Devojke, koliko ste otvorene?

po mom misljenju, osobe sa slicnim interesovanjima mogu biti jedna drugoj vrlo dosadne. osoba sa drugacijim karakterom i interesovanjima nam pomaze da prosirimo vidike i upotpunjuje nas.
naravno, neke razlike se nikada nece moci prebroditi. ali zar moraju oba partnera da vole npr.hiperrealizam i klasicnu muziku??

Tako je bolje da se razlikujemo:ok:
nego mi je fascinantno kako svi imaju iskustva i za 2 sata prodru u neciju dusu i sustinu..pa mi izgleda da vecina to nije dozivela jer kad su na pr letnje seme u pitanju za koje ce svako reci da je nesto najlepse sto se dogodi u zivotu..i uspomene za pamcenje za kojima svako cezne..za bolje upoznavanje nema vremena znaci samo povrsni sexualni odnos gde se najmanje zna ono sto se nabraja kao bitno
 
pa ne, naravno da ne moraju.

Kažu da se suprotnosti privlače... Ali ja isto tako tvrdim da se različitosti odbijaju. Evo primera, ako jedan partner voli sport i automobile, a drugi likovnu umetnost (i pri tome ih ovo drugo ama baš ne zanima), onda to dvoje ljudi neće baš imati puno tema za razgovor....

Ali ako oboje vole sport, pa makar i različite sportove, moći će da nadju zajednički jezik.

sigurno postoji puno zivotnih tema o kojima mogu da razgovaraju. te dve osobe zbog razlicitih interesovanja su i razlicitog kova i verovatno i uopste razmisljaju u drugom pravcu. razgovor ne mora da se svodi na svadju, ukoliko se dve osobe ne slazu u svojim misljenjima. naprotiv, ta situacija moze jako dobro da se iskoristi na taj nacin sto ce ti druga osoba pomoci da svoje misljenje promenis, ili ga upotpunis.
necemo valjda svo vreme provoditi u pricama o likovnoj umetnosti i sportu. valjda cemo pricati i odnosu sa nasim prijateljima, roditeljima, kolegama....
 
pa ne, naravno da ne moraju.

Kažu da se suprotnosti privlače... Ali ja isto tako tvrdim da se različitosti odbijaju. Evo primera, ako jedan partner voli sport i automobile, a drugi likovnu umetnost (i pri tome ih ovo drugo ama baš ne zanima), onda to dvoje ljudi neće baš imati puno tema za razgovor....

Ali ako oboje vole sport, pa makar i različite sportove, moći će da nadju zajednički jezik.

Ovo je meni bio problem jer se aktivno bavim sportom vec 15 godina i ne pada mi na pamet da prestajem. S obzirom da je specifican sport, od proleca do kraja jeseni imam redovne (da ne kazem svakodnevne trenige) i zbog takmicenja su mi cesto vikendi zauzeti (ne bas svaki, ali recimo jednom mesecno). I sa jednim (na svu srecu usputnim) tipom mi je ovo bilo bukvalno natezanje tipa "a je l' bas moras na trenig?". Probala sam da mu objasnim da ne moram, ali hocu da idem. Pri tom sam s vremena na vreme "modifikovala" trening da bi mogla i sa njim da budem to vece. Ali je jako brzo puklo. Pri tom on je rekreativno igrao fudbal i "bio pun razumevanja" jer oboje volimo sport.

Mada mislim da mu je to bio samo izgovor (ili meni). Ok je tip skroz bio, ista talasna duzina i sve to, ali brate kada sam videla da ne ide, ajd zdravo daleko ti lepa kuca.
 
