Beograd da sam sprovede Ahtisarijev plan ili ce ga "PARTNERI" sprovesti !

Pogledaj rezultate ankete: Sta sada ?

Glasova
20. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Odustati od EU i pronaci izgubljenu alternativu.

17 85,00%
  • Nastaviti put prema EU i slusati gazde jer je to jedini put u njihovo drustvo.

3 15,00%
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Beograd da sam sprovede Ahtisarijev plan ili ce ga "PARTNERI" sprovesti !

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Arrow Beograd da sam sprovede Ahtisarijev plan ili ce ga "PARTNERI" sprovesti !

- Jedino što Kvinta i SAD nude je da Beograd implementira Ahtisarijev plan na severu Kosova, ali politički vrh Srbije na to gleda kao na neprihvatljivu ponudu koja bi izjednačila Srbe na severu sa Srbima u Prizrenu ili Đakovici. Oni pitaju: "Hoćete li da ga implementirate vi ili da to uradimo mi?". Odgovori koji su do sada dobijeni iz Beograda su negativni i glase: "Nemamo ni moralno ni ustavno pravo da to uradimo, zašto bismo sada promenili mišljenje o Ahtisarijevom planu" - navodi za "Blic" izvor u Beogradu blizak državnom vrhu.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/202502/Beograd-da-sam--sprovodi-Ahtisarijev-plan

Kakvo ponizenje od njihovih "zapadnih partnera" - sta sad?
    A Mari usque ad Mare

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Podrazumevano Re: Beograd da sam sprovede Ahtisarijev plan ili ce ga "PARTNERI" sprovesti !

Ko je taj Kvint, Kvinta , Kvinto ?
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Podrazumevano Re: Beograd da sam sprovede Ahtisarijev plan ili ce ga "PARTNERI" sprovesti !

....sprema se OLUJA na KiM....

@Al Bundy

Zapadni "partneri" EU - Engleska, Francuska, Nemacka
    A Mari usque ad Mare

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Samo neke nove sifre i skracenice smisljaju i zbunjuju posten svet , majku im hohstaplersku .
    A sto se tice teme nece biti "Oluje" na severu Kosova sigurno ,... ali je evidentno da ovakav status kao sada nece moci ostane , posto Srbija nema vojne snage da osvoji sever , o podeli niko ni ne prica , a oni koji se dole pitaju SAD i ostali ce nastojati da zaokruze projekat nezavisnosti Kosova , tako da je neka autonomija za Srbe pod zastitom UN ,Rusije i NATO trenutno najrealnije resenje .
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Samo neke nove sifre i skracenice smisljaju i zbunjuju posten svet , majku im hohstaplersku .
    A sto se tice teme nece biti "Oluje" na severu Kosova sigurno ,... ali je evidentno da ovakav status kao sada nece moci ostane , posto Srbija nema vojne snage da osvoji sever , o podeli niko ni ne prica , a oni koji se dole pitaju SAD i ostali ce nastojati da zaokruze projekat nezavisnosti Kosova , tako da je neka autonomija za Srbe pod zastitom UN ,Rusije i NATO trenutno najrealnije resenje .

...meni to samo lici na neku siptarsku Oluju, a Srbija kao i za vreme hrvatske Oluje...
    A Mari usque ad Mare

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Ma kakva autonomija za Sever Kosova, to je samo zvaka da se i taj rejon poscistiod Srba, eno Amerika i Nato 11 godina na Kosovu pa proterano 200.000 Srba, kakav ce oni garant da budu za preostalih stotinak hiljada ???

Podela je u ovom trenutku jedino realno resenje, no zakasnili smo mi sa time podebelo.
    A najjaci su mi ovi kod nas sto sad pricaju kako treba prihvatiti ahtisarijev plan ali ne i nezavisnost Kosova.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    - Jedino što Kvinta i SAD nude je da Beograd implementira Ahtisarijev plan na severu Kosova, ali politički vrh Srbije na to gleda kao na neprihvatljivu ponudu koja bi izjednačila Srbe na severu sa Srbima u Prizrenu ili Đakovici. Oni pitaju: "Hoćete li da ga implementirate vi ili da to uradimo mi?". Odgovori koji su do sada dobijeni iz Beograda su negativni i glase: "Nemamo ni moralno ni ustavno pravo da to uradimo, zašto bismo sada promenili mišljenje o Ahtisarijevom planu" - navodi za "Blic" izvor u Beogradu blizak državnom vrhu.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/202502/Beograd-da-sam--sprovodi-Ahtisarijev-plan

Kosovo necemo vratiti ni ovako ni onako. Suvise se dugo cekalo. To pitanje je trebalo resavati odmah posle 5 oktobra. Sada je kasno.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Вратиће се.Ко што је и отишло.За годину,десет,стотину,небит но.
    Мирно,дипломацијски,достој анствено.
    Само мали помак у равнотежи сила.И потписаће неки Кељменди.Ко и поједини,ономад.
    После пријатељског убеђивања.

Veoma poznat Blues Brothers (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Citat Original postavio VW1302S Pogledaj poruku
    Само мали помак у равнотежи сила.И потписаће неки Кељменди.Ко и поједини,ономад.
    Mozda kad na Kosovu bude zivelo jedno mil.Srba, Srbija bude imala jaku vojsku kao Turska a ekonomiju kao Norveska i uticaj u svetu poput Kine ...

