Projekt Bogočovjek

Plex

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
260
Kršćanstvo je proizvod multinacionalong tajnog udruženja koja su činila razna tajna bratstva,tajna društva,misterijske škole a osmišljeno ja da podari moć
i bogatstvo i da ujedini njihovo carstvo.
Kako bi to postigli ovi urotnici su uzeli mnoštvo mitova i rituala iz gotovo svih poznatih kultura i iskombinirali ih u jednu te stvorili bogočovjeka koji će ih sve nadjačati.
Taj nadmoćni fiktivni lik otad se smatra najvećim čovjekom koji je ikad hodao
zemljom s kojim se nitko ne može usporediti i osim kojeg nitko drugi ne zaslužuje priznanje i poštovanje.
Svi drugi su ustvari sažaljenja vrijedni i u grijehu rođeni bjednici



IMATE LI VI TAKVI DOJAM DA NITKO NE VALJA OSIM BOGOČOVJEKA???
I NARAVNO ONIH KOJI GA SLIJEDE ??????
 
BOGOCOVJEK

Od
Jednog
Bogocovjeka
Zapovijest
Molba
Je

Ne
Cini
Nikome
Ono sto ne zelis
Da drugi tebi cini

Blagosiljajte
One koji vas gone
I molite se za neprijatelje svoje

Ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe

Ko Ga poslusa i ko Ga djelima slusa
Bogocovjekov brat bice i sin Bozji postace

Ovakvi kakvi smo
Mozemo li
Hocemo li
U Njegove rijeci stati

Ili cemo Njega opet raspeti
Sto je nama
Nemoguce
Smislio
 
Međutim on nije hodao zemljom i stoga trebamo dostojanstvo i svetost priznati ne samo jednom "čovjeku" nego čitavoj kreaciji.

Predrasude i fanatizam koje je širilo kršćanstvo i druge monoteističke religije koje dovode do podjela uzrokovali su strašno mnogo razaranja kulturne raznolikosti.
Vidjelo se koliko je prekrasno šaren i raznolik svjet u kojem živimo.
Diljem svjeta tisulječima je postojao mit razumjevanja koji je vječan po prirodi .
Nekoć je imao beskrajnu raznovrsnost okusa i obuhvaćao velik dio kreacije u božanskoj i poštovanjem ispunjenoj igri.
Reducirati čitavo to veličanstvo na nekoliko likova određenog etničkog porijekla koji su navodno odigrali kozmičku dramu jednom u povjesti znači ukrasti nam istinu te našu raznolikost i univerzalnost.
Osim toga lišavajući nas mogućnosti da propitujemo "autoritet" i razvijamo vlastitu individualnost ,ova ideologija nas homogenizira na način koji nije koristan ,već je ružan i ograničen.
Razumjevanjem zemaljskog i kozmičkog mita koji se prenosi tisulječima možemo konačno ući u doba prosvjećenosti i uživati u raznolikosti ljudskog uma ,nesputanog
kontrolom nekih koncepata i "nadzorom misli" koji ograničavaju kreativnost i mudrost.
 
Međutim on nije hodao zemljom i stoga trebamo dostojanstvo i svetost priznati ne samo jednom "čovjeku" nego čitavoj kreaciji.

Predrasude i fanatizam koje je širilo kršćanstvo i druge monoteističke religije koje dovode do podjela uzrokovali su strašno mnogo razaranja kulturne raznolikosti.
Vidjelo se koliko je prekrasno šaren i raznolik svjet u kojem živimo.
Diljem svjeta tisulječima je postojao mit razumjevanja koji je vječan po prirodi .
Nekoć je imao beskrajnu raznovrsnost okusa i obuhvaćao velik dio kreacije u božanskoj i poštovanjem ispunjenoj igri.
Reducirati čitavo to veličanstvo na nekoliko likova određenog etničkog porijekla koji su navodno odigrali kozmičku dramu jednom u povjesti znači ukrasti nam istinu te našu raznolikost i univerzalnost.
Osim toga lišavajući nas mogućnosti da propitujemo "autoritet" i razvijamo vlastitu individualnost ,ova ideologija nas homogenizira na način koji nije koristan ,već je ružan i ograničen.
Razumjevanjem zemaljskog i kozmičkog mita koji se prenosi tisulječima možemo konačno ući u doba prosvjećenosti i uživati u raznolikosti ljudskog uma ,nesputanog
kontrolom nekih koncepata i "nadzorom misli" koji ograničavaju kreativnost i mudrost.


