pomozite mi hriscani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
1. isus je pravio cuda. sa par hlebova i riba nahranio je hiljade ljudi.

I malo dete zna da se sa par hlebova i par ribica ne može nahraniti više od 5000 ljudi. U pitanju je, dakle, metafora, a koja znači da ljudi kada su milostivi i kada žele da podele ono malo hrane što imaju, mogu da zasite duše hiljada gladnih ljudi. A kada je duša sita onda je i telo sito.

cudo - lako uocljivo negiranja prirodnih zakona.

Ovo je definicija uda iz Tvoje perspektive. Za nekoga je čudo kada se u njega zaljubi prelepa devojka. Za nekoga je čudo kada se spusti grad i polupa sve krovove, a njegov ostene netaknut. Za nekoga je čudo kada se desi avionska nesreća, a On jedini preživi nesreću. Za nekoga je čudo kada se razboli od neizlečive bolesti, npr. leukemije pa ozdravi
 
imam neka pitanja, trebaju mi odgovori.

1. u bibliji se spominju cuda na sve strane. kako to da nema cuda u poslednjih par hiljada god?
bas sam trazio na netu. jos uvek imaju cuda ali ovakvog tipa:
jedno od najvecih hriscanskih mesta hodocasca je u lurdu. to mesto obilazi armija vernika. kazu da je prosek oko 80.000 bolesnih godisnje. za oko 150 godina je zabelezeno 66 "cuda" ili izlecenja. i to nikad nikom nije porasla noga ili ruka. UVEK su bile bolesti koje mogu i same da nestanu. a i od te armije bolesnih, toliko ih je ozdravilo da to statisticki gledano je smesno.

2. zasto je bog uvek birao da on prenese svoje zakone jednog coveka i to privatno. on je svemoguc. mogao je svima da objavi ako mu to toliko bitno. a verovatno mu je bitno da sto vise ljudi postuje njegova pravila.
a bitno mu je, cim je 1. zapovest: Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
svi pripadnici amazonskih plemena koja nisu cula za isusa ce u pakao jer nisu krsteni i ne veruju njega?

3. sta je to sa crkvama i svestenicima? kad god je isus spominjao svestenike, spominjao ih je po zlu. i sve te stvari koje rade svestenici, nista osim krstavanja nisam uspeo da nadjem u bibliji. a prvi su poceli da krstavaju egipcani.
ostalo su sve izmislili ili preuzeli od drugih religija? negde sam cuo da su svi crkveni rangovi iz pravoslavne crkve preuzeti iz neke druge religije.

cuda nisu ono sto se desava u suprotnosti sa prirodom vec ono sto se desava u suprotnosti sa onim sto mi podrazumevamo pod prirodom:)
tako da je nesto bilo cudo nekada a danas je nauka to objasnila,
inace,za takva cuda koja nauka i danas ne ume da objasni potrebno je imati vere--'vera tvoja spasla te je' i ' ako imate vere koliko gorusicino zrno moci cete da pomerate planine'--dakle od tvoje licne vere zevisi da li ces doziveti cudo.
nema logike da ce amazonci u pakao.
Isus je propovedao svima.
Isus je opominjao svestenike.
a Svete tajne je crkva ustanovila i iskustvom potvrdila.
ne znam za hijerarhiju,ali i da jeste ,ne vidim tu nista lose....
 
A pogledaj sada stvorenje na nasoj mikro planeti koje zivi, koje je savseno stvoreno, za koje vi smatrate da je slucajno nastalo:
igor-siwanowich32.jpg


Ima li ikakve veze ovo sa slucajnoscu!? Ima li ikakve veze sa slucajnoscu to sto nasa planeta jedina ima sve uslove za zivot? (savrsena udaljenost od sunca, voda itd.)

морам само да напоменем да еволуција није процес случајности. сви ти живи организми који делују импресивно су процес случајних мутација у иницијалном делу, али други део је природна селекција која је све само не случајна. да је тако доказано је давних дана.

