Zapad....

malla-slatka

Primećen član
Poruka
917
E pa tinejdzerti,da li pratite trendove koje nam zapad svakog dana sve vise i vise servira?
Da li ih volite,ili vas nerviraju i zasto?

Evo ja licno,hmmm pa recimo ne pratim,valentinovo ne slavim i ne saljem pisma tad,ako volis nekog treba to da mu svakog dana pokazujes,a ne samo na taj praznik(koji uopse nije nas),noc vestica.....glupooost,pa ne bih to nikad slavila.....cudni su ti ameri....sta vi mislite?
 
E pa tinejdzerti,da li pratite trendove koje nam zapad svakog dana sve vise i vise servira?
Da li ih volite,ili vas nerviraju i zasto?

Evo ja licno,hmmm pa recimo ne pratim,valentinovo ne slavim i ne saljem pisma tad,ako volis nekog treba to da mu svakog dana pokazujes,a ne samo na taj praznik(koji uopse nije nas),noc vestica.....glupooost,pa ne bih to nikad slavila.....cudni su ti ameri....sta vi mislite?

Ne, a nemam ni neki stav prema zapadnim trendovima.
Ko nema ukusa, prati trendove, tako kažu, pa sad ne bih da proveravam ;)
a nemamo valentine's day ali je naš praznik tog dana Sv. Trifun.

a noć veštica je njihov praznik koji se slavio jer se verovalo ranije da veštice na taj dan
imaju veće moći nego inače pa su se bundeve sekle kao zaštita.
dok je danas sve to više simbolika.

tako da ne verujem da bi oni shvatili zašto mi slavimo slave i sl.-jednostavno razlike u kulturama.
 
Ne, a nemam ni neki stav prema zapadnim trendovima.
Ko nema ukusa, prati trendove, tako kažu, pa sad ne bih da proveravam ;)
a nemamo valentine's day ali je naš praznik tog dana Sv. Trifun.

a noć veštica je njihov praznik koji se slavio jer se verovalo ranije da veštice na taj dan
imaju veće moći nego inače pa su se bundeve sekle kao zaštita.
dok je danas sve to više simbolika.

tako da ne verujem da bi oni shvatili zašto mi slavimo slave i sl.-jednostavno razlike u kulturama.


to i ja kazem,ali zasto bi oni npr. slavili Sv.Nikolu? kada to nije njihova slava,isto tako zasto bi mi slavili Sv.Valentina,kada to nije nasa slava.....a secam se stalno je u mojoj skoli na taj dan bilo ono sr*anje kao ljubavna pisma i to.....
 
:dash:
Ti si klinka,ne razumes da to oni nama plasiraju da mi ispadnemo bednici. Ne samo nama nego i nama slicnima ( Rusi,Kinezi,Kubanci itd.)...

Ti si inace sa svojih 15 dostigao zrelost zvezdanih razmera.

Oni se na to loze,mi sami to prihvatamo,niko nas ne tera.
Sta znam,njihova muzika,filmovi i serije.
praznike ondasnje ne slavimo,nasih i vako ima za bacanje:lol:
 
Poslednja izmena:
Ne, ja sam naprotiv pocheo da 'uvozim' stvari sa istoka. Nargile, literatura, meditacija, hrana, filmovi... :ok:
Josh samo ovakav detalj da nabavim, i bicu potpuno u trendu!! :super:
chinese-straw-coolie-hat.jpg
 
[/B]

to i ja kazem,ali zasto bi oni npr. slavili Sv.Nikolu? kada to nije njihova slava,isto tako zasto bi mi slavili Sv.Valentina,kada to nije nasa slava.....a secam se stalno je u mojoj skoli na taj dan bilo ono sr*anje kao ljubavna pisma i to.....

pa zato što se u školi uči engleski jezik (britanski doduše) pa malo da upoznamo i Valentine's dej sa područja koje takodje govori engleskim jezikom :)

niko nikome ništa u današnje vreme ne može da nametne i plasira.
to što bi neko da se ponaša u skladu sa njihovim trendovima je individualna stvar.
i stvar časopisa Bravo, a to znači ko je koliko pametan tako i izabraće da li će ili ne da prati to.
 
E pa tinejdzerti,da li pratite trendove koje nam zapad svakog dana sve vise i vise servira?
Da li ih volite,ili vas nerviraju i zasto?

Evo ja licno,hmmm pa recimo ne pratim,valentinovo ne slavim i ne saljem pisma tad,ako volis nekog treba to da mu svakog dana pokazujes,a ne samo na taj praznik(koji uopse nije nas),noc vestica.....glupooost,pa ne bih to nikad slavila.....cudni su ti ameri....sta vi mislite?

