Iranka osuđena na smrt priznala ubistvo supruga

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
100812106.jpg

Sakineh Mohammadi Ashtiani

Nakon dva dana mučenja
Iranka osuđena na smrt priznala ubistvo supruga
Iranska državna televizija objavila je snimak navodnog priznanja Sakineh Mohammadi Ashtiani, kojoj prijeti smrtna kazna kamenovanjem zbog preljuba, kao i organizovanja ubistva njenog supruga 2005. godine.


U intervjuu koji je u srijedu prikazan na iranskoj nacionalnoj televiziji saznaje se da je Sakineh otpustila advokata koji je branio.

Nakon velikog međunarodnog pritiska, iranske vlasti suspendovale su odluku da će Sakineh biti kamenovana do smrti, ali sada postoji bojazan da će biti obješena.

Prethodno je rekla da je bila prisiljena priznati da je izvršila preljubu.

U maju 2006. godine sud u provinciji Istočni Azerbejdžan osudio je Ashtiani zbog veze sa dvojicom muškaraca nakon smrti supruga. Kažnjena je sa 99 udaraca bičem.

Ispovijest majke dvoje djece, koja je priznala umješanost u ubistvo supruga, emitovano je na jednom od najgledanijih tv-kanala pod kontrolom iranskih vlasti.

U intervjuu nije spominjana kazna kamenovanjem, a pažnja je skrenuta sa slučaja preljube. Žena, čije je lice bilo cenzurisano, priznala je sudjelovanje u ubistvu.

Ona je rekla da je suprugov rođak rekao da želi ubiti njenog muža, ali je ona to shvatila kao šalu. "Kasnije sam shvatila da je on ubica", rekla je Ashtiani.
Ona je izjavila da je taj muškarac došao u njenu kuću sa električnim uređajima i rukavicama i da je kasnije ubio njenog muža.

Osim toga, Ashtiani je kritikovala svog advokata zbog iznošenja slučaja u javnost. Advokat je napustio Iran i zatražio azil u Norveškoj.

Drugi advokat rekao je da je Ashtiani mučena dva dana u zatvoru kako bi je natjerali na priznanje. Borci za ljudska prava sada se plaše da će uslijediti njena egzekucija.
Dopisnik BBC-ja iz Teherana, Jon Layne, smatra da iranske vlasti žele skrenuti pažnju sa optužbi za preljubu i kazne kamenovanjem i da žele označiti Ashtiani kao ubicu.

Emitovanje snimka znak je da bi ona uskoro mogla biti ubijena, navjerovatnije vješanjem.
(Sarajevo-x.com)
 
Treba se jasno poruciti ubicama da im nije mjesto medju muslimanima i da Serijat osudjuje osobu po pravdi.Odmah se dalo vidjeti da Iran uzaludno ne osudjuje Sakineh nego ima razloga za to tako da pripremanje ubistav muzu se kaznjava i u Americi smrtnom kaznom.Iran je pravna drzava i ona funkcionira tako sto se oslanja na Allahova pravila i slijedi Serijat u kome se moraju ugledati svi muslimani.
 
Treba se jasno poruciti ubicama da im nije mjesto medju muslimanima i da Serijat osudjuje osobu po pravdi.Odmah se dalo vidjeti da Iran uzaludno ne osudjuje Sakineh nego ima razloga za to tako da pripremanje ubistav muzu se kaznjava i u Americi smrtnom kaznom.Iran je pravna drzava i ona funkcionira tako sto se oslanja na Allahova pravila i slijedi Serijat u kome se moraju ugledati svi muslimani.

Koja 2 dana muci ljude za priznanje :hahaha:
 
Morate shvatiti da se mora iznudtiti priznanje za ubistvo jer drugacije se ne moze dokazati organiziranje ubistva supruga.Mislim da ipak pretjeravaju mediji da Iranci muce Sakineh jer mislim da se ne rado o mucenju nego o prilivu stida kojeg ima osudjenica.Zato Iran ima pravnu drzavu sa kojim se on obracunava sa raznim vrstama kriminala i zato je potrijeban cvrsta ruka koja ce drutvo rzati pod kontrolom mira.
 
Morate shvatiti da se mora iznudtiti priznanje za ubistvo jer drugacije se ne moze dokazati organiziranje ubistva supruga.Mislim da ipak pretjeravaju mediji da Iranci muce Sakineh jer mislim da se ne rado o mucenju nego o prilivu stida kojeg ima osudjenica.Zato Iran ima pravnu drzavu sa kojim se on obracunava sa raznim vrstama kriminala i zato je potrijeban cvrsta ruka koja ce drutvo rzati pod kontrolom mira.