узми два пса. француску пудлицу и руског хрта. јако су различити међусобно, а опет потичу од истог претка од вука, као и све врсте паса. еволуцијом, човек је направио псе и различите расе паса.

што се тиче самог настанка живота, он је настао због таквих услова. да смо ближи или даљи од сунца живот можда не би постојао, али постоји баш због оваквих услова који нису створени због нас, него смо ми настали због њих. иначе, вероватноћа је на страни постојања других планета на којима постоји неки облик живота. огроман је космос, безброј је планета у њему и просто живот настаје на оним планетама које су на адекватној удаљености од звезде, које имају атмосферу, воду...планете које то немају, на њима не настаје овакав живот и то је то.
 
Koji je najefikasniji nacin upravljanja svijetom? Vrlo lako... KONTROLA UMA! E pa umjesto da trazis svoj put da zivis, zivis u sistemu koji je nametnut i sa kojim smo svi nazalost zadovoljni (ali to je i plan). Shvatite vec jednom svoju stvarnost. Ako stvarno mislite da zivot nema smisla i da je sve ovo nastalo slucajno onda ste dobro upali u zamku.

Ajde ovako. Vidi koliko je Sunce u nasem Mlecnom put:
NASA_Kepler_Milky_Way.jpg


A pogledaj sada stvorenje na nasoj mikro planeti koje zivi, koje je savseno stvoreno, za koje vi smatrate da je slucajno nastalo:
igor-siwanowich32.jpg


Ima li ikakve veze ovo sa slucajnoscu!? Ima li ikakve veze sa slucajnoscu to sto nasa planeta jedina ima sve uslove za zivot? (savrsena udaljenost od sunca, voda itd.)
Imaš temu Evolucija vs Kreacija, na kojoj je detaljno obrađeno zbog čega je ovo što tvrdiš netačno. :bye:
 
1. u bibliji se spominju cuda na sve strane. kako to da nema cuda u poslednjih par hiljada god?
bas sam trazio na netu. jos uvek imaju cuda ali ovakvog tipa:
jedno od najvecih hriscanskih mesta hodocasca je u lurdu. to mesto obilazi armija vernika. kazu da je prosek oko 80.000 bolesnih godisnje. za oko 150 godina je zabelezeno 66 "cuda" ili izlecenja. i to nikad nikom nije porasla noga ili ruka. UVEK su bile bolesti koje mogu i same da nestanu. a i od te armije bolesnih, toliko ih je ozdravilo da to statisticki gledano je smesno.
Mi zivimo u vreme milosti, vreme kada treba da se odlucimo kom sluzimo...Bog je mogao davno da resi ovaj problem greha, ali On je mislostiv, i On zeli da sto vise ljudi udje u pokajanje, da ih sto manje bude unisteno. Bog se svakodnevno mesa u svaciji zivot (ako Ga pozovemo) i pravi razna cuda, koja covek ne moze pripisati slucajnosti!
A ako te bas zanimaju Bozija cuda, mozes ih ocekivati u skorijoj buducnosti, kada Bog bude izlivao case gneva, kada bude dopustio demonima da haraju svetom, to je jako, jako blizu (bolje bi ti bilo da poverujes), naravno, bice zasticeni oni koji su primili Boziji pecat.

Ova ''cuda'' koja si ti naveo, su daleko od Bozijih cuda.....koliko sam upoznat u pitanju je katolicanstvo, koje je puno paganizma i okultizma... Ta, nazovimo ih cuda, proizilaze iz nepoznavanja Bozijih principa, ili volje....dakle, na tom mestu mogu da dolaze samo ljudi koji ne poznaju Boga, ljudi koje ne zanima sjutra, vec samo trenutak u kom se nalaze...tako ljudi bivaju izmanipulisani od strane inteligentnih bica, demona, koje covekov ograniceni vid ne moze da vidi. Kada demonizovan covek dodje na takvo, ili slicno mesto, demon ga trenutno napusti 'da bi zadobio poverenje', i osoba se bolje oseca, i misli da je izlecena....to se desava i ovde kod nas, imas mnogo takvih ''cuda''....a da li si negde video osobu koja je na takvo mesto otisla i postala bolji covek!? ...ne, nisi !
Bozija cuda su u svrhu covjekovog spasenja, a ne da bi covjeka fascinirala.

