Privrednici: Hoćemo i mi kao Hrvati
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Privrednici: Hoćemo i mi kao Hrvati

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Privrednici: Hoćemo i mi kao Hrvati

Beograd -- Srpski privrednici traže da im država pomogne da kupuju domaća prehrambena preduzeća, a ne da kompletnu granu industrije prepusti hrvatskim tajkunima.

Oni upozoravaju da je poslednji trenutak da država stane iza njih da Srbija ne padne u vazalni odnos prema državama u regionu, pre svih prema Hrvatskoj.

Biznismeni apeluju na državu da im omogući iste uslove poslovanja kakve hrvatska država omogućava svojima i traže da im Vlada da garancije kod stranih banaka kako bi mogli da uzmu kredite pod povoljnijim uslovima.

Kako je Pres pisao, hrvatske kompanije su u saradnji sa svojom vladom napravile plan za potpuno preuzimanje srpske prehrambene industrije. Tako hrvatske kompanije Agrokor Ivice Todorića, Atlantis grupa Emila Tedeskog i Kraš, koji vodi Nadan Vidošević, i ne kriju da im je cilj da kupe i Jafu iz Crvenke, Karneks iz Vrbasa, požarevački Bambi, beogradski Imlek...

Vlasnik i generalni direktor Farmakoma Miroslav Bogićević kaže da država Srbija „odmah mora da promeni strategiju prema svojim biznismenima". "Država mora da stane iza nas biznismena, ali i iza svih uspešnih srpskih firmi! Mora da nam bude garant pred međunarodnim bankama kako bismo dobili najpovoljnije kredite. Oni to moraju da urade, u suprotnom naša privreda će uskoro biti u vazalnom odnosu prema drugim državama regiona. Ako bi meni država pomogla i stala iza mene, i ja bih se verovatno odlučio za kupovinu nekog preduzeća", izjavio je Bogićević.

Vlasnik kompanije Svislajon Takovo Rodoljub Drašković kaže da bi i on kupio Jafu kada bi imao iste uslove za kupovinu kao hrvatski biznismeni. "Ako me pitate šta država treba da uradi da spreči invaziju stranih, u ovom slučaju hrvatskih firmi na srpsko tržište, ja im poručujem da prepišu recept upravo od Hrvata! Evo, na primer, i ja sam spremam da kupim Jafu, ali pod istim uslovima pod kojim je hoće Hrvati", kaže on.

"Moja država mora da stane iza mene, kao što Hrvatska stoji iza svojih ljudi. Spreman sam da kupim Jafu, ali da je platim isto koliko bi je platio neki hrvatski biznismen", rekao je Drašković.

Vlasnik Galeb grupe Radoslav Veselinović dodaje da je država o ovim stvarima trebalo da misli mnogo ranije, ali da još nije kasno. "Trebalo je mnogo ranije da uradimo nešto po tom pitanju, jer su mnoga dobra preduzeća već u rukama stranaca. Ali mislim da još nije kasno da država nešto promeni", kaže on.

"I ne samo da domaći privrednici kupuju domaće firme, već da nam pomogne da kupujemo i preduzeća u inostranstvu, ako za to postoji ekonomski interes. Mislim da ima dosta ljudi koji bi kupovali domaća preduzeća kada bi država stala iza njih. I ja bih kupio neko, i to samo iz razloga da ne ode u ruke stranim biznismenima", priča Veselinović.

Drašković: I ja bih kupio Jafu kada bih imao iste uslove kao hrvatski biznismeni

S druge strane, ekonomski analitičar Aleksandar Stevanović kaže da uopšte nije bitno odakle je kupac ako on poštuje zakone Srbije. "Kakve ima veze ko će da kupi neko preduzeće u Srbiji?! Može da ga kupi ko god hoće ako plaća porez, poštuje zakone, dobro posluje... Uopšte nije bitno koje je nacionalnosti kupac", kaže Stevanović.

