HIV testiranje

blondi

Domaćin
Poruka
4.976
Dali ste ikada več išli da se testirate na HIV test, i kad mislte da je vreme, da bi bilo dobor iči? Nakon koliko partnera, različitih iskustava? I dali bi spavali s nekim, o kome neznate mnogo, osima da ima prilično zanimiljivu prošlost, i bili nekako pomireni, ako bi se zaštitili sa kondomom? Ili se u to radije uopšte nebi upustili?
Dali bi predložili osobi, koja vas privlači, i ima dosta zanimljivu prošlost, da odete zajedno na test? Ako bi vam neko reko da ima AIDS, kakva bi bila vaša reakcija? Dali bi onda otišli na testiranje?
Ako bi sami imali aids, dali bi stvarno pozvali sve bivše partnere, i napomenuli ih da odu na test, i sa time dali svima do znanja da ga imate sami?

meni je ovo prilično teška tema današnjeg doba i čini mi se da se premalo bavimo tim pitanje uopšte...
 
blondi:
Dali ste ikada več išli da se testirate na HIV test, i kad mislte da je vreme, da bi bilo dobor iči? Nakon koliko partnera, različitih iskustava? I dali bi spavali s nekim, o kome neznate mnogo, osima da ima prilično zanimiljivu prošlost, i bili nekako pomireni, ako bi se zaštitili sa kondomom? Ili se u to radije uopšte nebi upustili?
Dali bi predložili osobi, koja vas privlači, i ima dosta zanimljivu prošlost, da odete zajedno na test? Ako bi vam neko reko da ima AIDS, kakva bi bila vaša reakcija? Dali bi onda otišli na testiranje?
Ako bi sami imali aids, dali bi stvarno pozvali sve bivše partnere, i napomenuli ih da odu na test, i sa time dali svima do znanja da ga imate sami?

meni je ovo prilično teška tema današnjeg doba i čini mi se da se premalo bavimo tim pitanje uopšte...
1.DA
2.BILO BI DOBRO OTICI NAKON NEKOLIKO PARTNERA
3.DA
4.DA JA BIH SVE POZVAO ALI TO BI BILO MNOGO TESKO
5.I UBIO BI SE .
 
Nisam nikada isla, mada sam razmisljala o tome... Ali, nekako uvijek mi je nesto drugo bitnije od toga... S obzirom da sam se, ne jednom, rizicno ponasala sreca je sto zivim u podrucju gdje HIV i nije nesto mnogo prisutan... Svakako da ga ima vise nego sto zvanicne statistike pokazuju, ali ipak ga je relativno malo... Za jednog od svojih partnera znam da se redovno testira...
A, ako bih saznala da sam HIV pozitivna, svakako da bih obavijestila bivse partnere, ma koliko mi tesko bilo da to uradim...
Kada bih znala da neko ima AIDS, iz sve snage bih se potrudila da prevazidjem predrasude, koje priznajem imam...
 
u suštini se slazem sa hmmmmmm osim trece stavke jer mi ne bi bilo tesko zovnuti sve a imam i jedno pitanje za gazaricu: pošto si iz bl da li znas gdje se to testira :?: :?: :?:
ja sam cuo na paprikovcu
 
Ja bih isla da se testiram da se ne plasim igle. Do sada nisam bila "rizicnim" tipovama, ali znam da bih ipak trebalo da se testiram. Ne znam kako bih reagovala da saznam da moj partner ima AIDS. Nisam bila bas sa onima koji se *resu sa svakom suknjom. Ali sto kazu o zna sa kim su bile njihove ex-ice.
 
dejo:
u suštini se slazem sa hmmmmmm osim trece stavke jer mi ne bi bilo tesko zovnuti sve a imam i jedno pitanje za gazaricu: pošto si iz bl da li znas gdje se to testira :?: :?: :?:
ja sam cuo na paprikovcu
Dobro si cuo...Testirati se mozes na Infektivnoj klinici, a ako si dobrovoljni davalac krvi, takodje si testiran i sto se HIV-a tice...
 
Redovno dajem krv u zavodu za transfuziju kod Hrama
Nisam to pocela da radim zbog side vec me je bilo sramota da moj 4 godine mladji brat bude bolji od mene.
Mislim o tome ali nisam bas uvek dobra kad je zastita u pitanju pa se dobro osecam kad dam krv a iz zavoda nema pisma
 
ja sam isla na testiranja, na zato sto sam bila sa rizicnim osobama vec zato sto nikad ne znas ko je sa kim bio, iako su momci sa kojima sam bila bez zastite ok ljudi i znam da vode racuna o sebi, kako mogu znati da li se negde napio i 'resnuo neku koju vidi prvi put i sa kim je sve ona bila. ko ce da razmislja o svemu tome, kad spavas sa nekim bez kondoma spavas sa svim njegovim partnerkama i njenim partnerima i uffffff vidi koliko je to ljudi uzas ( ne mislim bukvalno vec u 'virusolskom' pogledu) i da HIV sam negativna.
iza toga nisam bila ni sa kim , ali od sada trazim papir narocito ako vidim da je imao veselu proslost.
 
treba ici redovno na testiranje....
ali interesuje me nesto drugo: ne volim da koristim gumicu, a kada sretnes neku gotivnu ribu, a ne znes sa kim je sve bila(zapravo to nikada ne mozes da znas)- sta uraditi, a hteo bi- vredi li rizikovati ili ne?
 
