Islamska zajednica Republike Srpske?

Treba li formirati Islamsku Zajednicu Republike Srpske?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

VasaLadački

Obećava
Banovan
Poruka
58
Mislite li da bi režim u RS (i njegove tajne službe) trebao da formira Islamsku zajednicu Republike Srpske, koju bi profilisali kao građansku (svih muslimana u RS) a ne bošnjačku zajednicu (kakva je IZ BiH)?

Vlada RS bi izgradila 4 džamije, po jednu u BL, Bijeljini, Prijedoru i negde u Podrinju, koje bi bile pod patronatom te nove Islamske Zajednice RS. RS bi otvorila i islamski univerzitet u npr. BL, koji bi sarađivao sa IZRS i promovisao je.

U RS ima popriličan broj lojalnih muslimana, mnogi su i u vlasti, mislim da bi ovako nešto moglo da se održi.

Podržavate li ovu ideju?
 
Poslednja izmena:
Mislite li da bi režim u RS (i njegove tajne službe) trebao da formira Islamsku zajednicu Republike Srpske, koju bi profilisali kao građansku (svih muslimana u RS) a ne bošnjačku zajednicu (kakva je IZ BiH)?

Vlada RS bi izgradila 4 velelepne džamije, po jednu u BL, Bijeljini, Prijedoru i negde u Podrinju, koje bi bile pod patronatom te nove Islamske Zajednice RS. RS bi otvorila i islamski univerzitet u npr. BL, koji bi sarađivao sa IZRS i promovisao je.

U RS ima popriličan broj lojalnih muslimana, mnogi su i u vlasti, mislim da bi ovako nešto moglo da se održi.

Podržavate li ovu ideju?

Наравно да не....
Шта ће нам то?
 
Mislite li da bi režim u RS (i njegove tajne službe) trebao da formira Islamsku zajednicu Republike Srpske, koju bi profilisali kao građansku (svih muslimana u RS) a ne bošnjačku zajednicu (kakva je IZ BiH)?

Vlada RS bi izgradila 4 velelepne džamije, po jednu u BL, Bijeljini, Prijedoru i negde u Podrinju, koje bi bile pod patronatom te nove Islamske Zajednice RS. RS bi otvorila i islamski univerzitet u npr. BL, koji bi sarađivao sa IZRS i promovisao je.

U RS ima popriličan broj lojalnih muslimana, mnogi su i u vlasti, mislim da bi ovako nešto moglo da se održi.

Podržavate li ovu ideju?

Ne, to je republika Srbija vec pokusala, i samo znantno pogorsala situaciju u Sandzaku ...
 
Da biste imali podršku još jednog naroda u RS za samostalnost. Hrvati koji su ostali u RS tenutno su podeljeni da li da podrže nezavisnost RS ili ne. Muslimani su hardcore protiv. Morate malo da ih omekšate i da ih pridobijete.

Hrvati podrzavaju nezavisnost RS jer imaju interes i nisu uopste podeljeni po tom pitanju jer im je to jedini nacin da podele pederaciju i da se odvoje od balija.
 
Poslednja izmena:
Ako Hrvati pokušavaju da pridobiju Srbe (i uspeli su), ako muslimani pokušavaju da pridobiju Hrvate (a uspeli su poprilično), ako je Srbija u dobroj meri pridobila muslimane u Sandžaku, onda bi bilo logično da i Srbi u RS pokušaju da pridobiju muslimane.

Ma to je neizvodljivo,jer balije imaju fiks ideju da polazu pravo na basniju,sto je samo po sebi suludo i zbog toga je i poceo rat tako da ne3ma ju Srbi nikakav interes za takve kombimacije.Dovoljna im je podrska Hrvata koju imaju ,iz razloga koje sam naveo u proslom postu.
 
Ma kakva islamska zajednica,RS je nacionalna,srpska drzava,Neka idu u pederaciju pa zive po serijatskom pravu ako hoce,ko ih hebe.

Ako bas hoce da posete Srpsku nek visoko masu i belom i srpskom zastavom, da ne bi bilo "nismo znali" ... dobice 5 sekundi da vide kako izgleda prava drzava a onda na levo krug.

Srpsku zastavu ce naravno morati da ostave, u drzavi kojoj i pripada.
 
Sta mislite da se osnuje Bosanska pravoslavna crkva - BPC?
:think:

Podržavam, taman da se izvrši homogenizacija onih pravoslavaca u Glamoču i okolini. Neka postanu Bošnjaci.
Isto važi i za muslimane u RS, koji bi ovakvom homogenizacijom postali Srbi ili Republikosrpci...

:eek::eek::eek:


Elem, na temu - odgovorio sam "ne", ne zbog stava "ne trebaju nam", "boli me uvo" i sl., već zato što stvarno ne vidim potrebu za tim. Dosta Bošnjaka je danas lojalno Srpskoj, ne mogu reći da se možemo 100% osloniti na njih, ali sigurno je da dobar dio njih ne bi podržao ukidanje Srpske....jer ih mi bolje pazimo nego što bi ovi iz Sarajeva....za koje i sami kažu da samo ubiraju političke poene i da se ne bore stvarno za dobro naroda.....

Ako bi muslimani Srpske procjenili da bi im trebalo tako nešto, slobodno neka formiraju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top