Војска Србије купује нове вишенаменске авионе

Koji bi avion Vojska Srbije trebalo da kupi


  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .
Modernim, ruskim ako moze ali su svi skupi.
Preporuka za avione Su-35, Su-33, mig 35, Sukhoi T-50 PAK FA , Sukhoi Su-47
Preporuka za helikoptere Ka-50 "Black Shark" i Ka-52 "Alligator"

U tome i jeste stvar.Dobri avioni kao što su Su-35,Su-47,T-50 PAK FA nisu na prodaju.A i da jesu sigurno bi bili veoma skupi.Ameri ne prodaju F-22 i F-35.Ipak je to savremena tehnologija koju žele da zadrže za sebe.
 
Modernim, ruskim ako moze ali su svi skupi.
Preporuka za avione Su-35, Su-33, mig 35, Sukhoi T-50 PAK FA , Sukhoi Su-47
Preporuka za helikoptere Ka-50 "Black Shark" i Ka-52 "Alligator"

Brateeeeeeee......gde ti odeee...
kakav crni nas T-50 ili SU-47 ....
nemamo mi para za to...
Su-35 je fantastican.....predpostavljam da je i skup ali je realnija opcija
 
Kakav crni PAK-FA, ili jos gore Su-47, pa postojisamo jedan prototip napravljen koji trenutno nije u letnom stanju, a ti bi da kupis eskadrilu takvih.

Zasto na listi za glasanje nema gripena koji je realniji izbor od Tajfuna i bilo kog ruskog aviona (na zalost).

Zaboravi sam da stvavim Gripen:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
Molim vas da mi oprostite i da izaberete avion koji je ponuđen u anketi.:D:D:D:D:D:D
 
Ja bih uzeo Rafale.Avion je super.Ima smanjenu uočljivost za radare,može da prati avion i bez uključivanja radara što mu još više smanjuje vidljivost,veoma je otporan na elektronsko ometanje,kabina je veoma udobna,neke funkcije se aktiviraju na naredbu glasom što u velikoj meri olakšava pilotu.Cena po komadu je oko 56 mil.$.

skup je nece ga uzet...a i da ga kupe dali bi nam neki bez opreme tako da bi iz njega mogli samo da masemo.....mislim da ce uzeti nekog ruskog u rashodu i bukat se za kamere a ovamo krpit fleke......
mislim da ne trebamo vise uzimati avione.....skupi su i svaka drzava ih ima a u slucaju kakvog rata jace sile bi ih obarale kao od sale kao 1999 godine jer sve sto kupimo dobijemo bez dobre opreme i nemozemo imati adekvatan bro....j i opet ostajemo bez njih obore ih uniste......bezveze su a skupi za odrzavanje....
ja mislim da trebamo uzeti dobar PVO system i to je ono sto se isplati...mislim da je najbolje ruski u odnosu cjena i ono sto dobijamo....
 
ja mislim da bi smo trebali prodat ove nase avione i ostavit samo za obuku neke ...evo zasto budimo realni stari su,lako se ruse ,kvare se....a u slucaju rata svi bi popadali ko kruske ....1999 su ameri rusili svaki koji je uzletio a danas vise nemaju ni sanse.....nego bi smo trebali novcem od njihove prodaje i po potrebi dodat jos i kupit iljusina ili neki dobar kanader tako da imamo za nedaj boze da nas ne snađe sto i ruse.....
 
skup je nece ga uzet...a i da ga kupe dali bi nam neki bez opreme tako da bi iz njega mogli samo da masemo.....mislim da ce uzeti nekog ruskog u rashodu i bukat se za kamere a ovamo krpit fleke......
mislim da ne trebamo vise uzimati avione.....skupi su i svaka drzava ih ima a u slucaju kakvog rata jace sile bi ih obarale kao od sale kao 1999 godine jer sve sto kupimo dobijemo bez dobre opreme i nemozemo imati adekvatan bro....j i opet ostajemo bez njih obore ih uniste......bezveze su a skupi za odrzavanje....
ja mislim da trebamo uzeti dobar PVO system i to je ono sto se isplati...mislim da je najbolje ruski u odnosu cjena i ono sto dobijamo....

Možda si u pravu.Trebalo bi uzesti PVO i to S-400 ili S-300.
 
Zašto ne bi dali.Čuo sam da su Turci naručili s-400 i očekuju isporuku možda za manje od pola godine.S-300 je takođe super.Razlika između s-300 i s-400 je samo u dometu.S-300 ima 200km a s-400 400km domet.Nama bi bilo dovoljno i 200 km.

sobzirom da rusi imaju s500 ...sve je moguce....a zna li otprilike cijena ????
 
Ma ima da nam uvale ovo: :hahaha::hahaha:

Unbenannt.jpg
 

Back
Top