Ne znam,mislim da je sve postalo jako rizicno,i mislim da vise nema manje i vise rizicnog sex-a bez zastite...
A posto sam se ja igrala,kao smeta mi sa kondomom,nije prirodno...Morala sam da se testiram...I sad mi je mnogo..mnogo bolje..lepse se osecam u svojoj kozi(negativna sam)...i sad pazim,jer znam kakva mi je frka bila da odem prvi put...
Ne razmisljam o tome sta bi bilo kad bi bilo,suvise je morbidno... :?
 
ah Gaz, tolika mediska eksponiranost ovog dana, mada bi o njemu svaki dan trebalo da se razmislja...
...daleko je to od mene....nasa najveca zabluda, ali sta ces, lakse nam je tako da razmisljamo i odemo na temu o analnom sexu...
 
Pojavio se u USA 80-tih. Može da preživi i u tečnom azotu na -175 stepeni ali ga temperatura od 60 stepeni uništava kao i želudačna kiselina. E sad da li je virus nastao u Africi pa je on prešao okean i zarazio Ameriku čisto sumljam. Jer ne znam da li je pre toga u Africi bilo ljudi koji su imali simptome Side ili su se oni pojavili posle inficiranih u Americi. Ono što me još čudi jeste to da su naučnici blizu otkrića vakcine protiv sarsa a toliki novac ide za pronalaženje vakcine protiv HIV-a i još je nema. Da i još to da su žene podložnije zarazi od muškaraca.
 
Da, svi gledamo na to kao na nesto sto ne moze nama da se desi... :?
Sto se tice porijekla virusa, citala sam razne teorije o tome... Jedna od njih kaze da se radi o vjestacki stvorenom virusu, kalemljenjem virusa herpesa, na kugu, s odredjenim modifikacijama, naravno... :roll:
Vakcina...??? Pitanje je hoce li oni zaista da je pronadju, odnosno puste u upotrebu...
 
E sad ste me isparanoisali potpuno:), i onako se pretvaram u hipohondara i non stop maltretiram lekare glupim pitanjima....
:D No blaga doza paranoje nikad ne shkodi.
A sad da se osvrnem na topic...? Shta bih radila kad bih znala da sam zarazena? Pa obavestila bih partnere, to je najmanje shto bih mogla da ucinim za njih, a posle toga kako bih zivela sama sa sobom - pojma nemam!
Shto se tiche drugih osoba, do sada nisam upoznala ni jednu hiv pozitivnu osobu (bar ja nisam znala za tu cinjenicu) i volela bih da mogu da kazem da sam potpuno oslobodjena predrasuda i suvisnog straha, ali nije tako, no radim na tome... Ne bih volela svojim stavom da otezavam nekom vec i onako tesku situaciju.....
Neko je napisao, zar je bitno da li je rak u pitanju, ili sida, covek ce 'otici' svejedno kad tad, i volela bih kad bih mogla da razmisljam u tom hipi fazonu, al nema sanse. Eto, koliko mana covek moze da ima, pa to je cudo jedno.
 
Gazdarica:
Da, svi gledamo na to kao na nesto sto ne moze nama da se desi... :?
Sto se tice porijekla virusa, citala sam razne teorije o tome... Jedna od njih kaze da se radi o vjestacki stvorenom virusu, kalemljenjem virusa herpesa, na kugu, s odredjenim modifikacijama, naravno... :roll:
Vakcina...??? Pitanje je hoce li oni zaista da je pronadju, odnosno puste u upotrebu...
Ne bi bilo isplativo da se pusti u shiru upotrebu, pa cak i da je jednostavna formula u pitanju, ne preterano skupa i slicno..... jerbo nekom se vishe isplati da proda manju kolicinu leka za silne pare, nego da se 'cima' sa shirokim narodnim masama obolelih od side, a da ne izvuce toliku materijalnu dobit.... surovo, no meni se cini da je istinito ;/. :roll:
 
Gazdarica:
Nisam nikada isla, mada sam razmisljala o tome... Ali, nekako uvijek mi je nesto drugo bitnije od toga... S obzirom da sam se, ne jednom, rizicno ponasala sreca je sto zivim u podrucju gdje HIV i nije nesto mnogo prisutan... Svakako da ga ima vise nego sto zvanicne statistike pokazuju, ali ipak ga je relativno malo... Za jednog od svojih partnera znam da se redovno testira...
A, ako bih saznala da sam HIV pozitivna, svakako da bih obavijestila bivse partnere, ma koliko mi tesko bilo da to uradim...
Kada bih znala da neko ima AIDS, iz sve snage bih se potrudila da prevazidjem predrasude, koje priznajem imam...
Ti si super.
 

Back
Top