Ekspert za strana ulaganja Milan Kovačević deli njegovo mišljenje. "Ja ne vidim šta je tu loše ako neko sa strane hoće da kupi domaću firmu. Nama je u ovom trenutku, kada imamo odliv kapitala, u interesu da prodamo preduzeća kako bismo dobili devize", rekao je Kovačević.

Ekonomski analitičar Goran Nikolić smatra da država u ovom trenutku ima preča posla nego da pomaže srpskim privrednicima da kupuju domaće firme.

"Naravno da bih voleo da uspešna srpska preduzeća budu u vlasništvu naših privrednika, ali realno gledano, mi sada moramo da uradimo mnogo važnije stvari. I to je pre svega da

spasemo postojeći biznis, da privučemo nove investitore, da uposlimo nezaposlene,

sačuvamo radna mesta. Dakle, to nije prioritet", kaže Nikolić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=17&nav_id=452314

E,pa ne može.Kad od Hrvata stigne mito u koferčićima nije moguće lako ustanoviti poreklo novca i može lepo i bez buke da se smesti u strane banke tako da Tadić i ekipa mogu da bez mnogo razmišljanja obezbede budućnost svojih(hrvatskih) praunuka.
    Ako se novac mulja i pere među akterima u Srbiji uvek može da na videlo ispliva neka prljavština i pokvari im miran san.I tako...

Ističe se DarkSoul (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    289

Podrazumevano Re: Privrednici: Hoćemo i mi kao Hrvati

E čuj ti njih - svejedno ko kupuje.... pa čudo jedno da su baš u Srbiji našli sve redom Hrvati kupovati...... ko mi najednom zemlja povoljna za "ulaganja"...... Pa oni idu protiv svake ekonomske logike, a nije im čudno da razvijene zemlje kupuju po inostranstvu za razliku od nas.... -.-
    20 godina posle rata u Ukrajini sreću se dva ratna veterana i počinju razgovor pitanjem:
    - U kom si kotlu služio?

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DarkSoul Pogledaj poruku
    E čuj ti njih - svejedno ko kupuje.... pa čudo jedno da su baš u Srbiji našli sve redom Hrvati kupovati...... ko mi najednom zemlja povoljna za "ulaganja"...... Pa oni idu protiv svake ekonomske logike, a nije im čudno da razvijene zemlje kupuju po inostranstvu za razliku od nas.... -.-
    Naši političari i tajkuni su opljačkali 40-50 milijardi evra koje neće da ulažu u našu privredu nego su ih izneli iz Srbije.Hrvatski tajkuni su opljačkali mnogo manje toga u lijepoj njihovoj i ne stiskaju se što se mita našim političarima tiče.

Ističe se chat-nik (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    57

http://www.alo.rs/vesti/30097/Istraga__protiv_30_Srba

kada su im davali pare i osnivali kojekakve banke bili su dobri....ali nema veze, da vidimo ko su?
    "Jos sekunda do kraja, pa mi tu ne možemo ništa.....to mogu samo Srbi.!!!!!!! :)

Zelen bor nije na forumu
    muskokrk..ruka je pružena Zelen bor...za svaki slućaj posle rukovanja prebrojte prste...
    Poznat Zelen bor (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Beograd -- Srpski privrednici traže da im država pomogne da kupuju domaća prehrambena preduzeća, a ne da kompletnu granu industrije prepusti hrvatskim tajkunima.

Oni upozoravaju da je poslednji trenutak da država stane iza njih da Srbija ne padne u vazalni odnos prema državama u regionu, pre svih prema Hrvatskoj.

Biznismeni apeluju na državu da im omogući iste uslove poslovanja kakve hrvatska država omogućava svojima i traže da im Vlada da garancije kod stranih banaka kako bi mogli da uzmu kredite pod povoljnijim uslovima.

Kako je Pres pisao, hrvatske kompanije su u saradnji sa svojom vladom napravile plan za potpuno preuzimanje srpske prehrambene industrije. Tako hrvatske kompanije Agrokor Ivice Todorića, Atlantis grupa Emila Tedeskog i Kraš, koji vodi Nadan Vidošević, i ne kriju da im je cilj da kupe i Jafu iz Crvenke, Karneks iz Vrbasa, požarevački Bambi, beogradski Imlek...