Tako je bolje da se razlikujemo:ok:
nego mi je fascinantno kako svi imaju iskustva i za 2 sata prodru u neciju dusu i sustinu..pa mi izgleda da vecina to nije dozivela jer kad su na pr letnje seme u pitanju za koje ce svako reci da je nesto najlepse sto se dogodi u zivotu..i uspomene za pamcenje za kojima svako cezne..za bolje upoznavanje nema vremena znaci samo povrsni sexualni odnos gde se najmanje zna ono sto se nabraja kao bitno

jel ovde pričamo o šemama ili ozbiljnim vezama?
naravno da mi za šemu uopšte nije bitno ko je i šta je
dok mi je lepo jer znam da ima i rok trajanja.
a kad tražim nešto ozbiljnije, bitno mi je da upoznam
osobu sa kojom sam.

a sad, da li je svima površan sex uspomena za pamćenje
i za kojom se čezne? evo meni nije. inače bih i imala to.

ne ispunjavaju me naročito prazni i površni odnosi,
pa tako da se i ne trudim da ostajem dugo u istima.

i naravno da je potrebno vreme da se upozna neko,
pa opet nikad ne možemo da upoznamo nekog potpuno,
da budemo sigurni da je ta osoba takva kakva mislimo da je.

ali nekad pri samom upoznavanju i razgovoru od 10ak min.
možeš da saznaš da li ti odgovara razgovor sa nekim.

meni je bitna sfera razgovora i interesovanja,
dečko mi je bio elektroinžinjer a ja studiram medicinu.
a opet bio je svestran, imamo isti ukus za muziku, hranu,
smisao za humor, stavove o životu, i nije nam uopšte nikad bilo dosadno.
dovoljno je da se pogledamo i znamo šta ono drugo misli.
i mene interesuje inače sve živo pa izmedju ostalog i njegov posao,
pa se često dešavalo da mi on objašnjava a meni nije bilo dosadno,
a i njega interesuju mnoge stvari o čovečjem telu.
jedino me fudbal nije interesovao a njega video igrice simulacije (Sims recimo)
ali dobro, pa ne bi bilo zdravo da smo klonirano isti ;)
 
meni je bitna sfera razgovora i interesovanja,
dečko mi je bio elektroinžinjer a ja studiram medicinu.
a opet bio je svestran, imamo isti ukus za muziku, hranu,
smisao za humor, stavove o životu, i nije nam uopšte nikad bilo dosadno.
dovoljno je da se pogledamo i znamo šta ono drugo misli.
i mene interesuje inače sve živo pa izmedju ostalog i njegov posao,
pa se često dešavalo da mi on objašnjava a meni nije bilo dosadno,
a i njega interesuju mnoge stv;)ari o čovečjem telu.
jedino me fudbal nije interesovao a njega video igrice simulacije (Sims recimo)
ali dobro, pa ne bi bilo zdravo da smo klonirano isti


eeee..... da se ne ogracičavam samo na muško/ženske odnose, koliko puta sam samo zapodenuo razgovor sa bilo kim, pa ukapiram da sam naišao na Tabula rasa. Baš mislim za sebe da bih našao temu za razgovor sa manje-više svakim (pošto me zanima sve i svašta), i opet se prevarim...

Naravno, to me pogotovo nervira kad su u pitanju osobe suprotnog pola....
 
eeee..... da se ne ogracičavam samo na muško/ženske odnose, koliko puta sam samo zapodenuo razgovor sa bilo kim, pa ukapiram da sam naišao na Tabula rasa. Baš mislim za sebe da bih našao temu za razgovor sa manje-više svakim (pošto me zanima sve i svašta), i opet se prevarim...

Naravno, to me pogotovo nervira kad su u pitanju osobe suprotnog pola....

Mislim da treba napraviti neku gradaciju. Imam osoba u mom okruzenju sa kojim pricam iskljucivo o vremenu. Zatim ima onih sa kojima pricam i o poslu. I tako dalje.... I na kraju one osobe sa kojima delim (skoro) sve (a takvih je jako malo). A jedna je ona sa kojom delim sve.
 
Mislim da treba napraviti neku gradaciju. Imam osoba u mom okruzenju sa kojim pricam iskljucivo o vremenu. Zatim ima onih sa kojima pricam i o poslu. I tako dalje.... I na kraju one osobe sa kojima delim (skoro) sve (a takvih je jako malo). A jedna je ona sa kojom delim sve.


pa to uglavnom i radim, sem kad je ta osoba neko blisko okruženje koje ne mogu uvek da odaberem, i.e. cimer u domu.

