Bivši obaveštajci upozoravaju Obamu - Izrael ce uvuci SAD u Rat

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
nekolicina americkih obavestajaca, sa par dekada iskustva upozoravaju obamu da je izraelski napad moguc u avgustu i da bi konsekvence bile nesagledive po SAD a i po izrael koji bi se, ukoliko SAD pretrpe velike zrtve i pokaze se da je izraelska histerija bila lazna, nasao u velikim problemima i trpeo porast antisemitizma u samoj americi i gubitak zivotno vazne americke podrske.

google trapavi prevod za one koji ne znaju engleski:

ВИП: Израел може да нападну Иран у августу
Оглашен на темељу Август 10, 2010 од рехмат2

Група бивших и сервирање патриотски америчке обавештајне службеника обавештајне мреже у 2003 под називом "ветерана обавештајне стручњаке за убројивост (ВИП). Дневни ред је био да се испита групе страних утицаја на америчке обавештајне заједнице и упозори америчке владе о томе буде усисан у рат који не служи америчким интересима.

Тхе Висп Управног одбора укључује Реј Затвори (ЦИА-у, 26 година), Фил Гиралди (ЦИА-у, 20 година), Лери Џонсон (ЦИА-у, 24 година), пуковник В. Патрик Ланг (одбране интелигенција, 30 година), Реј МцГоверн (УС обавештајни официр, 30 година), Цолеен Ровлеи (ФБИ-ја, 24 година) и пуковника Ен Рајт (УС Арми, 29 година и 16 година у дипломатској служби САД). Ен Рајт послао два писма (14. јуна и 6. августа) да Америчка државна секретарка, Хилари Клинтон, тражећи да јој држите истрагу у израелској командоси напад на Газу Бесплатно флотиле, убивши једног америчког држављанина и киднаповање други 14 против њихове воље и крађа своје ствари. Ен још увек чека одговор од АИПАЦ-пудлица.

ВИП издао свој први меморандум у фебруару 2003 Буша након слушања генерал Колин Пауел је лажи о Ираку. То је упозорио Буша да изврши инвазију на Ирак не због тога што Ирак није имао оружјем за масовно уништење и није претња за националну безбедност САД. Касније је доказано да је рат био осмишљен и реализован од стране про-Израел неоконзервативци (углавном јеврејских) као део израелске план за даље поделе арапским земљама како би им се војно слаба.

Сада, у ВИП меморандум упозорио је Барак Обама да САД се усисан у илегални рат против Исламске Републике од стране неких чланова његове администрације, чије су лојалност Израелу него у САД.

МЕМОРАНДУМ:

Пишемо да Вас обавестимо да је вероватноћа да ће Израел напасти Иран већ овог месеца. То би вероватно довело до ширег рата.

Израел лидери би израчунали да када се прикључио борби, то ће бити политички неодрживо за вас дати ништа мање од унстинтинг подршку Израелу, без обзира на то колико је рат почео, и да амерички војници и оружје да слободно тече. Шира рат могао на крају довести до уништења државе Израел.

Ово може бити заустављен, али само ако брзо преместите да предупреде израелски напад тако што је јавно осуђују такав потез пре него што се дешава.

Верујемо да коментари високи амерички званичници, те су, одражавају загубљен поверење у израелски премијер [Бењамин] Нетањаху.

Заправо, сама фразирање могу да открију, као кад директор ЦИА Панетта подразумевају цавалиерли да Вашингтон то оставља до Израелаца да одлучи да ли ће и када да нападну Иран, и колико "простора" да на дипломатске напоре.

27. јуна, рекао је Панетта неусиљено АБЦ Џејк Таппер "Мислим да су спремни да нам дају собу да бисте могли да покушате да промените дипломатски Ирану ... за разлику од њих мењају војно."

Слично томе, тон који се односе на ударио Нетањаху и себе у 7. јул интервјуу за израелски ТВ је јасно нескладно са деценија несрећног историје са израелском лидерима.

"Ни једна од нас покушати да изненаде једни друге", рекли сте ", и тај приступ је онај који мислим да премијер Нетањаху је посвећена" Можете да питате потпредседника Бајдена да вас подсети на врсту изненађења је наишао. у Израелу.

