Ometanje FM talasa

nissan

Primećen član
Poruka
907
Da li je i na koji nacin moguce ometanje fm talasa,imam problema sa komsijom koji non stop po cio da pa cak i do kasno u noc otvara radio pustajuci vrlo glasno muziku(narodnu) tako da vise neznam sta da mu radim.
Nasao sam negde na netu da je to moguce pa ako neko moze da mi pomogne
 
Da li je i na koji nacin moguce ometanje fm talasa,imam problema sa komsijom koji non stop po cio da pa cak i do kasno u noc otvara radio pustajuci vrlo glasno muziku(narodnu) tako da vise neznam sta da mu radim.
Nasao sam negde na netu da je to moguce pa ako neko moze da mi pomogne

Postoji jedna zgodna stvarčica, zove se Fm-mikrofon, Radi u standardnom opsegu 98 - 108 Mhz. Domet je do 50 m bez prepreka, što znači da `dobaci` oko 20 m kroz zidove. Treba uhvatiti frekvenciju dotičnog iritatora i lepo mu pustiti neku normalnu muziku preko mikrofona. Izgovaranje nepristojnih reči je takođe u opciji, ali nije kulturno. Funkcioniše garant! Stvarčica je pomalo raritetna ali vredi je potražiti po netu ili otići trećeg u Rumu na vašar - tamo nema čega nema.
 
Da li je i na koji nacin moguce ometanje fm talasa,imam problema sa komsijom koji non stop po cio da pa cak i do kasno u noc otvara radio pustajuci vrlo glasno muziku(narodnu) tako da vise neznam sta da mu radim.
Nasao sam negde na netu da je to moguce pa ako neko moze da mi pomogne

Polupaj mu radio, nek se nauči redu :think: . Pametnjakovići na sve strane, nikog oni ne poštuju, niti znaju za kućni red :( .
 
Ja pustam glasno muziku. Policija je dolazila toliko puta, ali sutra malo, nisu mogli nista da ucine....pustao sam muziku u dozvoljenim vremenskim intervalima.

Policajci, i oni koji su zvali iste mogu samo da......PISTE od muke.

Pokusali su i oni sa fm talasima, pa sam im ih zabio, tamo gde cvece ne raste, iako cesto djubrimo ....:D :hahaha:
 
Jok pusti mu Cajke, nemoj Mocarta majke ti, on je slab kompozitor. Cuo sam dva puta za njega .
Ja ne znam kako neki mogu da slusaju ono sto ne razumeju. :D Cccc cudnih ljudi na ovome svetu ima.
Umesto da cudnost tu, bar pozitivnu stranu, poklone normalnim osobama. :D
 
Ma kakav Mp3 taj ti nikad nije cuo za tako nesto,nasao radio stanicu sa cestitkama i covek ne gasi nego tacno posle 23h ugasi tako da mu ni policija nista nemoze.
Taj Fm mikrofon jel to moze na baterije netreba struja,jel se tako trazi kad se kupuje?Moram otic u Rumu na vasar samo radi toga.
Najgore od najgoreg sto imam malu bebu i mozete zamisliti kako je kad ga ovaj manijak probudi.
Dali je moguce tu stvarcicu pronaci na ebay.de,jer mi tamo nije problem nabaviti ali neznam pod kojim nazivom da trazim.
Hvala
 
Ma kakav Mp3 taj ti nikad nije cuo za tako nesto,nasao radio stanicu sa cestitkama i covek ne gasi nego tacno posle 23h ugasi tako da mu ni policija nista nemoze.
Taj Fm mikrofon jel to moze na baterije netreba struja,jel se tako trazi kad se kupuje?Moram otic u Rumu na vasar samo radi toga.
Najgore od najgoreg sto imam malu bebu i mozete zamisliti kako je kad ga ovaj manijak probudi.
Dali je moguce tu stvarcicu pronaci na ebay.de,jer mi tamo nije problem nabaviti ali neznam pod kojim nazivom da trazim.
Hvala

Zove se tako - FM MIKROFON, na ebay.de bi se morao naći. Radi na bateriju 9V, izgleda poput omanjeg daljinskog TV birača, ima mali kabl, koji služi kao antena jer je u pitanju odašiljač. Početkom `80-tih sam ga koristio za posebne najave na žurkama, dok sam bio u DJ fazonu a takođe da pozovem komšinicu na sok u vreme Radio dragstora, emisije koju smo tada svi slušali, zato i znam da radi kroz zidove.
 
Zove se tako - FM MIKROFON, na ebay.de bi se morao naći. Radi na bateriju 9V, izgleda poput omanjeg daljinskog TV birača, ima mali kabl, koji služi kao antena jer je u pitanju odašiljač. Početkom `80-tih sam ga koristio za posebne najave na žurkama, dok sam bio u DJ fazonu a takođe da pozovem komšinicu na sok u vreme Radio dragstora, emisije koju smo tada svi slušali, zato i znam da radi kroz zidove.

Hvala bivsi DJ,nasao sam nesto slicno jos samo da stigne
http://www.computerhandlung.de/preisvergleich-PHILIPS_FM_Mikrofon_Set_864_MHz_30_m_112859.htm
Valjda je to?
 
Poslednja izmena:
Najbolje je da platis nekom radio ili tv mehanicaru da ti napravi fm predajnik izlazne snage od 0,5-1w i sa jednom malecnom antenom koju postavis negde na terasi balkonu bilo gde i nakacis se na istoj frekfenciji gde tvoj komsija slusa radio i eto tisine :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Obratite pažnju na frekventni opseg ! Nisam video dali pokriva standardne frekvencije od 88 - 108 Mhz a to je najbitnije za Vaš problem!

Ovo je jako dobar savet, obavezno obrati paznju na opseg! Nemoj da on slusa radio na 105mHz, a mikrofon hvata do 100mHz!

Ja sam imao isto takav mikrofon, doneo mi komsija bio iz Nemacke pre dvadesetak godina, ali je cena onda bila oko 40 maraka, znaci oko 20 eura, ovo sto si nasao je bas skupo. A i manjeg dometa. Probaj kod nas da nadjes, probaj na Limundo.
 

Back
Top