Ponudiću Milu da stvorimo najjaču konfederaciju u Evropi

Poruka
3.617
VEROLJUB NEDELJKOVIĆ, LIDER KPS, GADAFIJEV POBRATIM, RUSKI GENERAL I PUKOVNIK TITOVE OBAVJEŠTAJNE SLUŽBE, ODLUČAN DA PONOVO SPOJI SRBIJU I CRNU GORU

Ponudiću Milu da stvorimo najjaču konfederaciju u Evropi

komunjare420v.jpg



Lično bih sjeo i razgovarao s Milom Đukanovićem. I on ima žestoku komunističku tradiciju. Imam informacije o Đukanoviću i mislim da bih mogao da se dogovorim s njim, kaže Nedeljković



Lider Komunističke partije Srbije, Veroljub Nedeljković, s nepunih 14 godina odabran je da s 270 dječaka iz tadašnje Jugoslavije postane „Titov janjičar“, specijalac koji će braniti bedeme i tradiciju SFRJ djelujući spolja. Obučavan je s ostalima da postane Titov obavještajac, a stekao je činove genarala ruske vojske i pukovnika obavještajne službe Josipa Broza. Ova neobična ličnost kaže da KPS trenutno brojni 530.000 članova i tvrdi da će doći dan kada će probuditi Titove „spavače“, obavještajce, koji će se aktivirati na poslovima za koje su obučavani u jednom ruskom zamku negdje u 11. vremenskoj zoni. Specijalno za „Reviju D“ Nedeljković otkriva svoj životni put i priča o djelovanju KPS koja, prema njegovim riječima, ima jako dobre veze s Rusijom, Bjelorusijom, Libijom, Venecuelom, Kubom, Vijetnamom, Korejom... Nedeljković govori i o svojim vezama s Vladimirom Putinom i Moamerom El Gadafijem i još mnogo čemu što će se, kako tvrdi, uskoro desiti. Između ostalog, tu je i njegov odlazak u Vašington kod američkog predsjednika Baraka Obame.


Kažete da imate plan za Kosovo i da ste ga poslali u Ameriku?
-Sticajem okolnosti, napravili smo predlog za normalno rešavanje problema na Kosovu i uputili ga u Vašington. Svjesni smo činjenice da dva miliona Albanaca treba da živi na tom prostoru i uputili smo Vašingtonu i Moskvi predlog koji smatramo izuzetno dobrim. Tražili smo da vojska zaposjedne granice, a da oni dobiju sve normalne uslove za život i da im izdamo Kosovo na 50 godina. Smatramo da će, po isteku tog perioda, generacije koje dođu biti u stanju da hladne glave sjednu i razgovaraju, jer mora dalje da se živi. Taj predlog je otišao Baraku Obami i Vladimiru Putinu. Očekujemo uskoro poziv za odlazak kod Obame, a iz Vašingtona su stigli pozitivni signali.

Kako je Putin reagovao?
-On je izuzetno elokventan političar, uviđa viziju svega toga, i njegovo demokratsko opredjeljenje za rešavanje ovog pitanja bazirano je i u našim predlozima.

Imate li Vi ikakve veze s Putinom?
-Imam.

A to su?
-Eh....

Kad ste ga upoznali?
-S 14 godina, kad sam stigao u SSSR... Samo toliko.

Kako je zapravo sve počelo i zašto ste baš Vi odabrani za ''Titove janjičare''?
-Za rođenog oca dugo nijesam znao, tek kad je prošlo neko vrijeme, a Tito mi je bio sve. Zato je i stvorena ta oprativna grupa koja se zvala „Titovi janjičari“, zadužena da zauitavi svo zlo koje treba da dođe u Jugoslaviju. Kako me je odabrao? Trebalo je imati pedigre. Moj otac Dragiša Nedeljković, inače partizanski ilegalac, bio je Titov lični krojač, jedan teča referent ''Plavog voza'', a drugi, Saša Gligorijević, predsjednik Gradskog komiteta KP Beograda. Baba mi je Desa Petronijević, junakinja knjige „Daleko je sunce“, koja je strijeljana zajedno s Vukom Bojovićem. Birali su se omladinci, djeca koja nose te gene. U tu tajnu grupaciju nije mogao da uđe svako i bila je izuzetno zaštićena. Prošlo je dosta vremena, pa neke segmente možemo da iznesemo. Postoji i nešto što ću odnijeti u grob, a poznato je da se svaka tajna čuva minimum 50 do 60 godina.

Zašto kažete da nijeste znali za oca?
-Određeno vrijeme bila mi je, kao i ostalima odabranima, onemogućena bilo kakva komunikacija s porodicom. Imam jako malo fotografija iz mladosti. Imao sam više imena, prezimena, zanimanja, znanja itd...

Kada Vas je Tito odveo na Brione?
-Imao sam nepunih 12 godina kad sam otišao na Brione. Bio sam u osnovnoj školi, bilo je prijepodne, došla su dva čovjeka u crnim odijelima, ubacili me u onaj čuveni ''cindap'', i tako je krenulo. Iz brionskog internata zatvorenog tipa odvedeni smo daleko, u tadašnji SSSR, u taj dvorac gdje sam obučavan zajedno s ostalima.

