ИЗРАЕЛ И САД

Gediminas

Obećava
Poruka
70
Поштовани форумаши,

да ли је по вашем цењеном мишљењу:

1) Израел 51.-ва федерална држава САД-а, или је

2) САД Западна Обала (West Bank) Израела.



Другим речима: ко је у ова два случаја газда у кући.

Ја сам за другу опцију.
 
Gediminas, kroz tvoje postove provejava antisemitizam. Molio bih te, za dobrobit kulturne i civilizovane rasprave da ga zadržiš za sebe, tj. da ga ne iznosiš ovde na forumu.

Ja sam srpski nacionalista i odgovorno tvrdim da zdrav srpski nacionalizam nema ama baš nikakve veze sa antisemitizmom, kao ni sa bilo kojom drugom vrstom šovinizma.
Nama Srbima Jevreji (kao nacija) ništa nisu krivi. Ima nekih belosvetskih Jevreja koji su nam zlo naneli, to je istina, ali je takođe istina da ima i nekih Srba koji su nama (Srbima) zlo nanosili, ili ga i dalje nanose.

Loši Jevreji (baš kao i loši Srbi) su loši ne zato što su Jevreji (ili Srbi), već zato što su loši ljudi. Zbog nedela (manje ili više brojnih) pojedinaca ne može se suditi o celom narodu kojem ti pojedinci pripadaju.
Budemo li se postavili prema celom Jevrejskom narodu kao prema najgorim njegovim predstavnicima, nećemo biti u prilici da se odbranimo od onih koji o Srbima sude obazirući se na najgore među nama.

Ne možemo isterati pravdu za nas stavljajući se na stranu nepravde (nepravdeno osuđujući ceo jedan narod).

Budimo, pre svega dobri i pravedni ljudi, a onda ćemo sigurno biti i dobri Srbi.
 
АПСОЛУТНО СЕ СЛАЖЕМ СА ТОБОМ ДА НЕ ТРЕБА СЕЈАТИ АНТИСЕМИТИЗАМ ПОГОТОВУ КАД ГА И НЕМА ШТО ЈА И НЕ РАДИМ. АЛИ ТО НИЈЕ РАЗЛОГ ДА СЕ НЕ ОДГОВОРИ НА ПИТАЊЕ. УЗГРЕД, КАКО ТО ДА СЕ НА ЈЕДНОМ МЕСТУ СКУПИ ОНОЛИКА ЖИДОВСКА БАГРА У САД-У КАД СУ НАС БОМБАРДОВАЛИ 1999. АКО ЈЕ ПОТРЕБНО ДА ПРИЛОЖИМ СПИСАК ФУКАРЕ САМО РЕЦИТЕ.
У СВАКОМ СЛУЧАЈУ ЧЕКАМ И ДАЉЕ НА ОДГОВОРЕ.
 
Ovde, među nama, na forumima Krstarice ima i jedna jako fina Jevrejka koja je apsolutno korektna prema svim članovima foruma, uvek je fina, nikad nikog ne vređa, izbegava oštrije sukobe i meni lično je jako simpatična mala.

E, sad mi ti reci, molim te, kako se ona oseća kad pročita da se neko o pripadnicima njenog naroda izražava u kategorijama "bagra" i "fukara"? I sve to s odrednicom "židovska". Verujem da joj nije ni malo prijatno.

Ja sam rodom iz Hrvatske i dobro mi je poznato kako je to kad si diskriminisan po nacionalnoj osnovi. Zato nikad ne propuštam priliku da pokušam da ublažim ili, ako mogu, sasvim sprečim diskriminaciju pripadnika drugih naroda u Srbiji, od strane Srba, ili bilo koga drugog.

To je moj način da pokušam da budem bolji Srbin i bolji pravoslavac.
 
или народе научите да читате српску ћирилицу ил ћутите. нисам написао да су сви јевреји багра и фукара. то се односи само на ону вашингтонско-америчку мафију која шири глобалистички империјализам и бомбардује кад хоће и кога хоће. исто као што има и српске фукаре да сад не износим домаћи смрдљиви веш. знате уосталом боље од мене. иначе термин жидови је француска реч за јевреје и употребљава се као таква у многим светским језицима поред француског као у хрватском или литванском итд. дакле ништа увредљиво.
 
Ja sam svoj na svome i ne pada mi na pamet da ćutim. Pogotovo ne kada sam u pravu.

Gediminas:
УЗГРЕД, КАКО ТО ДА СЕ НА ЈЕДНОМ МЕСТУ СКУПИ ОНОЛИКА ЖИДОВСКА БАГРА У САД-У КАД СУ НАС БОМБАРДОВАЛИ 1999. АКО ЈЕ ПОТРЕБНО ДА ПРИЛОЖИМ СПИСАК ФУКАРЕ САМО РЕЦИТЕ.
У СВАКОМ СЛУЧАЈУ ЧЕКАМ И ДАЉЕ НА ОДГОВОРЕ.

Da li su ti koji su nas bombardovali i ostala zla činili samo Židovi (tj. Jevreji) ?
Da li je Bil Klinton Jevrejin? A onaj crnac, Kolin Pauel? A Kondoliza Rajs? Toni Bler?
Ako ta, kako ti kažeš, bagra, nije sasvim i u celosti sastavljena od Jevreja, onda nemaš valjan razlog da je nazivaš "Židovska".

Što se tiče ćirilice, ta koju koristiš je sasvim OK, ali preteruješ sa bojadisanjem i veličinom fonta. :wink:
 
Па што се тиче Клинтона јасно је да су му она бабетина из Чешке, Олбрајтова, и пушачица сека Моника (обе доказане Јеврејке) кројиле спољну политику. Холбрук, Весли Кларк итд. су такође Јевреји. Ако треба да приложим списак само реците. А да Америком влада јеврејски лоби то чак ни сами амерички Јевреји више не поричу.
 
