КОМИТЕТ ПРАВНИКА брани ЈЕХОВИНЕ СВЕДОКЕ

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s179416/Hronika_i_Drustvo/Odbraniti_pravo_na_veroispovest.html
Odbraniti pravo na veroispovest
Advokati Yukoma posle dve godine ćutanja tužilaštva, podneli su predlog optužnice za napadače na Jehovine svedoke u Bajinoj Bašti.
U ime oštećenih advokati Komiteta pravnika za ljudska prava podneli su optužni predlog Osnovnom sudu u Užicu protiv više lica za krivična dela nasilničkog ponašanja i povrede slobode ispovedanja vere i vršenja verskog obreda verske zajednice Jehovini svedoci.

Kako je saopštio YUKOM, preuzeta je prijava koju su Jehovini svedoci 2008. godine podneli tada Okružnom tužilaštvu u Užicu, koje je prebacilo predmet Opštinskom tužilaštvu, koje je posle dve godine dostavilo obaveštenje oštećenima da odustaje od gonjenja zbog nedostatka dokaza.
U saopštenju YUKOM podseća da se u martu 2008. godine oko 500 stanovnika naselja Bare u Bajinoj Bašti, kojima se priključilo nekoliko stotina ljudi iz susednih gradova, okupilo ispred objekta u kojem se obavljao verski obred Jehovinih svedoka, kako bi prekinulu taj verski skup.

Prisutni su, kako je saopšteno, gađali kamenicama objekat u kome je skup organizovan i uzvikivali preteće parole zasnovane na verskoj mržnji i netrpeljivosti.

Prilikom prisilnog napuštanja objekta neki od okupljenih su naneli lake telesne povrede pripadnicima ove verske zajednice, "a zatim neovlašćeno upali u objekat i pričinili imovinsku štetu, zapalili publikacije i polupali stakla na parkiranom automobilu".

Komitet pravnika za ljudska prava zabrinut je zbog odugovlačenja tada Opštinskog tužilaštva u Užicu u postupanju po prijavi za krivično delo nasilničkog ponašanje i povrede slobode ispovedanja vere i vršenja verskih obreda.

U saopštenju YUKOM ističe da je Ustavom Srbije zagarantovana sloboda misli, savesti i veroispovesti kao i da je zabranjeno izazivanje rasne, nacionalne i verske mržnje.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Питам господу правнике, где су у свему овоме моја права на вероисповест,
која ми нарушавају баш ти Јеховини сведоци,
долазећи у кућу и убеђујући мене и моју децу,
да је моја православна вера погрешна?
Драги моји...КОМИТЕТЛИЈЕ...
Ебите се скупа са вашим СВЕДОЦИМА
:per: :per: :per:
 
Питам господу правнике, где су у свему овоме моја права на вероисповест,
која ми нарушавају баш ти Јеховини сведоци,
долазећи у кућу и убеђујући мене и моју децу,
да је моја православна вера погрешна?
Драги моји...КОМИТЕТЛИЈЕ...
Ебите се скупа са вашим СВЕДОЦИМА[/SIZE][/B] :per: :per: :per:

Macak, sad si i ti poceo da lazes ko Tihi...

Svedoci nikada nikog ne ubedjuju da je necija vera pogresna.
 
http://www.mondo.rs/s179416/Hronika_i_Drustvo/Odbraniti_pravo_na_veroispovest.html
Odbraniti pravo na veroispovest
Advokati Yukoma posle dve godine ćutanja tužilaštva, podneli su predlog optužnice za napadače na Jehovine svedoke u Bajinoj Bašti.
U ime oštećenih advokati Komiteta pravnika za ljudska prava podneli su optužni predlog Osnovnom sudu u Užicu protiv više lica za krivična dela nasilničkog ponašanja i povrede slobode ispovedanja vere i vršenja verskog obreda verske zajednice Jehovini svedoci.

