templari

gost 114587

Elita
Poruka
23.661
manje vise, svuda je poznat red vitezova templara, osnovan 1118 od strane ig de pejena koji je ujedno bio i prvi veliki majstor. ono sto takodje znamo o templarima je da ih prati veliki broj mitova.
Templari su postali okruženi legendama koje sadrže tajne i misterije. Možda i najpoznatije su one koje govore o Svetom gralu, Zavetnom kovčegu, i tajnama građenja. Neki izvori kažu da je su Templari pronašli Sveti gral i odneli ga u Škotsku 1307. Drugi izvori tvrde da su pronašli Zavetni kovčeg, sanduk u kome su se nalazili sakralni predmeti starog Izraela, uključujući Aronov štap (Aron je Mojsijev naslednik) i kamene ploče na kojima je Mojsije dobio Deset Božjih zapovesti.

Ovi mitovi su povezani sa dugom okupacijom Jerusalimskog hrama. Neki izvori su zabeležili da su Templari otkrili tajnu zidarskih majstora koji su napravili prvi i drugi Jerusalimski hram, kao i tajnu da je Zavetni kovčeg premešten u Etiopiju pre uništenja prvog hrama. Dalje veze prema Kovčegu i tajni starih graditelja idu ka monolitnoj Crkvi sv. Georgija u Lalibeli u Etiopiji, koja postoji i danas i čija je izgradnja neopravdano pripisana Templarima. Postoji i podzemna crkva iz istog perioda u Francuskoj. Postoje i špekulacije da su Templari preduzeli i putovanje u Ameriku pre Kolumba. Takođe postoje i priče da su Templari bili povezani sa Sionskim prioratom, organizacijom koja je imala za zadatak da čuva sarkofag u kojem je sahranjena Marija Magdalena, pa su im te tajne dale moć da manipulisu Katoličkom crkvom i da postanu jako moćni u Evropi.

vase misljenje, linkovi, slike i ostalo :cool:
 
image.axd
 
Poslednja izmena od moderatora:
Templari....hm.......nekad sam se bas interesovao za njih.....sada sam se olenjio......smatram da nemaju nikakve veze sa danasnjim masonima i iluminatima, da su bili obican vojno-monaski red koji je pokusao da se obogati u Svetoj Zemlji i u tome delimicno i uspeo.....inace nemaju nikakve veze sa NWO, to je cista glupost......niti su nasli nesto u Solomonovom hramu...... znaci isti su kao i Hospitalci, Tevtonci............Citao sam skoro "Poslednji Templar", proseravanje zesce............... Inace, temi je mozda mesto na pdf Istorija, mada moze i ovde da bude....:D
 
Templari....hm.......nekad sam se bas interesovao za njih.....sada sam se olenjio......smatram da nemaju nikakve veze sa danasnjim masonima i iluminatima, da su bili obican vojno-monaski red koji je pokusao da se obogati u Svetoj Zemlji i u tome delimicno i uspeo.....inace nemaju nikakve veze sa NWO, to je cista glupost......niti su nasli nesto u Solomonovom hramu...... znaci isti su kao i Hospitalci, Tevtonci............Citao sam skoro "Poslednji Templar", proseravanje zesce............... Inace, temi je mozda mesto na pdf Istorija, mada moze i ovde da bude....:D

Bravo...Danas se ne pitaju ni za sta......
 
Bravo...Danas se ne pitaju ni za sta......

Naravno, jer danas ni ne postoje!

Postoji red Templara, koji nema nista zajednicko sa onim srednjovekovnim, osim imena...
Sa templarima je zavrseno 1314 (valjda), kada je Zak de Mole spaljen na lomaci.... nakon toga, red se raspao...danas je to grupa uticajnih ljudi koji imaju neke veze sa NWO, ali zaista ne kapiram cemu naziv Templari....Mslm, mogu i ja da okupim par ljudi, i da toj grupi dam ime Templari, ali to nema veze sa onom grupom iz Srednjeg veka! :rtfm::p:cool:
 
Cekaj, kad smo vec kod raspada i pravih tajnih drustava... Kao sto znamo, sa iluminatima je takodje gotovo odavno... Zasto ih onda svi spominju? :think: Mislim da su se templari odrzali, kada budem nasao nesto konkretno izbacicu...
 
Cekaj, kad smo vec kod raspada i pravih tajnih drustava... Kao sto znamo, sa iluminatima je takodje gotovo odavno... Zasto ih onda svi spominju? :think: Mislim da su se templari odrzali, kada budem nasao nesto konkretno izbacicu...

Prvi put cujem da je sa njima gotovo, nikada se nisu raspali, samo su prebacili svoje centre sa Evrope na Ameriku...
 
Naravno, jer danas ni ne postoje!

