suncokret :)

gost 125526

Veoma poznat
Poruka
11.724
zanima me kol'ko mislite da je ludo zasaditi ga u žardinjere

ove godine su mi masovno:lol: (imam 11 žardinjera, onih dužine 50 cm) pocrkale petunije i begonije
na ful sam sunčanoj strani (terasa mi je izložena suncu od 9-19h), pa mi pade na pamet-što sledeće godine ne bi' zasadila suncokret
c015.gif
 
Moze i obican ali bi ti preporucila pre da uzmesh patuljasti on je napravljen bash za zardinjere.. ima ga sa totalno punim zutim glavicama, ima ih i kao obicnih a ima i u narandjastim i crvenim nijansama.
Tu bi mogla i ricinus da posadish on je za puno sunce i veoma je dekorativan. Ima ga u Tamno zelenoj, zelenoj i bordo-crvenoj boji.
 
Moze i obican ali bi ti preporucila pre da uzmesh patuljasti on je napravljen bash za zardinjere.. ima ga sa totalno punim zutim glavicama, ima ih i kao obicnih a ima i u narandjastim i crvenim nijansama.
Tu bi mogla i ricinus da posadish on je za puno sunce i veoma je dekorativan. Ima ga u Tamno zelenoj, zelenoj i bordo-crvenoj boji.

hvala bondice:)
a gde se tačno kupuju sadnice patuljastog suncokreta i da li se sadi isto kao i ovo što sam do sad imala ili postoje neki dodatni momenti sa kojima bih trebala biti upoznata?(ovo je prva godina mog 'cvećarenja', pa sam prilično neuka)
i
sad me živo zanima kako izgleda taj ricinus, odo' da ga izguglam:p
 
zanima me kol'ko mislite da je ludo zasaditi ga u žardinjere

ove godine su mi masovno:lol: (imam 11 žardinjera, onih dužine 50 cm) pocrkale petunije i begonije
na ful sam sunčanoj strani (terasa mi je izložena suncu od 9-19h), pa mi pade na pamet-što sledeće godine ne bi' zasadila suncokret
c015.gif

Uopšte nije ludo da zasadiš suncokret:)
Postoje ukrasni, visine do 5o cm, sade se direktno u zemlju a može najpre kao rasad. Seme se, kažu, nabavlja kod Flore expres, Semenarne( iz Slovenije), mada ga sigurno ima i u bolje snabdevenim poljopr. prodavnicama kod nas...
Našla sam ti sliku da vidiš kako dekorativno izgledaju....Sem sunca, potrebno im je dosta zalivanja:)
I meni si dala ideju...zašto ne bih i ja zasadila....:)
ev9cut.jpg
 
jao kako su leee-piiiiiiiiiiiiiiii:):):)
al, nisam baš najbolje razumela, jel ovi koji su na slici mogu da se sade u žardinjere il su mnogo koreniti il šta već, pa im treba bašta?:rumenko: (i da, treba mi rasad, nisam baš sigurna da bih umela da ih uznegujem od semena)
misim, ovi na slici mi ne deluju baš patuljasto:lol:

hvala za ohrabrenje:heart:
 
Sve sam to našla na Google...Ovi su baš za žardinjere, saksije....Kažu da niču za nekih 5-1o dana....Inače, videla sam ih tako po saksijama ili u bašti, tako patuljaste i izuzetne...I uvek sam mislila...ja to neznam:rumenko: Ma šta neznam ;) Ima da znam :)
 
tema je aktuelna:) evo mene, evo i sledeće godine u odnosu na prošlu(:lol:), evo i volje da se zasadi suncokret:heart:
vidim da su tu i mari47 i david.007:)
gde bi moglo da se nabavi to seme il još bolje sadnica?
 
tema je aktuelna:) evo mene, evo i sledeće godine u odnosu na prošlu(:lol:), evo i volje da se zasadi suncokret:heart:
vidim da su tu i mari47 i david.007:)
gde bi moglo da se nabavi to seme il još bolje sadnica?

Seme moze da se nabavi npr. u Home Marketu, kesica kosta oko 60-70 dinara i za patuljaste (preporucujem za zardinjere) i za obicne suncokrete. Ja sam kupila i zasadila za prosli vikend, videcemo sta ce od njih ispasti. :) Inace, sad im je vreme sadnje, april i maj, bar tako pise na kesici.
 

Back
Top