Блиндсидинг је одавно стрелицу у тоболац Израела. Током настајању Блиски Исток кризе у пролеће 1967, неки од нас сведоци уско поплава израелских изненађења и преваре, као и Нетањаху се претходници лажан страх од непосредне арапских напада као оправдање за почетак рата да искористе и заузму арапских територија.

Ми смо дуго имала, јер је закључио да је Израел био претеривање Арапске "претња" - и пре 1982, када бивши израелски премијер Менахем Бегин јавно признао:

"У јуну 1967, смо имали избора. Египатска армија је концентрација у Синајској приступи не докаже да је [Египатски председник] Насер је заиста о томе да нас нападну. Ми морамо бити поштени према себи. Одлучили смо да га нападну. "

Израел је, у ствари, добро припремити војно и монтирани провокација против својих суседа, како би се изазвао одговор који се може користити да се оправда проширење граница.

С обзиром на овај запис, би било паметно да поздраве са одговарајућим скептицизам сваког приватног осигурања Нетањаху може да вам дао да Израел неће вас изненадити са нападом на Иран.

Верујемо да коментари високи амерички званичници, те су, одражавају загубљен поверење у израелски премијер [Бењамин] Нетањаху.

Заправо, сама фразирање могу да открију, као кад директор ЦИА Панетта подразумевају цавалиерли да Вашингтон то оставља до Израелаца да одлучи да ли ће и када да нападну Иран, и колико "простора" да на дипломатске напоре.

27. јуна, рекао је Панетта неусиљено АБЦ Џејк Таппер "Мислим да су спремни да нам дају собу да бисте могли да покушате да промените дипломатски Ирану ... за разлику од њих мењају војно."

Слично томе, тон који се односе на ударио Нетањаху и себе у 7. јул интервјуу за израелски ТВ је јасно нескладно са деценија несрећног историје са израелском лидерима.

"Ни једна од нас покушати да изненаде једни друге", рекли сте ", и тај приступ је онај који мислим да премијер Нетањаху је посвећена" Можете да питате потпредседника Бајдена да вас подсети на врсту изненађења је наишао. у Израелу.

Блиндсидинг је одавно стрелицу у тоболац Израела. Током настајању Блиски Исток кризе у пролеће 1967, неки од нас сведоци уско поплава израелских изненађења и преваре, као и Нетањаху се претходници лажан страх од непосредне арапских напада као оправдање за почетак рата да искористе и заузму арапских територија.

Ми смо дуго имала, јер је закључио да је Израел био претеривање Арапске "претња" - и пре 1982, када бивши израелски премијер Менахем Бегин јавно признао:

"У јуну 1967, смо имали избора. Египатска армија је концентрација у Синајској приступи не докаже да је [Египатски председник] Насер је заиста о томе да нас нападну. Ми морамо бити поштени према себи. Одлучили смо да га нападну. "

Израел је, у ствари, добро припремити војно и монтирани провокација против својих суседа, како би се изазвао одговор који се може користити да се оправда проширење граница.

С обзиром на овај запис, би било паметно да поздраве са одговарајућим скептицизам сваког приватног осигурања Нетањаху може да вам дао да Израел неће вас изненадити са нападом на Иран.

Израелци су у потрази на пажљиво као и америчке обавештајне заједнице покушава да ажурирате, у "Меморандум Власници" НИЕ новембра 2007 на иранског нуклеарног програма. Вреди подсетити да је неколико кључних пресуда Процена је:

"Ми судија са високим поверењем да је у јесен 2003 Техеран зауставио свој програм нуклеарног наоружања. ... Ми процењујемо са умереном поверење Техеран није поново свој нуклеарни програм од средине 2007, али не знамо да ли је тренутно намерава да развије нуклеарно оружје ... "

Раније ове године, јавни Конгреса сведочење бившег директора Националне обавештајне Денис Блер (фебруар 1 & 2) и одбране обавештајне агенције директора генерал Роналд Бургесс са потпредседник Заједничког начелника генерал Џејмс Картрајт (14. априла) не мењају те кључне пресуде.