Буцко, Буцко...баш си крме...:per::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ipak bolje je sto Iran drzi pod kontrolom kriminal i kaznjava ga po propisu nego sto se u srbiji djesavaju razne vrste pedofilije i ubistva koji se kaznjavaju samo zatvorskom kaznom.nema nista dokle se ne uvede smrtna kazna za ubistvo jer to ce opametiti narod da se ne laca oruzja.
Druga je stvar sto mi nemamo predstvau kako se zivi u Iranu jer Iran je vjerska drzava i ona pociva na Serijatu zato ljudi su se navikli na te zakone i njima nije nista cudno i zadovoljni su kad jedan ubica ode na vjesala.
 
Po Islamskom zakonu za preljubu slijedi 100 udaraca bicem

за прељубу? да ли исламски закон прописује ударце бичем и колико за прељубу коју уради мушкарац?

Allah osudjuje preljubnicu na 100 udaraca bicem i to je pravda koja se mora postovati.

да ли аллах осуђује прељубника?
 
за прељубу? да ли исламски закон прописује ударце бичем и колико за прељубу коју уради мушкарац?



да ли аллах осуђује прељубника?


Naravno da osudjuje Islam i preljubnika jer preljubnicima se treba udariti 100 udaraca bicem.Zato je u Kur'anu naglaseno da se samo upotrijebjava sistem udaraca bicem a Sunnet Allahovog Poslanika odnosno obicaj je takav da se dodatno preljubnici kamenuju do smrti.Na primjer zena se ukopa do grudi a muskarac do pojasa i skupi se narod koji je napunjen kamenicama i tako pocnu gadjati preljubnike do smrti.To se zove narodnim sudom u ime Allaha.
 
Ako je istina da je ubila muza i da je ucestvovala u organiziranju ubistva njenog muza onda se zna da slijedi smrtna kazna.Mislim da Iranski sud radi temeljito i po propisu tako da se takvoj osobi treba propisati smrtna kazna jer biti muza je veliki grijeh.

Jel ovo neka neslana sala?:eek:
Eto vidis da je priznala, oces da ides da bacis koji kamicak ?
Sto posto je istina, priznala je posle samo 2 dana mucenja?
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
Naravno da osudjuje Islam i preljubnika jer preljubnicima se treba udariti 100 udaraca bicem.Zato je u Kur'anu naglaseno da se samo upotrijebjava sistem udaraca bicem a Sunnet Allahovog Poslanika odnosno obicaj je takav da se dodatno preljubnici kamenuju do smrti.Na primjer zena se ukopa do grudi a muskarac do pojasa i skupi se narod koji je napunjen kamenicama i tako pocnu gadjati preljubnike do smrti.To se zove narodnim sudom u ime Allaha.

Ako je u ime Allaha, onda dobro:eek:
 
mislim da grijesite ako mislite da je osudjenica prinzala krivicu pod naletom mucenja.Mislim da se pretjeruje sa tim i da je pravda na strani drzave Iran.

а зашто мислиш да није признала кривицу под налетом мучења? када те неко мучи два дана посебно ако имамо у виду на шта личе та мучења, вероватноћа да је кривица изнуђена је најмање два пута већа него да није.
на исти начин су функционисали инквизитори. тако да ти ово
Nije tacno da se zakoni porede za inkvizitoriskim

не паше.
 
Treba se jasno poruciti ubicama da im nije mjesto medju muslimanima i da Serijat osudjuje osobu po pravdi.Odmah se dalo vidjeti da Iran uzaludno ne osudjuje Sakineh nego ima razloga za to tako da pripremanje ubistav muzu se kaznjava i u Americi smrtnom kaznom.Iran je pravna drzava i ona funkcionira tako sto se oslanja na Allahova pravila i slijedi Serijat u kome se moraju ugledati svi muslimani.

Izvini da te pitam, a kako se kaznjavaju oni sto kamenuju zene do smrti?
Po kojoj pravdi?

Mislim gde oni spadaju?
 
Naravno da osudjuje Islam i preljubnika jer preljubnicima se treba udariti 100 udaraca bicem.

куран фаворизује мушкарца у мали милион сура и поставља жену као ниже живо биће. везано за бичевање као и многе друге прописане казне за оба пола се у пракси спроводи само на један - жену.

јел има негде у курану иста казна прописана за мушкарца

сура 4:15
A koja od žena vaših počini blud, tad zatražite da protiv njih posvjedoče četvorica između vas. Pa ako posvjedoče, tad ih zadržite u kućama dok ih ne uzme smrt ili im Allah načini put.
 

Back
Top