Biznismeni: Moramo sprečiti invaziju Hrvata!

Poruka
4.285
Srpski privrednici traže da im država pomogne da kupuju domaća prehrambena preduzeća, a ne da kompletnu granu industrije prepusti hrvatskim tajkunima


Poznati srpski biznismeni upozoravaju da je poslednji trenutak da država stane iza njih i njihovih firmi kako Srbija ne bi pala u vazalni odnos prema državama u regionu, pre svih prema Hrvatskoj. Biznismeni apeluju na državu da im omogući iste uslove poslovanja kakve hrvatska država omogućava svojim ljudima. Oni traže da im Vlada da garancije kod stranih banaka kako bi mogli da uzmu kredite pod najpovoljnijim uslovima.

Kako je Press objavio juče, hrvatske kompanije su u saradnji sa svojom vladom napravile plan za potpuno preuzimanje srpske prehrambene industrije. Tako hrvatske kompanije „Agrokor" Ivice Todorića, „Atlantis grupa" Emila Tedeskog i „Kraš", koji vodi Nadan Vidošević, i ne kriju da im je cilj da kupe i „Jafu" iz Crvenke, „Karneks" iz Vrbasa, požarevački „Bambi", beogradski „Imlek"... Prvi korak ka ostvarivanju tog plana već je napravljen kad je „Atlantis grupa" 1. jula kupila „Drogu Kolinsku" za 382 miliona evra, u okviru koje posluju „Soko Štark", „Grand kafa" i „Palanački kiseljak".

Država da stane iza biznismena

Vlasnik kompanije „Svislajon Takovo" Rodoljub Drašković kaže da bi i on kupio „Jafu" kada bi imao iste uslove za kupovinu kao hrvatski biznismeni.

- Ako me pitate šta država treba da uradi da spreči invaziju stranih, u ovom slučaju hrvatskih firmi na srpsko tržište, ja im poručujem da prepišu recept upravo od Hrvata! Evo, na primer, i ja sam spremam da kupim „Jafu", ali pod istim uslovima pod kojim je hoće Hrvati. Moja država mora da stane iza mene, kao što Hrvatska stoji iza svojih ljudi. Spreman sam da kupim „Jafu", ali da je platim isto koliko bi je platio neki hrvatski biznismen - rekao je Drašković.

Vlasnik i generalni direktor „Farmakoma" Miroslav Bogićević kaže da država Srbija „odmah mora da promeni strategiju prema svojim biznismenima".

- Država mora da stane iza nas biznismena, ali i iza svih uspešnih srpskih firmi! Mora da nam bude garant pred međunarodnim bankama kako bismo dobili najpovoljnije kredite. Oni to moraju da urade, u suprotnom naša privreda će uskoro biti u vazalnom odnosu prema drugim državama regiona. Ako bi meni država pomogla i stala iza mene, i ja bih se verovatno odlučio za kupovinu nekog preduzeća - izjavio je Bogićević za Press.

Vlasnik „Galeb grupe" Radoslav Veselinović dodaje da je država o ovim stvarima trebalo da misli mnogo ranije, ali da još nije kasno!

- Trebalo je mnogo ranije da uradimo nešto po tom pitanju, jer su mnoga dobra preduzeća već u rukama stranaca. Ali mislim da još nije kasno da država nešto promeni. I ne samo da domaći privrednici kupuju domaće firme, već da nam pomogne da kupujemo i preduzeća u inostranstvu, ako za to postoji ekonomski interes. Mislim da ima dosta ljudi koji bi kupovali domaća preduzeća kada bi država stala iza njih. I ja bih kupio neko, i to samo iz razloga da ne ode u ruke stranim biznismenima - priča Veselinović.

Ekonomisti protiv privrednika

S druge strane, ekonomski analitičar Aleksandar Stevanović kaže da uopšte nije bitno odakle je kupac ako on poštuje zakone Srbije.