dalje:

http://rehmat2.wordpress.com/2010/08/10/vips-israel-may-attack-iran-in-august/


kao sto napisah negde, rusi zavrsavaju nuklearku ovog meseca u bushehru, ostace posle toga prostora od nekoliko mozda dana dok stigne nuklearno gorivo iz rusije. posle toga, svako bombardovanje te nuklearke znaci da ce izraelke da radjaju mule.

avgust je kritican, obama cuti
 
Poslednja izmena:
Nisam sklon verovanju u nekakva predviđanja, ali me nekako jeza hvata od predviđanja bugarske baba Vange. Predvidela je pojavu, uspon i pad Hitlera, i sve između. Sam Hitler ju je posetio, i nimalo raspoložen otišao od nje. Rekla je da će nam Amerikanci okupirati Kosovo i da će Sloba vladati do 2000-te. Rekla je Silvani Armenulić da prenoći, da ne ide taj dan za Beograd, jer neće živa stići tamo, a ova je nije poslušala, predvidela je tačan datum svoje smrti.

I na kraju, rekla je da WW3 počinje u novembru 2010. :sad2: Jezivo, kada se uzme u obzir sve ovo od ranije.
 
Nisam sklon verovanju u nekakva predviđanja, ali me nekako jeza hvata od predviđanja bugarske baba Vange. Predvidela je pojavu, uspon i pad Hitlera, i sve između. Sam Hitler ju je posetio, i nimalo raspoložen otišao od nje. Rekla je da će nam Amerikanci okupirati Kosovo i da će Sloba vladati do 2000-te. Rekla je Silvani Armenulić da prenoći, da ne ide taj dan za Beograd, jer neće živa stići tamo, a ova je nije poslušala, predvidela je tačan datum svoje smrti.

I na kraju, rekla je da WW3 počinje u novembru 2010. :sad2: Jezivo, kada se uzme u obzir sve ovo od ranije.

citao sam i ja to...mislim ono ne verujem ja u to al' nije bas da mi je sve jedno sad uvek ima ono ALI...


ako je za utehu Tarabici su rekli da mi ovoga puta necemo ucestvovati :)
 
Ovi pomahnitali Izraelci definitivno rijesili da zapocnu sukob civilizacija

bibi je izgubio brata, bio specijalac kad su spasavali one ljude u ugandi.
tip ime zesce psihicke probleme i ne preza niodcega. malo je ono, u svom svetu.
a u vezi izraelaca, 50 godina im zpad govori da je aparthejd ok, sa sve nagradama u vidu para, oruzja i koncesija.
i sad odjednom se ispostavlja da ih neki tamo porede sa juznom afrikom pa im nije jasno, jos im ne dolazi do mozga da to sto rade nije u duhu demokratije i civilizacije.


mnogo bolesna sredina
 
citao sam i ja to...mislim ono ne verujem ja u to al' nije bas da mi je sve jedno sad uvek ima ono ALI...


ako je za utehu Tarabici su rekli da mi ovoga puta necemo ucestvovati :)

Ma, ti Tarabići bejahu nepismeni ljudi, pa nisu znali da se izraze, a kasnije su ih tumačili kako je ko hteo, ali baba Vanga je znala tačno i konkretno da kaže kada i šta. Kod Tarabića je uvek najdiskutabilnije bilo to KADA.
 
bibi je izgubio brata, bio specijalac kad su spasavali one ljude u ugandi.
tip ime zesce psihicke probleme i ne preza niodcega. malo je ono, u svom svetu.
a u vezi izraelaca, 50 godina im zpad govori da je aparthejd ok, sa sve nagradama u vidu para, oruzja i koncesija.
i sad odjednom se ispostavlja da ih neki tamo porede sa juznom afrikom pa im nije jasno, jos im ne dolazi do mozga da to sto rade nije u duhu demokratije i civilizacije.


mnogo bolesna sredina

Братић, они су одувек такви само што нису имали државу, базу. Последњих 50 година имају и види на шта то личи. Још убеде пола света ако им неко нешто каже да је антисемита. Страхота, које зло.
 
