Potreban savet za skidanje stomaka

milanrsfc

Zainteresovan član
Poruka
197
Pozdrav!

Molim za pomoć!

Imam 23 god, 201 cm i ravno 100 kg... Ruke i noge su mi tanke s obzirom na telesnu masu, a imam stomačić i salo oko struka i zadnjice još od malih nogu.. Na koji način da skinem 5-6 kilograma, da dobijem malo mase na rukama i nogama kao i da smanjim salo oko struka i poravnam stomak?

HVALA!!!!!!
 
visak masnoca nagomilanih na stomaku i manjak muskulature - za pocetak, moraces da korigujes ishranu..ovo navedeno govori o nedovoljnom unosu proteina i povecanom unosu ugljenih hidrata..
uz to , zahvali se i genetici :)

a onda slede treninzi..
u svakom vecem fitnes centru moci ces da dobijes kvalitetne savete vezano za progamirani trening..
jedino ako tako budes radio mozes da dodjes do rezultata..
nece ti puno pomoci saveti na forumu ukoliko ti neko u RL ne bude pokazao pravilno vezbe koje treba da radis - pocetni polozaj, zavrsni polozaj, intenzitet pokreta..
 
Pazi, ti za tvoju visinu nemas problema sa kilogramima. Problem je sto je to lose rasporedjeno pa otud slauf na stomaku, sto je delom genetika, delom ishrana, delom nedovoljna fizicka aktivnost.

Salo oko stomaka se najbolje gubi trcanjem, trebalo bi dnevno da trcis izmedju pola do sat vremena, ono lagan dzoging. Ako ne mozes da poistignes odmah takav tempo, polako tempiraj formu i kroz koju nedelju ces uspeti bez problema da to dostignes.

Sto se tice ishrane, uglavnom gledaj da jedes kao i dosad, s tim da izbegavas preradjevine sa puno zasicenih masti, emulgatora i aditiva, tipa pastete, suhomesnato, cokoladice, cipsevi, majonez, margarin i slicne gluposti.
 
Pozdrav!

Molim za pomoć!

Imam 23 god, 201 cm i ravno 100 kg... Ruke i noge su mi tanke s obzirom na telesnu masu, a imam stomačić i salo oko struka i zadnjice još od malih nogu.. Na koji način da skinem 5-6 kilograma, da dobijem malo mase na rukama i nogama kao i da smanjim salo oko struka i poravnam stomak?

HVALA!!!!!!

Konacno da ti i ja odgovorim...Ovde sve neki odgovori ubi Boze....

Pod 1 citaj malo okolne teme - milion ljudi pita isto sto i ti
1) da se smanji salo
2) da se malo doda misica na rukama ramenima i sl....

Nisi ti marsovac pa za tebe vaze neka druga pravila....Za sve vazi sve isto + ucinak tvoje genetike odn dnk lanca i biologije....

Ovo je debela tema i ne postoji jednostavan odgovor kao npr setaj u krug kad je pun mesec i jedi ljute paprike i bices Svarceneger ili Dejvid Bekam za 14,5 dana....

A sad procesljaj malo teme koje sam otvorio o korisnicima Plan i programi ima puno tu informacija koje vaze isto i za tebe i kojih trebas i ti da se pridrzavas.....Ima sve od dijete tj ishrane,dijeta ne postoji preko vezbanja i zivljenja.....Citaj i muske i zenske teme....

A neke osnovne stvari koje trebas da radis najprostije sturo receno je:

Jesti 6 puta dnevno a manji obroci i + kvalitetnije da se ubrza metabolizam

Teretana 3 puta nedeljno

trcanje (kardio aerobni trening) 3 puta nedeljno u danima kad se ne ide u teretanu...
=====

Ovo ti je osnova e sad se tu otvaraju jos milion pitanja i podpitanja ali ovo ti je prva stepenica koju trebas da predjes tj da ispunis ove uslove
 
Da li bi pomoglo da potpuno izbacim mlečne proizvode, slatkiše, hleb, testenine, krompir, pirinač i drugo a umesto toga da jedem isključivo meso, voće, salate, jaja i tome slično?

Neeeeeeeeeeee!!!!

Mlecni proizvodi su veoma dobri jer sadrze protein surutke...Whey - najbolju bioloski vrednu namirnicu...Samo ne valja uzimati mlecne proizvode uvece jer sadrze laktozu - mlecni secer koji se deponuje u salo jer nocu ne vezbas i ne kreces se vec ides na spavanje.....

Hleb beli nikako ali zato moze integralni ali sto manje

Krompir i pirinac su 2 najbolje namirnice jer sadrze odlican odnos proteina i zdravih slozenih ugljenih hidrata.....Pomfrit dzank fud na ulici sto se prodaje nikako samo kuvani kropmir na vodi da jedes i integralni pirinac koji je jedna od najzdravijih namirnica..
Naravno nikako uvece jer se spava pa telo ne potrosi te UH pa ih deponuje u salo.....

Preko dana to da jedes a uvece proteinske obroke....Jaja samo belance, belo meso crveno meso,tunjevina


Voce goji pa ubija hahahhahaha ne znam sta se svi tripuu na to voce.....Ono jeste voce nije otrovno pa se zato kaze da je ZDRAVO ali to ne znaci da ne goji...U vocu ima 97% secera UH i 3% proteina....Proteini izgradjuju misice a seceri tj UH salo pa ti vidi sad...
Voce nikako uvece samo preko dana i to najvise banane cepaj....Salate - nista tu imaju samo mikronutrijenti vitamini i minerali - jeo ne jeo isto ti je....
 

Back
Top