2. zasto je bog uvek birao da on prenese svoje zakone jednog coveka i to privatno. on je svemoguc. mogao je svima da objavi ako mu to toliko bitno. a verovatno mu je bitno da sto vise ljudi postuje njegova pravila.
a bitno mu je, cim je 1. zapovest: Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене.
svi pripadnici amazonskih plemena koja nisu cula za isusa ce u pakao jer nisu krsteni i ne veruju njega?
Bog, kada je imao mogucnost da bude u blizini coveka Adam i Eve, kada jos uvek nismo pali u greh, On je mogao da im pokaze pravi put, i On im je i pogazao, ali ga oni ipak nisu poslusali....dakle i pored Njegovog direktnog prisustva.
Pre svega, Bog nam se otriva onoliko koliko je za nas u ovom trenutko dovoljno...Kada bi nam se Bog u potpunosti otkrio, i kada bi mogli da Ga vidimo, MI BI OD STIDA I SRAMOTE, IZGORELI! ...mi ne razmisljamo o nasem zivotu, o nasim gresnim pomislima, o mnogim za nas ''sitnicama''(koje su i te kako vazne)...i idemo iz greha u greh. Bog je Karakteran, Cist, pun Ljubavi, Dobrote, a kakvi smo mi. . . .
Bog je izabrao jedan od nacina, preko kojeg mozemo da saznamo istinu, Sveto pismo, gde nam se otkrio, dao nam da ispitamo i da proverimo! ...koje je napisao preko Mojsija, i ostalih Njegovih sluga...
Ali to nije jedini nacin na koji covek moze da se spasti...Bog sa nama komunicira preko savesti, to je onaj glas koji ti govori kada krenes da radis nesto pogresno, destruktivno, koji ti govori da je to pogresno, da treba da se vratis. Ko zivi po svojoj savesti, bice spasen.
I NE POSTOJI PAKAO!!!

3. sta je to sa crkvama i svestenicima? kad god je isus spominjao svestenike, spominjao ih je po zlu. i sve te stvari koje rade svestenici, nista osim krstavanja nisam uspeo da nadjem u bibliji. a prvi su poceli da krstavaju egipcani.
ostalo su sve izmislili ili preuzeli od drugih religija? negde sam cuo da su svi crkveni rangovi iz pravoslavne crkve preuzeti iz neke druge religije.
O ovome i da ne govorim...koliko se crkveno ucenje udaljilo od Biblijskog!
 
морам само да напоменем да еволуција није процес случајности. сви ти живи организми који делују импресивно су процес случајних мутација у иницијалном делу, али други део је природна селекција која је све само не случајна. да је тако доказано је давних дана.

узми два пса. француску пудлицу и руског хрта. јако су различити међусобно, а опет потичу од истог претка од вука, као и све врсте паса. еволуцијом, човек је направио псе и различите расе паса.

што се тиче самог настанка живота, он је настао због таквих услова. да смо ближи или даљи од сунца живот можда не би постојао, али постоји баш због оваквих услова који нису створени због нас, него смо ми настали због њих. иначе, вероватноћа је на страни постојања других планета на којима постоји неки облик живота. огроман је космос, безброј је планета у њему и просто живот настаје на оним планетама које су на адекватној удаљености од звезде, које имају атмосферу, воду...планете које то немају, на њима не настаје овакав живот и то је то.

Moram ti reci, katastrofalno razmisljanje. (tipicno za ateistu)
(ne zamjeri)
Razmisljas, ali ne dovoljno (daleko i istrajno)?
Na svako pitanje koje sebi postavis i das odgovor mozes postaviti uvijek novo.
Ako je sve slucajno, kako to da uvijek planete kruze orbitama? Koji su to prirodni uslovi stvorili nesto ovakvo:

9planets.jpg


Ili da ne idemo tako daleko... Koji su to prirodni uslovi koji prave ovakvu slucajnost:
Iz ovog:

0.jpg


nastaje ovo:

baby[1].jpg


Slucajno! Bog nas je stvorio sa razlogom... Ne vjeruj toliko u slucajnosti...
 
