ta teška, strana reč........ izvini

U pocetku mi jeste tesko reci, ali kad strasti splasnu, na sve gledam drugim ocima, tako da bez nekih problema kazem "izvini", naravno ukoliko smatram da sam pogrijesila, odnosno da ta osoba zasluzuje moje izvinjenje...
U novembru ce biti 8 godina, kako sam se posvadjala s mojim, do tada, najboljim drugom... Od zajednickih prijatelja sam cula da on samo ceka da dobije od mene izvinjenje, pa da se pomirimo... Ali, nema sanse da to uradim, jer je on u stvari taj koji je pogrijesio...
 
Lep stih Blondika, jedan od mojih omiljenih!
Da, najteze je naci rec za taj stran izraz "Izvini".
Umem da se izvinim. Prlomim to preko usta ali se osecam bolje. Nerviraju me ljudi koji nece da se izvine iako su svesni da su oni pogresili. To im je ispod casti. Neki misle da time gube od svoje licnosti, karaktera, ponosa. To su gluposti, "izvini" jaca karakter. I nerviraju me ljudi koji se tako postave da ti imas osecaj da treba njima da se izvinjavas za nesto sto su oni uradili.
 
taja:
zivi ljudi grese a pravi i priznaju svoje greske, bravo devojke, a vi momci, pa vezbajte za pocetak nije bas tako strasno

izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , ... upsss, izvinite zaneo se ja to malo
samo vezbam .. :)
 
kosmopolit:
taja:
zivi ljudi grese a pravi i priznaju svoje greske, bravo devojke, a vi momci, pa vezbajte za pocetak nije bas tako strasno

izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja ,
izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , izvini taja, izvini taja , ... upsss, izvinite zaneo se ja to malo
samo vezbam .. :)


nije lose
 
"Sorry seams to be the hardest word..." ima jedna fina stara pesma.

Kao i Kosmo, retko gresim. Iskreno se izvinuti nije lako, ali donosi olaksanje. A inace, mislim da ima raznih "Izvini", zavisno od osoba koje ih daju, tj. neko koga cenim... cenicu i njegovo "Izvini".
 
blondi:
jučerašnja debata sa Zakom me naterala da otvorim ovu temu...

dali je stvarno tako teško priznati kada nekome učinimo nažalo... možda prevara... ili neka uvreda, reči nekad bole i više neg dela... dali je tako strašno reči ... IZVINI



To je samo rec i nista vise. Znam ljude kojima je reci izvini kao dobar dan, izvini, izvini , izvini, i dalje vredjaju i povredjuju ljude oko sebe, i opet kazu izvini i tako u nedogled.

Ne treba mi rec izvini, ako osoba koja je pogresila nije svesna da je pogresila, i ne zali iskreno zbog svoje greske. Pre tri godine me je drugarica strasno povredila i totalno se glupo ponela u jednom trenutku, nismo razgovarale godinu dana, vec sam se pomirila sa cinjenicom da sam je izgubila, ali jedan dan me ona pozove, dodje, hm, bilo je dovoljno da je samo pogledam i shvatila sam koliko joj je krivo, njen izraz lica govorio vise nego milion izgovorenih reci izvini. Njeno ponasanje i dan danas ukazuje da veoma vodi racuna i cuva nase prijateljstvo.

Nije fora reci izvini, eto tek tako samo da umirite osobu koja je povredjena. Ja kada pogresim prvo priznam sebi da sam pogresila i ucinim sve da se iskupim i svojim ponasanjem pokazem koliko mi je zao, a rec izvini retko koristim. Nekako mi deluje isprazno i istroseno.
E kada zgazim nekog slucajno na ulici kazem :"Ups izvinite". :)
 
Da, najteze je naci rec za taj stran izraz "Izvini".
Umem da se izvinim. Prelomim to preko usta ali se osecam bolje. Nerviraju me ljudi koji nece da se izvine iako su svesni da su oni pogresili. To im je ispod casti. Neki misle da time gube od svoje licnosti, karaktera, ponosa. To su gluposti, "izvini" jaca karakter. I nerviraju me ljudi koji se tako postave da ti imas osecaj da treba njima da se izvinjavas za nesto sto su oni uradili.

:ok: e, da...sorry seems to be the hardest word...

interesantna tema...
nikad mi nije bio problem da tražim oproštaj za svoje pogrešne postupke...
i kad kažem "izvini" znači da sam stvarno svjesna svoje greške, i da mi je žao...
i nikad mi neće biti jasno zašto je ljudima tako teško izgovoriti tih šest slova,
čak i kad se na njima vidi da im je žao zbog nečega što su rekli/uradili da vas povrijede...:confused:
 

Back
Top