Russian Premier League

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bosS_94

Gost
Poruka
543
Mislim da ova tema zasluzuje da bude ovde, s obzirom da Ruska Liga vazi za 6-u najjacu ligu u Evropi, tjst. odma iza standardno 5 najjacih ENG-SPA-ITA-NEM-FRA .

Poznato je vecini nas da Ruska liga sve vise jaca, sto dovodjenjem sjajnih igraca, pa tako i odlicnim igrama u Evropi..

Zenit je osvajac Kupa UEFA 2008 godine, CSKA M. se probila medju 8 najboljih u Ligi Sampiona,dok je aktuelni sampion Rubin iz Kazana dobro igrao u grupi Lige Sampiona gde je namucio Inter i pobedio Barselonu.

Ove sezone u Ligi Sampiona ce igrati Rubin i Spartak Moskva, a verovatno i Zenit ako dobro obavi posao protiv Oksera.. Lepu priliku za Ligu Evrope imaju CSKA i Lokomotiv Moskva.

Ove sezone trenutni lider na tabeli i najveci favorit za titulu je Zenit iz Sankt Peterburga...Tim za koji je nedavno potpisao nas Aleksandar Lukovic vodi na tabeli gde nakon 15 meceva jedini nema poraz u ligi a imaju 12 pobeda i beze za 7 bodova braniocu trofeja- Rubinu

Sledece kolo igra se sada za vikend a derbi igraju Lokomotiv i Spartak Moskva.

Evo parova:

14/08/2010 Tom-Krylya Sovetov
14/08/2010 Zenit-Dinamo Moskva
14/08/2010 Saturn-Rostov
14/08/2010 Spartak Nalchik-Sibir
15/08/2010 Amkar-Alania
15/08/2010 CSKA Moskva-Anzhi
15/08/2010 Terek-Rubin
15/08/2010 Lokomotiv Moskva-Spartak Moskva

fk-amkar-perm-vs-lokomotiv-moscow-live-streaming-online-football-match-of-russian-premier-league-2009.gif
 
Ne pratim Rusku ligu (samo kad slucajno premestim Sport Klub i uhvatim koju tekmu, kao npr. skorasnji Moskovski derbi izmedju CSKA i Spartaka), ali ako vec moram da se deklarisem kao navijac nekog kluba, onda bi to bio CSKA. Mnogo su mi gotivni Tosic i Honda kao igraci, steta samo sto Krasic najverovatnije odlazi :|
 
CSKA , Zenit , i Rubin Kazan su po meni trenutno najjaci , i tabela tako govori.. I ja isto volim CSKA zbog Honde, Tosica a ima tu jos dosta dobrih igraca..Akinfejef,Dzagoev,Necid,Mamaev... Rubin ce igrati Ligu Sampiona , Zenit igra sad u utorak mec protiv Oksera za LS, dok CSKA Moskva igra protiv Anortosisa. Svakako gotivim Ruske timove i navijacu za njih u Evropi ove godine. Jeste , negledam ni ja cesto utakmice Ruske lige jer timovi iz donjeg dela tabele igraju bunker protiv favorita i postaje dosadno za gledati..ali Zenit i CSKA ne preskacem :D
 
CSKA , Zenit , i Rubin Kazan su po meni trenutno najjaci , i tabela tako govori.. I ja isto volim CSKA zbog Honde, Tosica a ima tu jos dosta dobrih igraca..Akinfejef,Dzagoev,Necid,Mamaev... Rubin ce igrati Ligu Sampiona , Zenit igra sad u utorak mec protiv Oksera za LS, dok CSKA Moskva igra protiv Anortosisa. Svakako gotivim Ruske timove i navijacu za njih u Evropi ove godine. Jeste , negledam ni ja cesto utakmice Ruske lige jer timovi iz donjeg dela tabele igraju bunker protiv favorita i postaje dosadno za gledati..ali Zenit i CSKA ne preskacem :D

mislim da si zaboravio Dinamo Moskvu, ipak su doveli Lomica :lol:
 
Svaka cast za temu u Rusiji ima i te kako dobrih timova i liga im je stvarno sve bolja i bolja.............po meni sigurno medju 5-6 najjacih u Evropi.
Odprilike ruska liga je po snazi i u odnosu na druge tu negde kao sto je svojevremeno bila liga bivse SFRJ.
 