Možete li da otkrijete barem nešto iz te 11. vremenske zone?
-To, ne. Ono što je jako interesantno i što ću iznijeti u knjizi koju pripremam, a snima se i film o meni i mom školovanju, jeste to da smo u to doba najtvrđeg komunizma svake subote i nedjelje išli u pravoslavnu crkvu. Tamo sam završio Vojnu akademiju i dobio čin ruskog generala.

Kada ste se vratili u SFRJ?
-S 22 godine, a onda sam otišao u Austriju i Njemačku, jer je tada važila deviza da svo zlo koje treba da dođe u SFRJ mora da se zaustavi na granicama. Tito je imao neku posebnu viziju i poslao nas je u taj dvorac, u specijalne škole. Poslednje tri godine njegovog života bio sam uz Josipa Broza, kada je već bio bolestan, od Igala do Slovenije.

Gdje su tih 270 Titovih izabranika danas?
-Neki su tu, neki preko, mnogi su otišli Bogu na ispovijest.

Kakva su zvanja oni imali?

-U to doba nijesmo imali zvanja, već smo bili grupacija za zaštitu interesa zemlje, pripremani smo i obučeni da za nju položimo i život. Moje operativno ime je Feniks i pripadao sam operativnoj grupi koja je bila okrenuta isključivom radu u inostranstvu i sprečavanju upada u zemlju. Zvanično sam funkcionisao kao ekonomista, dok je moje stvarno zanimanje bilo tajna za sve. Debelo smo pomogli borbu protiv „Crvenih brigada“... Samo toliko, više ne mogu da pričam.

Je li s Vama bilo i mladića iz Crne Gore?
-Da , kao i iz Makedonije, Albanaca s Kosova, mladića iz svih krajeva SFRJ.

Ko je iz Crne Gore bio Titov janjičar?
-Moraće da prođe još neko vrijeme da bi se imena otkrila i da bih dao informacije o njima.

Ima li tih ljudi danas na javnoj sceni?
-Ima, ali svi oni imaju pravo da zaštite sebe i svoje porodice. I oni će jednog dana biti aktivirani, jer se zovu „spavači“ koji počinju da djeluju kad ih probudite.

„Spavači“ su produkt škole koju ste prošli u Rusiji?
-Da. Svaka normalna država školuje ljudi koji će biti bedem.

Jeste li službovali u Crnoj Gori?
-Da, na Prevlaci, Kumboru, pa potom i po čitavoj eks Jugoslaviji.
 
Poslednja izmena:
S kojim zadatkom?
-Prvenstveno operativnim, uvježbavanje, i tako... Kad je Stari umro, ja sam napustio zemlju i otišao u Švedsku, odakle sam se vratio 1998. godine. Prije toga sam djelujući iz inostranstva s Vojislavom Šešeljom osnovao Srpsku radikalnu stranku i pripremao mogućnost da se odbrani srpski živalj na tlu čitave Jugoslavije.

Jeste li se razišli s njim?
-Nijesam... U to vrijeme, kad sam se vratio u zemlju, davao sam logističku podršku radikalima. Sve ono što je Šešelj iznosio u javnost mi smo mu obezbjeđivali. Dobijao je podatke od nas. Nijesmo se, dakle, razišli, on je sam odlučio da ode u Ševeningen, a ja sam znao šta će se desiti kad ode, jer smo imali dobre operativne podatke. Rekao sam da ću ja da ih „poravnam“ kad ode, a da ne bih to radio osnovao sam KPS – Veroljub Nedeljković 2005. godine, koja i danas postoji nakon preregistracije stranaka u Srbiji kada su mnoge nestale. Parija koju smo napravili je sasvim drugačija od ondašnje KP. Ova KPS osnovne postulate dobija iz SPC i prilikom osnivanja tražili smo blagoslov od Svetog Sinoda SPC i patrijarha Pavla. Jedina smo partrija koja je dobila blagoslov SPC, ali i od od muftije beogradskog i od nadbiskupa Hočevara, jer mi nijesmo protiv drugih religija. Nijesmo ni protiv EU, ali da budemo partneri, a ne sluge.

Imate li veze s crnogorskim političarima?
-Nemamo, što ne znači da nećemo imati. Kad budemo bili u situaciji da možemo da razgovaramo kao parlamentarna stranka koja donosi odluke, rado ću sjesti s crnogorskim rukovodstvom i krenuti u dogovor, jer naša dva naroda ne mogu da žive odvojeno. Možemo da napravimo dobru konfederaciju, da imamo jednu vojsku i jednu monetu, ova podjela nam ništa dobro nije donijela. Mi smo jedno.

Mislite li da ćete u Crnoj Gori naći sagovornike s komunističkom tradicijom?
-Ne moraju da budu... Lično bih sjeo i razgovarao s Milom Đukanovićem. Doduše, i on ima žestoku komunističku tradiciju. Moramo da živimo zajedno i napravićemo najjaču konfederaciju u Evropi. Imam informacije o Đukanoviću i mislim da bih mogao da se dogovorim s njim.

