Nemilosrdnost stalnih posetilaca elektronskih kanala komunikacije

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Chat, forum......

Svi koji su cesto na tim oblicima komunikacije su izuzetno nemilosrdni...
Ovo nije utisak, vec izmerena vrednost...necu pojasnjavati kako, ne morate da verujete...
Nemilosrdnost ih ne samo radikalizuje, nego im se gubi i stid, pristojnost, a moze da ode i dalje...
Dalje su egocentrizam, narcizam , egomanija...

Naravno da je tema otvorena za zamenu uzroka i posledice...
Tj da su upravo ovi poslednji krivi za zelju da osobe budu stalno na chatu i forumu...
Ja samo iznosim rezultat merenja da se prvi talas korisnika i korisnici koji su cesto na ovim servisima izjasnjavaju i ponasaju krajnje nemilosrdno...

Naravno tu je jos jedna stvar, a to je medjuuticaj kvaliteta...
Stavite bilo koga na chat, koji je trenutno shizofren i totalno nekvalitetan, glup, prizeman, nekulturan, i on ce zbog socijalizacije, koja mu je potrebna, izvrsiti promene.

Opsta tendencija foruma je u kinderizaciji, leprsavoj i neznanju.
Opsta tendencija chata je u vulgarizovanom glupiranju.
Opsta tendencija komunikacionih sajtova je u kres shema nalazenju...
 
Normalno je da ces izigravati nadrndanog dasu koji moze da kaze sve sto misli, jer bas to ne radi u real life-u. Forum je na neki nacin izduvni ventil. I naravno da nigde nema ni reci o pristojnosti, ona je odavno obrisana. Zasto? Pa zato sto ne postoji ugled kome to moze da se pripisuje. Verovatno ovde mozes da izigravas cara koji ne mozes da budes u stvarnosti. Zelis da budes, ali nemas hrabrosti, a nemas ni prilike.

Ns forumu postoji mnogo razlicitih prica, mnogo razlicitih interesa, koji se stalno sukobljavaju. Ti u kaficu uglavnom ne mozes da cujes sta ljudi dva stola od tebe pricaju, a ovde je sve nadohvat ruke. Ovde nije nekulturno da na temu dodjes "nepozvan", sve je potpuno otvoreno. Na ulici sigurno neces moci da pricas sa potpuno nepoznatim covekom o temama koje te interesuju, jer mi nemamo takav mentalitet. Mi smo susta suprotnost recimo Arapima. Mi ipak previse uzimamo ozbiljno onu povrsnu, glupavu recenicu, koja se toliko usadila u svest ljudi, a to je: "Nisam umisljen/a, samo ne pricam sa svakim!" I sluzi kao odbrambeni sistem.

Konflikti su sastavni deo i stvarnog zivota i foruma. Cak i u njima na forumu ljudi zele da ispadnu kraljevi, jer mogu da se kontrolisu. To isto ne mogu da urade u jednoj spontanoj svadji, inace ne bi postojala ona glupa navika da, kad se preispitujemo, kazemo "jao, sto nisam rekao ono umesto onoga, bolje bi zvucalo!"

Negde sam jednom procitala da su forumasi najgori ljudi. Cini mi se da to savrseno odgovara kao epilog ovom mom postu. :)
 
Nemilosrdni su jer dosta vremena provode sa ostalim "stalnim" ljudima, pa su , kao i u svakom drugom "kolektivu", skloni klanovima radi opstanka i napredovanja. To sto toliko vremena provode ovde dovoljan je razlog da im je bitno hijerarhijsko.. da imaju svoje mesto, budu oni koje ce ostali da prepoznaju, postuju, daj boze od njih zaziru, ali nikad ne nadjebu (strah za koji sam primetila da je cesto ravan panici).
Nije forum toliko drugacije mesto od rl-a, samo ovde mnogo lakse otpilis takve.
Za chat ne znam, nisam nikad bila, ali nekako mi to zvuci kao namenjeno za blize upoznavanje, pa shodno tome se i ponasanje menja, to mi nije cudno.. nazalost..
 
Radila sam sa devojkom koja je sasvim asocijalna. Veceg cudaka od nje nikada u zivotu nisam srela. Ponekad sam mislila da je donekle autisticna. Mnogo stvari joj je smetalo, npr. muzika. Jednom prilikom je rekla da jedva ceka da dodje kuci i sedi u tisini. Zatim sam otkrila da je redovan posetilac raznoraznih foruma jer voli da se prepucava sa ostalim ljudima. Sasvim cudno... sa mnom uzivo nikada nije smela da se prepucava.
Inace, stekla sam utisak da su forumasi koji imaju veliki broj ispisanih postova na forumu, poprilicno oholi. I mislim da 70 % od toga sto napisu nikada ne bi smeli da izgovore.
 