Vlasnik i generalni direktor Farmakoma Miroslav Bogićević kaže da država Srbija „odmah mora da promeni strategiju prema svojim biznismenima". "Država mora da stane iza nas biznismena, ali i iza svih uspešnih srpskih firmi! Mora da nam bude garant pred međunarodnim bankama kako bismo dobili najpovoljnije kredite. Oni to moraju da urade, u suprotnom naša privreda će uskoro biti u vazalnom odnosu prema drugim državama regiona. Ako bi meni država pomogla i stala iza mene, i ja bih se verovatno odlučio za kupovinu nekog preduzeća", izjavio je Bogićević.

Vlasnik kompanije Svislajon Takovo Rodoljub Drašković kaže da bi i on kupio Jafu kada bi imao iste uslove za kupovinu kao hrvatski biznismeni. "Ako me pitate šta država treba da uradi da spreči invaziju stranih, u ovom slučaju hrvatskih firmi na srpsko tržište, ja im poručujem da prepišu recept upravo od Hrvata! Evo, na primer, i ja sam spremam da kupim Jafu, ali pod istim uslovima pod kojim je hoće Hrvati", kaže on.

"Moja država mora da stane iza mene, kao što Hrvatska stoji iza svojih ljudi. Spreman sam da kupim Jafu, ali da je platim isto koliko bi je platio neki hrvatski biznismen", rekao je Drašković.

Vlasnik Galeb grupe Radoslav Veselinović dodaje da je država o ovim stvarima trebalo da misli mnogo ranije, ali da još nije kasno. "Trebalo je mnogo ranije da uradimo nešto po tom pitanju, jer su mnoga dobra preduzeća već u rukama stranaca. Ali mislim da još nije kasno da država nešto promeni", kaže on.

"I ne samo da domaći privrednici kupuju domaće firme, već da nam pomogne da kupujemo i preduzeća u inostranstvu, ako za to postoji ekonomski interes. Mislim da ima dosta ljudi koji bi kupovali domaća preduzeća kada bi država stala iza njih. I ja bih kupio neko, i to samo iz razloga da ne ode u ruke stranim biznismenima", priča Veselinović.

Drašković: I ja bih kupio Jafu kada bih imao iste uslove kao hrvatski biznismeni

S druge strane, ekonomski analitičar Aleksandar Stevanović kaže da uopšte nije bitno odakle je kupac ako on poštuje zakone Srbije. "Kakve ima veze ko će da kupi neko preduzeće u Srbiji?! Može da ga kupi ko god hoće ako plaća porez, poštuje zakone, dobro posluje... Uopšte nije bitno koje je nacionalnosti kupac", kaže Stevanović.

Ekspert za strana ulaganja Milan Kovačević deli njegovo mišljenje. "Ja ne vidim šta je tu loše ako neko sa strane hoće da kupi domaću firmu. Nama je u ovom trenutku, kada imamo odliv kapitala, u interesu da prodamo preduzeća kako bismo dobili devize", rekao je Kovačević.

Ekonomski analitičar Goran Nikolić smatra da država u ovom trenutku ima preča posla nego da pomaže srpskim privrednicima da kupuju domaće firme.

"Naravno da bih voleo da uspešna srpska preduzeća budu u vlasništvu naših privrednika, ali realno gledano, mi sada moramo da uradimo mnogo važnije stvari. I to je pre svega da

spasemo postojeći biznis, da privučemo nove investitore, da uposlimo nezaposlene,

sačuvamo radna mesta. Dakle, to nije prioritet", kaže Nikolić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=17&nav_id=452314

E,pa ne može.Kad od Hrvata stigne mito u koferčićima nije moguće lako ustanoviti poreklo novca i može lepo i bez buke da se smesti u strane banke tako da Tadić i ekipa mogu da bez mnogo razmišljanja obezbede budućnost svojih(hrvatskih) praunuka.
    Ako se novac mulja i pere među akterima u Srbiji uvek može da na videlo ispliva neka prljavština i pokvari im miran san.I tako...
    Izvini misoni što ja ovako..al aj malo pročačkaj koje su sve firme kupili Drašković i Bogićević...
    Svaku drugu su gurnuli u stečaj. Proveri.
    Za slobodu i krst časni

Primećen član Markan90 (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Nasi tkz. biznismeni nisu sposobni da vode jednu firmu u Srbiji a ne jos da kupuju strane.