A meni se nesto cini da posle standardne petice idu Holandija i Portugalija, pa tek onda Rusija

Ne cini ti se dobro. Pogledaj koeficijente Uefinih liga pa cas videti da je Rusija 6-a :) A i realno su jaci od Holandjana i Portugalaca... Ako ne pojedinacno, onda kao liga jesu..Pogledaj Portugal imaju samo Benfiku,Bragu i Porto i Sporting. Ostali iz lige nemaju pojma i u poslednjih 10 godina nista u Evropi nisu uradili..Isto i Holandija...Za neki uspeh u Evropi timove imaju Tvente , Ajaks i mozda PSV.. Ostalo slabo sta... Dok Rusija ima sada dosta jakih i mnogo jacih timova nego Holandjani.. CSKA,Rubin,Zenit,Spartak M,Lokomotiva M,Dinamo M...U Holandiji imas Ajaks,Tvente,PSV,AZ a ovo ostalo boranija.... i Pogledaj u Evropi sta su Rusi uradili poslednjih godina a sta Holandjani i sve ce biti jasno ;)
 
Danas se nastavlja Ruska Premier Liga a igraju se 4 meca sedamnaestog kola. Najviše pažnje privlači meč u Sankt Peterburgu između Zenita i Dinamo Moskve. Zenit je ubedljivi lider ove sezone gde na 15 mečeva(čak ima utakmicu manje) nema nijedan poraz a zabeležio je 12 pobeda i glavni je kandidat da uzme titulu koja već 2 godine pripada Rubinu. Sa druge strane Dinamo Moskva nije ni senka onog tima iz prošle sezone kada su igrali kvalifikacije za Ligu Šampiona. Trenutno su na tabeli na dvanaestom mestu sa skorom 4-7-4 što je dosta loše za tim koji je čak imao veće ambicije nego prošle sezone. Ove sezone su naročito loši u gostima gde na 8 mečeva imaju samo jednu pobedu. Protiv jačih timova Rubina i Spartak Nalčika su u gostima doživeli poraze pa je nekako i za očekivati da se neće dobro provesti protiv lidera na tabeli. U prvom meču dana od 11:45 sastaju se Tom i Krila Sovjetov. Tom je trenutno sedmi na tabeli i mogu već da odahnu jer gotovo da ne mogu ispasti iz Lige a to im je i bio cilj pred start sezone.. Sa druge strane Krila Sovjetov su veoma loši ove sezone i boriće se za opstanak sa Sibirom i Amkarom, a ovde su im bodovi preko potrebni ali problem je taj što su oni na 7 utakmica u gostima postigli samo 2 gola! Od 17:30 sastaju se Saturn i Rostov. Saturn je solidno rangiran,deseti su na tabeli, dok je Rostov još bolji, oni su trenutno peti na tabeli i nalaze se na mestu koje vodi u Ligu Evrope. U poslednjem meču dana sastaju se Spartak Naljčik i Sibir. Naljčik je trenutno četvrti i kako stvari stoje vodiće borbu za Ligu Evrope a možda i Ligu Šampiona, dok je Sibir poslednji na tabeli sa 9 osvojenih bodova. Naljčik je nabolji domaćin u Ligi jer kao domaćini imaju skor 6-1-0, dok je Sibir najlošiji gost gde na 7 utakmica ima osvojen samo jedan bod. Ovo bi , čini se trebao biti veliki zicer za Naljčik a ovaj meč se igra od 18:45

Danas na programu :

11:45 Tom - Krila Sovjetov
14:00 Zenit - Dinamo Moskva
17:30 Saturn - Rostov
18:45 Spartak Naljčik - Sibir
:gace::gace::gace::gace::gace::gace::gace::gace::gace::gace::gace:
 
A meni se nesto cini da posle standardne petice idu Holandija i Portugalija, pa tek onda Rusija

ma daaaaj bre jel si lud koja bre Holandija, koja Portugalija.

Pa realno Zenit, CSKA, Rubin ili neki drugi vodeci klubovi otkinuli ni recimo PSV, Ajax ili recimo Benfiku.
Takodje da ne spominjem da je recimo jedan prosecan ruski tim neuporedivo jaci od jednog prosecnog holandskog ili portugalskog tima.

Inace tako poredeci timove mislim da je Ruska liga cak malo jaca i od Francuske.
 
Tomsk i Krila Sovjetov igrali su nereseno 1:1 . Domacin je igrao sa igracem vise od 63. minuta ali to nije uspeo da iskoristi. U drugom mecu Zenit je igrao 1:1 sa Dinamom iz Moskve, ali to ne bi trebalo da uplasi Spaletija jer i dalje su na ubedljivom prvom mestu na tabeli.. Dinamo poveo preko Kuranjija u 26. min, a izjednacio je Danko Lazovic.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top