- Kakve ima veze ko će da kupi neko preduzeće u Srbiji?! Može da ga kupi ko god hoće ako plaća porez, poštuje zakone, dobro posluje... Uopšte nije bitno koje je nacionalnosti kupac - kaže Stevanović.
Ekspert za strana ulaganja Milan Kovačević deli njegovo mišljenje.

- Ja ne vidim šta je tu loše ako neko sa strane hoće da kupi domaću firmu. Nama je u ovom trenutku, kada imamo odliv kapitala, u interesu da prodamo preduzeća kako bismo dobili devize - rekao je Kovačević za Press.

Press je juče u Ministarstvu za ekonomiju i pokušao da dobije odgovor na pitanje da li država ima bilo kakvu strategiju da pomogne našim biznismenima pri kupovini domaćih i stranih firmi. Ali, i pored obećanja da će nam odgovoriti državni sekretar Nebojša Ćirić, on to nije učinio.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ismeni:+Moramo+sprečiti+invaziju+Hrvata!.html

Ovi jos nisu naucili sta znaci konkurencija.:hahaha:
 
Ako Hrvati daju dobre plate sta ima veze koje su nacionalnosti? Isto je da li je vlasnik Hrvat ili Srbin,obojica ce davati bedne plate,u cilju da za sebe zgrnu sto vise para.

Ali hrvati daju bedne plate.

Kasirke u IDEA-i rade za 20.000 dinara plate.

Vlasnik Hrvat znaci da profit kompanije koja ostvaruje prihode u Srbiji, ide neprijateljima Srbije i srpskog naroda , umesto da ostaje u nasoj zemlji.

Samo totalna budala moze da dozvoli da se kompanije od strateskog interesa, a prehrambena industrija to jeste , prodaju neprijateljima Srbije.

Sutra taj isti Hrvat moze po nalogu Hrvatske da izazove nestasice hrane u nasoj zemlji.

Eto na primer zasto Hrvati ne dozvoljavaju da Srbin bilo koji kupi ista u Hrvatskoj?

Svojevremeno kad se prodavala Podravka , Miskovicu nije dozvoljeno da kupi njene akcije. Niti bilo kom drugom Srbinu.

Dokle cemo mi onda da ispadamo budale, umesto da u odnosima sa drugim drzavama primenjujemo princip reciprociteta?
 
Ali hrvati daju bedne plate.

Kasirke u IDEA-i rade za 20.000 dinara plate.

Vlasnik Hrvat znaci da profit kompanije koja ostvaruje prihode u Srbiji, ide neprijateljima Srbije i srpskog naroda , umesto da ostaje u nasoj zemlji.

Samo totalna budala moze da dozvoli da se kompanije od strateskog interesa, a prehrambena industrija to jeste , prodaju neprijateljima Srbije.

Sutra taj isti Hrvat moze po nalogu Hrvatske da izazove nestasice hrane u nasoj zemlji.

Eto na primer zasto Hrvati ne dozvoljavaju da Srbin bilo koji kupi ista u Hrvatskoj?

Svojevremeno kad se prodavala Podravka , Miskovicu nije dozvoljeno da kupi njene akcije. Niti bilo kom drugom Srbinu.

Dokle cemo mi onda da ispadamo budale, umesto da u odnosima sa drugim drzavama primenjujemo princip reciprociteta?

Опет непријатељ српскога народа даје посао Србину и омогућава му да живи. Док пријатељ српскога народа Рус продаје гас Србима по већој цени него земљама ЕУ, мада смо им дали НИС за џабе.
 
Стране инвестиције су превара за глупу рају. Глупа раја се на то ложи. Везе нема глупа раја, нити размишња, може ли се једна земља развити од страних инвестиција и куда то води. Корумпирани политичари и глупа раја, идеалан спој.
 
Већ сам писао раније о бахатостима по СРбији усташе Ивице Тодорића - али он не би могао тако да се понаша ДА НЕМА ТОТАЛНУ САРАДЊУ БИВШИХ УДБАША А ДАНАШЊИХ БИЗмИСМЕНА који имају тотални утицај на власти у Србији.
 
Ali hrvati daju bedne plate.

