pitam se


Hmmm ja mislim da ce ma koliko bilo danas razvoda porodica kao osnovna celija ljudskog drustva opstati...mada mislim da ce patrijarhat nestati a onda mi zene nastupamo na scenu HA HA shonje cuvajte se...
 
Porodica je osnov svakog drustva. Posto je nase drustvo veoma "bolesno", porodica nema bas neku perspektivu. Kad covek i zena steknu odgovarajucu duhovnu i intelektualnu zrelost onda su spremni za osnivanje porodice. To je veoma redak slucaj i u brak se ulazi nespremno. Posledice ovog su ocigledne. More razvedenih brakova, more napustene dece =>KRIMINALA => PROPAST
 
cinjenica je da je bar ovde u srbiji dosta pao standard zbog cega se mladi kasnije osamostaljuju nego sto bi trebalo. zbog toga su cesti sukobi izmedju njih i roditelja jer mladi imaju potrebu da se osamostale a sa druge strane za to nemaju uslova. zato se sve kasnije odlucuju da stupe u brak i osnivaju sopstvene porodice... :( :( :(
 
mrak:
Sta mislite o stanju porodice danas?

Danasnji zamisljen model je prevazidjen..
Nekada se znalo - muskarac prehranjuje porodicu, zena radi sve ostalo u kuci....to shto je on izmlati s vremena na vreme, i shto su musko-znski odnosi bili postavljeni kako su postavljeni, nikom nista. Ali to je nekako funkcionisalo, narocito dok zene nisu mogle ekonomski da budu samostalne.
E sada kad su ekonomski donekle samostalne, samo se nadogradio onaj model porodice. Osim shto se od nje ocekuje da bude domacica i majka, ona treba da bude i uspesna poslovna zena; socijalno neprihvatljivo je da bude samo ovo poslednje. Mislim da je to tezak teret za nejaka zenska pleca;) i zato porodica kao takva biva sve redja.... Tu automatski dolazi do neravnopravne raspodele obaveza,a to nije bash najzdravija atmosfera za odgajanje dece.
Sve u svemu, porodica kao takva ce da odumre.. Vremenom cemo ili da stvorimo nov model "porodice", ili cemo da izumremo.

Ma uostalom, gledam svoj slucaj.....nisam blesava da se udam, pa da se pretvorim u mrzovoljnu svraku:). Bolje je da ostanem svoja, nasmejana......nema prepreke..;))
 

Back
Top