Ma, ti Tarabići bejahu nepismeni ljudi, pa nisu znali da se izraze, a kasnije su ih tumačili kako je ko hteo, ali baba Vanga je znala tačno i konkretno da kaže kada i šta. Kod Tarabića je uvek najdiskutabilnije bilo to KADA.

Ma znam to za Tarabice,njih su svi zloupotrebljavali od politicara i koristili njihova prorocanstva u svoju korist...bas se secam da mi je keva pricala onu pricu za Kostunicu da kao on ima da nas izvadi iz blata posle Milosevica :lol:

nego jer ima nesto jos da je rekla za nas Srbe koknretno? Ja sam citao onu verziju gde govori uopsteno o dogadjanjima u buducnosti i da mi u Evropi ima da pocrkamo od hemiskog oruzija od muja
 
Братић, они су одувек такви само што нису имали државу, базу. Последњих 50 година имају и види на шта то личи. Још убеде пола света ако им неко нешто каже да је антисемита. Страхота, које зло.

naravno.
jos kad ti neko u svojoj adolescenciji govori godinama da je ok to sto radis i jos te i nagradjuje, pa odjednom promeni naopako - eto zgode u vidu shizofrenije.
 
Nisam sklon verovanju u nekakva predviđanja, ali me nekako jeza hvata od predviđanja bugarske baba Vange. Predvidela je pojavu, uspon i pad Hitlera, i sve između. Sam Hitler ju je posetio, i nimalo raspoložen otišao od nje. Rekla je da će nam Amerikanci okupirati Kosovo i da će Sloba vladati do 2000-te. Rekla je Silvani Armenulić da prenoći, da ne ide taj dan za Beograd, jer neće živa stići tamo, a ova je nije poslušala, predvidela je tačan datum svoje smrti.

I na kraju, rekla je da WW3 počinje u novembru 2010. :sad2: Jezivo, kada se uzme u obzir sve ovo od ranije.

Kad se sve uzme u obzir , ništa od gore navedenog nije tačno, jedino ćemo proveriti ovo za novembar, ja se kladim protiv....

Inače ovde se ljudi gube, pa brkaju babe i žabe...
Izrael će napasti Iran, taj napad neće biti klasičan i kopneni, već iznenadan i iz vazduha, i vrlo selektivan, pitanje je samo koliko će biti uspešan. Iran u tom slučaju svakako ima vrlo male mogućnosti da uzvrati.
 
Ma znam to za Tarabice,njih su svi zloupotrebljavali od politicara i koristili njihova prorocanstva u svoju korist...bas se secam da mi je keva pricala onu pricu za Kostunicu da kao on ima da nas izvadi iz blata posle Milosevica :lol:

nego jer ima nesto jos da je rekla za nas Srbe koknretno? Ja sam citao onu verziju gde govori uopsteno o dogadjanjima u buducnosti i da mi u Evropi ima da pocrkamo od hemiskog oruzija od muja

Nisam siguran sasvim... Davno sam čitao, ali čini mi se da je i ona rekla da mi taj rat vojevati nećemo.

Mada, ne znam koliko je to dobro. Mi smo samo u velikim haosima uspevali da vratimo oteto.
 
naravno.
jos kad ti neko u svojoj adolescenciji govori godinama da je ok to sto radis i jos te i nagradjuje, pa odjednom promeni naopako - eto zgode u vidu shizofrenije.

Плус верски моменат, оно као заветни ковчег, Соломонов храм, шта ти ја знам...и здраво живо...
 
Kad se sve uzme u obzir , ništa od gore navedenog nije tačno, jedino ćemo proveriti ovo za novembar, ja se kladim protiv....

Inače ovde se ljudi gube, pa brkaju babe i žabe...
Izrael će napasti Iran, taj napad neće biti klasičan i kopneni, već iznenadan i iz vazduha, i vrlo selektivan, pitanje je samo koliko će biti uspešan. Iran u tom slučaju svakako ima vrlo male mogućnosti da uzvrati.