Postoji red Templara, koji nema nista zajednicko sa onim srednjovekovnim, osim imena...
Sa templarima je zavrseno 1314 (valjda), kada je Zak de Mole spaljen na lomaci.... nakon toga, red se raspao...danas je to grupa uticajnih ljudi koji imaju neke veze sa NWO, ali zaista ne kapiram cemu naziv Templari....Mslm, mogu i ja da okupim par ljudi, i da toj grupi dam ime Templari, ali to nema veze sa onom grupom iz Srednjeg veka! :rtfm::p:cool:

tacno.....
 
jos jedan bitan tekst u vezi Templara i o onome sta su oni zaista

Teutonski vitezi ili Teutonic/Zionists. Ko su bili ovi Vitezi? Bili su povezani sa Templarima i Hospitallerima. Neki ljudi misle da su bili religiozni. Ovi su nosili simbole kao sto je crni krst, na beloj podlozi. Religiozni boziji vojnici koji su praktikovali krvne rituale sa zrtvama. Najomiljenija zrtva u ritualu su bila deca. Takodje su primenjivali kanibalizam. Ovi rituali poticu iz centralne Azije i od Hazara, koji imaju konekciju sa Sumerima, jer su se mesali sa originalnim Sumerima. Postoji mala dilema da li da navedem detalje o krvnim ritualima ili ne s obzirom da su hard core?

Evo pogledajte i sami na ovom dole linku kakvi su se samo kanibalizmi i krvavi rituali radili za vreme i u korist templara, ko su bili zrtve njihovog kanibalizma, i da li su oni uopste ljudi, ili su reptili pa su zato to radili i dan danas rade ali u Vasingtonu, Briselu i Frankfurtu?

http://superzona.tripod.com/teutonskivitezi.htm"]http://superzona.tripod.com/teutonskivitezi.htm
 
jos jedan bitan tekst u vezi Templara i o onome sta su oni zaista

Teutonski vitezi ili Teutonic/Zionists. Ko su bili ovi Vitezi? Bili su povezani sa Templarima i Hospitallerima. Neki ljudi misle da su bili religiozni. Ovi su nosili simbole kao sto je crni krst, na beloj podlozi. Religiozni boziji vojnici koji su praktikovali krvne rituale sa zrtvama. Najomiljenija zrtva u ritualu su bila deca. Takodje su primenjivali kanibalizam. Ovi rituali poticu iz centralne Azije i od Hazara, koji imaju konekciju sa Sumerima, jer su se mesali sa originalnim Sumerima. Postoji mala dilema da li da navedem detalje o krvnim ritualima ili ne s obzirom da su hard core?

Evo pogledajte i sami na ovom dole linku kakvi su se samo kanibalizmi i krvavi rituali radili za vreme i u korist templara, ko su bili zrtve njihovog kanibalizma, i da li su oni uopste ljudi, ili su reptili pa su zato to radili i dan danas rade ali u Vasingtonu, Briselu i Frankfurtu?

http://superzona.tripod.com/teutonskivitezi.htm"]http://superzona.tripod.com/teutonskivitezi.htm

ebte radis li ti sta drugo nego sto u svakom grmu vidis gustera il ajka?
 
Naravno, jer danas ni ne postoje!

Postoji red Templara, koji nema nista zajednicko sa onim srednjovekovnim, osim imena...
Sa templarima je zavrseno 1314 (valjda), kada je Zak de Mole spaljen na lomaci.... nakon toga, red se raspao...danas je to grupa uticajnih ljudi koji imaju neke veze sa NWO, ali zaista ne kapiram cemu naziv Templari....Mslm, mogu i ja da okupim par ljudi, i da toj grupi dam ime Templari, ali to nema veze sa onom grupom iz Srednjeg veka! :rtfm::p:cool:

khm, a sta ako nije tako?
hajde malo uporedi simbole templara i danasnje svajcarske, pa nadji jos paralelu u ljubavi prema bankarstvu i dodaj svajcarsku gardu koja cuva papu. :cool:
 
Templari su zrtvovali decu u svojim ritualima, pili krv i jeli ljudsko meso.
ja to nisam mogao da zaključim iz svega što sam pročitao o njima
pa za pocetak mogao si da kliknes na linkove koje sam ostavila u ovoj temi.

Takodje jos dodatno dobrih literatura na temu Templara ali ne ovih nasminkanih i cenzurisanih:

Geoffrey Higgina "Anacalypsis" knjiga je iz 1836. godine.

Wood i Ian Cambell "Genetski komplet"

Lynn Picknett i Clive Prince "Otkrice Templara"

Richard Andrews i Paul Schellenberger "Grob Boga"

"Antropoloski ogled o zrtvovanju"

itd
 

Back
Top