Objavljena deklaracija o nezavisnosti "SAO Kosova"

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Objavljena deklaracija o nezavisnosti "SAO Kosova"
Blic - Pre 23 minuta
KiM radio iz Čaglavice objavio je danas delove iz dokumenta pod nazivom Deklaracija o nezavisnosti pojedinih opština na Kosovu koju je izdala do sada nepoznata organizacija Savez opština Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija (SAO KiM). Severna Kosovska Mitrovica

Pojavu Deklaracije u kojoj se navodi da opštine sa Srbima i drugim nealbancima ne mogu biti deo "tvorevine nazvane država Kosovo" kritikovali su Ministarstvo za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije, kao i ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi.

Između ostalog u deklaraciji se navodi da se tekst isključivo odnosi na nezavisnost teritorija i opština iz sastava SAO KiM od "tvorevine koju su njeni stvoritelji nazvali Republika Kosovo".


Redžepi: Provokacija


Ministar unutrašnjih poslova Kosova Bajram Redžepi je ocenio da je reč o provokaciji. "To su provokacije. Imali smo sastanke sa zemljama Petorke, predsednikom i premijerom. Pazljivo posmatramo razvoj situcije", izjavio je Redžepi za prištinske medije.

Dodaje se da su na Kosovu počinjeni brojni zločini nad Srbima i da se navodna državnost proglašena u Prištini bazira na genocidu nad nealbancima.

Za sada nije bilo moguće ustanoviti ko je autor dokumenta, koji je potpisan sa SAO KIM.

Ministarstvo za Kosovo i Metohiju osudilo je ranije pojavljivanje "nekakve fantomske Deklaracije o nezavisnosti saveza opština autonomne pokrajine Kosovo i Metohija", jer je ona, kako se navodi, "delo nekolicine neodgovornih ljudi".

Ministarstvo je pozvalo Srbe sa Kosova da ne nasedaju na provokacije kako Prištine, tako i na postupke grupa i neodgovornih pojedinaca iz srpske zajednice, koji ne predstavljaju nikog drugog do sebe i svoje interese.

"Vlada Srbije ima jasno definisanu politiku prema Kosovu i Metohiji, koja je dobro poznata kosovskim Srbima i od nje neće odustati. Sve što izlazi iz okvira te politike i relevantnih državnih institucija, nije u skladu sa državnom politikom, već je isključivo delo i stav neodgovornih pojedinaca", navodi se u saopštenju Ministarstva.

Beta
 
Mislio sam da ako se sruce Srbi sa Golije i napadnu na Novi Pazar da automatski imam legitimno pravo ubiti svog prvog komsiju.Samo da mu dodjem do kapije i da mu kazem Mile sto si ziveo ziveo si a danas ti je dosao kraj.

Naravno da sam pogrijesio i da se kajem zbog toga i zato vise nikada necu pozeljti da ubijem Srbina.

Hm, chak ni ako se sruche bradonje sa Golije?:lol:
 
Mislio sam da ako se sruce Srbi sa Golije i napadnu na Novi Pazar da automatski imam legitimno pravo ubiti svog prvog komsiju.Samo da mu dodjem do kapije i da mu kazem Mile sto si ziveo ziveo si a danas ti je dosao kraj.

Naravno da sam pogrijesio i da se kajem zbog toga i zato vise nikada necu pozeljti da ubijem Srbina.

Ма...ти си ....добрица..Заслужио си...
prase-x.jpg
 
Nije tebi upućeno

Онда је неспоразум, и то велики. Требали сте бити одређенији. Жао ми је.
А ја сам Србин и српскога рода, и не повлачим се ни пред једним непријатељем, а то и моји непријатељи знају. А сваки непријатељ Срба је мој непријатељ, и у сукобу је са мном.
 
Опростили му.

Нико нема право да му опрости на српским форумима. На њиховим, усташко-балијским, фашистичким, форумима њима је све допуштено против Срба, а нама Србима није допуштен приступ.

Овај вехабија, задригли кољач балија МОРА бити банован трајно.
 

Back
Top