PRIBLIŽAVAJU SE IZBORI - Trgovanje akcijama NIS najranije za dve nedelje

Zelen bor

Poznat
Poruka
7.963
Trgovanje akcijama NIS najranije za dve nedelje
Blic - Pre 9 sati
Naftna industrija Srbije je juče podnela zahtev za prijem akcija na A listing Beogradske berze, a procena je da će trgovina akcijama početi za 14 dana. Ipak, stručnjaci savetuju da se sačeka sa prodajom deonica jer bi one mogle da vrede više. Svaki građanin je dobio po pet akcija ukupne vrednosti 2.500 dinara

Oko 4,8 miliona građana Srbije, i zaposlenih, koji poseduju akcije NIS-a, moći će da ih prodaju i kupuju od trenutka kada berza zakaže prvo trgovanje. Vlasnicima akcija NIS-a, koji nemaju svog brokera, ponuđena je mogućnost da ih prodaju na šalterima "Pošte Srbije" i to bez provizije. Svaki građanin je dobio po pet akcija ukupne vrednosti 2.500 dinara.

Na Beogradskoj berzi nam je potvrđeno da su dobili dokumentaciju od NIS-a, ali da bi sada sledi provera da li je ona potpuna. Prema pravilima berze, propisano je da nakon prijema zahteva od NIS-a treba u roku od pet dana da donese rešenje o prijemu na berzu, a zatim da javno objavi u glasilima u roku od dva dana. To znači da bi trgovanje moglo da počne od narednog ponedeljka, u najboljem slučaju, i ako je NIS-ova dokumentacija potpuna.

Kako kažu poznavaoci, prvog dana trgovanja cena akcija može da poraste tri puta, najveća vrednost koju može da dostigne prvog dana jedna akcija jeste 1.500 dinara. Kako kažu podaci Centralnog registra, upisano je 163.060.400 akcija NIS-a ukupne vrednosti 81,53 milijardi dinara. Ruski "Gasprom" vlasnik je 51 odsto akcija ili 83.160.800 deonica. U vlasništvu bivših i sadašnjih radnika NIS-a i građana koji su dobili besplatno akcije i nekih firmi nalazi se 19,1 odsto akcija. Najviše akcija NIS-a kupio je kastodi račun "Vojvođanske banke" - oko 0,015 procenata (oko 25.000 komada), a pored njega jedini veći kupac ovih hartija bila je brokerska kuća "M end V investments" sa 0,005 odsto akcija (oko 8.000 komada), objavljeno je na internet sajtu "Sinteza invest grupe".

Kako su ranije naveli u Agenciji za privatizaciju, potrebno je da građani priliko trgovanja, sa sobom u poštu ponesu samo ličnu kartu i kažu koliko akcija žele da prodaju i ispod koje cene ne žele da idu, nakon čega potpisuju ugovor i nalog.

http://vesti.krstarica.com/index.ph...sifra=4181c93e154fb44fd77546e06087055a&lang=0

Polako ali sigurno nam se približavaju izbori. Doduše za lokalne samouprave, ali čest ti izbori pokažu realne odnose snaga i šta političke partije mogu da očekuju na parlamentarnim izborima.
Elem, kao i svaki put pred izbore, ponovo se ekonomski guru i finansijski ekspert i stručnjak dr.mag.ing.doc. Mlađa Dinkić, po već oprobanom receptu bori za glasove lakovernih, kratko-pamtećih i zbunjenih ljudi.
I ponovo je tu ista priča akcije NIS-a. Kao što iz uvodnog teksta možete videti za dve nedelje, najduže mesec dana počinje trgovanje istim na Beogradskoj berzi. Od glomograsnih 1000 eur, u vreme kad su deljene, nije bilo ništa. Sa početkom trgovanja akcijama NIS-a naravno PONOVO od tga neće biti ništa. Al ekonomsku guru dr.mag.ing.doc Mlađa Krađa Dinkić će naravno nastaviti da veliča svoje uspehe u ekonomiji i razvoju Srbije kojoj preti totalni krah i upadanje u dužničko ropstvo, naravno uz svesrdno učešće navedenog gurua. Da li ima nade da nam se guru Mlađa skine sa grbače? Meni netrebaju akcije NIS-a, sve i da vrede 1000 eur po jednoj, daću ih guruu dr.mr.mag.ing.doc Mlađi kao otpremninu.
 
Nažalost slažem se sa tobom. Iz prostog razloga jel je narod toliko izbezumljen da ga je strah svega. I iz još jednog prostog razloga. Nevidim, barem ja, nekoga ko bi doneo neki boljitak ovom narodu i ovoj zemlji. Niko nema viziju i ideju kako i kuda dalje. Svi znamo da ovako nevalja.


