna shta radi.
 
mene samo jedno interesuje u vezi tih engleskih automobila koji se voze kod nas...

...kako brate pretičeš šlepere i ostala vozila koja ti zaklanjaju vidik...?

...misim...nemoj samo da mi kažeš da imaš suvozača koji gleda za tebe i u kojeg imaš poverenje...:lol:

pa da si prochito temu, vido bi da ja uopshte ne planiram da ga vozim sa volanom na desnoj, nego ocu da prebacim na levu. auu choveche.
 
Znaš šta ja kažem za tu zabranu desnog volana? Zabraniće kuratz.

Jel hoće u EU? Hoće. E, pa, nema batice da ti sada diskriminišeš jednu evropsku zemlju, pogotovo ne neku kao što je GB, i ako može u EU da se registruje, moraće i u Srbiji.
***** se bespotrebno ovi naši. Izmišljaju glupe zakone, samo da bi se obrukali kada dobiju po prstima.
 
Pa šta mislite zbog čega hoće da se prebacuju volani, koliko od tih 700 € je otišlo kao porez? Izmisliće još neke takse, poreze, ateske i kojekakve bakrače samo da uzmu pare. Dozvoliće uvoz, naravno ali ćeš morati prebaciti volan. Što i jeste uredu, baš što neko spomenu, kako onaj ko kupi takav auto će da pretiče šleper ili autobus.
A što se tiče kvaliteta odrađenog posla prilikom prebacivanja to sve zavisi od majstora, ista stvar sa bilo kakvom popravkom na autu. Jedan majstor će popraviti ali ne kvalitetno, drugi može samo još gore zeznut, a treći može da ga popravi da bude kao iz tvornice.
Klasičan primjer: iskrivila mi se viljuška na biciklu, odem u jedan servis kažu ostavi ti bicikl pa ćemo mi naći drugu i zvaćemo te kad završimo. Prošlo 7 dana ne zovu, odem u servis, kaže nemamo djela, tražili smo, ali više se takav ne proizvodi kakav tebi treba. Reko dobro. Odem u drugi, tamo momak odma nađe viljušku koja mi odgovara. Samo je stvar u ljudima i koliko je ko zainteresovan za posao da to odradi kvalitetno.
 
Sto se mene tice nek se uvoze al uz obavezno prebacivanje u ovlascenom servisu sa racunom i onda na atest!
Ovo sto rade sa polovnim delovima samo se zapitajte odakle su ti delovi jer sa ispravnog auta sigurno nisu skinuti.Znaci postoje dve opcije: ili je to neki krs pa je rasturen u delove na otpadu ili je ukraden auto pa rasturen u delove.
Zato je u zadnje vreme povecana kradja odredjenih modela automobila jer se traze delovi za prebacivanje sa engleza.
Pa eno ga u Bg ukraden najnoviji A8 star godinu dana banka daje za 5000 a auto regularno kupljen kod nas.I sta mu fali? Samo kompletan enterijer koji kad bi se nov narucivao kosta verovatno jako,jako mnogo dok oni nece to da uloze pa da imaju kompletan auto.
Znaci da ko ubacuje polovne delove nema nikakvu garanciju sto se tice ugradjenih delova i na neki nacin je tu ipak i glava u torbi.
 
pa da si prochito temu, vido bi da ja uopshte ne planiram da ga vozim sa volanom na desnoj, nego ocu da prebacim na levu. auu choveche.
da si malo duže na forumu, znala bi da ne čitam postove duže od 3,4 rečenice...što je po meni sasvim dovoljno da se kaže šta se ima...
...i nije bilo upućeno konkretno tebi, nego uopšte svim ljudima koji voze automobile s kontra volanom...ono što kažu...razmišljo sam naglas...

...to što sam pričao u drugom licu, takodžer ne znači da sam se obraćao tebi...:lol:

...*******...
 
Pa šta mislite zbog čega hoće da se prebacuju volani, koliko od tih 700 € je otišlo kao porez? Izmisliće još neke takse, poreze, ateske i kojekakve bakrače samo da uzmu pare. Dozvoliće uvoz, naravno ali ćeš morati prebaciti volan. Što i jeste uredu, baš što neko spomenu, kako onaj ko kupi takav auto će da pretiče šleper ili autobus.
A što se tiče kvaliteta odrađenog posla prilikom prebacivanja to sve zavisi od majstora, ista stvar sa bilo kakvom popravkom na autu. Jedan majstor će popraviti ali ne kvalitetno, drugi može samo još gore zeznut, a treći može da ga popravi da bude kao iz tvornice.
Klasičan primjer: iskrivila mi se viljuška na biciklu, odem u jedan servis kažu ostavi ti bicikl pa ćemo mi naći drugu i zvaćemo te kad završimo. Prošlo 7 dana ne zovu, odem u servis, kaže nemamo djela, tražili smo, ali više se takav ne proizvodi kakav tebi treba. Reko dobro. Odem u drugi, tamo momak odma nađe viljušku koja mi odgovara. Samo je stvar u ljudima i koliko je ko zainteresovan za posao da to odradi kvalitetno.

Pa, ako ne može da se vozi sa desnim volanom, odnosno pretiče, onda bi trebali zabraniti Englezima da sa svojim autima ulaze i prolaze kroz Srbiju. Da ga vidim ko ima tolika muda u ovoj zemlji!

I nije istina da ne može da se bezbedno pretiče, samo treba preticati po PS-u. Znači na dužim ravnim deonicama, i ne nabiti se autu koga misliš preticati u guzzicu, nego lepo na vreme iz daljega krenuti u preticanje.
 
da si malo duže na forumu, znala bi da ne čitam postove duže od 3,4 rečenice...što je po meni sasvim dovoljno da se kaže šta se ima...
...i nije bilo upućeno konkretno tebi, nego uopšte svim ljudima koji voze automobile s kontra volanom...ono što kažu...razmišljo sam naglas...

...to što sam pričao u drugom licu, takodžer ne znači da sam se obraćao tebi...:lol:

...*******...


Igoritza je muskarac a ne zena, ne samo da pise u muskom licu vec mu pise i u profilu.
 

Back
Top