Eto da generalizujem, ne moram biti u vezi sa osobom koja ima slična ili ista interesovanja kao ja, ali ta osoba mora imati puno različitih interesovanja. Ne bih mogao da provedem ni nedelju dana, a kamoli ceo život sa osobom sa kojom ispričam sve životne teme za 2 sata, obzirom da dnevno tračarenje ne spada u moja interesovanja...:confused:
 
pa to uglavnom i radim, sem kad je ta osoba neko blisko okruženje koje ne mogu uvek da odaberem, i.e. cimer u domu.

Eto da generalizujem, ne moram biti u vezi sa osobom koja ima slična ili ista interesovanja kao ja, ali ta osoba mora imati puno različitih interesovanja. Ne bih mogao da provedem ni nedelju dana, a kamoli ceo život sa osobom sa kojom ispričam sve životne teme za 2 sata, obzirom da dnevno tračarenje ne spada u moja interesovanja...:confused:

Naravno da ne. Meni je ok da dvoje kada se upoznaju pretresu neke opste zivotne teme u ta 2 sata - ono, skola/fax/posao/hobi :lol: Ali ako nadogradnja ne postoji, dzaba ti. Isto tako mislim da sa osobom sa kojom bi mogao da provedes ceo zivot treba da ima i jednog i drugog - i small talk i ozbiljnijih razgovora. Pri tom pod small talk ne podrazumevam tracarenje. Ni ja to ne volim. Vise sam u fazonu onih dedica iz Mapetovaca :D
 
jel ovde pričamo o šemama ili ozbiljnim vezama?
naravno da mi za šemu uopšte nije bitno ko je i šta je
dok mi je lepo jer znam da ima i rok trajanja.
a kad tražim nešto ozbiljnije, bitno mi je da upoznam
osobu sa kojom sam.

a sad, da li je svima površan sex uspomena za pamćenje
i za kojom se čezne? evo meni nije. inače bih i imala to.

ne ispunjavaju me naročito prazni i površni odnosi,
pa tako da se i ne trudim da ostajem dugo u istima.

i naravno da je potrebno vreme da se upozna neko,
pa opet nikad ne možemo da upoznamo nekog potpuno,
da budemo sigurni da je ta osoba takva kakva mislimo da je.

ali nekad pri samom upoznavanju i razgovoru od 10ak min.
možeš da saznaš da li ti odgovara razgovor sa nekim.

meni je bitna sfera razgovora i interesovanja,
dečko mi je bio elektroinžinjer a ja studiram medicinu.
a opet bio je svestran, imamo isti ukus za muziku, hranu,
smisao za humor, stavove o životu, i nije nam uopšte nikad bilo dosadno.
dovoljno je da se pogledamo i znamo šta ono drugo misli.
i mene interesuje inače sve živo pa izmedju ostalog i njegov posao,
pa se često dešavalo da mi on objašnjava a meni nije bilo dosadno,
a i njega interesuju mnoge stvari o čovečjem telu.
jedino me fudbal nije interesovao a njega video igrice simulacije (Sims recimo)
ali dobro, pa ne bi bilo zdravo da smo klonirano isti ;)

Malo mi to cudno da ti nije bitno s kim spavas..ako mi nije neko privlacan za sex odmah nema potrebe da je upoznajem uopste..a posle sexa je sve lakse i nista se ne gubi..problem je sto neko ko nije bio u semama i letnjim avanturama ne moze hipoteticki da pravi teorije..ili mu veza ne pocinje sexom sto je po meni osnova svake veze..ne moze neko pricati o ozbiljnosti veze unapred ili kao zna odma da ce se samo na kresu zavrsiti..to niko nikad ne moze znati bez obzira sto mi znamo koji se maximum iz nekoga moze izvuci..realno ako nam se neko svidja nema potrebe da se ne upustimo u sex posle 2-3 vidjanja..to jes da odmah o tome pricamo a ne da se nalazimo na nekim drugim nivoima pa da nam sex bude bzvz ili da se veza ne zasniva na sexu..kao na sexu se moze raditi a zasto ne na kompatibilnosti druge vrste..zene malo drugacije to kapiraju misle da su sigurnije ako se u sex upuste kasnije sto nije tacno
 