Kako je saopštio YUKOM, preuzeta je prijava koju su Jehovini svedoci 2008. godine podneli tada Okružnom tužilaštvu u Užicu, koje je prebacilo predmet Opštinskom tužilaštvu, koje je posle dve godine dostavilo obaveštenje oštećenima da odustaje od gonjenja zbog nedostatka dokaza.
U saopštenju YUKOM podseća da se u martu 2008. godine oko 500 stanovnika naselja Bare u Bajinoj Bašti, kojima se priključilo nekoliko stotina ljudi iz susednih gradova, okupilo ispred objekta u kojem se obavljao verski obred Jehovinih svedoka, kako bi prekinulu taj verski skup.

Prisutni su, kako je saopšteno, gađali kamenicama objekat u kome je skup organizovan i uzvikivali preteće parole zasnovane na verskoj mržnji i netrpeljivosti.

Prilikom prisilnog napuštanja objekta neki od okupljenih su naneli lake telesne povrede pripadnicima ove verske zajednice, "a zatim neovlašćeno upali u objekat i pričinili imovinsku štetu, zapalili publikacije i polupali stakla na parkiranom automobilu".

Komitet pravnika za ljudska prava zabrinut je zbog odugovlačenja tada Opštinskog tužilaštva u Užicu u postupanju po prijavi za krivično delo nasilničkog ponašanje i povrede slobode ispovedanja vere i vršenja verskih obreda.

U saopštenju YUKOM ističe da je Ustavom Srbije zagarantovana sloboda misli, savesti i veroispovesti kao i da je zabranjeno izazivanje rasne, nacionalne i verske mržnje.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Питам господу правнике, где су у свему овоме моја права на вероисповест,
која ми нарушавају баш ти Јеховини сведоци,
долазећи у кућу и убеђујући мене и моју децу,
да је моја православна вера погрешна?
Драги моји...КОМИТЕТЛИЈЕ...
Ебите се скупа са вашим СВЕДОЦИМА
:per: :per: :per:

Ne moras da otvoris vrata jehovinim svjedocima.Osim toga mislim da bez obzira sto si ti pravoslavac trebao bi svojoj djeci dozvoliti da upoznaju i ostale religije i zakljuce da li ce religiju da slijede i ako hoce koju ce.Nemoj nametati djeci religiju u koju ti vjerujes.Koliko znam i vjerovanja jehovini svjedoka su bazirana na Bibliji kao i vjerovanja pravoslavnih vjernika tako da se tvoje i njihovo vjerovanje sustinski ne bi trebalo mnogo razlikovati
 
Poslednja izmena:
[
url]http://www.mondo.rs/s179416/Hronika_i_Drustvo/Odbraniti_pravo_na_veroispovest.html[/url]
Odbraniti pravo na veroispovest
Advokati Yukoma posle dve godine ćutanja tužilaštva, podneli su predlog optužnice za napadače na Jehovine svedoke u Bajinoj Bašti.
U ime oštećenih advokati Komiteta pravnika za ljudska prava podneli su optužni predlog Osnovnom sudu u Užicu protiv više lica za krivična dela nasilničkog ponašanja i povrede slobode ispovedanja vere i vršenja verskog obreda verske zajednice Jehovini svedoci.

Kako je saopštio YUKOM, preuzeta je prijava koju su Jehovini svedoci 2008. godine podneli tada Okružnom tužilaštvu u Užicu, koje je prebacilo predmet Opštinskom tužilaštvu, koje je posle dve godine dostavilo obaveštenje oštećenima da odustaje od gonjenja zbog nedostatka dokaza.
U saopštenju YUKOM podseća da se u martu 2008. godine oko 500 stanovnika naselja Bare u Bajinoj Bašti, kojima se priključilo nekoliko stotina ljudi iz susednih gradova, okupilo ispred objekta u kojem se obavljao verski obred Jehovinih svedoka, kako bi prekinulu taj verski skup.

Prisutni su, kako je saopšteno, gađali kamenicama objekat u kome je skup organizovan i uzvikivali preteće parole zasnovane na verskoj mržnji i netrpeljivosti.

Prilikom prisilnog napuštanja objekta neki od okupljenih su naneli lake telesne povrede pripadnicima ove verske zajednice, "a zatim neovlašćeno upali u objekat i pričinili imovinsku štetu, zapalili publikacije i polupali stakla na parkiranom automobilu".