Matrix je vez prica za sebe. ;)
Niko mi od hriscana nije znao dati odgovor na jedno pitanje. Da pokusam sa @besmrtnom.

Zbog cega vjerujes u Bibliju? Koji je razlog da smatras Bibliju vjerodostojnom (pored svih kontradikcija)? Reci mi bar jedan razlog zasto je Biblija Bozija rijec a ne djelo covjeka.
Zasto npr. vjerujes u Bibliju a ne vjerujes u hinduisticke Vede?
Evo jos preciznije...
Da li postoji ijedan razlog sto si hriscanka pored cinjenica da si rodjena u hriscanskoj porodici?

Postoji ...

Nisam rodjena u hriscanskoj porodici, izabrala sam svoju veru...

Jer sam proucavajuci Bibliju shvatila da je ona Bozja rec...

Jedenostavno je drugacije nadahnuta, nego bilo koja ljudska knjiga... oseca se Bozansko poreklo...

A takodje postoje dokazi nadahnuca koje sam istrazila i uverila se da je tako...

Takodje Biblijsko ucenje je istinito, tj istina... kada ga sagledas pod svim uglovima...

Povezes teoriju i praksu i shvatis istinu :D :cao:
 
Moram ti reci, katastrofalno razmisljanje. (tipicno za ateistu)
(ne zamjeri)
Razmisljas, ali ne dovoljno (daleko i istrajno)?
Na svako pitanje koje sebi postavis i das odgovor mozes postaviti uvijek novo.
Ako je sve slucajno, kako to da uvijek planete kruze orbitama? Koji su to prirodni uslovi stvorili nesto ovakvo:

9planets.jpg


Ili da ne idemo tako daleko... Koji su to prirodni uslovi koji prave ovakvu slucajnost:
...

Čemu služe planeti???
Kakva su tvoja tu razmišljanja??
Jesu li za ukras ???
 
Postoji ...

Nisam rodjena u hriscanskoj porodici, izabrala sam svoju veru...

Jer sam proucavajuci Bibliju shvatila da je ona Bozja rec...

Jedenostavno je drugacije nadahnuta, nego bilo koja ljudska knjiga... oseca se Bozansko poreklo...

A takodje postoje dokazi nadahnuca koje sam istrazila i uverila se da je tako...

Takodje Biblijsko ucenje je istinito, tj istina... kada ga sagledas pod svim uglovima...

Povezes teoriju i praksu i shvatis istinu :D :cao:

Ok. Hvala na odgovoru. Ali ipak je ovo nedovoljno. Uostalom, ne slazem se sa mnogim tvojim stavovima. Kako moze Bozija rijec sadrzati greske i kontradikcije? Nemoj pocinjati pricu o tome da je vazna pouka jer dobru pouku mozes izvuci iz bilo kog romana.
Ljudi ne mogu da odredjuju sta ce biti Bozija rijec a sta ne? (poznato je da oko 50 evandjelja nije uslo u NZ sto odmah dovodi u pitanje istinitost ova 4 evandjelja)

P.S.
Ako nije tajna... Iz koje religije si presla na hriscanstvo?
 
Ok. Hvala na odgovoru. Ali ipak je ovo nedovoljno. Uostalom, ne slazem se sa mnogim tvojim stavovima. Kako moze Bozija rijec sadrzati greske i kontradikcije? Nemoj pocinjati pricu o tome da je vazna pouka jer dobru pouku mozes izvuci iz bilo kog romana.
Ljudi ne mogu da odredjuju sta ce biti Bozija rijec a sta ne? (poznato je da oko 50 evandjelja nije uslo u NZ sto odmah dovodi u pitanje istinitost ova 4 evandjelja)

P.S.
Ako nije tajna... Iz koje religije si presla na hriscanstvo?