Malo mi to cudno da ti nije bitno s kim spavas..ako mi nije neko privlacan za sex odmah nema potrebe da je upoznajem uopste..a posle sexa je sve lakse i nista se ne gubi..problem je sto neko ko nije bio u semama i letnjim avanturama ne moze hipoteticki da pravi teorije..ili mu veza ne pocinje sexom sto je po meni osnova svake veze..ne moze neko pricati o ozbiljnosti veze unapred ili kao zna odma da ce se samo na kresu zavrsiti..to niko nikad ne moze znati bez obzira sto mi znamo koji se maximum iz nekoga moze izvuci..realno ako nam se neko svidja nema potrebe da se ne upustimo u sex posle 2-3 vidjanja..to jes da odmah o tome pricamo a ne da se nalazimo na nekim drugim nivoima pa da nam sex bude bzvz ili da se veza ne zasniva na sexu..kao na sexu se moze raditi a zasto ne na kompatibilnosti druge vrste..zene malo drugacije to kapiraju misle da su sigurnije ako se u sex upuste kasnije sto nije tacno

zato i ne spavam sa bilo kim ;)
za šemu ti i ne treba da upoznaš tu osobu dalje od 'ćao, ja sam ... ajmo kod mene'
jer te recimo samo privlači ta osoba fizički.
pa zato mi se taj odnos i ne svidja.
meni je potrebno da upoznam nekoga pre nego da legnem sa istim
jer jednostavno nemam dovoljno poverenja u tu osobu da neće da me iskoristi i ode.
nema veze sa sigurnošću i sličnim stvarima, već sa poverenjem.
a poverenje se ne gradi kroz par vidjanja već vremenom.
to što je Samanta iz sex i grad našla sebi par momaka sa kojima je bila u vezi i posle sexa
ne znači i da je realno tako. ima dosta balkanskih muškaraca koji bi kres varijantu
najradije da propuste jer 'ona je odmah spavala sa mnom, pa ko zna i sa kim još tako' i
automatski žena je *****, a ***** nisu za ženidbu po skromnom mišljenju naših muškaraca.

sve to lepo o vezi posle sexa pre upoznavanja, lepo teorijski zvuči ali mi se čini da su takve veze u Srbiji retke.

a o ozbiljnosti veze može da se priča posle nekog vremenskog perioda i toga da li odgovaramo jedno drugom,
nikako ne mislim napamet o tome da govorim u stilu 'vidi njega,baš je sladak,imaću ozbiljnu vezu sa njim'

osnova svake ozbiljne veze nije samo sex, već i emocije.
samo sex kao bazalna stvar veze ne čini vezu ozbiljnom.
 
Veza bez sexa kao osnove se ne moze ni nazvati veza..ko tako misli na prvom koraku ce ga partner prevariti..osim u slucaju da se nadju dvoje kojima je sex zadnja rupa na svirali i zive od romantike..a to nam je jasno da je odavno nestalo s bajkama i pojavom neta..to ajmo kod mene se prepozna i to su otvorene osobe bez predrasuda..ne neko ko tumba po glavi dal ce biti iskoriscen i dal ce se dobro pokazati u sexu..nego neko ko zna sta hoce..uzme i to zadrzi:ok:
 
Veza bez sexa kao osnove se ne moze ni nazvati veza..ko tako misli na prvom koraku ce ga partner prevariti..osim u slucaju da se nadju dvoje kojima je sex zadnja rupa na svirali i zive od romantike..a to nam je jasno da je odavno nestalo s bajkama i pojavom neta..to ajmo kod mene se prepozna i to su otvorene osobe bez predrasuda..ne neko ko tumba po glavi dal ce biti iskoriscen i dal ce se dobro pokazati u sexu..nego neko ko zna sta hoce..uzme i to zadrzi:ok:

lako je tebi kao muškarcu da širiš mudrosti ovde,
ali previše su se dokazali naši muškarci da bi bilo tako kako ti kažeš.
ne kažem da vezu ne čini i sex ali ne bez ostalih ne manje bitnih segmenata.

ja lično ne mogu da spavam sa nekim koga ne poznajem bar neko vreme (duže od par vidjenja)
niti sa nekim u koga nemam poverenja bar za toliko koliko da mu se cela prepustim.
a ko to zna da ceni uvek se nadje.
možemo mi da pričamo do sutra kako bi bilo divno da sve žene na prvom sastanku popuše nekome,
ali iz muške perspektive to je laka žena.
doduše ne očekujem da mi to ni jedno muško na forumu potvrdi.
ali činjenično stanje je najčešće tako.
 
