I josh jednom : nova graficka

FaXcooL

Primećen član
Poruka
543
Dakle, razmisljam da bacim ovo djubre (ASUS GeForce FX 5200 Magic v.9520) i da kupim novu - cena do 150 evra.

Trenutno se dvoumim oko dve iz nVidie i jedne iz ATI-a :

nVidia:

- ASUS V9570/TD/256M GeForce FX 5700 AGP8x DVI
- ASUS GeForce FX 5900XT Agp 8x 128MB

ATI :

- ASUS A9600XT/TD/128MB ATI Radeon 9600XT

Ako je neko imao iskustva sa ovim stvarcicama neka postuje komentar. Hvala! :wink:
 
auuuuu... tezak izbor... obe su u istoj klasi (pariraju jedna drugoj) samo je pitanje tvog licnog izbora: ATi ili nVidia...koju god da uzmesh necesh da pogresish ali ja mislim da je 9600 XT za nijansu bolji od 5700 ... Naravno zavisi ti i od toga kakve komponente imash ... Moze da se se desi da recimo nece bash da "saradjuju" GPU i CPU (tj. mogu da guse jedna drugu...)... Ali ako pretezno igrash igre ... mislim da ti bolje dodje Fx... saslushaj druge komentare pa se odluci...
 
Ja sam pre par dana uzeo za 115e Safirovog ATIja 9600Pro 256mb (koji je naravno nesto losiji od XTa).Alternativa mi je bila Club3d 9600pro, 256mb, 256bitna! za 135e.
Svaka igrica (Doom3, kaner2, colin4, ground control2, far cry) mi radi sasvim dobro na 1024 uglavnom ili eventualno na 860, sve na high i nisam imao problema sa drajverima. Stvarno je ok. Ima pixel shadere 2.1 i podrzava naravno Dx9.
E sad, imam problem sto mi se par puta desavalo sa nekim igricama (Call of duty, kanter2..) da mi se komp odjednom zakuca (ekran se zacrni a kom idalje radi.I moram da ga resetujem). Ne znam da li se ovo cesto desava, ali drugar mi kaze da je imao isti problem u jednoj igraonici sa 9200ticama, ali da ga je resio kad je skinuo SP2 i stavio SP1. Pokusacu, nadam se da je to.
 
Ne znam da li se secas ... Otvorio sam odavno neku temu na HARDWARE i pisao sam kako mi graficka frejmuje, secka... itd.
Da li mislis da to moze da uzrokuje procesor? Nego znas sta mene buni... Prva 3 dana je graficka radila super. E onda sam podigao rezoluciju u GeneralS-u sa 800x600 na 1280x1024 i tada je pocelo da secka nenormalno. . . Zato sam mislio da je ipak graficka i razmiljao sam da uzmem jachu. . .
Dakle da li postoji mogucnost da je procesor glavni uzrok tom frjmovanju/seckanju u 3D igricama? Ako jeste 'ce ga bacimo :D
 
FaXcooL:
Ok hvala na pomoci...

Samojos jedno pitanje : kako da iskljucim built-in sound? :D
"Built in" sound,kako kazes,ces iskljuchiti ulaskom u bios ploche,nalazenjem opcije za kontrolu zvuka na tvojoj plochi i prebacivanjem stanja te opcije na "OFF".Ne znam koju plochu imas,trazi gde ti pishe neshto u stilu"ON BOARD SOUND","AC 97" i sl.Naravno time ostajesh potpuno bez ikakvog zvuka,ali mozes eventualno da proverish da li ti je problem u integrisanom zvuchnom chipu.
 
:!: Ljudi niste odgovorili coveku na pitanje!!
i ja sam bio slicnoj dilemi ati ili nvidia, pa znam koji je to pakao grafikona i komatibilnosti drajvera.

Ja sam testirajuci obe graficke karte na poslu skapirao da je za igre GEforce 5900xt jaca i brza ali zato ati oce nekad u sred igica da zaglupi sys.

test je bio na masini athlon 64 3000+ 512mb ram.....
znam da kosta vise ali je i klasa visa.

Ako neko jos nesto zna nek pise
poz
 

Back
Top