Komitet pravnika za ljudska prava zabrinut je zbog odugovlačenja tada Opštinskog tužilaštva u Užicu u postupanju po prijavi za krivično delo nasilničkog ponašanje i povrede slobode ispovedanja vere i vršenja verskih obreda.

U saopštenju YUKOM ističe da je Ustavom Srbije zagarantovana sloboda misli, savesti i veroispovesti kao i da je zabranjeno izazivanje rasne, nacionalne i verske mržnje.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Питам господу правнике, где су у свему овоме моја права на вероисповест,
која ми нарушавају баш ти Јеховини сведоци,
долазећи у кућу и убеђујући мене и моју децу,
да је моја православна вера погрешна?
Драги моји...КОМИТЕТЛИЈЕ...
Ебите се скупа са вашим СВЕДОЦИМА
:per: :per: :per:

Doadni su ko proliv, al samo ako si fin prema njima, kad im pokazes zube zaobilaze te u sirokom luku.


128734136472298420.jpg
 
Ne moras da otvoris vrata jehovinim svjedocima.Osim toga mislim da bez obzira sto si ti pravoslavac trebao bi svojoj djeci dozvoliti da upoznaju i ostale religije i zakljuce da li ce religiju da slijede i ako hoce koju ce.Nemoj nametati djeci religiju u koju ti vjerujes.Koliko znam i vjerovanja jehovini svjedoka su bazirana na Bibliji kao i vjerovanja pravoslavnih vjernika tako da se tvoje i njihovo vjerovanje sustinski ne bi trebalo mnogo razlikovati

Јел Лаза распуштен, ил си ти побегао...?
Какав несувисли одговор....глуп до бола....
Све...сем првога дела...а и ту има зачкољица...
Њима не пише на челу да су СВЕДОЦИ,
а и не наступају тако у старту...
:per: :per: :per:
 
Ne moras da otvoris vrata jehovinim svjedocima.Osim toga mislim da bez obzira sto si ti pravoslavac trebao bi svojoj djeci dozvoliti da upoznaju i ostale religije i zakljuce da li ce religiju da slijede i ako hoce koju ce.Nemoj nametati djeci religiju u koju ti vjerujes.Koliko znam i vjerovanja jehovini svjedoka su bazirana na Bibliji kao i vjerovanja pravoslavnih vjernika tako da se tvoje i njihovo vjerovanje sustinski ne bi trebalo mnogo razlikovati

Ne, nego ću da ostavim decu bez vere? To su moja deca i ja odgovaram za njih, ja ih čuvam i vaspitavam onako kako mislim da treba, a to znači u duhu tradicije i vere kako su i mene moji učili. Deca moraju biti zaštićena od svih napada, a to podrazumeva i napade sekti i agresivnih religija.
Inače, suštinski oni su veoma agresivni, i bliži rimokatolicima nego onima koji su nastavili izvorno hrišćanstvo.
Meni su nedavno bili na vratima, ja malo odškrinem vrata, pitam šta žele, a ispod mene viri glava psa koji podivlja kad neko nenajavljen dođe... i samo ih pitam, jel' da otvorim vrata da uđete? :mrgreen:
 
Nesto razmisljam...samo dva puta u zivotu su mi dosli na vrata...Pitao sam sta zele, izvadise one njihove knjizice, prospekte, ja ih lepo prekinuo, rekao da sam ateista i da me to ne zanima, oni opet u neku pricu, ja opet lepo ponovim - STVARNO ME NE ZANIMA! I nista, dovidjenja - dovidjenja.

Ne znam sta je tu toliki problem? Kako oni to vas ugrozavaju? I vasu decu?
Druga je stvar ako vi smatrate da sem pravoslavlja sve ostalo treba ukinuti.

Ja koliko znam oni niakda nikoga nisu povredili niti maltretirali a to znaci onda da imaju pravo da se okupljaju i veruju u sta god hoce. I nema pravo neka budala da dodje i da ih kamenuje. Pogotovo sto je taj to uradio zato sto je veliki pravoslavac...a to sto pravoslavlje ne podrzava nasilje i kamenovanje to nista?
 