Veza bez sexa kao osnove se ne moze ni nazvati veza..ko tako misli na prvom koraku ce ga partner prevariti..osim u slucaju da se nadju dvoje kojima je sex zadnja rupa na svirali i zive od romantike..a to nam je jasno da je odavno nestalo s bajkama i pojavom neta..to ajmo kod mene se prepozna i to su otvorene osobe bez predrasuda..ne neko ko tumba po glavi dal ce biti iskoriscen i dal ce se dobro pokazati u sexu..nego neko ko zna sta hoce..uzme i to zadrzi:ok:

Kao bolesni romanticar moram da ogdovorim na ovo :lol:

Meni bez romantike nema ni sexa, pa cak ako je i kres sema u pitanju. Ako nesto u postupcima partnera mi ne uzbuni leptirice u stomaku, dzaba sve...
 
lako je tebi kao muškarcu da širiš mudrosti ovde,
ali previše su se dokazali naši muškarci da bi bilo tako kako ti kažeš.
ne kažem da vezu ne čini i sex ali ne bez ostalih ne manje bitnih segmenata.

ja lično ne mogu da spavam sa nekim koga ne poznajem bar neko vreme (duže od par vidjenja)
niti sa nekim u koga nemam poverenja bar za toliko koliko da mu se cela prepustim.
a ko to zna da ceni uvek se nadje.
možemo mi da pričamo do sutra kako bi bilo divno da sve žene na prvom sastanku popuše nekome,
ali iz muške perspektive to je laka žena.
doduše ne očekujem da mi to ni jedno muško na forumu potvrdi.
ali činjenično stanje je najčešće tako.

Tako je. Ubi ga u pojam :lol:
 
Ja to itekako ne mislim cak naprotiv s nekim devojkama bi mi ko zna gde bio kraj da nismo cekali ili propustili sex..ne zato sto nisam hteo cekati nego bas iz razloga sto sam mislio da ima vremena i da ne zurimo..dok smo se mi bolje upoznali i sputavali bez razloga mnogo toga se pogresnog izmedju redova procitalo..da smo se odmah otvoreno bez foliranja upustili u sex nema sanse da bi prekidali kontakt koji ni ne mogu racunati da je bila veza..osim one iz teenage doba
 
Kao bolesni romanticar moram da ogdovorim na ovo :lol:

Meni bez romantike nema ni sexa, pa cak ako je i kres sema u pitanju. Ako nesto u postupcima partnera mi ne uzbuni leptirice u stomaku, dzaba sve...

haha kad kazes romantika..meni upravo govore nemoj da palis svecu..bzvz im je kad spremis rucak uz vino..a mene boli uvo posto se iz aviona vidi sta joj prija pa namerno pitam na pijaci da ti kupim buket cveca:lol:
 
Citiracu stih Roba Thomas-a: "I don't wanna know the lover at my door is just another heartache on my list."

Koliko ste vi otvorene kad je u pitanju izbor partnera?

Da li sa svakim "pristojnim" ulecete u vezu, uz strah da biste tu neiskoriscenu "solidnu" priliku mozda olako odbacili, jer tu navodno postoji potencijal za "nesto kvalitetno"?
Prema mom misljenju, zivot je mnogo dinamicniji i interesantniji ukoliko nadomestimo prazninu iole adekvatnom zamenom. Ali ipak... strepimo da budemo povredjene!

Devojke... da li je bolje cekati "onog pravog", i fokusirati se na neke druge stvari u zivotu, ili pak na taj teren pustati i rezerve da se pokazu? Smatram da ne postoji termin "kvalitetno sam", i da treba iskoristiti priliku koja nam na prvu loptu deluje okej.

Ma kad previse razmisljas ne valja to nista, pa da. Samo slusas srce..i to je to
 
Ovako, :lol: odakle da krenem.
Naravno da je moguce biti kvalitetno sam. To nema veze sa kvalitetom zivota te osobe dok je sama jer ne ispunjavaju svakog izlasci i akcija, nekom je kvalitetnije da sedi kuci sam sa knjigom ;) I niko ne osporava da i to vreme ima svojih cari.
Cesto muskarci devojke koje mogu i umeju same sa sobom nazivaju nedoyebanim :lol: Nije do njih :mrgreen: Muskarac ne moze da bude kvalitetno sam ne zato sto ne moze bez zene, vec prosto ne moze bez sexa ;) A lepse mu je da ima i nekvalitetan sex nego kvalitetan sex sam sa sobom :mrgreen: Zene lakse nalaze zamenu za sex i mogu duze bez istog.
E sad ja isto mislim da je bolje biti sam nego u losem drustvu ali NE ZAUVEK. U smislu da ako smo previse same/sami postajemo preterano dzangrizavi hteli to ili ne i teze nam je da se naviknemo na nesto novo u sopstvenom zivotu bili to kuce, a ne covek. Samoca je dobra ali i opasna. Koliko je dobro ponekad rascistititi um i biti sam sa sobom, toliko mislim da je zdrav i sex pa i sa nekim povrsnim i ne tako savrsenim njim :rumenka: Cisto radi rekreacije, izlazaka, najvise radi promene :ok:
Radi se o tome da je lepse (makar meni) biti kvalitetno u paru. Ne po svaku cenu, naravno :)
 
sigurno da neću da sedim zatvorena u kući i proučavam Bibliju čekajući pravog...
češće mi se dešava da idem glavom kroz zid, jer kad mi se neko baš baš svidi, neću da se obuzdavam i lupam po prstima zato što on možda nije pogodan materijal za narednih 50 godina :lol:
recimo da uzimam od života ono što se meni hoće i kad mi se hoće :D ...što ne znači da nema perioda kad sam sama... i to ume da mi prija :D
ne opterećujem se preterano, mada vidim da, što sam starija, glava više radi :rumenko:
 
Citiracu stih Roba Thomas-a: "I don't wanna know the lover at my door is just another heartache on my list."

Koliko ste vi otvorene kad je u pitanju izbor partnera?

Da li sa svakim "pristojnim" ulecete u vezu, uz strah da biste tu neiskoriscenu "solidnu" priliku mozda olako odbacili, jer tu navodno postoji potencijal za "nesto kvalitetno"?
Prema mom misljenju, zivot je mnogo dinamicniji i interesantniji ukoliko nadomestimo prazninu iole adekvatnom zamenom. Ali ipak... strepimo da budemo povredjene!

Devojke... da li je bolje cekati "onog pravog", i fokusirati se na neke druge stvari u zivotu, ili pak na taj teren pustati i rezerve da se pokazu? Smatram da ne postoji termin "kvalitetno sam", i da treba iskoristiti priliku koja nam na prvu loptu deluje okej.
"Prema mom mišljenju" ne postoje pravi i zamene, svako ko zaigra na tom terenu biva pažljivo ispraćen bez obzira na minutažu.
 
Erm....
Nekako..
Čini mi se da jedva i ulazim u veze.
Mnogo bre, mnogo ne volim taj osećaj da mi je stalo do nekog i jako teško se mirim sa takvim stanjem.
Znači ne.
Ne ulećem lako u veze.
I ne volim veze.
Al' nekako valjda uspem da zavolim osobu, pa onda ostanem kraj nje..
 
Erm....
Nekako..
Čini mi se da jedva i ulazim u veze.
Mnogo bre, mnogo ne volim taj osećaj da mi je stalo do nekog i jako teško se mirim sa takvim stanjem.
Znači ne.
Ne ulećem lako u veze.
I ne volim veze.
Al' nekako valjda uspem da zavolim osobu, pa onda ostanem kraj nje..

Bokte, kako se pronadjoh. :D
Kad mi je do nekog zaista stalo, previse mu vremena poklanjam. Ne u smislu da previse vremena provodim s njim, nego su tu mnoge druge "okolne" stvari te veze. Cini mi se kao da nemam dovoljno vremena da se maksimalno posvetim nekoj drugoj stvari, projektu, knjizi, faxu...
 

Back
Top