Kako ofarbati kuciste

Nemoj to da radiš.

Ja sam ofarbao svoje davno. Čim negde zagrebeš makar malo spada farba, i posle jedno pola godine imaš očajno izgrebano kućište.

Da pogodim,smirglu nisi koristio:whistling: .

Nisam znao gde da postavim ovu temu pa je ovde stavih. Da li neko moze detaljno da me uputi u farbanje kucista znaci po slikama. Hvala unapred :):):)

Tema je trebala da bude u hardveru,kuciste je hardver. Uzmi vodenu smirglu,da ne lupam granulacije al ne vecu od 600 (za metalne delove) a za plasticne verovetno neku oko 1000,pitaj u farbari pomocice ti covek samo reci da smirglas lim i plastiku,zatim uzmi farbu u spreju,jedna konzerva je i vise nego dovoljna (za 2 premaza opusteno i spolja i iznutra). A na kraju mozes ici i sloj bezbojnog laka za veci sjaj. Neki idu podlogu,2sloja farbe,1 sloj laka,ja mislim da moze i bez podloge (ne farbas auto koji ce biti izlozen vodi i slanim putevima zimi :) ) Ako imas gde mozes odraditi i peskiranje kucista,to ti dodje kao smirglanje samo dosta brze i bolje.

Sto se tice postupka ide ovako,poskidaj sve,komponente i plasticne delove/pregrade i sve ostalo sto farbas,ismirglaj ga al ne da skidas postojecu farbu do golog metala vec samo toliko da je matiras kako bi nova uhvatila. Ako treba nesto da zastitis upotrebi traku,izolir ili neku drugu. Sprej dobro izmuckaj (ima kuglicu) ,ako koristis farbu sa perla efektom sprej mora da drzis naopako (posto sljokice znaju da zacepe ventil) . Sto se tice rukovanja sprejom sta da ti kazem,treba imati osecaj kako ne bi bilo slivanja . Sve u svemu,materijal ce te izaci manje vise oko 350-450din. Na youtube sigurno mozes naci neke snimke,pogledaj,videces neke cake,barem kako se rukuje farbom
 
E, ja ga ne bih nikada ofarbao....Novo kućište sa napojnom jedinicom je oko 25 Eura, a nikada ga nećeš tako ofarbati...

Mislis:think:,hoces da se opkladimo;) .
Imam u planu da u skorije vreme uradim neke modifikacije,da napravim proreze na plocama (levo i gore,i ubacim staklo),uradim providan gornji deo napajanja,ubacim crveni led fan u njega,naravno da ofarbam unutrasnjost kucista,mozda i neke delove plastike,crno bela kombinacija,elegantno kao klavir,sleevovanje kablova ali ne ovim kitovima sto se narucuju iz inostranstva vec upotrebom malo inovativnosti. Uz to ploca i graficka ce dobiti svoje "poklopce" posto je crvena stampana ploca uzas.

Sve u svemu ,zapamti sta si rekao:),videces kakvo je bilo a kakvo ce biti kad ga ja ofarbam:bye:

@Ceke moze koja slika,da vidimo kako je ispalo:klap:
 

Back
Top