Šta konkretno nije tačno? Ja sam baš i naveo one stvari koje je rekla pre nego što su se dogodile.
Veruj mi da bih voleo da si u pravu, jer mi se ne sviđa njeno predviđanje o zatrovanoj i islamskoj Evropi kao posledici tog rata.
 
Kad se sve uzme u obzir , ništa od gore navedenog nije tačno, jedino ćemo proveriti ovo za novembar, ja se kladim protiv....

Inače ovde se ljudi gube, pa brkaju babe i žabe...
Izrael će napasti Iran, taj napad neće biti klasičan i kopneni, već iznenadan i iz vazduha, i vrlo selektivan, pitanje je samo koliko će biti uspešan. Iran u tom slučaju svakako ima vrlo male mogućnosti da uzvrati.



Си ти сигуран у то што сам означио? :lol:
 
Nisam siguran sasvim... Davno sam čitao, ali čini mi se da je i ona rekla da mi taj rat vojevati nećemo.

Mada, ne znam koliko je to dobro. Mi smo samo u velikim haosima uspevali da vratimo oteto.

bio bi red da i neki rat prodje bez nas al' to je blizu pa ostaje da se vidi sta ce biti :D

ma sta bude bice mi tu nista ne mozemo da promenimo i ne treba da se opterecujemo oko toga...
 
Kad se sve uzme u obzir , ništa od gore navedenog nije tačno, jedino ćemo proveriti ovo za novembar, ja se kladim protiv....

Inače ovde se ljudi gube, pa brkaju babe i žabe...
Izrael će napasti Iran, taj napad neće biti klasičan i kopneni, već iznenadan i iz vazduha, i vrlo selektivan, pitanje je samo koliko će biti uspešan. Iran u tom slučaju svakako ima vrlo male mogućnosti da uzvrati.

hmm, sta nije tacno zaista?
i ovaj, znas koliko je iran daleko od izraela?
pazi, moras da znas neke tehnicke stvari, avion koji nosi bombe nije za fajt, njemu treba pratnja, on takodje mora da prodje kroz siriju ili jordan, mnooogo vremena pre ce iranci znati da im dolazi, i docice natovareni avioni, puni bomba sa nesto pratnje, iz jednog koridora i vec ce i vrapci znati, pola sata pre da dolaze. kroz iracki vazdusni prostor naravno :)

mogu oni u prbvom naletu nesto da uniste, ali onda dolazi sledeci nalet koji je vrlo predvidiv, bez efekta iznenadjenja, dolazi onda zatvaranje hormuza, hezbola roka po severnom izraelu, nafte nema ni za trafiku da odes da kupis filter div.

iran gadja dimonu, gde razvijaju plutonijum, hej, obogaceni plutonijum.

sta mislis, zasto izrael cheka 5 do 12?
misim, hrabri su, sto nisu odma bre?

izrael druze ne moze da unisti znanje bombama, moze da unisti zgrade i to, i to kratko, posle ce doci na isto.

njima treba da se srusi vlast u iranu, kao u iraku, nista manje od toga, to ce zaustaviti znanje samo.

za to im trebaju ameri ipak, i ako si samo malo citao, kao sto nisi, video bi da o tome govore ove chove
 
Šta konkretno nije tačno? Ja sam baš i naveo one stvari koje je rekla pre nego što su se dogodile.
Veruj mi da bih voleo da si u pravu, jer mi se ne sviđa njeno predviđanje o zatrovanoj i islamskoj Evropi kao posledici tog rata.

Sve ta "proročanstva" su nastala nakon što se tako nešto i desilo.... Nema nijedan dokaz da je nešto tačno predvidela pre nego što se to i ostvarilo, ja bar tako mislim.

