Problem sa OP sis ili nesto drugo
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Problem sa OP sis ili nesto drugo

Aktivan član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Exclamation Problem sa OP sis ili nesto drugo

Imao sam nekih problema sa Os pa sam reinstalirao Windows xp servis pack 2
    Racunar mi nije mogao da udje u Windovs vec je zacrnjivao ekran ,a u nekim prilika ma ga zamucivao. nekako u plavkasot isperkidano. Uspeo sam da udjem u windovs preko safe moda , onda sam probao svasta (amater sam a svasta znaci da klikam po control panelu i vidim da li je sve nstalirano na komp,,, mis, ekran , cd , hard) i restartovao opet isto. onda sam opet usao u safe mod i u sistem tools i (preuredim c particiju sabije) ne znam kako se pise na engleskom jer sam u internet kafeu. Restartujem sistem se digne normalno , ali kad sam mu ubacio kabal od interneta momentalno se ekran zacrnio.

Zna li neko leka mom kompu da ga probam spasiti.
    usput da napomenem da je to stari krs na 1.7 ,ali boljeg nemam. Ima li neki programcic koji mogu da instaliram i pustim u safemodu da otkrije sta ne valja? ili tako nesto slicno?
    Ja sam amater za ranunare, znam da instaliram i pokvarim komp ali ne znam da opravim.
    Da li je moguce da se kom pokvario zato sto sam ga ugasio na dugme za zadnje strane kucista a ne na dugmetu na prednjoj strani.???

pomagajte ljudi, ne zelim da nosim komp u servis jer mislim da ce me odrati zakomp koji i ne vredi neke pare. a ako ga sam ne uspem opraviti nosicu ga na servis.
    http://www.vizioshop.com/majice/masni

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano Re: Problem sa OP sis ili nesto drugo

Citat Original postavio masnuci Pogledaj poruku
    Imao sam nekih problema sa Os pa sam reinstalirao Windows xp servis pack 2
    Racunar mi nije mogao da udje u Windovs vec je zacrnjivao ekran ,a u nekim prilika ma ga zamucivao. nekako u plavkasot isperkidano. Uspeo sam da udjem u windovs preko safe moda , onda sam probao svasta (amater sam a svasta znaci da klikam po control panelu i vidim da li je sve nstalirano na komp,,, mis, ekran , cd , hard) i restartovao opet isto. onda sam opet usao u safe mod i u sistem tools i (preuredim c particiju sabije) ne znam kako se pise na engleskom jer sam u internet kafeu. Restartujem sistem se digne normalno , ali kad sam mu ubacio kabal od interneta momentalno se ekran zacrnio.

Zna li neko leka mom kompu da ga probam spasiti.
    usput da napomenem da je to stari krs na 1.7 ,ali boljeg nemam. Ima li neki programcic koji mogu da instaliram i pustim u safemodu da otkrije sta ne valja? ili tako nesto slicno?
    Ja sam amater za ranunare, znam da instaliram i pokvarim komp ali ne znam da opravim.
    Da li je moguce da se kom pokvario zato sto sam ga ugasio na dugme za zadnje strane kucista a ne na dugmetu na prednjoj strani.???

pomagajte ljudi, ne zelim da nosim komp u servis jer mislim da ce me odrati zakomp koji i ne vredi neke pare. a ako ga sam ne uspem opraviti nosicu ga na servis.
    Koji su to tacno probemi bili sa predhodnom instacijom. Otvori komp i dobro usisaj prasinu, nikad emo komp da resetujes na napajanju ko ti je to rekao imas napred dugme ili rupicu za reset, kolikoti je ispravna graficka karta. Cudan mi je tvoj opis "zamucivanje". Malo je verovatno da se pokvario napajanje ili radi ili zaje**va treceg nema
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Aktivan član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Sitni problemi virusi i to. nekad je znao da zakuca. pa sam odlucio da ga restartujem , ali je bio zakuco pa sam ga slucajno iskljucio iza...( KONJ ) kada sam instalirao windos 98 racunar je radio. Mozda ima Bad sektore na C da probam da instaliram os na drugoj particiji? A graficka mi i nije bas najbolja. imao sam problema sa njenim kulerom koji sam bio ocistio pa je posle toga radila odlicno. Da li je moguce da je taj ulaz za internet sjeban pa njega treba da menjam? Trenutno nisam kuci ali cu ga usisati detaljno kad dodjem za 10 -ak dana. i probati opet da vidim sta ce biti.
    Svaki savet je dobrodosao

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Au bas zeznuta rabota,ako imas zivaca da se bakces sa tim evo probaj ovako:

1.Ako je windows lose instaliran,osteceni fajlovi,registar,drajveri,virusi, ti lepo skini ,narezi i pokreni linux bez instaliranja,znaci sa cd-a. Ako ti i tamo bude padao sistem ili imao te probleme sa slikom znaci da je hardver u pitanju
    2.Proveri Hard na greske,lose sektore i ostalo
    3.Iscupaj ram i graficku ,ocisti kontakte,prasinu i vrati
    4.Probaj neko drugo napajanje ako si u mogucnosti
    5.Bios podesavanja stavi na default ako si kojim slucajem nesto menjao,klokovao.....
    6.Ja kad zaustavim case cooler prstom momentalno mi sistem zamrzne,ko mi ovo objasni castim ga repom. Znaci ako ti kojim slucajem neki fan zakoci (kazes da je graficka zezala) moguce da je i to uzrok
    7.Proveri i temperature komponenti everestom ili Hwmonitor-om
    -----Ako u linuksu sve bude sljakalo ,znaci da windows pravi problem,skini novi sa sp3,lepo sve formatiraj,instaliraj ga ,najnovije drajvere za graicku ,updatuj i vidi kako radi-----
    connect, respect, protect

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Линокс је много толерантнији од вина али нешкоди да пробаш.
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Aktivan član
    Učlanjen
    16.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

mozda i probam sa linuxom hvala na savetima

Slične teme

1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 03.12.2009., 13:39
  2. Graficka ili nesto drugo
    Autor milutinkg u forumu Hardver
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 01:06
  3. Problem sa ps/2 portom ili nesto drugo?
    Autor milutinkg u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.11.2007., 10:14
  4. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.11.2006., 17:46
  5. win amp ili nesto drugo???
    Autor mohikanac81 u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 08.02.2005., 21:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor