Srbi tuze Crnu Goru zbog pljacke preko poreza na imovinu
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Srbi tuze Crnu Goru zbog pljacke preko poreza na imovinu

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Srbi tuze Crnu Goru zbog pljacke preko poreza na imovinu

Srbi tuže CG zbog poreza na imovinu
    12. avgust 2010. | 10:07 | Izvor: Novosti
    Novosti -- Beograđanin V. S, koji 25 godina ima kuću u opštini Tivat, podneo je tužbe najpre sudovima u Crnoj Gori, a onda je presavio tabak i tužbu uputio u Strazbur.

On za Novosti kaže da je podno tužbu sudu u Strazburu početkom ove godine, jer smatra da su Srbi vlasnici nekretnina u Crnoj Gori obespravljeni.

Uredno su mi javili da su je zaveli, poslali mi i bar-kod tako da svaku dopunu tužbe bez problema upućujem - priča ovaj Beograđanin, koji nije želeo da mu se navodi puno ime i prezime zbog mogućih posledica.

"Nije normalno da državljanin Crne Gore plaća porez na imovinu 0,20 centi po kvadratu, a državljanin Srbije isti taj porez 150 odsto više - 0,50 centi! Nije u redu ni da mi, državljani Srbije, koji u Crnoj Gori imamo nekretnine, plaćamo smeće 3,5 evra mesečno kad nismo tu, da plaćamo turističku taksu i da nam još prete da će nam, pored ekološke takse koju dajemo kad ulazimo u Crnu Goru, uvesti da turističku taksu plaćamo odmah na granici", objašnjava on.
    "Dakle, nije u redu da mi u Crnoj Gori plaćamo sve tri puta više, dok Crnogorci u Srbiji imaju ista prava kao i državljani Srbije. Mi smo, znači, ovde godinama - oštećeni. Ja hoću da plaćam porez po tržišnoj ceni nekretnine, da se oporezuje nekretnina, a ne ličnost. Ovde oporezuju ličnost. Ja sam iz Srbije i zato plaćam 150 odsto veći porez", dodaje taj beogradski penzioner sa stalnim boravkom u Tivtu.

Iako u opštini Tivat ima kuću 25 godina, ovaj Beograđanin, kao i hiljade drugih, nema državljanstvo. Sa gorčinom primećuje da je državljanstvo dobio i Šinavatra koji ne zna da kaže na srpskom ni dobar dan.

"Nekretnina koju mi ovde imamo nama bi trebalo da daje legitimitet i povoljnosti, kao što je svuda u svetu. Kao što je i u Srbiji, gde su Crnogorci u svemu izjednačeni sa državljanima Srbije! Mi smo tu, u ovoj državi, plaćamo poreze, kupujemo, trošimo, tu nekretninu ne možemo izneti. A, ipak smo obespravljeni", kaže beogradski penzioner sa stalnim boravkom u Tivtu.

Porez na nekretnine veći za 150 odsto nego što ga plaćaju Crnogorci, Crna Gora je uvela Srbima još 1991. godine kada smo živeli u zajedničkoj državi. "Tada smo se bunili, ali su nas smirili rekavši da ćemo u tom porezu uračunavati i komunalije. Prevarili su nas, jer su nam vrlo brzo uveli da plaćamo komunalije, a odnedavno i turističku taksu, plus, naravno, ekološku taksu", kaže on.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2010&mm=08&dd=12&nav_id=451332

-------------------

Kao resenje problema predlazem da se drzavljanima Crne Gore uvede porez na nekretnine koje poseduju u Srbiji 100 puta veci nego za nase drzavljane i da se tako napuni budzet
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Re: Srbi tuze Crnu Goru zbog pljacke preko poreza na imovinu

Puna podrska njemu i drugima.

Ne zbog toga sto su sunarodnici vec zbog toga sto su u pravu.

Dosta smo trpeli muzenje Srbije na racun drugih a pre svega Crne Gore.

Primeri:
    - obnova posle zemljotresa u Crnoj Gori. Samo su gradjani Srbije bez izbora davali doprinos od svojih primanja punih 10 ili 11 godina!
    - Crnogorski studenti studiraju za dzabe, svi znamo i kako polazu ispite, kako dobijaju mesta u domovima, nije to nista promenjeno od onda... (banalan primer ali nazalost istinit...)
    - Ne placaju ulazak u Srbiju kao mi u Crnu Goru 10e
    - Nemaju vise dadzbine na nekretnine kao mi u Crnoj Gori, a znamo da su sakom i kapom dobijali stanove po Srbiji, pobogu kada se prosetam Vracarom oko Njegoseve svuda odjekuje Crnogorski naglasak
    - Nisu oni nama gradili godinama vec mi njima (hoteli, putevi, hidroelektrana, fabrike itd.)
    - Duguju nam vojnu imovinu
    itd.

Ima primera svakakvih, normalan covek se ne bi obazirao na to, ali ovo vise prevazilali granice razuma, i sto pre sve to shvatimo kao uvredu na nas racun i suprotstavimo se tome bice nam bolje ili ce nam biti sve gore.

Nismo mi duzni da trpimo nicije ponasanje te vrste.

Na stranu to sto ima mnogo dobrih i postenih ljudi u Crnoj Gori jer do ovoga nije doslo njihovom zaslugom.
    (Petar, 12. avgust 2010 02:25)
    Uvesti vize odmah lopovcinama i srpskim izrodima iz Crne Gore kao i taksu za ulazak u Srbiju od 100 evra, i tako izvaditi makar deo onog novca kojeg su gradjani nase zemlje davali tim antisrbima 10 11 godina

Naravno to se nece desiti dok god je na vlasti u Srbiji CRNOGORAC BORIS TADIC - sve dotle ce Milovi Crnogorci nastavti da muzu Srbiju i nase gradjane i da nas pljackaju

ZATO TADIC MORA DA PADNE DA SRBIJA VRATI SVOJ DIGNITET
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Re: Srbi tuze Crnu Goru zbog pljacke preko poreza na imovinu

eto vam ih ta vasa "crnoorska braca"

pljackaju i mrze Srbe gore nego siptari i hrvati zajedno .

Jer u Hrvatskoj i u Albaniji nemas porez veci za 150% ako si Srbin kao u Crnoj Gori.

A sve je to tako zato sto su Srbi ovce i dozvoljavaju da im zemlju upropastavaju i vode crnogorci kao Boris Tadic.

Dukljanski san milovih antisrba je - Crna Gora bez Srba ali istovremeno maksimalno muzenje i sisanje Srbije.

Nista od toga ne bi bilo moguce, da Srbi imaju pamet i da biraju i glasaju za Srbe rodjene u Srbiji i od roditelja iz Srbije a ne Crnogorce rodjene u Sarajevu od oca Crnogorca i majke Hrvatice.
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 12.08.2010. u 11:48

Slične teme

1. Sashka iz crnu goru
    Autor gost 224104 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 15.07.2010., 23:55
  2. Svi u Crnu Goru na letovanje
    Autor strikla u forumu Putovanja
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 01.07.2010., 22:44
  3. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 21.04.2010., 20:34
  4. pitanje u vezi poreza na imovinu