Uci u sta, jadan ne bio? U kojem svijetu ti zivis, koliko godina poznajes svijet? Zar ne vidis da jo ovo danas jos gore nego ono juce, pet puta gore nego ono prekjuce... stotinu puta gore nego prije 20 godina. Zar ne vidis, ne znali te jadi, da svijet u svemu stagnira i da je iz dana u dan sve gore i sve teze za covjeka?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uci u sta, jadan ne bio? U kojem svijetu ti zivis, koliko godina poznajes svijet? Zar ne vidis da jo ovo danas jos gore nego ono juce, pet puta gore nego ono prekjuce... stotinu puta gore nego prije 20 godina. Zar ne vidis, ne znali te jadi, da svijet u svemu stagnira i da je iz dana u dan sve gore i sve teze za covjeka?

Nemas ti pojma ni o cemu, dego deder ti povuci jos koji dim iz carobne travke i udji u tu svoju imaginarnu prosvijecenost jer je u realnosti nikad nije bilo,nema je, niti ce je ikada biti.

Uzrujan si??
Normalna stvar.
Sasvim očekivano.
 
Pokazalo se da je kršćanstvo u gotovo svemu pogriješilo. ,osim u ciljevima koje je željelo postići svojim pogrešnim sredstvima .
Uspjelo je u mnogo navrata dati bogatstvo i moć svojim najučinkovitijim pristalicama.
Prema astrološkom sustavu koji se koristio u stvaranju krščanstva doba takvih podjela,fašizma i hijerahijskoga iskorištavanja STADA sada se primiče kraju i laži,obmane,varke,i krađe će prestati.
I onda ćemo da dobijemo šansu da promjenimo nešto.
STEREO
 
Uci u sta, jadan ne bio? U kojem svijetu ti zivis, koliko godina poznajes svijet? Zar ne vidis da jo ovo danas jos gore nego ono juce, pet puta gore nego ono prekjuce... stotinu puta gore nego prije 20 godina. Zar ne vidis, ne znali te jadi, da svijet u svemu stagnira i da je iz dana u dan sve gore i sve teze za covjeka?

Nemas ti pojma ni o cemu, dego deder ti povuci jos koji dim iz carobne travke i udji u tu svoju imaginarnu prosvijecenost jer je u realnosti nikad nije bilo,nema je, niti ce je ikada biti.

Pa slažem se s tobom.
MONOTEIZAM
TROJSTVO je uzrok

ISLAM JUDIZAM KRŠĆANSTVO .
No još malo.
 
a zar ne bi bilo moralnije da glasi "Čini drugome ono što želiš i tebi drugi da čine"?

Ili, cini drugome ono sto bi samo sebi cinio. Ups, ne moze ni to, pise negde u bibliji da covek dok ne pocne sebe da ukorava ne zna za istinu/boga.. parafraziram. I to otpada. Ma uverena sam da su bibliju pisali psihoanaliticari, ili advokati :lol: .. tako je lepo upakovano, ima rupa koliko se pozeli.
 
Ili, cini drugome ono sto bi samo sebi cinio. Ups, ne moze ni to, pise negde u bibliji da covek dok ne pocne sebe da ukorava ne zna za istinu/boga.. parafraziram. I to otpada. Ma uverena sam da su bibliju pisali psihoanaliticari, ili advokati :lol: .. tako je lepo upakovano, ima rupa koliko se pozeli.

Navedi tri rupe u Svetom Pismu?

Ćemo ih zapušimo bre. :lol: ;)
 
:D
Evo jedne psiholoske 'olaksice'. Nije rupa vec provalija.

BOGOCOVJEK
Ne
Cini
Nikome
Ono sto ne zelis
Da drugi tebi cini


Kako ti tumacis ovo? :)

Onako kako se jedino i može tumačiti.
Da li bi volela da Te ljudi lažu? Da li bi volela da ljudi kradu ono što je Tvoje? Da li bi volela da Te neko povredi? Da li bi volela da se neko na Tebi bluniči? Da li bi volela da neko omalovažava Tvoja osećanja?

A Ti sad hajde, huli na Duha Svetoga pa reci, kako Ti to tumačiš?
 
