Potreban OS za stare racunare

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

maaar

Početnik
Poruka
3
Imam 10 starih racunara u jednoj sobici i napravio bih jednu improvizovanu ucionicu. To su jednake HP masine, Pentium III procesori, 128MB RAM-a, HD 10-20GB itd. Zao mi je da se neupotrebljavaju a niko nece da ih kupi :-( Koji operativni sitem bi odgovarao tim racunarima ako na njih budem instalirao i koristio samo par programa (npr. word, excel... i to stare verzije)? Znaci, masina treba da omoguci rad u u npr. Wordu 2000 i da ne blokira, da ne pada sistem svakih nekoliko dana itd. Racunare ne planiram umrezavati niti pustati na Internet niti koristiti USB stikove, niti instalirati antivirusne programe. Dakle, samo kao pisace masine. Bio bi dobar neki pouzdan OS koji nije puno zahtevan (hardverski), Nisu potrebne nikakve druge estetske i ostale performanse sistema. Zahvaljujem
 
Mozes da snimis Windows XP.

Minimalni hardverski preduvjeti za Windows XP:
procesor Pentium radnog takta 233 megaherca (MHz) ili brži (preporučuje se 300 MHz)
najmanje 64 megabajta (MB) RAM-a (preporučuje se 128 MB)
najmanje 1,5 gigabajta (GB) slobodnog prostora na tvrdom disku
CD-ROM ili DVD pogon
tipkovnica i Microsoftov miš ili neki drugi kompatibilni pokazivački uređaj
videoprilagodnik i monitor sa Super VGA (800 x 600) ili boljom razlučivošću
zvučna kartica
zvučnici ili slušalice

Preuzeto sa: http://support.microsoft.com/kb/314865

Mozes jos da uradis optimizaciju sistema pomocu Tuneup Utilities, kako bi sto brze radili. Program moze da se koristi 30 dana, tako da imas vremena da sredis sve racunare. Samo uzmi stariju verziju da bi sto manje opterecivao racunare.
 
Poslednja izmena:
Opusteno instaliraj XP SP3,sve ostalo,milenijum,98 zadavace ti glavobolje,za win2000 nisam siguran kakav je
Nisi napisao koji je cpu ,al ja sam imao XP na P3 633mhz,128MB SDRam-a,10GB,Integrisana Graficka 32Mb,antivirus,i radio sam sa Officom,Photoshopom,i ostalim glupostima. Malo se potrudi da ga ubrzas,znaci stavi staru temu,ukljuci performance a ne izgled,odradi defragmentaciju,ugasi firewall,rezervisi 1GB za virtuelnu memoriju (meni su sve igrice radile na njoj :hahaha: ) .Mozes i neke servise da pogasis kako bi ustedeo 30MB rama a mozda i vise
http://public.blu.livefilestore.com...c2iKyJObMZSceQ/xp_servisi.pdf?download&psid=1

Sto se tice antivirusa ako niko nece ubacivati flash,floppy,cd-ove i ici na net miran si
Al ja bi ih ipak nakacio da barem skinu updatove za windows ,office i drajvere,posle ih otkaci
Instaliraj office2003 meni je sljakao bez problema

Eto toliko od mene,mozda se setim jos neceg,ako ne drugi ce nesto pametno dodati :bye:
 
Poslednja izmena:
Imam 10 starih racunara u jednoj sobici i napravio bih jednu improvizovanu ucionicu. To su jednake HP masine, Pentium III procesori, 128MB RAM-a, HD 10-20GB itd. Zao mi je da se neupotrebljavaju a niko nece da ih kupi :-( Koji operativni sitem bi odgovarao tim racunarima ako na njih budem instalirao i koristio samo par programa (npr. word, excel... i to stare verzije)? Znaci, masina treba da omoguci rad u u npr. Wordu 2000 i da ne blokira, da ne pada sistem svakih nekoliko dana itd. Racunare ne planiram umrezavati niti pustati na Internet niti koristiti USB stikove, niti instalirati antivirusne programe. Dakle, samo kao pisace masine. Bio bi dobar neki pouzdan OS koji nije puno zahtevan (hardverski), Nisu potrebne nikakve druge estetske i ostale performanse sistema. Zahvaljujem


Ubuntu Linux 10.04 :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top