Na novom logu KPS-a krst je zamijenio petokraku...
-Da, sad je tu krst s ocilima koja više nijesu okrenuta naopačke, već idu linearno i prate se, ostali su i srp i čekić, dakle, seljaštvo, radništvo i pravoslavlje, što mora da donese dobre rezultate. „Đavolskom obradom“ okrenuta su ocila, a po nekim kanonskim shvatanjima, čim su četiri „S“ okrenuta leđima to nije dobro, već zlo. Krst umjesto zvijezde simbolizuje našu borbu da se vrate duhovnost narodu i porodica porodici, jer bez toga nema ničega. Ideja našeg dolaska na vlast zasniva se na učešću SPC u njoj i na postulatu da radnom narodu mora biti vraćeno sve što je stvorio.

Vi ste spojili vjeru i komunizam, a kod nas je sve uvreženija ideja da je Broz kriv za sve što se desilo?
-Činjenica je da je kriv. Imao je on svojih dobrih i loših strana. U programu stranke sam i dao obrazloženje da su Srbija i Crna Gora platile najveću cijenu Brozove strahovlade i da je srpski i crnogorski narod najviše stradao. Činjenica je da je Tito bio mason i da to nije bilo u interesu srpskog i crnogorskog naroda, bez obzira na to što je bio moj vrhovni komandant.

Je li on stvarno dijete iz Kumrovca?
-Nije. Postoji i dokazni materijal koji je sklonjen i zamijenjen u Drvaru. Dijete iz Kumrovca, ipak, nije moglo da svira klavir, govori šest jezika i posjeduje svo ono znanje.

Da li je tačno da ste pobratim s Gadafijem, ali i sa Putinom?
-S Gadafijem jesam pobratim, zvanično. Moja KPS i Revolucionarna pratija Libijske Džamahirije pobratimljene su i Gadafi i ja smo pobratimi. S Putinom sam samo prijatelj.

Kako ste stupili u kontakt s libijskim vođom?
-Sticajem okolnosti, dok je Josip Broz bio živ imao sam sreću da budem pored Gadafija na Samitu nesvrstanih, to prijateljstvo datira iz davnih godina i izrodilo je naše pobratimstvo kad je na scenu stupila KPS.

Spremate li se za put u Libiju?
-Da. Idemo da bismo mom pobratimu Moameru El Gadafiju predali srpsku vojničku sablju i najviši orden KPS – Zasluga za narod. On je to prihvatio
i treba samo da mu predamo.

Je li istina da imate sablju i da je nosite dok šetate gradom?
-Imam sablju, ali ne šetam s njom Beogradom. Šetam su Libiji. To je sablja koju sam dobio od Josipa Broza Tita s posvetom.

Aleksa Stevović

Ti krst nosi, a narod će prepoznati

-Došao sam kod patrijarha Pavla i tražio dozvolu da stavim krst na logotip stranke, a on mi je rekao: ''Ti krst nosi, a narod će da prepozna''. Ja sam vjernik i nosim samo relikvije oko vrata, krst iz manastira Ostrog i ikonu iz manastira Rukumija, koji je jedan od najstraijih i u njemu se čuva veliko duhovno bogatstvo srpskog naroda, djela iz 12. veka. Tamo dobijam snagu.


Putin spasio Miru Marković


-Imam prilike da odem u Moskvu i vidim kako živi Mira Marković. Živi zahvaljujući Vladimiru Putinu, inače bi bila slepica .Ne živi sa sinom Markom, koji jeste bogat, ali ne i ona. U Kremlju je zahvaljujući Putinu i tako i opstaje, a o njenom basnoslovnom bogatstvu mogu samo da lažu, jer znam šta je istina.


Smrtna kazna za političare i lopove

-Moja ideja je vraćanje smrtne kazne i ona je upućena isključivo političarima i lopovima, bandi koja je napravila ovakvu zemlju i svima ostalima koji rade protiv ovog naroda. Ne bježim od obećanja da ću jednog dana, kad dođem na vlast, da napravim zid ispred kojeg će svi oni stati. Prijetim oligarsima i svima koji su protiv ovog naroda. Neću dati nikome da prlja ruke, ja ću to uraditi. Gadafi je sproveo revoluciju za 17 dana. On je lično strijeljao, a drugi si sudili Amerika ima smrtnu kaznu, imaju je i Rusija i Kina, pa zašto ne bismo i mi?!


http://www.revijad.co.me/index.php?nivo=3&rubrika=6&datum=2010-07-14&brojms=420&clanak=1461
 
Poslednja izmena:
jesi procitao citav tekst?:lol::mrgreen:

Evo ja sam pročitao, 90 % istog je za korpu za otpatke.
A ponuda Milu je imbecilna, štetna za srbiji, a 6 puta štetnija za Crnu Goru.
Dakle, ti više mrziš iz nehata valjda Srbiju i Crnu Goru od bilo kog prosečnog stanovnika tih istih nezavisnig država.
Eto, ako ti to nije niko rekao, ja ti kažem.
 

Back
Top