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Blues Brothers Pogledaj poruku
    Mozda kad na Kosovu bude zivelo jedno mil.Srba, Srbija bude imala jaku vojsku kao Turska a ekonomiju kao Norveska i uticaj u svetu poput Kine ...
    Можда.
    Ал без Шпиљковог малог,Чеде и сличних који би да га поклоне у моје име.
    Нек чека.Памћење остаје.И поред свог труда тзв. лидера.
    Па једном,видећемо.

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

mislim da je sad jasno odustati u EU i pouzdati se u sebe i sve ce bit opet dobro....
    Poslednji put ažurirao/la AVTOVAZ : 13.08.2010. u 14:56
    U.S. AND NATO TROOPS WILL END UP IN THE DUMP OF HISTORY!!!

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

--------------
    U.S. AND NATO TROOPS WILL END UP IN THE DUMP OF HISTORY!!!

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Поента је што ће хтели ми то или не хтели ускоро избити рат ... Американци и њихове слуге у Србији покушавају да пронађу изговор за тако нешто, а онда ће када почне рат Тадић да се извињава Американцима што нас опет бомбардују и тако... Под хитно, колико јуче кренути тамо где треба ... а то је рушење владе

Makilicaa nije na forumu
    Савршенство је када си задовољан собом!
    Zainteresovan član Makilicaa (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Odustati od EU i pronaci izgubljenu alternativu. 9 90,00%
    Nastaviti put prema EU i slusati gazde jer je to jedini put u njihovo drustvo. 1 10,00%
    Welcome To The Jungle

Domaćin Milance Skot (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    80

Alternativa je da zaboravimo EU koja srlja u finansijsku katastrofu i da ovo sto nam je preostalo cuvamo i noktima i zubima.
    Oni koji imaju veci topuz u kojem cuvaju primerak anglosaksonskog prava su rekli svoje ali to ne znaci da je stvar zavrsena. Daleko od toga.
    Sleep and wake and serve.

Ističe se DarkSoul (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    289

....sprema se OLUJA na KiM....

@Al Bundy

Zapadni "partneri" EU - Engleska, Francuska, Nemacka
    Pa Srbi su toliko kao narod isfrustrirani da se ovo jednostavno ne može dobro završiti. Gaze nas decenijama, ma pola vijeka minimum, a očekuju da ih smatramo za prijatelje, da sarađujemo s njima (po principu "dogovorili smo se da bude kako ja kažem")..... Odnos snaga u svijetu se mijenja, to je svima jasno. Poenta je da ovaj put ne budemo kratkovidi, već da se okrenemo na pravu stranu na vrijeme. Istok će nam biti zahvalan ako se sad (a trebalo i ranije) njima okrenemo, da ih podržimo. Kada oni već dovoljno ojačaju, mi nemamo šta kod njih tražiti, reći će "idite sad kod vaših prijatelja, sad nam ne trebate". Elem, Srbi su toliko maltretirani da kad jednom bude moguće krenuti napokon vojnim putem, ne vjerujem da će ostati Albanaca na Kosovu, a možda i do pola Albanije. Baš kao što smo prije 100-200 godina sistematski očistili Srbiju od Turaka....
    20 godina posle rata u Ukrajini sreću se dva ratna veterana i počinju razgovor pitanjem:
    - U kom si kotlu služio?

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

Citat Original postavio VW1302S Pogledaj poruku
    naravno da ce da se vrati kosovo. nema dileme. a reko mi i shilja. on `vidi` sve
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Citat Original postavio DarkSoul Pogledaj poruku
    Pa Srbi su toliko kao narod isfrustrirani da se ovo jednostavno ne može dobro završiti. Gaze nas decenijama, ma pola vijeka minimum, a očekuju da ih smatramo za prijatelje, da sarađujemo s njima (po principu "dogovorili smo se da bude kako ja kažem")..... Odnos snaga u svijetu se mijenja, to je svima jasno. Poenta je da ovaj put ne budemo kratkovidi, već da se okrenemo na pravu stranu na vrijeme. Istok će nam biti zahvalan ako se sad (a trebalo i ranije) njima okrenemo, da ih podržimo. Kada oni već dovoljno ojačaju, mi nemamo šta kod njih tražiti, reći će "idite sad kod vaših prijatelja, sad nam ne trebate". Elem, Srbi su toliko maltretirani da kad jednom bude moguće krenuti napokon vojnim putem, ne vjerujem da će ostati Albanaca na Kosovu, a možda i do pola Albanije. Baš kao što smo prije 100-200 godina sistematski očistili Srbiju od Turaka....

...bice frke u svakom slucaju, ne vidim da ce siptari ovo zavrsiti na miran nacin, a Beograd ce uloziti ostar protest, samo sto ce ovaj egzodus Srba da prelije casu i mislim da ce najveci problemi biti unutar same Srbije...
    A Mari usque ad Mare

Slične teme

1. Makedonija podržava Ahtisarijev plan za Kosmet!
    Autor Karlito Brigante u forumu Politika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 18.10.2007., 13:13
  2. Titov: Ahtisarijev plan neće proći
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2007., 18:34
  3. Četiri od 15 članica SB za Ahtisarijev plan
    Autor GrafDracula u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.04.2007., 02:52
  4. Tadic odbio Ahtisarijev plan