Poznat muskokrk (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    397

Smile Re: Privrednici: Hoćemo i mi kao Hrvati

jeste vi svijesni da agrokor i delta ..to jest todoric i miskovic u istu frulu pusu i da sve djele ...kakvi hrvati NOVAC to je nacionalnost

ebe se jednomi drugomza hrvate i srbe samo pare se ocekuju
    Neka se svaki nosi sa svojom savješću ..ja ću sa burom

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Док се Власи не досете, па траже да им држава званично помогне да буду тајкуни, дотле ће да се тајкунишу заједно са КРОатима. Где је сад Бота са безобрзано богатима.. И шта **ња Родољуб кад се прича да је банкротирао.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Мора Хрватима.
    Зарад помирења,суживота и будућности.
    Нећемо се ваљда замијерати сусједима због једне индустријске гране?
    Мир,толеранција,еуропски пут.Брез алтернативе.И по сваку цијену.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

mi nemamo nase politicare na celu srbije, zato besomucno prodaju srpsku imovinu hrvatima, a srpski biznismeni ne smeju da prismrde u hrvatsku
    Poslednji put ažurirao/la Rechke : 17.08.2010. u 19:24
    ...

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio daxt Pogledaj poruku
    mi nemamo nase politicare na celu srbije, zato besomucno prodaju srpsku imovinu hrvatima, a srpski biznismeni ne smeju da prismrde u hrvatsku
    Колега,помирење изнад свега и по сваку цену.
    Ко тебе каменом ти њега лебом.
    За свако каменовано Српско возило у пријатељској сусједној,додијелити једну вабрику привреднику из исте.
    Poslednji put ažurirao/la Rechke : 17.08.2010. u 19:24

Poznat NE-ZGODAN (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Zanimljiv je odnos srpske vlasti i hrvatskih tajkuna.Dok hrvatski tajkuni u Srbiji kupise sve sto vredi,nasi u hrvatskoj ni kiosk nemogu da otvore.Ja sve vise sumnjam u opciju da DS finansiraju nasi tajkuni,nekako mi je ociglednije da DS finansiraju hrvatski tajkuni.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Realno za prosecnog srpskog potrosaca i radnika u tim preduzecima ,je isti qurac dal je gazda neki Hrvat Todoric ili Vidosevic , ili satro Srbin Miskovic , Rodoljub Draskovic ,ili ne daj Boze Peconi ciji bi radnici verovatno pevali od srece da ih je kupio i najcrnji ustasa umesto njega .
    The Show Must Go On...

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio muskokrk Pogledaj poruku
    jeste vi svijesni da agrokor i delta ..to jest todoric i miskovic u istu frulu pusu i da sve djele ...kakvi hrvati NOVAC to je nacionalnost

ebe se jednomi drugomza hrvate i srbe samo pare se ocekuju
    Srbi nisu svesni da NOVAC NEMA NACIJU....

Toga nikada nece biti u potpunosti svesni jer su tako vaspitani od rodjenja i to ce svako pametan iskoristiti.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku

Toga nikada nece biti u potpunosti svesni jer su tako vaspitani od rodjenja i to ce svako pametan iskoristiti.
    Господине,
    колико сам схватио,Хрвати не дозвољвају Српским привредницима куповину по сусједној.
    Даклем,тко није свјестан да новац нема нацију?
    Док по еуропској србији и курта и мурта узима шта год хоће.И кад хоће.

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Dok svaki gradjanin ceka da mu drzava pomogne i za njega resi probleme od ove zemlje nema nista.

Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Ali zato se u Hrvatskoj zna da srpski kapital ima naciju,pusti te floskule ,suplje su i amaterske.
    Nasa privreda nema podrsku drzave ,dok u iole normalnoj drzavi postoji sto direktna pomoc drzave privrednicima ,sto precutna.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio VW1302S Pogledaj poruku
    Господине,
    колико сам схватио,Хрвати не дозвољвају Српским привредницима куповину по сусједној.
    Даклем,тко није свјестан да новац нема нацију?
    Док по еуропској србији и курта и мурта узима шта год хоће.И кад хоће.
    GDE si pronasao to da "Хрвати не дозвољвају Српским привредницима куповину по Hrvatskoj"?

DAJ LINK!
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Ali zato se u Hrvatskoj zna da srpski kapital ima naciju,pusti te floskule ,suplje su i amaterske.
    Nasa privreda nema podrsku drzave ,dok u iole normalnoj drzavi postoji sto direktna pomoc drzave privrednicima ,sto precutno favorizovanje domacih privrednika..

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio NE-ZGODAN Pogledaj poruku
    Nasa privreda nema podrsku drzave ,dok u iole normalnoj drzavi postoji sto direktna pomoc drzave privrednicima ,sto precutno favorizovanje domacih privrednika..
    U kom smislu u Hrvatskoj privrednici imaju pomoc drzave dok u Srbiji nemaju?

Imas li neki DOKAZ za to ili su to nacionalisticki vlazni snovi?

Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

U kom smislu u Hrvatskoj privrednici imaju pomoc drzave dok u Srbiji nemaju?

Imas li neki DOKAZ za to ili su to nacionalisticki vlazni snovi?
    Svaki pokusaj da ti nesto shvatis ,zavrsava se fijaskom,

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio Konstantin Veliki Pogledaj poruku
    Dok svaki gradjanin ceka da mu drzava pomogne i za njega resi probleme od ove zemlje nema nista.

Bona za komenatr.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Citat Original postavio NE-ZGODAN Pogledaj poruku
    Svaki pokusaj da ti nesto shvatis ,zavrsava se fijaskom,
    Sta imam da shvatim kada pricas nesto sto nema veze sa realnim zivotom, nego je nacionalisticka nebuloza?

Daj neki ozbiljniji DOKAZ za svoju tvrdnju pa cu da promenim misljenje.

Domaćin Ayeye_Brazdorf (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    70

Sta vam je tu cudno? Pa jel cujete sta kaze ovo govedo i dupeuvlakac?....provali samo kakav osmeh gnjide na kraju..

Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Sta imam da shvatim kada pricas nesto sto nema veze sa realnim zivotom, nego je nacionalisticka nebuloza?

Daj neki ozbiljniji DOKAZ za svoju tvrdnju pa cu da promenim misljenje.
    Nebojša Ćirić: Srpske investicije u Hrvatsku su minimalne
    BEOGRAD - Državni sekretar u Ministarstvu ekonomije Nebojša Ćirić izjavio je danas da je neophodno da se omogući mnogo veći obim investicija srpskih kompanija u Hrvatsku.
    SEEbiz petak, 28. maj 2010. | SEEbiz/Tanjug

Kako podseća Ćirić, trenutno u toj državi imamo samo jednu investiciju - kompanije Swisslion od 20 miliona evra.

On je na skupu "Kako unaprediti privrednu saradnju Srbije i Hrvatske", u organizaciji Ekonomist grupe, rekao da je potrebno omogućiti veća ulaganja, ili kroz grinfild projekte, ili kroz učestvovanje u procesu privatizacije.
    I ne lupetaj kad nemas blage veze sa zivotom.

Slične teme

1. Privrednici su nosioci razvoja Srbije
    Autor Miroslav Milovanovic u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.02.2011., 15:21
  2. hoćemo na 3...4 ili na 3..4...sad?!
    Autor gost 225318 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 22.06.2010., 18:28
  3. Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 19.02.2009., 02:40
  4. Hocemo cenzuru