Evo oćemo da proverimo sa ovim u novembru :)

Inače meni se sviđa ta islamska evropa, i sigurno ako budem birao stranu neću biti na strani "Evrope" .
 
hmm, sta nije tacno zaista?
i ovaj, znas koliko je iran daleko od izraela?
pazi, moras da znas neke tehnicke stvari, avion koji nosi bombe nije za fajt, njemu treba pratnja, on takodje mora da prodje kroz siriju ili jordan, mnooogo vremena pre ce iranci znati da im dolazi, i docice natovareni avioni, puni bomba sa nesto pratnje, iz jednog koridora i vec ce i vrapci znati, pola sata pre da dolaze. kroz iracki vazdusni prostor naravno :)

mogu oni u prbvom naletu nesto da uniste, ali onda dolazi sledeci nalet koji je vrlo predvidiv, bez efekta iznenadjenja, dolazi onda zatvaranje hormuza, hezbola roka po severnom izraelu, nafte nema ni za trafiku da odes da kupis filter div.

iran gadja dimonu, gde razvijaju plutonijum, hej, obogaceni plutonijum.

sta mislis, zasto izrael cheka 5 do 12?
misim, hrabri su, sto nisu odma bre?

izrael druze ne moze da unisti znanje bombama, moze da unisti zgrade i to, i to kratko, posle ce doci na isto.

njima treba da se srusi vlast u iranu, kao u iraku, nista manje od toga, to ce zaustaviti znanje samo.

za to im trebaju ameri ipak, i ako si samo malo citao, kao sto nisi, video bi da o tome govore ove chove

Oko tehničkih stvari da ne raspravljamo, verovatno sam jedini na forumu koji ih poznaje, nikakvu pratnju napadna grupa aviona neće imati, jer je nemoguće podići avijaciju i izvršiti presretanje po toj dubini teritorije, jedino je pitanje dali će PVO imati nekog uspeha.
Vrlo se lako "podvući kroz radare" što se tiče okolnih država, do momenta povrede vazdušnog prostora, pa i posle toga, iranski VOIN neće takav napad prepoznati....

A za odmazdu, bar za sada nemaju resurse, osim hezbulaha...
 
Nisam sklon verovanju u nekakva predviđanja, ali me nekako jeza hvata od predviđanja bugarske baba Vange. Predvidela je pojavu, uspon i pad Hitlera, i sve između. Sam Hitler ju je posetio, i nimalo raspoložen otišao od nje. Rekla je da će nam Amerikanci okupirati Kosovo i da će Sloba vladati do 2000-te. Rekla je Silvani Armenulić da prenoći, da ne ide taj dan za Beograd, jer neće živa stići tamo, a ova je nije poslušala, predvidela je tačan datum svoje smrti.

I na kraju, rekla je da WW3 počinje u novembru 2010. :sad2: Jezivo, kada se uzme u obzir sve ovo od ranije.

Gomila gluposti
 
Израелци испадају прилично посебни у задње време, скоро као Срби

Имају фору неку да је Сирија фундаменталистичка исламистичка држава која мора бити уништена, а оно једини секуларни националистички арапски режим у региону од како је због сличних глупости и лажи Ирак претворен у расадник исламског тероризма

Притом им Саудијци смрде на пет корака, и финансирају терор широм кугле, али за њих се не оглашавају... Сирија! Сирија је центар исламиста

Невероватно
 
То би било добро за свет, тешко се може замсилити боља варијанта од масовне погибије муслимана, јевреја и амера... Мада јеврејски лоби у САД не верујем да ће нахушкати Америку на рат осим ако се то не исплати њиховим предузећима и банкама. Брига њих за Израел и да ли ће Иран имати нуклеарно оружје или не, битна је лова и да ли се до ње може доћи преко великог рата какав би евентуално био са Ираном.
 
То би било добро за свет, тешко се може замсилити боља варијанта од масовне погибије муслимана, јевреја и амера... Мада јеврејски лоби у САД не верујем да ће нахушкати Америку на рат осим ако се то не исплати њиховим предузећима и банкама. Брига њих за Израел и да ли ће Иран имати нуклеарно оружје или не, битна је лова и да ли се до ње може доћи преко великог рата какав би евентуално био са Ираном.

Ne znam iz kog razloga mrziš Jevreje ?
Nije da ih volim, ali ništa mi loše nisu učinili, čak izuzetno korektno sarađuju sa nama, kosovo nisu priznali, i nikada nisu učestvovali u bilo kakvoj akciji protiv nas.
 

Back
Top