Ne, nego ću da ostavim decu bez vere? To su moja deca i ja odgovaram za njih, ja ih čuvam i vaspitavam onako kako mislim da treba, a to znači u duhu tradicije i vere kako su i mene moji učili. Deca moraju biti zaštićena od svih napada, a to podrazumeva i napade sekti i agresivnih religija.
Inače, suštinski oni su veoma agresivni, i bliži rimokatolicima nego onima koji su nastavili izvorno hrišćanstvo.
Meni su nedavno bili na vratima, ja malo odškrinem vrata, pitam šta žele, a ispod mene viri glava psa koji podivlja kad neko nenajavljen dođe... i samo ih pitam, jel' da otvorim vrata da uđete? :mrgreen:
Inace mislim da je pogresnu djecu uciti onako kako su vas vasi roditelji ucili iz sljedeci razloga.
-To inhibira (tusi) napredak, jer ukoliko vasa djeca budu imali ista shvatanja kao vasi roditelji gdje je tu razvojno napredovanje generacija.
-Vrijeme se mjenja i toj promjeni trebate da se prilagodite i vi i da prilagodite svoju djecu.
Za dodatni odgoj djece preporucio bih vam da redovno posjecujete djecijega psihologa i pedagoga zajedno sa djetetom te da se redovno informirate na podrucju djecije psihologije.Niposto nemojte da ucahurite djete u vasu cahuru jer ne znate sve i sa odgovorima bez argumenta samo cete stvoriti djete dogmaticnim.
 
Macak, sad si i ti poceo da lazes ko Tihi...

Svedoci nikada nikog ne ubedjuju da je necija vera pogresna.

Нетачно, јер убеђују. Њихово мисионарење у контакту један-на-један се заснива на томе да људе убеђују како им је оно што су о хришћанству чули преко Православне или Католичке цркве лаж.

Мене само занима да ли се јеховини сведоци могу тужити за лаж и превару? Њихов метод деловања је идентичан као код превара везаних за пирамидалне ланце куповине и сл... Само мислим да ће се ту радије сакривати иза "права на вероисповест"...
 
Ne znam sta je tu toliki problem? Kako oni to vas ugrozavaju? I vasu decu?

Тако што у свом мисионарењу користе психолошки инвазивне методе, што би било у реду да продају цептер-посуђе, кућне уређаје или књиге, а није у реду ако се таквим методама продају истина, Бог и знање о смислу живота, тј. њихова прилично примитивна схватања о томе.
 
Питам господу правнике, где су у свему овоме моја права на вероисповест,
која ми нарушавају баш ти Јеховини сведоци,
долазећи у кућу и убеђујући мене и моју децу,
да је моја православна вера погрешна?
Драги моји...КОМИТЕТЛИЈЕ...
Ебите се скупа са вашим СВЕДОЦИМА[/SIZE][/B] :per: :per: :per:

slazem se 1.000 posto. ukratko
 
Koliko znam i vjerovanja jehovini svjedoka su bazirana na Bibliji kao i vjerovanja pravoslavnih vjernika tako da se tvoje i njihovo vjerovanje sustinski ne bi trebalo mnogo razlikovati

Ово баш није тако.

Веровања јеховиних сведока су 100% базирана на Библији, а православаца само делимично. Православна о католичка црква своју веру заснивају на "светом предању", односно на ономе за шта верују да се усменим путем преносило од Исуса Христа преко Апостола и првих епископа, до данас.

Протестантске цркве се 100% заснивају на Библији, али и међу њима има 100 различитих праваца, јер је Библија препуна контрадикторних инструција и непотпуна је по многим питањима. Тако је и могуће да имамо у Србији нпр. адвентисте и јеховине сведоке, да и једни и други 100% заснивају учење на Библији, а да једни верују да је Исус син Божји, а други да је инкарнација арханђела Михајла (јех.св.), једни верују у Свету тројицу, други одбацују (јех.св.), једни сматрају да Бог нема лично име као што имају људи, а други верују да има, и да БАШ гласи "Јехова" (јех.св.), једни верују да је Исус распет на крсту, други верују да је обешен или прикован на стуб (јех.св.), адвентисти не једу свињско, позивајући се на Библију, јех.св. једу свињско, опет позивајући се на Библију...

Само што су адвентисти протестантска деноминација, а јех.св. телемаркетинг сетка.
 

Back
Top