Biblija nije da izvlacis dobre pouke vec sadrzi Bozji zakon :cao:

ljudi sve mogu pod Bozjim vodjstvom..

iz nijedne...
 
Čemu služe planeti???
Kakva su tvoja tu razmišljanja??
Jesu li za ukras ???

Ma ne, nego me pitaj sta se nalazi u 17. galaksiji!
Nisam htio da vrijedjam Fixu, samo sam rekao da tu moze da se ubaci jos pitanja. Ne moras odmah da ga branis jer ti je brat po "vjeri". ;)
Cinjenica je da nista nije nastalo slucajno. Koristi znanja koja mozes naci. Zbog cega trazis nemoguce. Znaj da nam je Bog omogucio da znamo samo onoliko koliko je to htio.
 
Biblija nije da izvlacis dobre pouke vec sadrzi Bozji zakon :cao:

ljudi sve mogu pod Bozjim vodjstvom..

iz nijedne...

Mnogi hrisani ne smatraju tako. Nakon sto su pronadjene na hiljade kontradikcija i gresaka u Bibliji (ako zelis poslacu ti sve na pp) kazu: "Nije vazna forma, vec sustina. I koliko god gresaka da nadjem, poruka ce ostati ista." Nevjerovatno.

Ne bih se slozio da nisi presla iz nijedne! (zanemari ovo ;) )
 
Ma ne, nego me pitaj sta se nalazi u 17. galaksiji!
Nisam htio da vrijedjam Fixu, samo sam rekao da tu moze da se ubaci jos pitanja. Ne moras odmah da ga branis jer ti je brat po "vjeri". ;)
Cinjenica je da nista nije nastalo slucajno. Koristi znanja koja mozes naci. Zbog cega trazis nemoguce. Znaj da nam je Bog omogucio da znamo samo onoliko koliko je to htio.

Nisam ti ja s njima niti kime .
No pitam te ozbiljno ćemu služe planeti??
Koja svrha???
 
Hoces reci da lazem ??? sto bih...
lepo ti rekoh iz nijedne...

Gdje sam to rekao? Rekao sam ti da zaboravis jer ako pokrenem temu u vezi toga oticicemo offtopic.

Nisam ti ja s njima niti kime .
No pitam te ozbiljno ćemu služe planeti??
Koja svrha???

Pa iskren da budem... Ne znam. Nikada me nije interesovalo. Mozda i postoji odgovor. Sta ti mislis?
 
Moram ti reci, katastrofalno razmisljanje. (tipicno za ateistu)
(ne zamjeri)
Razmisljas, ali ne dovoljno (daleko i istrajno)?
Na svako pitanje koje sebi postavis i das odgovor mozes postaviti uvijek novo.
Ako je sve slucajno, kako to da uvijek planete kruze orbitama? Koji su to prirodni uslovi stvorili nesto ovakvo:

9planets.jpg


Ili da ne idemo tako daleko... Koji su to prirodni uslovi koji prave ovakvu slucajnost:
Iz ovog:

0.jpg


nastaje ovo:

baby[1].jpg


Slucajno! Bog nas je stvorio sa razlogom... Ne vjeruj toliko u slucajnosti...

Imaš temu Evolucija vs Kreacija, na kojoj je detaljno obrađeno zbog čega je ovo što tvrdiš netačno. :bye:
 
zato sto je dobar?
i zato sto nas voli?
ili nije dobar? i NE VOLI nas.
ili nije sposoban?
nesto od ovoga mora da bude tacno.
ili nije dobar
ili nije sposoban
ma sva ta demagogija je lepa, ali poenta je da u tome da bog nije obavezan da se povinuje tvojoj definiciji termina "ljubav" "dobrota" i "bog". on je bog, nekako mu ide u opis posla da on to odredjuje a ne ti.

