Zašto su muškarci bolji šefovi?

prolaznik011

Ističe se
Banovan
Poruka
2.536
Istraživanja pokazuju da su šefice temperamentnije i imaju veće šanse da upadnu u sitne kancelarijske rasprave nego što je to slučaj sa šefovima na poslu.


Žene su pod uticajem hormona, nisu u stanju da ostave svoje privatne živote kod kuće i vole da tračare o svojim kolegama.

Ispitivanje zaposlenih pokazuje da šefice predstavljaju noćnu moru u radu. A to ne misle samo muškarci.

Dve trećine žena kaže da više vole šefove zbog direktnije priče , a stav „pređimo odmah na stvar” omogućava lakšu komunikaciju sa njima.

Takođe, manje je verovatno da će oni imati skrivene planove, da će stalno menjati raspoloženja ili upasti u kancelarijske razmirice.

Oko tri hiljade žena i muškaraca su bili ispitiani, a tri četvrtine muškaraca se slaže da bi pre radilo za šefa nego za šeficu.

Četvrtina žena optužilo je nadređene za ogovaranje i unošenje privatnog života u kancelariju, a trećina ispitanika je reklo da žene na položaju često bivaju opijene moću i u kolegama vide pretnju za svoje radno mesto ili dalji napredak.

Zašto su muškarci bolji izbor:

1. Direktni
2. Manje ulaze u rasprave
3. Lakše je izboriti se sa njima
4. Prijatniji su prema drugima
5. Ne menjaju često raspoloženje
6. Ostavljaju privatni život kod kuće
7. Nemaju „one dane”
8. Više gledaju zajedničke interese
9. Ne osećaju da im je pozicija na poslu ugrožena ako su i drugi dobri u svom poslu
10. Razumniji su

Dejvid Braun iz firme koja vrši zapošljavanje preko interneta naručio je ovo istraživanje i izjavio: „Neverovatno, ali i žene i muškarci se slažu da su šefovi bolji za saradnju - 63 odsto žena i 75 odsto muškaraca.

„Ovo pokazuje da su žene sposobne da napreduju u menadžmentu ali im nedostaju neke veštine da bi bile dobre šefice.”

„Niko ne kaže da žene nisu dovoljno inteligentne da bi bile na visokim pozicijama, daleko od toga, ali možda treba da budu pristupačnije i manje takmičarski nastrojene", smatra Dejvis.

Ljudi žele da odlaze na posao znajući da će imati fer uslove i potpunu podršku od strane kolega i nadređenih.

Petnaest procenata ispitanih radnika reklo je da šefice imaju suviše „oštar jezik” a trećina da se vidi kada im je „onaj period” u mesecu zbog čestih promena raspoloženja.

Druge negativne ocene govore da su žene suviše takmičarski nastrojene i da provode mnogo vremena brinući o svom izgledu.

Četrdeset procenata ispitanih reklo je da su muškarci sposobni da se suzdrže od rasprava, a 14 odsto da su razumniji od žena.

Oni koji više vole šefice kažu da su žene pristupačnije, ljubazne i pune razumevanja kada su radnicima potrebni slobodni dani da bi čuvali decu.

„Ne treba zaboraviti da je trećina ispitanih rekla da je bolje raditi sa ženama” dodaje Braun.

Studija pokazuje da je prosečan zaposleni imao tokom radnog staža dve šefice i jednog šefa.

Trećina je dala otkaz jer im se nije dopadao nadređeni, a većinom su to žene koje tvrde da su otišle zbog svoje šefice.
 
Stronci je u pravu kad su šefovska mesta u pitanju, ali ja ipak više volim da vidim ženu na tom mestu.
U stvari, da se ja pitam (da npr imam svoju firmu koja je dovoljno velika da u njoj ima šefova), ja bih na šefovska mesta isključivo postavljao žene starije od 45 godina, koje imaju najmanje dvoje dece (poželjno punoletne).
 
Muskarac ume ponekad da bude bolji sef od zene, jer je operisan od cesto prisutne, jako izrazene sujete kod zena na sefovskim pozicijama. Sa druge strane, muskarci vrlo, vrlo cesto koriste svoj sefovski polozaj za razne musko-zenske smicalice, koje su ipak redje u slucaju da je sef zena. nN kazem da ih nema, ali su daleko, daleko redje.
 
cim sam videla spominjanje "onih dana" jasno mi je koliko je sati :neutral:
svi imaju neke svoje one dane,a optuzivanje zene da su maloumne jer ih vode hormoni je tako izlizana prica da ne zelim da je slusam jos jednom

evo da ti kazem,ja sam jedna od tih zenskih sefova,i nisam previse omiljena
nije da me ne vole,ali niti me obozaju
ali znaju da uvek mogu da mi se obrate i kad treba da se obrate osobi od poverenja oni dolaze kod mene a ne kod omiljenog kolege (muskog sefa)
a meni je to najvaznije,kredibilitet a ne da me vole
 
alo zenske, ovo su istrazivanja o generalnom, ti vasi pojedinacni slucajevi nisu opsti.

s obzirom na zensku prirodu, tesko im je da svoj posao shvate kao mesto gde se zaradjuje za zivot i gde treba biti profesionalan, pragmatican i bez puno emocija. tu si bre da zaradis lovu i da tih 8-9 sati provedes bez trzavica i konflikata sa sobom i drugima.

medjusobno ego drndanje, pogotovo izmedju zena, koje se chas cmachu chas opanjkavaju je nesto sto bi trebalo da bude van posla
 
Pa ono ne bi generalizovao, mozda je to zato sto devojke su preterano naviknute da ih genrealno boli za sve tipa ja imam polni organ tako da sta me briga. Dok se muskarci moraju truditi da stvore nesto, pa zato su valjda odgovorniji. Mada vidjao sam i dosta zenskih "jakih" llicnosti kao menageri itd, i ono ne bih rekao da su bile lose
 
Pa ono ne bi generalizovao, mozda je to zato sto devojke su preterano naviknute da ih genrealno boli za sve tipa ja imam polni organ tako da sta me briga. Dok se muskarci moraju truditi da stvore nesto, pa zato su valjda odgovorniji. Mada vidjao sam i dosta zenskih "jakih" llicnosti kao menageri itd, i ono ne bih rekao da su bile lose
Ima zzena qoje su dobri shefovi.Nije svima sujeta i lichna promocija jedina bitna stvar na poslu,postoje i one qoje su profesionalci i deo qoleqtiva.Ali generalno,aqo primetite da vas shefica mrzi,menjajte posao svaqo svodzenje odnosa na poslu na lichni nivo je gubljenje vremena i zzivaca a jedina bitna stvar na poslu je novac a ne shefica.
 
Ne mora da znaci da su bolji sefovi. Sve je vise zena koje se probijaju po tim menadzerskim pozicijama. Zene su po pravilu malo kreativnije od muskaraca, ali da bi se ideja realizovala potrebna je i dobra i strucna kontrola i nadzor, zasta mislim da su i dalje muskarci sposobniji.
 

Back
Top