Ja volim zapad . I mnogo mi vise odgovara po nacinu zivljenja nego ovde . E sad njihove trendove odnosno obicaje ne praktikujem ali mi generalno ameri kao ameri odgovaraju . Ujedno mi je to i najveci san, da zivim i studiram tamo :aha:
 
Ja volim zapad . I mnogo mi vise odgovara po nacinu zivljenja nego ovde . E sad njihove trendove odnosno obicaje ne praktikujem ali mi generalno ameri kao ameri odgovaraju . Ujedno mi je to i najveci san, da zivim i studiram tamo :aha:

kapiraš da tamo rade po ceo dan, nije kao u serijama, a samim tim ceo život im je isplaniran,
naši ljudi koji su otišli tamo kažu da ne možeš ni kod komšije da odeš na kafu neplanirano
već mora da te ubaci u svoj raspored vremena.

a ameri ko ameri, oni su naj, svi drugi su za njih niža klasa, pogotovu latino-amerikanci.
a uz to i smatraju da ne postoji svet van amerike, glupi su i debeli.

meni je takodje san da odem bar da vidim tu zemlju ali da živim... mislim da je svakom rodna zemlja zakon.
ako ništa bar si na svome.
 
kapiraš da tamo rade po ceo dan, nije kao u serijama, a samim tim ceo život im je isplaniran,
naši ljudi koji su otišli tamo kažu da ne možeš ni kod komšije da odeš na kafu neplanirano
već mora da te ubaci u svoj raspored vremena.

a ameri ko ameri, oni su naj, svi drugi su za njih niža klasa, pogotovu latino-amerikanci.
a uz to i smatraju da ne postoji svet van amerike, glupi su i debeli.

meni je takodje san da odem bar da vidim tu zemlju ali da živim... mislim da je svakom rodna zemlja zakon.
ako ništa bar si na svome.

koliko predrasuda :confused:

ne rade po ceo dan ali rade, i to je citava surovost zapada . Ali koliko radis toliko si placen . Dok ovde u Srbiji koliko radis toliko nisi placen, i opste je poznato da oni sto najmanje rade imaju najvece plate, a ovi sto crnce od jutra do sutra rade na minimalcu. +1 za ameriku glas

nije kao u serijama, znam, kontam da je sve to ekranizovano i malo zakrivljeno ali mi to ne smeta +1 glas za ameriku

ko kaze da im zivot nije isplaniran ? :confused:


definisi nase ljude, ja sa kojima sam pricao bas su bili odusevljeni tj su odusevljeni amerikom i njihovim nacinom zivota +1 glas za ameriku


to sto ne mozes da odes na kafu neplanirano je valjda i logicno . Mislim mora da postoji neki red, ne mozes da banes kao kod nas kod komsije da bi pio kafu, to je nepostovanje tudjeg doma, to sto smo mi mahom manje ili vise idioti po tom pitanju to je druga stvar, nepoznato ne znaci nuzno i pogresno ! +1 glas za ameriku


sto se tice amerske visine u pogledu drugih naroda, ni to nema pojma sa zivotom kao i vecina drugih stvari .

To je lepo sto zelis da se vratis u svoju rodnu zemlju . Mozda bih i ja jednog dana zeleo to, ali iz ovog ugla, u ovim godinama zelim sto dalje od Srbije .
 
kapiraš da tamo rade po ceo dan, nije kao u serijama, a samim tim ceo život im je isplaniran,
naši ljudi koji su otišli tamo kažu da ne možeš ni kod komšije da odeš na kafu neplanirano
već mora da te ubaci u svoj raspored vremena.


To je tachno... cak i najbolji prijatelj mora da se najavi, ako hoce da bane... hebiga.. ovako generalno, kruti su, nemaju dushu k'o mi Balkanci, smisao za zabavu, prilicno su nepoverljivi (meni jedan dekica na aerodromu nije hteo da prichuva torbu dok odem do toaleta, mislio chovek bomba, sta li :eek )...
Al' su im druge stvari, poput prilika za posao, obrazovanje, usavrsavanje, putovanja... nenadmasne u poredjenju sa nama. I tamo je kriza, af kors, pa nije sve sjajno, al' boli ih uvo.
Voleo bih tamo da studiram, jer im je visoko obrazovanje vrhunsko, mozda kratko da radim... al' da zivim.. bash i ne. Vishe mi se dopada mentalitet Engleza za zivot.
 
Ja volim Ameriku iz par razloga imaju dovoljno para da kupe sebi pristojan nova kola,imaju dobre puteve i dovoljno para za benzin sto u Srbiji i nije slucaj,mozes da imas oruzije i da cuvas svoj posed njime,razvratno drustvo,dobri filmovi i muzika na svom jeziku,uvek mozes da nadjes posao,lakse se upada i zavrsava koledz tj fakultet nego ovde i mogu da terorisu ceo svet i politika ne moze da te nervira .
 
koliko predrasuda :confused:

ne rade po ceo dan ali rade, i to je citava surovost zapada . Ali koliko radis toliko si placen . Dok ovde u Srbiji koliko radis toliko nisi placen, i opste je poznato da oni sto najmanje rade imaju najvece plate, a ovi sto crnce od jutra do sutra rade na minimalcu. +1 za ameriku glas

nije kao u serijama, znam, kontam da je sve to ekranizovano i malo zakrivljeno ali mi to ne smeta +1 glas za ameriku

ko kaze da im zivot nije isplaniran ? :confused:


definisi nase ljude, ja sa kojima sam pricao bas su bili odusevljeni tj su odusevljeni amerikom i njihovim nacinom zivota +1 glas za ameriku


to sto ne mozes da odes na kafu neplanirano je valjda i logicno . Mislim mora da postoji neki red, ne mozes da banes kao kod nas kod komsije da bi pio kafu, to je nepostovanje tudjeg doma, to sto smo mi mahom manje ili vise idioti po tom pitanju to je druga stvar, nepoznato ne znaci nuzno i pogresno ! +1 glas za ameriku


sto se tice amerske visine u pogledu drugih naroda, ni to nema pojma sa zivotom kao i vecina drugih stvari .

To je lepo sto zelis da se vratis u svoju rodnu zemlju . Mozda bih i ja jednog dana zeleo to, ali iz ovog ugla, u ovim godinama zelim sto dalje od Srbije .

a ona žena koju su otpustili, jer je 'ometala svojim prisustvom rad kolega' koja je slučajno latino porekla?
ne mislim neplanirano u smislu da mu se ne najaviš i baneš tek tako, nego da se najaviš da pitaš kao čovek,
pa naidješ na odgovor da moraju da pogledaju u rokovnik.
mnogo su i nepoverljivi i distanciraniji medjusobno. a kamoli sa komšijama drugog porekla.
pogotovu srbi, nekim narodi u svetu o nama imaju sliku terorista?!
naravno da su bolji uslovi za studiranje, ali sve drugo.... nije to Balkan. kruti su oni.

ma da, baš je ovo boldovano kao što kažeš.
toga ima samo u politici, ali nemoj da misliš da je i kod njih bolje.
uvek ima i svuda onih koji se provlače.
 
To je tachno... cak i najbolji prijatelj mora da se najavi, ako hoce da bane... hebiga.. ovako generalno, kruti su, nemaju dushu k'o mi Balkanci, smisao za zabavu, prilicno su nepoverljivi (meni jedan dekica na aerodromu nije hteo da prichuva torbu dok odem do toaleta, mislio chovek bomba, sta li :eek )...
Al' su im druge stvari, poput prilika za posao, obrazovanje, usavrsavanje, putovanja... nenadmasne u poredjenju sa nama. I tamo je kriza, af kors, pa nije sve sjajno, al' boli ih uvo.
Voleo bih tamo da studiram, jer im je visoko obrazovanje vrhunsko, mozda kratko da radim... al' da zivim.. bash i ne. Vishe mi se dopada mentalitet Engleza za zivot.

Da, i englezi mi deluju kao primamljiva ponuda za zivot . ali kad bih imao mogucnost da biram tek tako izmedju USA i GB, izabrao bih ameriku . :mrgreen: Opet ne mogu da kazem da je moje misljenje u potpunosti tacno ili da je necije netacno . Za tumacenje zivota prvo je potreban odlican poznavalac toga, odnosno neko ko je okusio zivot tamo , ko je proveo makar pola godine u takvom okruzenju . Sta mi znamo o tome? Neko nam je rekao? Videli na televiziji ? To ne mora nuzno da znaci da bismo tako i mi shvatili ameriku i njenu kulturu. Mislim da iza amerike lezi jedna stvarno lepa i vredna upoznavanja zemlja bez obzira na okolnosti . Uostalom treba okusiti tako nesto pa tek onda govoroti svidja mi se /ne svidja mi se, oni su takvi i takvi mi smo ovakvi .... Opet taj "provod" ne mora nuzno da znaci negativno . Neko ne voli visi po ceo dan i noc po gradu i lumpuje za njega bi takav zivot bio ok, ali opet to nije amerika, barem ne cela amerika . Isto kao i ovde . Mozes da biras, oces da zivis u Aleksincu i smoris se ko niko jer nemas gde da izadjes , ili oces Bg u kome svaki dan imas gde da odes i sta da vidis . Uvek postoji amerika, nije sve tako crno belo kao sto ga mi tumacimo .
 
:rotf::hahaha:
Na zapadu ne radi svaki 20-ti, a u Srbiji radi svaki 20-ti, pa onda naši kad odu tamo komentarišu kako oni tamo stalno nešto rade i život im je planiran.
Došli smo do toga da je najveći problem u Srbiji ne nezaposlenost, nego to što bi neko radije da ne radi ništa za platu od 15 hiljada, nego da na zapadu dnevno efektivno radi 7 sati za platu od dvesta ili trista hiljada dinara (u deviznoj protivvrednosti).
Ili je problem to što mora da se radi - eeeeejjjjjj, imaš radno vreme osam sati i moraš da radiš, pa pre bih se ubio!!! :roll:
To što ovde svi žive sa roditeljima i ti isti roditelji ih sufinansiraju i kad imaju 40 i 50 godina je normalno i tako treba da bude, a zapadnjaci mora da su idioti kad od svoje 20-te godine počinju da žive sami i sami sebi kroje život.
Nisu džabe poznate one naše izreke tipa "ne mogu oni mene toliko malo da plate koliko ja mogu malo da radim", zato baš i volim privatne firme u kojima se radi po učinku, a fiksni deo je 5000 dinara, pa ko je vredan navuče 50.000, a koga mrzi - taj neće ni za vodu da zaradi.
 

Back
Top