tebi je biblija jedini dokaz da bog postoji?
kao i meni gospodar prstenova da hobiti postoje.
i to je konacna istina.
ovo se zove strawman fallacy, to je logichka greshka gde ti u svojoj glavi napravish jedno "strashilo" i onda odgovorish njemu, a ne meni, i onda razmishljash - bash sam ga sredio. i isto pomisle i ostali koji prilaze temi sa intelektualnom nezreloshcju i chitaju ovo. dok ustvari, nisi ni pisao o meni.
inache, nisam uopshte hrishcjanin, tako da ova pricha o bibliji i gospodarima nema veze s vezom. a neprihvatam nijedno sveto pismo, pa uopshte neide nekakvo poredjenje sa romanima epske fantastike.
 
ovo se zove strawman fallacy, to je logichka greshka gde ti u svojoj glavi napravish jedno "strashilo" i onda odgovorish njemu, a ne meni, i onda razmishljash - bash sam ga sredio. i isto pomisle i ostali koji prilaze temi sa intelektualnom nezreloshcju i chitaju ovo. dok ustvari, nisi ni pisao o meni.

neće biti.
strawman fallacy (koju tako rado pominjete) je nešto drugo.

Da se biblija po bilo čemu razlikuje od gospodara prstenova pa i da kažemo, ali je ovde čista analogija u pitanju, pri čemu se u isti kontekst stavljaju dve knjige iz oblasti fantastike.

Vernici se hvataju za strawman fallacy, samo kako bi podvukli da je biblija zapravo nešto drugo. A zaboravljaju da je biblija nešto drugo samo u njihovim glavama. Kod normalnog čoveka biblija je samo papirnata knjiga, bajka, priča, kao bilo koja druga tog tipa. Istorija je prepuna raznih "božijih obavesti" i maltene svaka društvena grupacija ima neku svoju priču, neku svoju vodilju, pa bila to biblija, hari poter ili praktikum za vudu.
 
Da se biblija po bilo čemu razlikuje od gospodara prstenova pa i da kažemo, ali je ovde čista analogija u pitanju, pri čemu se u isti kontekst stavljaju dve knjige iz oblasti fantastike.
shto nema veze sa tim da je on iskoristio "strawman fallacy" jer ja NE prihvatam bibliju.
prichati MENI kako su biblija i hrishcjanstvo pogreshni je "strawman fallacy" jer ja NISAM hrishcjanin, i ne prihvatam bibliju.
 
Moram ti reci, katastrofalno razmisljanje. (tipicno za ateistu)
(ne zamjeri)
Razmisljas, ali ne dovoljno (daleko i istrajno)?
Na svako pitanje koje sebi postavis i das odgovor mozes postaviti uvijek novo.
Ako je sve slucajno, kako to da uvijek planete kruze orbitama? Koji su to prirodni uslovi stvorili nesto ovakvo:

9planets.jpg

размишљам рационално и критички, за разлику од већине теиста који не би ни да размишљају, јер шта има да размишљају како је нешто настало и функционише, кад је одговор на то питање - бог. не разумем баш шта си хтео да кажеш за сунчев систем. планете круже по орбитама због гравитације. како је настао сунчев систем зна се, не егзактно, али се зна и постоје и докази који упућују да је тако.
 
размишљам рационално и критички, за разлику од већине теиста који не би ни да размишљају, јер шта има да размишљају како је нешто настало и функционише, кад је одговор на то питање - бог. не разумем баш шта си хтео да кажеш за сунчев систем. планете круже по орбитама због гравитације. како је настао сунчев систем зна се, не егзактно, али се зна и постоје и докази који упућују да је тако.

Ne znam koja religija to uci, ali Islam naredjuje da se uci. Uci nas da koristimo svoju inteligenciju. Ne samo slijepo da prihvatamo stvari.

Sto se tice Suncevog sistema. Mislis li stvarno da je nastao sam od sebe? Slucajno!?
Je li shvatas da ti prihvatas nauku kao svoju religiju. Pa ako nauka nema odgovor na nesto, onda niko ne moze imati. I ti prihvatas zdravo za gotovo! Hocu reci... Nije to razmisljanje, to je upravo prihvatanje stvari koje svijet zna. (ono o cemu govoris za teiste)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top