Taj deo , ventil , kazu da je dobar, ali ja u to ne verujem...
Stvarno ne verujem u dobre posledice davanja oduska preko jednog medijuma , jasno pojacavajuci ustezanje na drugom....

Ako je iskazivanje na jednom medijumu radi lakoce upotrebe, onda i podrzavam , u smislu pri ruci..
Ako postoji distanca sa ljudima u tom kanalu komuniciranja, onda je logicna i razumljiva nemilosrdnost.
To bi bilo nesto kao kod mene...
Ja sam nemilosrdno otvoren na krstarici, po pitanju ideja, ne po pitanju iskazanog...kad vec vidim da vristi sujeta...ali po pitanju pitanja i tema, jesam, jer je to moj pristup i moja korist..motiv...koriscenja kanala...
Ipak postoji upletenost , pa sam bio agitator protiv droljastog i protiv homoseksualnog (lezbo) pravog medijskog pokreta ovde na krstarici....jer drugi ovo shvataju licno, sugestivno, merodavno....
Ja imam principe telekomunikacije izgradjene, pa sve tretiram i kao crnu kutiju i kao telekomunikacioni kanal, sto ce reci iskazano je obojeno u zavisnosti od kanala....uzivo, chat, forum, okruzenje...
Zato mozda ne shvatam emotivno ove kanale, vec uslovljeno emotivno...trazim realnu sadrzinu iz ponudjene virtuelne....

Nemilosrdnost iz otudjenosti je druga nemilosrdnost....Sociopatoloski revans, na socioloskko otudjenje u realu....
I toga ima kod mene, ali me zato i nema na politici....jer bi se tako ispoljilo , ali ne bi donelo dobrog , vec samo jacanje te neke frustracije, ili izmedju nezadovoljstva i nelagodnosti...Mozda je to samo blazi oblik, to politicko sociolosko otudjenje, ali je otudjenje...
Kulturno otudjenje.....i na kraju cisto socioloskko otudjenje.....koje ljudi jedino uzimaju kao patolosko...
Sve su to ova kategorija...

Nemilosrdnost iz emotivne upletenosti......
E tu me nema....pa i ne mogu ozbiljnije da govorim o tome...
Ne znam da li da odvojim ovu emotivnu upletenost i hijararhiju...
Odvojicu...
Iako imaju puno veze....ali to je posledica povezivanja emocija za hijararhijsko kod ljudi , a ne same povezanosti pojava...

Nemilosrdnost usled hijararhijskog...
E tu imate dva motiva, kad vi zelite hijararhiju zbog sebe i kad zelite hijararhiju zbog neodstranjivanja iz drustva...tj zbog hijararhijskog zahteva kao minimuma od strane drugih...
Ovo drugo je nesto nalik odbrani da ne budete bas ugazeni , jer nece se niko onda druziti sa vama...
Utilitarizam i optimalnost , profesionalna distanciranost su dovele do dominantnog stava, nije nista licno, a prelazenje preko svake granice...
Tako da je ovde prisutan prelazak i preko nivoa kulture, ne samo logicka namestanja i deformisanja izrecenog, pa cak i stokerisanje, pracenje , maltretiranje i fizicko obracunavanje...
Dozvoljeno je to u glavi, iako nije toliko cesto u realu , kao realizacija...

A postoji i jos jedan oblik, kulturoloski...nekako cudan oblik nemilosrdnosti....uctiva nemilosrdnost...
Mozdaje pocela kao cool frajerski pristup i cool riba pristup....
To uglavnom forsiraju oni cool muskarci koji po meni uopste nisu cool vec uvlakaci pozeri , tako uspesni kod devojaka, tako odmereni , obicno sa lepom slicicom na profilu (koja nije njihova, ali i u realu znaju da izgledaju upicanjeno).
Taj trend i zasto je toliko popularna ova drustvena nemilosrdnost , kulturoloska, narocito kod zena, ne mogu da pojasnim osim podsvesnog da su takvi tipovi dobri lopovi i snacice se u svakoj muljavoj poziciji....(sto i nije bas realno pokazano u zivotu...jer pratim takve, jeste da uspeju malo bolje od ostalih,ali nikad to nije bez neke patologije...)
Eufemisticki magovi ,moglo bi se reci,plus ljigavo makijavelisticki oportunisticki opredeljeni...
E i ta grupa osoba je takodje nemilosrdna,iako eufemizam kao postoji kod njih bas zato da ne bi bili agresivni , neuljudni ili nemilosrdni...ali distanca i egoizam i oportunizam su sustina njihova a to je ipak prece...
To se vidi kad takav ostavlja devojku....kad pada zavesa sve njegove covecnosti i uljudnosti...i prikazuje se dominantna motivacija..
 
