krvni pritisak posle aerobika

*misutka*

Aktivan član
Poruka
1.107
Obično imam pritisak 125/70, uvek je meren u sedećem položaju, u stanju mirovanja. Danas sam prvi put pritisak merila neposredno posle 20 min. aktivnosti(u pitanju je aerobik)i vrednosti su bile 160/80. Posle 10 min, su se normalizovale na uobičajen nivo. Dr, da li je to normalno, ili bi možda trebalo da ispitam stvar. Mislim, znam da je pritisak viši pri kretanju nego u mirovanju, ali ovo 160 me malo zabrinulo. Jel' to malo mnogo više? Hvala.
P.S. sa očeve strane u porodici, svi imaju povišen pritisak
 
Mozes slobodno odmah da ga bacis u smece...zali boze para koje si dala za njega.
Praksa je pokazala da kada pacijenti donesu malte ne nov aparat ,digitalni,pa se pritisak prvo izmeri klasicnim aparatom za merenje pritiska ,bilo sa zivinim stubom bilo onaj obicni a onda digitalnim da razlike idu cak do 40 mm Hg.

To je mnogo i obicno imaju tu tvoju prcu, uplase se.
Zato ako hoces da imas kvalitetan aparat za merenje pritiska drzi se onih obicnih aparata.
 
dr:
Mozes slobodno odmah da ga bacis u smece...zali boze para koje si dala za njega.
Praksa je pokazala da kada pacijenti donesu malte ne nov aparat ,digitalni,pa se pritisak prvo izmeri klasicnim aparatom za merenje pritiska ,bilo sa zivinim stubom bilo onaj obicni a onda digitalnim da razlike idu cak do 40 mm Hg.

To je mnogo i obicno imaju tu tvoju prcu, uplase se.
Zato ako hoces da imas kvalitetan aparat za merenje pritiska drzi se onih obicnih aparata.

Kao što rekoh, znam da digitalni nisu baš...ja ga ne bih ni kupovala, ali sticajem okolnosti ga imam u kući. Pošto je u mojoj porodici, merač pritiska potreban kao recimo i sat, u poslednjih 25 god, uvek smo u kući imali dobre obične aparate.Ali sad u 'novoj' porodici imam ovaj digitalni. Dobro, da ne dužim nepotrebno sad o tome, moje pitanje je (pod uslovom da je aparat tačan, a nemam razlog da mislim drugačije, jer je par puta uporedjivan sa onim iz lekarse ordinacije)da li je 160/80, nakon 20 min. aktivnosti normalno ili nije(pritisak se vraća na normalu u roku od 10-ak min.)Hvala
 
Ako nisi u najboljoj kondiciji onda je uobicajen.
Ali opet ponavljam ako inace svakodnevnim merenjima nije bio ustanovljen porast pritiska izuzev tog jednog merenja onda nemas razloga za zabrinutost.

Jednostavno na takva pitanja se ne moze dati dati odgovor tipa normalno je,nije normalno, suvise je faktora koji se moraju razmatrati da bi se dao takav odgovor.
 

Back
Top