Poklanja svoje bogatstvo

Poruka
17.766
Jedan od najuspješnijih njemačkih poduzetnika Goetz Werner (66), vlasnik poznatog lanca “dm”, beskompromisno je svoj imperij vrijedan milijune eura dao u dobrotvorne fondove.

Počeo je prije 37 godina otvarajući svoju prvu “dm” prodavnicu, a danas posjeduje lanac od 2200 filijala, 34000 zaposlenih i profit od sedam milijardi franaka.

Njegov imperij vrijedi milijune od kojih njegovo sedmero djece neće vidjeti ništa.

“Djeca imaju pravo na jedan dobar start u životu ali ne i pravo da roditelji obezbijede ugodan život njima i njinovim nasljednicima”, izjavio je Goetz Werner za jedne frankfurtske novine, te dodao “moja djeca ne pate zbog toga, nego će biti motivirani da se sami dokažu kroz život.”

Tipično za Wernera, kažu oni što ga poznaju. Već godinama se zalaže za ideju da svaki građanin dobija od države osnovu u iznosu od 1000 eura mjesečno, bez obzira da li radi ili ne. Njegovo utopijsko društvo je izazvalo kontroverzne diskusije, čak i u Švicarskoj.

Nedavno su američki milijarderi Warren Buffet i Bill Gates i njemačkim "kolegama" uputili poziv da najmanje polovinu vlasništva poklone dobrotvornim organizacijama.

Zamislite kad bi se kakv npr. Miskovic (sl.) pod uslovom da poludi odlucio na ovakav korak :think:
 
Вероватно је то "ништа" ипак нешто, али не и све.
Уосталом, можда човек жели да пребрине да му се деца не заваде око новца. Оваквим потезом нема шансе. Сад га ниједно дете не воли због кинте. Као у јефтиној лимунади..
 
Вероватно је то "ништа" ипак нешто, али не и све.
Уосталом, можда човек не жели да пребрине да му се деца не заваде око новца. Оваквим потезом нема шансе. Сад га ниједно дете не воли због кинте. Као у јефтиној лимунади..

U svakom slučaju želi da izbegne situaciju da mu ćerke postanu nalik Paris Hilton:lol:
 
Ne moze normalan covjek ovo uraditi, razdijeliti milijune a vlastitoj djeci ne dati nista.

gluposti. To je pravi covek hoce nesto da napravi od dece. Oce da napravi dobre gene sto bi se reklo. Lik je car, novac poklonjeni bi samo pokvario decu, Inace to je praksa u tim zapadnim drustviam da se deci ne daje preterano novaca,vec samo osnovne stvari, tako da tamo deca idu na ulicu sa 18 i moraju naci sopstveni posao i zivot.
 
Pametan čovek... mada bih ga i ja verovatno mrzeo da sam njegov sin...

Hahahah koliko kontradiktorno toliko smešno. :hahaha:

Ne treba deci podeliti svakome po milijardu evra, ne bi ni ja hteo da mi deca budu razmaženi snobovi ali obezbediti svakome krov nad glavom i sa većim depozitom na račun je nešto što bi trebao svaki roditelj u ovakvoj situaciji da uradi. Zašto da se deca pate ako sam se ja morao? Neka razvijaju svoj biznis ali pomogni im u početku i neka svako ide svojim putem a ne da im ne daš ništa. :dash: Verujem da nisu njegova deca glupa i svako sa završenih fakultetom ima bar jednu čuku u glavi i nije kao Paris Hilton koliko god bogat bio. Tako što ćeš potomke ostaviti bez dinara ne pravi od tebe dobrog čoveka ni boljeg od njih. Daj im priliku pa neka se iskažu.
 

Back
Top