pa zavisi, ja se oko istih stvari kao i ovde prepucavam i u RL..nemam problem da pokazem ni negativne ni pozitivne emocije i misljenje ni na forumu ni van foruma.
prosto ovde moze da se razmeni misljenje sa raznolikim ljudima, neke od takvih tipova ljudi i ne sreces u RL a neke i ne bi zeleo da sretnes :mrgreen:

nisam sigurna da bas toliko moze da postoji suprotnost izmedju onog sta smo ovde i u RL na duze staze,
izmedju redova se moze videti ko je ko i zasto reaguje kako reaguje. ko je jadan isfrustriranko koji se lozika, tzv. virtuel palisha, a ko prosto reaguje na smaranje od strane istih pa ih na kulturan ili manje kulturan nacin odjebe.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji fraza "to se vidi" koja je istinita.......

A ono drugo, ako osoba isto reaguje i ponasa se i u realu i na ovim kanalima komunikacije, to znaci da ono sto smatra neumesnim u realu , to smatra neumesnim i zamornim i na ovim kanalima komunikacije...

To je ili tesko poverovati ili je prosecan dan takve osobe na forumu prevashodno u chat porukama, sitnim komunikacijskim gestovima , sarmiranjima i flertovanjima, iniciranjima...
Slicno i na chatu...
 
Radila sam sa devojkom koja je sasvim asocijalna. Veceg cudaka od nje nikada u zivotu nisam srela. Ponekad sam mislila da je donekle autisticna. Mnogo stvari joj je smetalo, npr. muzika. Jednom prilikom je rekla da jedva ceka da dodje kuci i sedi u tisini. Zatim sam otkrila da je redovan posetilac raznoraznih foruma jer voli da se prepucava sa ostalim ljudima. Sasvim cudno... sa mnom uzivo nikada nije smela da se prepucava.
Nikada ti nije palo na pamet da bas i nisi dobar sagovornik? Ustvari dosadan i nikakav?
Da ti smrdi iz usta?
Nikada nisi pomislila da tvoja "autisticna" drugarica ne zeli da trosi zivot na preslusavanje koncerta nove folk dive, JK, na Sekinog novog decka i jos noviju dijetu, brendirane stvari uz casopis za samo 449 din, splavove, bumbare, i njihove limuzine?
Devojka mozda ima sta da kaze o kritici Hegela i o muzickim pravcima cije ime ti ne umes ni da izgovoris.
.............................
i, kakav je osecaj kada te javno osudjuju?
 
Nikada ti nije palo na pamet da bas i nisi dobar sagovornik? Ustvari dosadan i nikakav?
Da ti smrdi iz usta?
Nikada nisi pomislila da tvoja "autisticna" drugarica ne zeli da trosi zivot na preslusavanje koncerta nove folk dive, JK, na Sekinog novog decka i jos noviju dijetu, brendirane stvari uz casopis za samo 449 din, splavove, bumbare, i njihove limuzine?
Devojka mozda ima sta da kaze o kritici Hegela i o muzickim pravcima cije ime ti ne umes ni da izgovoris.
.............................
i, kakav je osecaj kada te javno osudjuju?

Ne, nisam pomislila, jer nemam problem u komunikaciji kao ona. Za godinu dana koliko je radila, nije ostvarila apsolutno nikakav odnos sa kolegama... cak ni krajnje poslovni. Gde god sam radila uvek sam ostajala u dobrim odnosima sa kolegama.... a sta ti o tome znas?