Kasirke u IDEA-i rade za 20.000 dinara plate.

Vlasnik Hrvat znaci da profit kompanije koja ostvaruje prihode u Srbiji, ide neprijateljima Srbije i srpskog naroda , umesto da ostaje u nasoj zemlji.

Samo totalna budala moze da dozvoli da se kompanije od strateskog interesa, a prehrambena industrija to jeste , prodaju neprijateljima Srbije.

Sutra taj isti Hrvat moze po nalogu Hrvatske da izazove nestasice hrane u nasoj zemlji.

Eto na primer zasto Hrvati ne dozvoljavaju da Srbin bilo koji kupi ista u Hrvatskoj?

Svojevremeno kad se prodavala Podravka , Miskovicu nije dozvoljeno da kupi njene akcije. Niti bilo kom drugom Srbinu.

Dokle cemo mi onda da ispadamo budale, umesto da u odnosima sa drugim drzavama primenjujemo princip reciprociteta?

Evo ga, dežurni Srbin od zanata. Naši businessmani cvile "da ih država zaštiti" zato što su navikli da pljačkaju pod zaštitom te iste države. U čemu je razlika da li te jaše srpska ili hrvatska baraba. Uostalom, treba probati, možda su Hrvati nežniji.
 
Већ сам писао раније о бахатостима по СРбији усташе Ивице Тодорића - али он не би могао тако да се понаша ДА НЕМА ТОТАЛНУ САРАДЊУ БИВШИХ УДБАША А ДАНАШЊИХ БИЗмИСМЕНА који имају тотални утицај на власти у Србији.

Naravno !

Preferencije,

SSP,

polupropusne carine,
(diskriminatorsko tržište EU,)

obimi proizvodnje,

pritisci Nemačke na uvoz hrvatske robe.iz Srb,

itd...

~~~
neoliberalni fašizam, kada više nije toliko zainteresovan za Srbiju prepušta džukce i tajkune iz Hrvatske.
Jer, hrv.biznis je nesposoban za EU tržišta ...

