Brzina udarca nogom

Otvaram ovu temu kako bi me vi savjetovali sta da uradim da mi budu brze noge treniram ITF taekwondo 3 godine i brzina mi je jako vazna
Zato ako neko moze da me savjetuje o tome

Jako ti je bitan FUTING...lagan i relaksirajuci sparing u PRAZNO (sam u prazno).
Pokusavaj da opustis noge i da ih BACAS sto cesce, bez snage u udarcu.
 
Treneri su ti verovatno mnogo puta skrenuli paznju da je noga opustena sve do momenta udara.Tada se ubacuje kuk i udara punom snagom.
Najbitniji su priprema za udarac i ubacivanje kuka. Podeli udarac u segmente i vezbaj ih polako. Kad tehnicka izvedba bude onakva kakva treba postebeno dodaj na brzini.
 
Najbitnije je da radis udarac ispravno,kao sto su pre mene rekli,trebas da bacas noge u prazno..ili ti mozes isto to raditi samo na dzaku ili fokuseru uranjenog od mekog sundjera jer on ti prosto vraca nogu posle udarca i samim tim postepeno dobijas na brzini.Ako ispostujes sve gore navedeno nema zime..ali nista ne moze preko noci!

Sa postovanjem sempai Ju Jutsu&Judo Slobodan Tomic
 
neznam tacno datum kada sam napravio ovu temu sada cu vam se puno zahvaliti jer mi je brzina noge za strong i najvise mi je pomoglo ono za brzo bacanje noge u vazduh ne zelim se hvaliti ali sada stvarno puno brze i prvilnije udaram kada sam tek otvorio ovu temu najvise sam mogao dicinoge do prsa a sada skoro pola metra iznad moje glave takodje mi je pomoglo drzanje za stolicu i postepono i polako drznje i udaranje u visu
zato ja rekoh na onoj jednoj temi da se mnogo nauci na internetu ali kada kazem internetu ovaj forum nije jedini sajt ali mi je dosta pomogao
 

Back
Top