To i jeste najveci problem, sto se narod *sro od straha i ne razmislja racionalno.:mrgreen:
 
Da li je to rešenje? Nekada je velika izlaznost odgovarala partijama "demokratskog bloka", a sada koliko ja vidim stvari situacija je totalno drugačija....:think:


Glasali smo, menjali ih...i šta smo dobili znamo svi. Uvesti marsovce ne možemo, dakle, ostaje nam jedino da ove naše kaznimo....Ne vidim drugo rešenje...Kazna, kazna i kazna.......Dovesti zemlju u stanje blokade, nefunkcionisanje države, pa neka se grizu izmedju sebe......i kao pčele izbacuju trutove iz svojih redova.
Ne zanimaju me...oni postoje zbog mene, ne ja zbog njih.

Meni nije jasno kako ne vide koliko se narod ućutao...opasno se ućutao..kako njih nije strah?
 
Glasali smo, menjali ih...i šta smo dobili znamo svi. Uvesti marsovce ne možemo, dakle, ostaje nam jedino da ove naše kaznimo....Ne vidim drugo rešenje...Kazna, kazna i kazna.......Dovesti zemlju u stanje blokade, nefunkcionisanje države, pa neka se grizu izmedju sebe......i kao pčele izbacuju trutove iz svojih redova.
Ne zanimaju me...oni postoje zbog mene, ne ja zbog njih.

Meni nije jasno kako ne vide koliko se narod ućutao...opasno se ućutao..kako njih nije strah?

Pa kad nerazmišljaju o narodu, nego o svojim partijsko-rođačkim-džepovskim interesima....

Koja je to adekvatna kazna koja bi recimo tebe zadovoljila?
Smena ili nešto drugo?
 
Pošteno. Al opet odna dolazimo u dilemu, ako ovi nevaljaju, zašto ne glasam za nekog drugog? To uzdržavanja od glasanja meni liči na ono jeftino opravdanje E ja nisam glasao za ove...

Daj, reci mi za kog drugog? Od Slobinih "niko ne sme da vas bije" glasala sam skoro za sve..i...i? Svi su isti, kad dodju na vlast i dalje rade prvo za svoju stranku, pa za sebe....kad dodju izbori, e, onda se sete i mene..da lažu.

Ovoga puta neću doći ni u kakvu dilemu, savest mi je mirna..Neka se svi slikaju, moj glas videti niko neće.
 
Pa kad nerazmišljaju o narodu, nego o svojim partijsko-rođačkim-džepovskim interesima....

Koja je to adekvatna kazna koja bi recimo tebe zadovoljila?
Smena ili nešto drugo?

Propast izbora. Prvi krug, drugi krug.....tri meseca pauze ..pa, ponovo propast izbora.....pa,da viš' bato kako bi se bratija skupila da po hitnom postupka razmišlja kako dalje. Ne bi držali telefonske sednice !
 
Propast izbora. Prvi krug, drugi krug.....tri meseca pauze ..pa, ponovo propast izbora.....pa,da viš' bato kako bi se bratija skupila da po hitnom postupka razmišlja kako dalje. Ne bi držali telefonske sednice !

Radi se o izborima za lokalne samouprave, dakle gradske vlasti. Ja znam da ne bih voleo da u mom mestu opštinska vlast ne funkcioniše 6 meseci ( rok do kada mora da se konstituiše opštinska skupština, posle toga vlada Srbije uvodi prinudnuupravu ili privremene mere). Taj predlog možda nije loš sa aspekta izbora za parlament.
 
Radi se o izborima za lokalne samouprave, dakle gradske vlasti. Ja znam da ne bih voleo da u mom mestu opštinska vlast ne funkcioniše 6 meseci ( rok do kada mora da se konstituiše opštinska skupština, posle toga vlada Srbije uvodi prinudnuupravu ili privremene mere). Taj predlog možda nije loš sa aspekta izbora za parlament.

To je čisto zamajavanje, bacanje prašine u oči narodu...Opštinska i gradska vlast ništa ne mogu da urade mimo republičkih zakona.

Idi i traži nešto od opštinske vlasti, pa ćeš videti kakav ćeš odgovor dobiti...."žao nam je, ali znate, to nije na nivou Republike....mi ništa ne možemo..."...i tako u tom smislu.

Na mojoj opštini, Voždovcu, znamo svi koliko dugo se nije konstituisala vlast....ne vidim nikakvu razliku izmedju tog vremena i danas. Kao i da ih nema, osim što čujem da se tamo biju, pljuju, svadjaju ...
 
To je čisto zamajavanje, bacanje prašine u oči narodu...Opštinska i gradska vlast ništa ne mogu da urade mimo republičkih zakona.

Idi i traži nešto od opštinske vlasti, pa ćeš videti kakav ćeš odgovor dobiti...."žao nam je, ali znate, to nije na nivou Republike....mi ništa ne možemo..."...i tako u tom smislu.

Na mojoj opštini, Voždovcu, znamo svi koliko dugo se nije konstituisala vlast....ne vidim nikakvu razliku izmedju tog vremena i danas. Kao i da ih nema, osim što čujem da se tamo biju, pljuju, svadjaju ...

Po novom zakonu o decentralizaciji i prenosa nadležnosti, opštinske vlasti će imati veću samostalnost u odlučivanju. To se odnosi i na raspodelu budžetskih sredstava.
 

Back
Top