~~~
Jednostavno kapacitet hrvatskog ucenjivanja je 100:1
6000 njihovih registrovanih firmi kod nas i 60 naših kod njih !!!!!!!
~~~
DISKRIMINACIJA !
 
Poslednja izmena:
Jedan od strateskih nacionalnih interesa svake donekle ozbiljne zemlje jeste
sopstvena proizvodnja hrane i izuzetna kontrola trzista hrane a posebno
njezina kvaliteta, ispravnost i poreklo.
Vaskrsavanjem nakaradnosti u vidu djindjicevizma, trziste hrane u Srbiji
prepusteno je svakojakim hijenama koji na isto trziste plasiraju hranu
losije kvalitete i sumljivog porekla.
Danas trziste hrane u Srbiji 70% kontrolisu strane kompanije cije se
poslovanje u Srbiji moze nazvati samo shpekulativnim.
Djindjicevizam je dozvolio nesto sto ni najbudalastiji idioti ne bi
ni u snu pomislili, a nekvalitetna i nezdrava hrana jedan je od prvih
faktora koji dovode u pitanje zdravlje i bioloski opstanak stanovnistva.
Na zalost, nebitno o politickoj opciji koja stoluje u BG, praksa se
nastavlja.
Kada bi BG pokazao elementarnu brigu i savest prema svojim gradjanima i
primenio zakonom propisane norme u kontroli kvaliteta, ispravnosti i porekla
hrane koja se uvozi u SRB, hrvatske kompanije bi bile u nezavidnom polozaju
ali vec sledeceg dana u BG bi cupkala kompletna hrvatska Vlada, jer njihovi
prehrambeni koncerni su nacionalni projekti, a jedino trziste gde ce moci
poslovati kako posluju je Srbija i nigde vise.
Trenutno qurchenje hrvatskih vlasti da ce podyebavati Srbiju u njezinoj
nakani oko eventualnog pristupanja EU, splasnuo bi kao balon od sapunice
kada bi organi za kontrolu kvaliteta i ispravnosti samo ovlaz zadignuli
cerade na shleperima na grani prilikom uvoza tresh prehrambenih proizvoda.
A sta se tice rasprodaje proizvodnih kapaciteta strancima, to je opet djindjicevistichka
filozofija, “dok mi nismo dosli vi nista niste znali i dok mi nismo dosli nista nije
valjalo”, kojom je gradjanima Srbije nametnut kolektivni idiotizam da nista ne znaju
i da za nista nisu sposobni.
Tako ce da bidne dokle god ostatak Srbije dozvoli BG-skim imbecilima da odlucuju
o njihovoj sudbini.!!!
 
A ako su bili Srbi nikom nista?:zcepanje:

Опет пишеш глупости. Ревизије криминалних приватизација се раде али сада само када су локални бизМисмени протагонисти.

Нити једна ревизија приватизације у којој су учествовали хрватски криминалци није извршена.

Тако да те молим да убудуће ако већ имаш потребу да реплицираш на моје поруке не радиш то у маниру највећих глупака на форуму и саговорнику подмећеш нешто што нити је рекао нити инсинуирао.

Прочитај наслов теме и биће ти јасније о чему се овде говори пре но што се истакнеш оваквим констатацијама.
 
Jedan od strateskih nacionalnih interesa svake donekle ozbiljne zemlje jeste
sopstvena proizvodnja hrane i izuzetna kontrola trzista hrane a posebno
njezina kvaliteta, ispravnost i poreklo.
Vaskrsavanjem nakaradnosti u vidu djindjicevizma, trziste hrane u Srbiji
prepusteno je svakojakim hijenama koji na isto trziste plasiraju hranu
losije kvalitete i sumljivog porekla.
Danas trziste hrane u Srbiji 70% kontrolisu strane kompanije cije se
poslovanje u Srbiji moze nazvati samo shpekulativnim.
Djindjicevizam je dozvolio nesto sto ni najbudalastiji idioti ne bi
ni u snu pomislili, a nekvalitetna i nezdrava hrana jedan je od prvih
faktora koji dovode u pitanje zdravlje i bioloski opstanak stanovnistva.
Na zalost, nebitno o politickoj opciji koja stoluje u BG, praksa se
nastavlja.
Kada bi BG pokazao elementarnu brigu i savest prema svojim gradjanima i
primenio zakonom propisane norme u kontroli kvaliteta, ispravnosti i porekla
hrane koja se uvozi u SRB, hrvatske kompanije bi bile u nezavidnom polozaju
ali vec sledeceg dana u BG bi cupkala kompletna hrvatska Vlada, jer njihovi
prehrambeni koncerni su nacionalni projekti, a jedino trziste gde ce moci
poslovati kako posluju je Srbija i nigde vise.
Trenutno qurchenje hrvatskih vlasti da ce podyebavati Srbiju u njezinoj
nakani oko eventualnog pristupanja EU, splasnuo bi kao balon od sapunice
kada bi organi za kontrolu kvaliteta i ispravnosti samo ovlaz zadignuli
cerade na shleperima na grani prilikom uvoza tresh prehrambenih proizvoda.
A sta se tice rasprodaje proizvodnih kapaciteta strancima, to je opet djindjicevistichka
filozofija, “dok mi nismo dosli vi nista niste znali i dok mi nismo dosli nista nije
valjalo”, kojom je gradjanima Srbije nametnut kolektivni idiotizam da nista ne znaju
i da za nista nisu sposobni.
Tako ce da bidne dokle god ostatak Srbije dozvoli BG-skim imbecilima da odlucuju
o njihovoj sudbini.!!!

Navlakuša jeste za Hrvate,

naiebaće kad-tad (mislim da su i oni toga svesni)

ali da nema Nemaca ne bi oni smeli samostalno da se kur.če po celoj srbiji

Odradićemo to jednom uredbicom i selektivnom "giljotinom" propisa, naravno treba politička klima !

(mada već postoje propisi sa kojima bi im ustanovili masu kazni i nepravilnosti u radu)
 
Poslednja izmena:

Back
Top