Usput, o mom muzickom ukusu i o mojim interesovanjima, ti definitivno ne mozes da kazes nista, posto me ni ne poznajes, zar ne?! Mozes samo da nagadjas. :)) i da se tesis misleci da su tvoja ubedjenja istinita :hahaha: . Konkretno, uhvatio si se bas za muziku, sticajem okolnosti, muzicki sam vrlo potkovana :))) ... ne verujem da se ti mozes time pohvaliti :))

Izgleda da si i ti jedan od te vrste kolega :D
 
koliko ljudi samo vređaju i napadaju neistomišljenike preko neta...a tako nešto ne bi radili direktno licem u lice...Što mi govori da su iskompleksirani i netolerantni...
Trudim se da provokacije on-line izbegnem i obično mi uspeva za razliku od onih u stvarnom životu...
Ja bih se slagao sa tobom ,da granice uvredljivog nisu pomerene ka sujetnom...
Tako da uzmi mene kao primer...

Ja sa namerom da bas uvredim, to je retkost.
Sa namerom da prizemljim, to je retkost, ali se desava...
A ovako , ja da vredjam, e to ti je kao dobar dan...
Otvorenost ustvari danas obuhvata vredjanje,jer snishodljivost, eufemizam, neka kultura kafenisanja je opsteprihvacena i opste ocekujuca...

Sa druge strane socioloskko integrisanje, je uvek u skladu sa ocekivanjima..
Sta sam sad rekao....?
Pa rekao sam da ovakvo ocekivanje donosi izbor ili integrisanje uz pojacano laganje ili izvesno deizntegrisanje cak i uz minimalnu iskrenost....

Ali to nije tema...
Nemilosrdnost, mozda bi mogli da to pogledamo iz drugog ugla...
Doslednost, jer ne zaboravite suprotno od nemilosrdnost je milosrdan,.......
Milosrdan, znaci uciniti milo i srdacno , a nigde se ne govori o istini , o sujeti, o svadji pre toga....o sukobu, o mrznji i neprijateljstvu...o pravu i pravdi....o zlobi i kazni...

To bi znacilo odmah u cugu da teznja istini uz sujetne osobe znaci nemilosrdnost...
Sta jos.....
Sukob dve sujete ne mora biti nemilosrdan, ili mora....?
Onda ce nastupiti distanca...
Socioloski to je nemilosrdna kazna...
Pojacanje sujete, bilo da je nastalo na forumu/chatu, bilo da je postojalo i pre, zahteva nemilosrdnost....?
Sebicnost....nije sto i sujeta....
Tvrdoglavost....
 
evo ja vam se javljam da vam budem pokusni kunic za izucavanje.
Zasto dolazim ovde?
dolazim jer mrzim kada mi neko dolazi kuci,na moju teritoriju i u moju sobu,a ne mogu da podnesem drustvo ljudi vise od dva dana u nedelji (na ukucane sam navikao,njih ne racunam jer oni kod mene ne ulaze u sobu). Kako smo mi ljudi drustvena bica,ja ipak moram sa nekim da pricam,makar virtuelno da ne bih poludeo jer sam i ovako depresivan i za to mi je idealan forum. Znaci umesto da mi ljudi ulaze na teritoriju ja pricam sa ljudima bez ugrozavanja moje sredine i mogu stalno da se izlogujem i oteram moje drustvo ili da ih pronadjem kad mi zatrebaju.
Zasto volim forum?
Zato sto ja volim da diskutujem o svacemu i sada ako bih ja sve svoje misli delio sa ljudima mnogi bi popizdeli jer eto to njih vredja. Da kazes nekom ja ne verujem u Boga za 70% ljudi ti si antihrist i pocinju da te mrze,osecaju se ugrozenim. Znaci napolju ne mozes sa svima da pricas o svemu,dok ovde mozes.
Druga stvar je moc navike,kada se naviknes na sto to je tesko izbiti.
Trece nema se sta pametno raditi,a uz moju narav da ne podnosim ljude tokom veceg dela sedmice zaista je bolje sedeti kuci i biti na netu.
zasto ne volis drustvo?
Ne volim ih jer je vecina glupo,dosadno,zatucano,a bome i navalentno. A malo bolji si sa nekim onda imas kao neku vrstu obaveze i osoba se naljuti ako mu ne ucinis.Evo kako ide konverzacija!
E brate aj na basket? ja: E, ne mogu umoran sam,kopao sam juce ceo dan! Drugar:ne mogu da verujem kakva si *,ja bi tebi ucinio i posle se cudis sto si sam! Ja: Ali ja zelim da budem sam! Stvarno, ne mogu jedva zivim.
Drugar: Ma ko te *,smradu jedan,ja bi tebi ucinio!
posle ili ja odem ili on bude ljut neko vreme. Tako ej sa svima.
Prijateljstvo je obaveza kao sto vidite,a ja obaveze ne volim,a zanm i da ce prijatelj izdati kad vam se interesi poklope tako da forum sasvim odgovara. Jedino te neko moze ugroziti recima,ali s obzirom da te niko ne vidi i ne zna ko si,ti si prakticno ne dodirljiv. Savrseno mesto za ljude kao ja + prergrst informacija koje stalno se azuriraju.
Imam ja socijalni zivot van neta,ali imam limit,ako mi neko ugrozi vreme postanem nervozan,svadljiv i osecam se ugrozenim.
 