Onako kako se jedino i može tumačiti.
Da li bi volela da Te ljudi lažu? Da li bi volela da ljudi kradu ono što je Tvoje? Da li bi volela da Te neko povredi? Da li bi volela da se neko na Tebi bluniči? Da li bi volela da neko omalovažava Tvoja osećanja?

A Ti sad hajde, huli na Duha Svetoga pa reci, kako Ti to tumačiš?

Nisam ni mislila da hulim. Samo da iznesem misljenje, i postavim par pitanja. Izvini, dragon, ali meni je to tako smesno, nemoj se ljutiti... 'huliti'. Nije meni namera da bilo koga vredjam ovde, ali ne zato jer imam strah od reciprociteta. : )
Sad', koliko te ovo gore obavezuje da cinis dobra ili losa dela? Koliko ti kontrolises to sto ti radis a koliko bilo sta sto neko cini tebi? Uocavas li tu neki medjuprostor, neispunjen? Ta magicna siva zona. hehe Sve je to lepo receno i lepse sroceno, ali za mene to ne radi poso sto bi rekli. Nekome su to neophodni amovi, kako god.. i sta god da odrzi ljude u 'pravoj liniji'. Uh uvek se pomalo rastuzim kad pisem o ovakvim stvarima ili citam neke postove ovde, i brzo batalim, zato nisam ti ja za dublju religijsku raspravu. Ali poenta posta je gore iznad. :)
 
Nisam ni mislila da hulim. Samo da iznesem misljenje, i postavim par pitanja. Izvini, dragon, ali meni je to tako smesno, nemoj se ljutiti... 'huliti'. Nije meni namera da bilo koga vredjam ovde, ali ne zato jer imam strah od reciprociteta. : )

Kada kažem huliti na Duha Svetoga, mislim na huljenje zdravog razuma, i još na nešto ali ne bih sada o tome. ;)

Sad', koliko te ovo gore obavezuje da cinis dobra ili losa dela? Koliko ti kontrolises to sto ti radis a koliko bilo sta sto neko cini tebi? Uocavas li tu neki medjuprostor, neispunjen? Ta magicna siva zona. hehe Sve je to lepo receno i lepse sroceno, ali za mene to ne radi poso sto bi rekli. Nekome su to neophodni amovi, kako god.. i sta god da odrzi ljude u 'pravoj liniji'. Uh uvek se pomalo rastuzim kad pisem o ovakvim stvarima ili citam neke postove ovde, i brzo batalim, zato nisam ti ja za dublju religijsku raspravu. Ali poenta posta je gore iznad. :)

Razumem šta osećaš. Dakle, kažeš ne može svaki da poštuje tu zapovest, pa samim tim ne mogu u potpunosti ni ja. A ja Ti kažem, bez obzira poštovala Ti tu zapovest ili ne poštovala, biće onih koji je neće poštovati.
Jer ako neko čini zlo, a Ti ne činiš, tu nastaje međuprostor, Ti kažeš. A može li tama da iskoreni tamu? Dakle, može li zlo da iskoreni zlo? Ako neko čini zlo i Ti zlom želiš da pobediš zlo, može li tama da iskoreni tamu? Sad ovo nekome može da zvuči mazohistički, ali poenta Isusovog stradanja je upravo u ovome o čemu govorim.;)
 
Moze i A. TEIZAM.:D

predlažem da se osnuje nova religija.
evo ja ću biti balgajnik..

dakle, nova religija u kojoj ćemo svi da se klanjamo i poštujemo Zemlji!
Štoštafali? Nju najbolje poznajemo, od nje nam zavisi život, ona ima svoje zakonitosti i zapovesti..ma šta god oćeš.

Dok ne saznamo nešto više o kosmosu.
A kad saznamo, onda ćemo lako da poštujemo i to ostalo. Samo jedno po jedno.
Molim lepo.
 
predlažem da se osnuje nova religija.
evo ja ću biti balgajnik..

dakle, nova religija u kojoj ćemo svi da se klanjamo i poštujemo Zemlji!
Štoštafali? Nju najbolje poznajemo, od nje nam zavisi život, ona ima svoje zakonitosti i zapovesti..ma šta god oćeš.

Dok ne saznamo nešto više o kosmosu.
A kad saznamo, onda ćemo lako da poštujemo i to ostalo. Samo jedno po jedno.
Molim lepo.

Moze.....ali ja cu da nadgledam blagajnika. :manikir:
 

Back
Top