Gediminas:
Па што се тиче Клинтона јасно је да су му она бабетина из Чешке, Олбрајтова, и пушачица сека Моника (обе доказане Јеврејке) кројиле спољну политику. Холбрук, Весли Кларк итд. су такође Јевреји. Ако треба да приложим списак само реците. А да Америком влада јеврејски лоби то чак ни сами амерички Јевреји више не поричу.

dokazane Jevrejke... :D :D :D

kao da je krivicno delo biti Jevrejin :roll:
 
[b]ХВАЛА ЗА ЖУТИ КАРТОН. ВЕЖБАМО СВЕ БОЈЕ ДУГЕ ДА НАМ БУДЕ ЛЕПШЕ У ЖИВОТУ И ИЗАЂЕМО ИЗ ОВОГ МРАКА ЦРНОГ У КОЈИ НАС УГУРАШЕ ОНИ ШТО СЕ МНОГО ВИНО И ЛЕПО ИЗРАЖАВАЈУ.
НАРАВНО ДА НИЈЕ ГРЕХ БИТИ ЈЕВРЕЈИН САМО ЈА СЕБИ ЈОШ УВЕК НИКАКО НЕ МОГУ ДА ОБЈАСНИМ КАКО ТО ДА УВЕК У ВАШИНГТОНУ У КОНГРЕСУ, СЕНАТУ, БЕЛОЈ КУЋИ И ПЕНТАГОНУ СЕДИ ПРЕВЕЛИКИ БРОЈ ЈЕВРЕЈА КОЈИ КРОЈЕ СВЕТСКУ ПОЛИТИКУ.
КО НЕ ВЕРУЈЕ ДА ЈЕ САД ПОД ЈЕВРЕЈСКОМ ОКУПАЦИЈОМ НЕКА СЕ ПРОШЕТА МАЛО УЛИЦАМА ЧИКАГА ПА ЋЕ ДА ВИДИ НА СВАКОЈ ДРЖАВНОЈ ЗГРАДИ ЗАСТАВУ ИЗРАЕЛА И ТО СА ТРИ ДАВИДОВЕ ЗВЕЗДЕ.[/b]
 
Đenka:
Ok, on je dobio žuti karton, a šta je sa AxeZ-om?
On je koristio najuvredljivije reči na podforumu Politika (bolesnici, smradikali itd...).
Evo primera:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=55898&postdays=0&postorder=asc&start=30

Njegove neke poruke si samo obrisao, a nikakvo upozorenje nisi istakao?

АДМИНИСТРАТОР/СУДИЈА, ВИДИ ШТА ТИ УЗВИКУЈЕ ПУБЛИКА НА ТЕРЕНУ. СТВАРНО НЕМА СМИСЛА. КО СВЕ ДАНАС НЕ ИДЕ НА УТАКМИЦЕ. ЈА БИ ДА САМ НА ТВОМ МЕСТУ ТИМА КОЈИ ТЕ ЗОВУ ПЕДЕРОМ ДАО ОДМАХ ЦРВЕНИ КАРТОН И РЕГИСТРОВАО УТАКМИЦУ СЛУЖБЕНИМ РЕЗУЛТАТОМ. Е ТАД КАКО БИ ИЗАШО СА СТАДИОНА ТО НЕЗНАМ АЛ НИЈЕ МОЈЕ ДА БРИНЕМ. ПОЗДРАВ.
 
Đenka:
Gediminas, kroz tvoje postove provejava antisemitizam. Molio bih te, za dobrobit kulturne i civilizovane rasprave da ga zadržiš za sebe, tj. da ga ne iznosiš ovde na forumu.

Ja sam srpski nacionalista i odgovorno tvrdim da zdrav srpski nacionalizam nema ama baš nikakve veze sa antisemitizmom, kao ni sa bilo kojom drugom vrstom šovinizma.
Nama Srbima Jevreji (kao nacija) ništa nisu krivi. Ima nekih belosvetskih Jevreja koji su nam zlo naneli, to je istina, ali je takođe istina da ima i nekih Srba koji su nama (Srbima) zlo nanosili, ili ga i dalje nanose.

Loši Jevreji (baš kao i loši Srbi) su loši ne zato što su Jevreji (ili Srbi), već zato što su loši ljudi. Zbog nedela (manje ili više brojnih) pojedinaca ne može se suditi o celom narodu kojem ti pojedinci pripadaju.
Budemo li se postavili prema celom Jevrejskom narodu kao prema najgorim njegovim predstavnicima, nećemo biti u prilici da se odbranimo od onih koji o Srbima sude obazirući se na najgore među nama.

Ne možemo isterati pravdu za nas stavljajući se na stranu nepravde (nepravdeno osuđujući ceo jedan narod).

Budimo, pre svega dobri i pravedni ljudi, a onda ćemo sigurno biti i dobri Srbi.

sto antisemitizam?
tip je postavio pitanje koje je u praksi hiljadu puta dokazano...
i ja mislim da je amerika pre Zapadna obala izraela, nego sto je on 51, 2 il koj zna koja drzava, i to je chinjenica.
a dal su nam jevreji nekad neko zlo uchinili ili ne...
nije za ovaj post, i on ne treba da bude ukinut ni iz jednog razloga.
a ako se neko oseca... prozvanim, neprjatno mu je, ili sta vec, nek zaobidje, jer ovde niko nije pozivao na holokaust il sta vec, vec je chovek lepo postavio politichko pitanje
 
******,у Америци имаш једно 5 милиона Јевреја који су киднули тамо после рата,логично је да имају јак утицај,још поготово ако су богати...
Тако да би се ја пре определио за ову другу опцију.
 

Back
Top