Poslednja izmena:
Dobar primer ovaj tvoj drug.....za egonarcisticki socijalni zivot....danas jemnogo takvih...imam poznanika, on je isti....on dogovori adu, bude umoran od posla, ja normalno kazem ok, i da sam dete, isto bih ucinio....ali kad njemu dogovoris izlazak radi muvanja neke ribe neodredjene, i desi se nesto...npr meni se desilo da se oderem brijanjem...tup...ili mi ispadne posao u poslednjem trenutku...onda on svisne...

Ja se secam kao klinac, hoces, neces, mozes, ne mozes...su razicite kategorije a danas ti je ili hoces ili neces, nema mozes i ne mozes...
 
evo ja vam se javljam da vam budem pokusni kunic za izucavanje.
Zasto dolazim ovde?
dolazim jer mrzim kada mi neko dolazi kuci,na moju teritoriju i u moju sobu,a ne mogu da podnesem drustvo ljudi vise od dva dana u nedelji (na ukucane sam navikao,njih ne racunam jer oni kod mene ne ulaze u sobu). Kako smo mi ljudi drustvena bica,ja ipak moram sa nekim da pricam,makar virtuelno da ne bih poludeo jer sam i ovako depresivan i za to mi je idealan forum. Znaci umesto da mi ljudi ulaze na teritoriju ja pricam sa ljudima bez ugrozavanja moje sredine i mogu stalno da se izlogujem i oteram moje drustvo ili da ih pronadjem kad mi zatrebaju.
Zasto volim forum?
Zato sto ja volim da diskutujem o svacemu i sada ako bih ja sve svoje misli delio sa ljudima mnogi bi popizdeli jer eto to njih vredja. Da kazes nekom ja ne verujem u Boga za 70% ljudi ti si antihrist i pocinju da te mrze,osecaju se ugrozenim. Znaci napolju ne mozes sa svima da pricas o svemu,dok ovde mozes.
Druga stvar je moc navike,kada se naviknes na sto to je tesko izbiti.
Trece nema se sta pametno raditi,a uz moju narav da ne podnosim ljude tokom veceg dela sedmice zaista je bolje sedeti kuci i biti na netu.
zasto ne volis drustvo?
Ne volim ih jer je vecina glupo,dosadno,zatucano,a bome i navalentno. A malo bolji si sa nekim onda imas kao neku vrstu obaveze i osoba se naljuti ako mu ne ucinis.Evo kako ide konverzacija!
E brate aj na basket? ja: E, ne mogu umoran sam,kopao sam juce ceo dan! Drugar:ne mogu da verujem kakva si *,ja bi tebi ucinio i posle se cudis sto si sam! Ja: Ali ja zelim da budem sam! Stvarno, ne mogu jedva zivim.
Drugar: Ma ko te *,smradu jedan,ja bi tebi ucinio!
posle ili ja odem ili on bude ljut neko vreme. Tako ej sa svima.
Prijateljstvo je obaveza kao sto vidite,a ja obaveze ne volim,a zanm i da ce prijatelj izdati kad vam se interesi poklope tako da forum sasvim odgovara. Jedino te neko moze ugroziti recima,ali s obzirom da te niko ne vidi i ne zna ko si,ti si prakticno ne dodirljiv. Savrseno mesto za ljude kao ja + prergrst informacija koje stalno se azuriraju.
Imam ja socijalni zivot van neta,ali imam limit,ako mi neko ugrozi vreme postanem nervozan,svadljiv i osecam se ugrozenim.

Ako voliš sebe trebalo bi da voliš i ljude.....nije utopija, niti fol...više ima dobrih ljudi nego loših, i zaista oni ne mogu doći do izražaja od ovih kako i ti kažeš navalentnih....traži tebi slične ima ih....:)
 

Back
Top