lemljenje konektora na flet kablu pomoc!!

mladenks

Zainteresovan član
Poruka
161
na maloj qwerty tastaturi od pocket pc-a, izgrebani su kontakti na konektoru flet kabla. da li moze ovo da se zalemi, jer ne mogu nigde da kupim novu. a u servisu su rekli da ne moze da se zalemi ali ja sam ipak za drugu teoriju. konektor je sirok 1 cm. a i tastatura naravno ne radi zbog toga
 

Prilozi

  • DSC04556.JPG
    DSC04556.JPG
    42,8 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Au :eek: ,bas su u losem stanju,sve je moguce samo je pitanje koliko ce to da te kosta i koliko dobro taj neko to moze da odradi. Jel taj kabal iscupan sa stampane ploce ili ima onaj klip mehanizam gde zavuces "traku" i zakocis je . Ne razumem ,ako vec nema da se uzme cela tastatura,sto je problem da zaleme na nju novi flet kabl sa istim brojem vodova (servisi mobilnih sigurno imaju to) .Posao je veoma pipav ,ko ti to sredi svaka mu dala:hahaha:
 
to ide direktno iz tastature, a ovo je malo stariji telefon sa windows mobile-om, pa nema da se kupi tastattura. kao sto rekoh, ide kabl iz tastature, i ovaj konektor ubacim u neki mali slot i zakocim kao sto kazes. ali izgrebani su ovi mali vodovi i ne radi svetlo na tastaturi i ne rade mi tasteri, rade samo njih 5-6... moracu da nadjem nekog da mi to uradi. jer mi telefon ne znaci nista bez ove tastature mada radi perfektno... http://www.theunwired.net/media/news/t-mobile_mda_vario.jpg
 
Ma razumeo sam ja ,al nisam uspeo da pronadjem sliku za zadnju tastaturu pa sam postavio za prednji panel.
Kao sto vidis ima da se nadje ,pa makar i na ebay-u ,idi po servisima raspitaj se. Ako ti taj kabal ima sa obe strane kontakte(znaci kaci se i na tastaturu i na telefon) nadji takav a mozda i od nekog drugog telefona,bitno je da je iste sirine i sa istim brojem kontakta. A ako je na tastaturi zalemljen ne samo sto moras da nadjes kabal vec i nekog da ti to zalemi. Ovako izgrebane kontakte da "kalemis" nalivanjem kalaja ,tesko,veoma tesko. Ovako ih izguliti jedino je moguce ako je neko pokusao da ga iscupa a pre toga nije otkocio polugicu. Steta za telefon

Midify-SP-Unlatch-Ribbon-Cable.jpg



http://www.cnhut.com/products.asp?pid=7
 
Poslednja izmena:
zalemljen i na drugom kraju na tastaturi,,, a vodovi su osteceni jer su cisceni noziccem, jer je bilo super lepka...nista... ostaje mi samo da nadjem nekog ko ce to da zalemi sa onom specijalnom lemilicom.jer ova velika sto ja imam ne moze da zalemi.... inace, hvala veliko... pozdrav!
 

Back
Top